דרוש מידע מה אתם הייתם עושים בכזה מצב (כיבוד אב)

משה שולמן

משתמש מקצוען
אני מתנדב שרותי דת בבית החולים "שערי צדק"
בליל שבת התישבתי לאכול סעודת שבת באוהל שע"י ארגון "יד טובה"
התישב לידי אדם מבורג (חרדי) בערך בגיל 60/ 65 ופתאום הוא מתחיל לבכות כמו תינוק בלי שום כאב חיצוני קודם לכן
מיד מזגתי לו כוס מים ושאלית אותו לשלומו והוא אמר לי שכואב לו חזק מאוד שאלתי אותו מתי פעם אחרונה לקחת כדור משכח כאבים
הוא ענה לי שזה לא כאב פיזי על כאב נפשי.
לאחר הסעודה הוא ניגש אלי ושאל אותי האם הוא יגכול לפרוק את אשר על בו אצלי אמרתי לו בוודאי יצאנו החוצה והתישבנו על ספסל בכניסה לבית החולים ואז הוא שוב מתפרץ בכי מר של 5 דקות (ללא הגזמה) ממש כמו תינוק ואחר מכן נתתי לו שוב לשתות כוס מים ושטפתי לו את הפנים.
ואז הוא תחיל לספר את סיפורו העצוב ביותר ששמעתי:
אני אדם פרוד שי לי שני ילדים בן ובת נשואים ב"ה את כל ליבי השקעתי ונתתי למען בני וביתי ואני נמצא בבית החולים כבר יותר משבוע ימים ושיחת טלפון אחת לא קיבלתי מבני (לא דיבר על ביתו שום דבר) את הדירה לקח ממני במרמה ונתן אותה לאמו (עדיין אשתי אך פרודים)
שאלית אותו היכן גר בנו אמר לי לידי שאלי אותו היכן הוא בעצמו גר הרי לקחו לו את הדירה ענה לי את מקום מגוריו הכי מרגיז אותי אמר
שהוא חרדי לכל דבר ועניין ועוד שיש ברשות שני מוסדות תורנים חשובים מאוד וכאן אני מתחיל לבכות אותו יחד ואז שאלית אותו על ביתו וענה לי שהיא עוד מתקשרת אליו אבל בקושי והכל בהשפעת האמא שעושה להם שטיפת מוח נגדו.

חובה לציין כי הוא מאושםז ואין לצידו אף אחד ובד"כ ידוע בבתי חולים אדם שנמצא לבד ללא קרובי משםחתו או מלווה צמוד היחס אליו הוא לא כמו היחס שנותנים לאדם שנמצא יחד אם קרובי מפשחותו או מלווה.

מה אתם הייתם עושים בכזה מצב ניתן לענות לי גם באישי

נערך לאחרונה ב:

משה שולמן

משתמש מקצוען
כמובן צריך לשמוע את הצד השני
ואל הבנתי, אם הוא עצמו גם חרדי?
אבל אני חושב שיש סיפורים יותר עצובים מזה
נכון אף אחד לו אמר שלא אנו לא אני חוב שאין כאן מה לדון אם הצד השני בכלל אם אבא נמצא בבית חולים זה לא משנה מה הוא עשה לך הוא אחרי הכל נתן לך את החיים שלו למענך בו תגיד שלו אזבו שלוא יגיעו אבל ירמו שיחת טלפון לעתניין בשלומו לפחות.
אבל אני רוצה לדעת מה אנשים עושים במידה והם נתקלים בכזה מצב

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
סיפור כואב, ובעיקר היה בפורום אשכול חשוב מאד בנושא של להתייחס לאנשים מוזרים או סגורים בסביבה שלנו,
והרבה הרבה יותר חשוב זה להתייחס לבני המשפחה ובעיקר לדורות הקודמים.

היה כאן אחד בפורום [שמשום מה נעלם לפני תקופה] שכתב הרבה על זה שהוא מתנדב בבית אבות יחד עם כל המשפחה שלו, ולפני תקופה החלטתי שאני קופץ למים ומתחיל פעם או פעמיים בשבוע לבקר בבית אבות בבני ברק,
התחלנו בקומה של 'דיור מוגן' אנשים בריאים ומתפקדים אבל צריכים עזרה וסיוע ולא מצליחים לעשות זאת בבית ולכן גרים בדיור מוגן,
לחלק ניכר מהם יש מבקרים, אבל לא לכולם. נכון חלקם ערירים ללא ילדים אבל יש קרובי משפחה [שעתידים להנות מהדירה והרכוש] שלא מגיעים כמעט לבקר, וגם כאשר מבקרים מגיעים פעם בתקופה, יש כאלו שרק בחגים.

אבל אז החלטנו לקפוץ למים עמוקים ולהכנס למחלקות קשות יותר, סיעודיים תשושי נפש וכדומה, ושם התגלתה תמונה מפליאה, יש זקנים/ות שמגיעים לבקר אותם בקביעות, המשפחה מתמסרת בצורה יוצאת דופן, ותענוג לראות את זה, אבל הכאב לב הנוראי שיש רבים רבים וטובים שכמעט ולא מגיעים לבקר,

אחת הזקנות שאנחנו יושבים לידה בסעודה שלישית סיפרה לנו שיש לא מעט ילדים, והבנים והבנות שלה מגיעים פעם בתקופה לבקר, אבל החתנים והכלות, ובעיקר בעיקר הנכדים והנינים לא היו כאן שנים ארוכות, אחת הבנות שלה פלטה לה שהסיבה היא - שיזכרו את סבתא בעוצמתה ולא בחולשתה..... והיא נגמרה מזה, האם בגלל שהתבגרתי אני אמורה להיות בודדה.

אני לא בא לתת מוסר לאף אחד, ולא מרמז לבני המשפחה [עד שזה מתפרץ לי.... :)] אבל לפני שאתם עוזרים לכל מיני אנשים, תזכרו את ההורים את הסבים סבתות, וכן גם את הדודים והדודות. זה יתן לכם המון, ובעיקר זה יחנך את הילדים שלכם לכבד את הדור הקודם.

מירימ

משתמש פעיל
לפי הידוע לי, לא מהכרות קרובה אלא מראיונות שונים שיצא לי לשמוע בתחום, עו"ד מטפלים בדברים האלה (כולל בהסתה נגדו וכו וכמובן בקטע של הרכוש וכו)
חושבת שלאדם פרטי יש אפשרות להיות איתו ובשבילו בהשתתפות אבל לא לפתור לו את הבעיה
ותמיד עוזר להוסיף זכויות בשבילו. אפילו שזה לא טרנדי ולא מהיר. זו הדרך הנכונה.

משה שולמן

משתמש מקצוען
לפי הידוע לי, לא מהכרות קרובה אלא מראיונות שונים שיצא לי לשמוע בתחום, עו"ד מטפלים בדברים האלה (כולל בהסתה נגדו וכו וכמובן בקטע של הרכוש וכו)
חושבת שלאדם פרטי יש אפשרות להיות איתו ובשבילו בהשתתפות אבל לא לפתור לו את הבעיה
ותמיד עוזר להוסיף זכויות בשבילו. אפילו שזה לא טרנדי ולא מהיר. זו הדרך הנכונה.
אני חושב שלא צריך להיכנס יותר מידי לחיי המשפחה ביניין הנה"ל אבל זה דבר שיכול להיות שאתה האדם המושיע
וגם אם לא אז אתה יכול להיות האדם שמאוד עוזר ומסיע לאדם בעצומו לאו דווקה מסדר השלום בין הצדידם

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
התישב לידי אדם מבורג (חרדי) בערך בגיל 60/ 65 ופתאום הוא מתחיל לבכות כמו תינוק בלי שום כאב חיצוני קודם לכן
מיד מזגתי לו כוס מים ושאלית אותו לשלומו והוא אמר לי שכואב לו חזק מאוד שאלתי אותו מתי פעם אחרונה לקחת כדור משכח כאבים
לאחר הסעודה הוא ניגש אלי ושאל אותי האם הוא יגכול לפרוק את אשר על בו אצלי אמרתי לו בוודאי יצאנו החוצה והתישבנו על ספסל בכניסה לבית החולים ואז הוא שוב מתפרץ בכי מר של 5 דקות (ללא הגזמה) ממש כמו תינוק ואחר מכן נתתי לו שוב לשתות כוס מים ושטפתי לו את הפנים.
אני אדם פרוד שי לי שני ילדים בן ובת נשואים ב"ה את כל ליבי השקעתי ונתתי למען בני וביתי ואני נמצא בבית החולים כבר יותר משבוע ימים ושיחת טלפון אחת לא קיבלתי מבני (לא דיבר על ביתו שום דבר) את הדירה לקח ממני במרמה ונתן אותה לאמו (עדיין אשתי אך פרודים)
שאלית אותו היכן גר בנו אמר לי לידי שאלי אותו היכן הוא בעצמו גר הרי לקחו לו את הדירה ענה לי את מקום מגוריו הכי מרגיז אותי אמר
שהוא חרדי לכל דבר ועניין ועוד שיש ברשות שני מוסדות תורנים חשובים מאוד וכאן אני מתחיל לבכות אותו יחד ואז שאלית אותו על ביתו וענה לי שהיא עוד מתקשרת אליו אבל בקושי והכל בהשפעת האמא שעושה להם שטיפת מוח נגדו.

חובה לציין כי הוא מאושםז ואין לצידו אף אחד ובד"כ ידוע בבתי חולים אדם שנמצא לבד ללא קרובי משםחתו או מלווה צמוד היחס אליו הוא לא כמו היחס שנותנים לאדם שנמצא יחד אם קרובי מפשחותו או מלווה.

תמיד צריך להפעיל את האנטנות כי מלא עוקצים מקצועיים עובדים בשיטות עבודה שכאלה, תאמץ כללי זהב וקו אדום שאתה לא עובר, לא נותן כסף, לא הלוואה, לא כרטיס אשראי, מאמת הייטב כל פרט
כבדהו וחשדהו

משה שולמן

משתמש מקצוען
תמיד צריך להפעיל את האנטנות כי מלא עוקצים מקצועיים עובדים בשיטות עבודה שכאלה, תאמץ כללי זהב וקו אדום שאתה לא עובר, לא נותן כסף, לא הלוואה, לא כרטיס אשראי, מאמת הייטב כל פרט
כבדהו וחשדהו
בוודאי שכך זה הדבר הראשון שחשבתי עליו ולכן שאלתי אותו מהיכן הוא משלם את זהשירות של הדירה בה הוא גר הרי לקחו לו את הדירה במרמה אז היכן הוא גר ומהיכן הוא משלם דמי שיכרות הוא ענה לי את מקום מגוריו ואמר לי שהוא משלם את דמי השכירות ע"י שהוא מתפרנס ממקצועו כצורף

נערך לאחרונה ב:

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בוודאי שכך זה הדבר הראשון שחשבתי עליו ולכן שאלתי אותו מהיכן הוא משלם את זהשירות של הדירה בה הוא גר הרי לקחו לו את הדירה במרמה אז היכן הוא גר ומהיכן הוא משלם דמי שיכרות הוא ענה לי את מקום מגוריו ואמר לי שהוא משלם את דמי השכירות ע"י שהוא מתפרנס ממקצועו קצורף

לא נכנס איתך לפרטים, אבל הם מומחים בסיפורי כיסוי מעולים ויענו לך היטב על כל השאלות בלי להשאיר פינה לא סגורה, ברגע שיש צורך לתת סיוע שכולל בתוכו כסף/הלוואה/ערבות מבחינתך זה קו אדום, תצי שתארגן לו עזרה מקופת צדקה, לא אתה באופן ישיר,
אדם כזה מתבקש שיוכר הייטב בעמותות צדקה ארציות, ולא פתאום בבית חולים ראה את זיו פניך והחליט שרק אתה יכול לעזור...
כל עוד זה עזרה טכנית, להביא חפצים בסיסיים יד שניה, לרהט לו את הבית, להביא לו אוכל מוכן, זה מצויין ומצווה גדולה, גם שם יש עוקצים אבל הרבה יותר נדיר

תהילה לדוד

משתמש מקצוען
יכול להיות שהבנ"א עשה לילדים שלו את המוות
ילדים בוגרים לא מנתקים קשר סתם כך עם אבא שלהם
זה שהוא בודד זה כואב ועצוב, אבל יכול מאד להיות שהוא בישל לעצמו את הדייסה הזו במהלך החיים.
אני מכירה מישהו כזה שבתור אדם צעיר היה עריץ במשפחה שלו הילך אימים על אשתו והילדים
ועכשיו הילדים כולם לא בקשר איתו למען בריאותם הנפשית, באישור רב ובהכוונת מטפלים. והוא בטוח שזה בגלל אשתו..
בכיף אני מדמיינת אותו מתייפח לאדם זר בבית חולים, למה לא? בד"כ אנשים כאלה הם מניפולטיביים מאד מאד!!
איפה הקהילה שלו? השכנים שלו? הרב שלו? למה הם לא עוזרים לו?
עד גיל 65 הוא פגש רק אותך?
סליחה, לא נשמע אמין.
וזה שהוא בוכה כמו תינוק ליד אנשים נשמע ממש הפרעתי.

שה' ישלח לו רפואה שלמה לגוף ולנפש, אבל לא כדאי להיות תמימים.

משה שולמן

משתמש מקצוען

לא נכנס איתך לפרטים, אבל הם מומחים בסיפורי כיסוי מעולים ויענו לך היטב על כל השאלות בלי להשאיר פינה לא סגורה, ברגע שיש צורך לתת סיוע שכולל בתוכו כסף/הלוואה/ערבות מבחינתך זה קו אדום, תצי שתארגן לו עזרה מקופת צדקה, לא אתה באופן ישיר,
אדם כזה מתבקש שיוכר הייטב בעמותות צדקה ארציות, ולא פתאום בבית חולים ראה את זיו פניך והחליט שרק אתה יכול לעזור...
כל עוד זה עזרה טכנית, להביא חפצים בסיסיים יד שניה, לרהט לו את הבית, להביא לו אוכל מוכן, זה מצויין ומצווה גדולה, גם שם יש עוקצים אבל הרבה יותר נדיר
אני לא מתכנן לעזור לו כלל באופן הזה אלא רק לדאוג שיכנסו אליו בחורים מארגון כל שהוא כל יום שישמחו אותו קצת ולאשיר אצלו בחור בחלק משעות היום בתשלום או בהתנדבות

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני לא מתכנן לעזור לו כלל באופן הזה אלא רק לדאוג שיכנסו אליו בחורים מארגון כל שהוא כל יום שישמחו אותו קצת ולאשיר אצלו בחור בחלק משעות היום בתשלום או בהתנדבות
אשריך וטוב לך

ותן להם הדרכה שלא יפלו למניפולציות אם יופעלו עליהם

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
זה שהוא בוכה יכול להיות מחולשה. אבל גם יכול להיות מרמה.
אני הייתי מנסה לברר עליו קצת באיזור מגוריו, אולי יש רב של השכונה או של בית הכנסת. אולי יודעים מה קורה במשפחה שלו או שיכולים להשפיע עליהם.

מור יוסף

משתמש פעיל

אולי הדירה רשומה על שם אשתו?
כשבן אדם בוכה צריך לרחם, לא להאמין.
לא כדאי להתערב בסיפורים משפחתיים, אם צריך אפשר קצת לרחרח, קצת לבדוק, לנסות לעזור מכיוון שלכם, אבל רק מהכיוון שלכם.
לא לצפות שאפשר לשנות אנשים, כי אי אפשר.

המתבוינן

משתמש רשום
נכון אף אחד לו אמר שלא אנו לא אני חוב שאין כאן מה לדון אם הצד השני בכלל אם אבא נמצא בבית חולים זה לא משנה מה הוא עשה לך הוא אחרי הכל נתן לך את החיים שלו למענך בו תגיד שלו אזבו שלוא יגיעו אבל ירמו שיחת טלפון לעתניין בשלומו לפחות.
אבל אני רוצה לדעת מה אנשים עושים במידה והם נתקלים בכזה מצב

יכול להיות שהבנ"א עשה לילדים שלו את המוות
ילדים בוגרים לא מנתקים קשר סתם כך עם אבא שלהם
זה שהוא בודד זה כואב ועצוב, אבל יכול מאד להיות שהוא בישל לעצמו את הדייסה הזו במהלך החיים.
אני מכירה מישהו כזה שבתור אדם צעיר היה עריץ במשפחה שלו הילך אימים על אשתו והילדים
ועכשיו הילדים כולם לא בקשר איתו למען בריאותם הנפשית, באישור רב ובהכוונת מטפלים. והוא בטוח שזה בגלל אשתו..
בכיף אני מדמיינת אותו מתייפח לאדם זר בבית חולים, למה לא? בד"כ אנשים כאלה הם מניפולטיביים מאד מאד!!
איפה הקהילה שלו? השכנים שלו? הרב שלו? למה הם לא עוזרים לו?
עד גיל 65 הוא פגש רק אותך?
סליחה, לא נשמע אמין.
וזה שהוא בוכה כמו תינוק ליד אנשים נשמע ממש הפרעתי.

שה' ישלח לו רפואה שלמה לגוף ולנפש, אבל לא כדאי להיות תמימים.
הם חייבים עפ"ת לטפל באביהם גם אם לא נתן להם כלום וגם אם התנהג שלא כשורה הזהרת התורה לכבד אב לא קשור האם השקיע בילדים וכמה העניש אותם
כמובן שצריך דעת תורה לפי העניין יתכן שיש מצב ורב פסק להם להתעלם עפ"ר רבנים חוששים מאוד להתיר לילדים להתנכר להוריהם
כמובן שתגובתי איננה למקרה כזה או אחר אלא לנכתב בציטוטים

מור יוסף

משתמש פעיל
הם חייבים עפ"ת לטפל באביהם גם אם לא נתן להם כלום וגם אם התנהג שלא כשורה הזהרת התורה לכבד אב לא קשור האם השקיע בילדים וכמה העניש אותם
כמובן שצריך דעת תורה לפי העניין יתכן שיש מצב ורב פסק להם להתעלם עפ"ר רבנים חוששים מאוד להתיר לילדים להתנכר להוריהם
אולי הוא לא עונה להם לטלפון? אולי הוא שונא אותם?

תהילה לדוד

משתמש מקצוען
שכל אחד יעשה מה שהוא צריך ויכבד את ההורים שלו
חכמה גדולה לשמוע סיטואציה כ"כ חלקית ולא משקפת ולבוא עם ציטוטים וקלישאות על כיבוד הורים
יש מקרים מאד מורכבים
יש אנשים שהכיבוד הורים שלהם זה לנתק את הקשר, עם כל הכאב והקושי.

בשביל זה יש לנו דעת תורה ושכל אחד יעשה את החשבונות שלו.

תהילה לדוד

משתמש מקצוען
יוזמה מבורכת וראויה, תזכו למצוות!

אולי מעניין אותך גם...