דרוש מידע מה אומרים לאחות צעירה שילדה תסמונת מותק?

• פותח הנושא shny
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

ליבה ארזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
להגיד כשמסתכלים עליו כמה הוא חמוד ומתוק, והוא בטוח כזה, כל הילודים מתוקים.

פיר

משתמש סופר מקצוען
לא להתעלם מהרגשות של אחותך להקשיב לגלות הרבה אמפטיה
להבחין איםה שהיא צריכה עזרה ואז להיות לצידה.
כותבת זאת מתוך נסיון .
יהיו גם עליות וירידות העקר שהילדה תהיה בריאה ותתפתח בעזרת השם.

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
להתנהג כאילו זה תינוק רגיל!!!!
גם לחברה שלי נולד אח תיסמונת וובהתחלה היה קשה
כמובן שהסביבה התנהגה בצורה רגילה זה מאוד עזר למשפחה להתרגל למציאות שקצת לפעמים קשה
וכיום הם משוגעים עליו!!!!!!

וכמובן ש-לתת תמיכה לאחותך ולהקשיב ולשמוע מהצד שלה מה היא מרגישה ואיך היא מתמודדת
אני בטוחה שהיא תשתף והיא תיפתח...

D

Deleted 66182

אורח
להקשיב
גם למה שלא נאמר...
אפילו לדברים טכניים..
לשאול אותה אם רוצה לדבר עם אמא לתינוק תיסמותק
ואם כן-יש אמהות צדיקות שמוכנות לבא ולשוחח
לקנות בגד מתוק בלונים לפנק אותה במה שאוהבת לעזור לה לישון ולהתחזק
לשאול אם צריך עזרה מול קופ"ח/עמותה/ביטוח לאומי/זכויות רפואיות-הבירוקרטיה גוזלת הרבה כוחות-אם את בעניין
לשדר ולומר שהוא מתוק כי באמת נשמה כ"כ טהורה כ"כ מתוקה
לסכם איתה שתגיד לך מה צריכה ורוצה לכל אורך הדרך ואת לא נעלבת אם לא מתחשק לה לענות/לדבר/לראות מישהו

לא לשכוח גם את הבעל
לפעמים קשה להם יותר

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אם היא אחת שאת מלבנת איתה את רגשותיה הייתי מעבירה לה את המסר הבא:
מה שלא תרגישי זה בסדר וזה נורמלי
לפעמים תחושת האשמה מהאכזבה, אובדן (כן, יש גם סוג של אובדן של חלום הילד הרגיל שנעלם פתאום), דחיה/ ווטאבר, יותר גרועים מהרגש עצמו.

תשאלי אותה אם יקל עליה שתתקשרי לעדכן אנשים שהיא מכירה כדי לחסוך לה את התגובות הראשוניות

לחילופין אולי יקל עליה לשוחח עם אימהות שחוו את אותו הדבר (ולא הגיבורות המופלאות שהיו מאושרות כשהן שמעו את הבשורה, אלא דווקא כאלו שהיה להן קשה מאוד. אין כמו אדם שחווה משהו דומה בשביל להקל על המשא.

לאנגער

משתמש מקצוען
ולא הגיבורות המופלאות שהיו מאושרות כשהן שמעו את הבשורה,
אל תקני את הסיפורים האלו, יש בהחלט גיבורות שהתמודדו ומתמודדות בגבורה, אבל מפה ועד להיות מאושרות כששמעו לראשונה שיש להן תסמונת...

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אל תקני את הסיפורים האלו, יש בהחלט גיבורות שהתמודדו ומתמודדות בגבורה, אבל מפה ועד להיות מאושרות כששמעו לראשונה שיש להן תסמונת...
ברור שהקצנתי.
פשוט ישבתי פעם באירוע לאמהות לילדים מיוחדים
על הבמה ישבו כמה אמהות שג"כ מתמודדות עם ילדים מיוחדים
אבל איכשהו הגל של השיח שם עלה על סיפורי מופת (שיש לכל אחת)
איך הן מתמודדות בגבורה הן ובעליהן ואיך יש להן עמוד שדרה חזק מול הסביבה.
אמא אחרת שישבה לידי אמרה לי בתסכול שהיא מרגישה שזה פשוט מחליש אותה
ניגשתי למנחה ואמרתי לה בשתי מילים את הנקודה
השאלה הבאה כיוונה לכיוון ההפוך, והופה, החיים האמיתיים יצאו לאור.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מכירה כאלה שממש משדרות כאילו הן התפללו לקבל תסמותק. [אני אישית לא מאמינה לזה. צר לי]

יש לי אחות תסמותק. לקח לי כמה שנים ארוכות עד שהצלחתי לקבל אותה...!

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
וכמובן ש-לתת תמיכה לאחותך ולהקשיב ולשמוע מהצד שלה מה היא מרגישה ואיך היא מתמודדת
אני בטוחה שהיא תשתף והיא תיפתח...
זה בעיקר כרגע. להקשיב ולחבק
ולתת להם כפליים מנוחה (כמו לקחת את הילד המתוק לכמה שעות)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה