עזרה מה אפשר לעשות כשרוצים לחייב את העובדים להחזיק פלאפון לא כשר???

תות

משתמש פעיל
מכירה מקום עבודה שגם עבר לדיווח באפלקציה דומה . הבנתי שחרדיות ביקשו וקבילו לדווח נוכחות באתר. (תסבירי שכמובן שהדיווח מתחיל רק מאז שפתחת את המחשב , שאת מודעת לכמה דקות שאת מפסידה עד שהמחשב נפתח ורק אז את מדווחת כניסה ואת לוקחת את ההפסד הזה על חשבונך. כך הם יראו שזה חשוב לך)

המוןןןן בהצלחה

avi++

משתמש מקצוען
יש אפשרות לקנות מכשיר כשר מהדור החדש כגון שאומר שיש שם גם כן מיקום.
אבל במכשיר הכשר אין אפליקציה
ובשיחות אי אפשר לראות מיקום
צריך שהאפליקציה של השעון נוכחות תדע איפה אתה, בדר''כ גם סורקים בתחילת וסוף העבודה איזשהו ברקוד שנמצא איפה שאתה אמור להיות

צחית

משתמש מקצוען
מדובר בעירייה שאחרי שנים החליטה שהעובדים יחזיקו מכשיר לא כשר
האם יש טענה בחוק או כל סיבה אחרת שתאפשר לנו להתנגד לזה?
תודה רבה לכל העוזרים
וכמובן שזה זכות גדולה מאוד לעזור בעניין כזה חשוב !
תכתוב איזה עיר ויגידו לך כי יש מלא מקומות שאומרים שחייבים
בליווי להחזיק וגם מי שלא מסכים לקבל לא עושים לו כלום
ולא מפטרים אותו

ღmaximumღ

משתמש פעיל
השאלה בעיקר האם מבחינה חוקית הם יכולים לחייב???
והאם יש איזה אפשרות להתחמק מזה?
תודה

חדוה טוקר

משתמש פעיל
השאלה בעיקר האם מבחינה חוקית הם יכולים לחייב???
והאם יש איזה אפשרות להתחמק מזה?
תודה
בעיקרון הפשוט,
כל עוד את לא אישה במצבים חריגים (הריון/חל"ד/פוריות),
ואין הוכחה שהפיטורים הם על רקע של הפליה - אפשר לפטר אותך.
(ככל שאני מבינה עם פיצויי פיטורים כמובן, יתכן אפילו אם ההתפטרות היא של העובד כי מבחינתך הפלאפון הוא "הרעת תנאים").

אבל דרך להכריח להמשיך להעסיק עובד שלא יכול לעבוד בצורה שהם רוצים - זה לא הגיוני... (למרות שאם אני הייתי המעסיק הייתי מחפשת פתרון יצירתי).

לא הבנתי מה צריך להיות "חוקי" בהוראה.
אני מנהל, וממחר בא לי שכל העובדים בבוקר יגיעו לעבודה ויקפצו על רגל אחת במשך 20 שניות. מי שלא רוצה - יפוטר. איפה החוק אוסר את זה???
אם אתה כבר עובד שלי, ואתה טוען שהקפיצות על רגל אחת הן הרעת תנאים, אז ככל הנראה אם תתפטר תקבל פיצויים, זהו הכל.

חדוה טוקר

משתמש פעיל
בעיקרון הפשוט,
(ככל שאני מבינה עם פיצויי פיטורים כמובן, יתכן אפילו אם ההתפטרות היא של העובד כי מבחינתך הפלאפון הוא "הרעת תנאים").

אבל דרך להכריח להמשיך להעסיק עובד שלא יכול לעבוד בצורה שהם רוצים - זה לא הגיוני... (למרות שאם אני הייתי המעסיק הייתי מחפשת פתרון יצירתי).

אני מנהל, וממחר בא לי שכל העובדים בבוקר יגיעו לעבודה ויקפצו על רגל אחת במשך 20 שניות. מי שלא רוצה - יפוטר. איפה החוק אוסר את זה???
אם אתה כבר עובד שלי, ואתה טוען שהקפיצות על רגל אחת הן הרעת תנאים, אז ככל הנראה אם תתפטר תקבל פיצויים, זהו הכל.
כמובן לא כותבת את דעתי האישית (באם אני מנהל - שיקפצו על רגל אחת וכו) אלא מה יכולים לעשות, לצערי....

צחית

משתמש מקצוען
בעיקרון הפשוט,

בסיפור שהבאת זה לא רק הרעת תנאים אלא יש בזה
עילה לתבוע את המעסיק בהתעמרות בעובדים

אביגדור חיים

משתמש רשום
הסיבה הם רוצים לעקוב אחרי העובדים אם הם באמת בעבודה
וגם שיוכלו לדווח באפליקציה על כניסה ויציאה
לאישתי בעבודה גם יש את האפליקציה שמדווחים על כניסה ויציאה אבל אישתי מדווחת בקו טלפון שמתקשרים וזה רושם את זמני הכניסות והיציאות ואולי גם אתם תוכלו לבדוק אם אפשר באמצעות חיוג למס טלפון בהצלחה רבה ושתזכו לעמוד בניסיון ולא להכניס לבית מכשירים שכאלו אמכי"ר

ღmaximumღ

משתמש פעיל
לאישתי בעבודה גם יש את האפליקציה שמדווחים על כניסה ויציאה אבל אישתי מדווחת בקו טלפון שמתקשרים וזה רושם את זמני הכניסות והיציאות ואולי גם אתם תוכלו לבדוק אם אפשר באמצעות חיוג למס טלפון בהצלחה רבה ושתזכו לעמוד בניסיון ולא להכניס לבית מכשירים שכאלו אמכי"ר
זה מה שקיים עד היום והם רוצים לשנות את זה

חדוה טוקר

משתמש פעיל
בסיפור שהבאת זה לא רק הרעת תנאים אלא יש בזה
עילה לתבוע את המעסיק בהתעמרות בעובדים
חשבתי שזו דוגמא מספיק מדומיינת (וגם קצת מקלילה-מצחיקה) כדי שאנשים יבינו את הרעיון...
מסתבר שטעיתי, וגם על הדוגמא ההזויה ביותר - נכנסים להסבר הדוגמא במקום לרעיון.
הרעיון אומר שלמנהלים יש כללים, שב99% הם הגיוניים וזו זכותם. (מי שהם לא מתאימים לו יכול לבוא בנימוס עם פתרון ולהציג אותו כבקשה ואז יש סיכוי שיסכימו, וכשלא הולך, בנחמדות להסביר שמבינים את ההגיון של המנהל ולכן אם המנהל לא ימצא יפתרון יעזבו. אם יתחילו עם חוקי או לא, מיד ימצאו דרך להיפטר מעובד כזה).

(אגב, סתם כי נכנסו לגופה של דוגמא, אני חייבת להמשיך עם הדמיון: אם זה רק לקפוץ סתם זו התעמרות... מצד שני, עם זה מגיע עם מאמן אישי של תזונה בריאה- לא דיאטה אלא תזונה בריאה, וכושר אישי בריא פשוט על חשבון החברה, וכחלק מהאווירה יהיה קפיצה. אז הוא יבוא לבית משפט ויסביר שכמו שהוא החליף את הכוסות חד פעמי באמיתי מתוך "קיימות", כך הוא החליט להכניס אווירה של בריאות. ויוכיח שהעובדת המתלוננת לא נכה/ בהריון/ בעיות בריאות שמקשות קפיצה, ויוכיח שזה לא רקע של התעמרות אישית, ואז לא בטוח מי ינצח...)

avi++

משתמש מקצוען
אבל ככל שהבנתי, גם מטלפון שחייג (כשר-טיפש, דור 4) אפשר לקחת מיקום GPS. אין לי מושג איך עושים את זה.
לא דווקא דור 4, כל טלפון עם שירותי מיקום, אבל אפשר לראות את המיקום רק דרך אפליקציה שאותה אין בטלפון כשר

חדוה טוקר

משתמש פעיל
לא דווקא דור 4, כל טלפון עם שירותי מיקום, אבל אפשר לראות את המיקום רק דרך אפליקציה שאותה אין בטלפון כשר
היום יש טכנולוגיה שאתה מחייג למספר מסויים, ושומע הקלטה: ברוך הבא לאפליקציית נוכחת של חברת ----, לדיווח כניסה הקש 1, לדיווח יציאה הקש 2.
בהקשה הזו, ככל שהבנתי יש דרך לאסוף מידע. (לא מבינה בזה מספיק כדי לדעת האם זה רגיל או משהו מתוחכם שיש רק לחברות סייבר וכו.)

avi++

משתמש מקצוען
היום יש טכנולוגיה שאתה מחייג למספר מסויים, ושומע הקלטה: ברוך הבא לאפליקציית נוכחת של חברת ----, לדיווח כניסה הקש 1, לדיווח יציאה הקש 2.
בהקשה הזו, ככל שהבנתי יש דרך לאסוף מידע. (לא מבינה בזה מספיק כדי לדעת האם זה רגיל או משהו מתוחכם שיש רק לחברות סייבר וכו.)
א''א למצוא מיקום של מישהו בשיחת טלפון, רק לעשות איכון, וזה רק השב''כ עושים, או משרד הבריאות בקורונה, כדי לדעת מיקום של מכשיר כלשהו, הוא חייב להתקין אפליקציה עם הרשאת גישה למיקום, אין אופציה כזו בטלפון כשר

המספר הנ''ל למיטב הבנתי בסה''כ בא להחליף רישום ידני או טביעת אצבע

נערך לאחרונה ב:

חדוה טוקר

משתמש פעיל
א''א למצוא מיקום של מישהו בשיחת טלפון, רק לעשות איכון, וזה רק השב''כ עושים, או משרד הבריאות בקורונה, כדי לדעת מיקום של מכשיר כלשהו, הוא חייב להתקין אפליקציה עם הרשאת גישה למיקום, אין אופציה כזו בטלפון כשר

המספר הנ''ל למיטב ידיעתי בסה''כ בא להחליף רישום ידני או טביעת אצבע
הטכנולוגיה קיימת (מידיעה ברורה), מדברת על שיחה. אבל מדבריך עולה שזה מצריך איכון וכו' אז לא אכנס לפרטים.

בקיצור, במקרה המדובר זה לא רלוונטי 🙄.

משה שאחא

משתמש צעיר
צילום מסך 2024-04-15 141438.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה