מידע שימושי לתשומת לב העובדות המועסקות

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
יצאה כאן תקלה תחת ידי.
במקרה הספציפי שפרסמתי, לא מדובר בחברת הראל, לא מהם משכו את הכספים, הבאתי אותם כדוגמא לכך שאני אישית ביררתי אצלם אם קיימת אפשרות כזאת וזה מה שענו לי, אך במקרה הספציפי שפרסמתי, מדובר היה בחברת ביטוח אחרת, למרות שאני מאמינה שזה יכול לקרות בכל חברת ביטוח.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הייתי מציעה לבדוק את זה שוב. נשמע לא הגיוני ולא חוקי.

צביה811

משתמש רשום
ת'אמת פעם ראשונה שאני שומעת
שבעצם, הכספים לא שמורים לעבוד, אלא רק לאחר סיום העבודה
ולאחר שקיבל לידיו טופס 161 חתום

ברור ראשוני במחלקת הכספים אצלינו, העלה שאכן. הכספים שייכים למעסיק וביכולתו למשוך אותם...
הסיפור כאן לא מושלם...
מקומם ומלחיץ מאד!!
כלומר: גם מעקב קבוע על הפרשות וההפקדות לקופת הפנסיה, אינו יעיל, אם המעסיק יגיש בקשה למשיכת הכספים שניה לפני הפיטורים...

מדינת חלם, כבר אמרנו?

תמשיכי לעדכן אותנו על מהלכי הבדיקות!!

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
הייתי מציעה לבדוק את זה שוב. נשמע לא הגיוני ולא חוקי.

אכן לא הגיוני, אך זה מה שקרה.
ולכן אני מפרסמת את זה כאן, כדי שהעובדות בעמותות אלה יהיו עם יד על הדופק ויבדקו מה קורה עם הזכויות הבסיסיות שלהן, אני מניחה שישנן כאלה שעוזבות את מקום העבודה ואם הן לא מתכננות למשוך את כספי הפיצויים - הן לא יבדקו מה קורה בקופות הפיצויים והפנסיה שלהן, ולכן אני מפרסמת את המקרה - שאני בטוחה שהוא לא היחיד - כדי שיבדקו, וידרשו את המגיע להן ביושר.
אגב, נכון שבאופן עקרוני המעביד יכול למשוך את הכספים, אך שוב, לרוב, בעולם מתוקן ובמקומות עבודה נורמטיביים, סיפורים כאלה לא קורים, המקומות הכמעט יחידים שמנצלים כל פרצה בחוק כדי לדפוק את העובדות - זה שוב, העמותות החרדיות המפעילות גני ילדים, ולכן כ"כ חשוב להעלות למודעות העובדות את הזכויות המגיעות להן עפ"י דין תורה ועפ"י החוק.

רפ

משתמש סופר מקצוען
אכן לא הגיוני, אך זה מה שקרה.
ולכן אני מפרסמת את זה כאן, כדי שהעובדות בעמותות אלה יהיו עם יד על הדופק ויבדקו מה קורה עם הזכויות הבסיסיות שלהן, אני מניחה שישנן כאלה שעוזבות את מקום העבודה ואם הן לא מתכננות למשוך את כספי הפיצויים - הם גם לא יבדקו מה קורה בקופות הפיצויים והפנסיה שלהן, ולכן אני מפרסמת את המקרה - שאני בטוחה שהוא לא היחיד - כדי שיבדקו, וידרשו את המגיע להן ביושר.
לא הבנתי -
אם המשיכה ע"י המעסיק חוקית, בתור מה העובדת יכולה לתבוע אותו על כך?

רפ

משתמש סופר מקצוען
הוא עדיין חייב לשלם פנסיה ע"פ חוק.
לכן גם אם ע"פ כללי קרנות הפנסיה הוא יכול למשוך, ע"פ החוק הוא חייב לשלם לעובדים פנסיה.
לפי מה שהבנתי (לא שאני רואת חשבון או משהו), אם כספי הפנסיה והפיצויים הופרשו לאותה קופה, הוא לא יכול למשוך את כספי הפיצויים אלא אם כן העובד חתם על כך מראש.
את כספי הפנסיה בכל מקרה אין לו זכות למשוך.

mina

משתמש מקצוען
ממה לא מובן לי!!
הקופה כביכול שייכת למעסיק!
אבל למעסיק אין שום אפשרות למשוך את הכספים, רק בתנאים מאוד מסויימים.
היא שייכת למעסיק אבל בעצם למעסיק אין שום אפשרות להשתמש עם הכסף.
ז"א גם אם העובד עזב ועברו 50 שנה והוא לא בקש 161 עדיין למעסיק אין שום אפשרות להשתמש בכספים.
רק בתנאים מסויימים
מצו"ב קישור.

no problem

משתמש מקצוען
רק כספי הפיצויים שייכים למעסיק!
וגם זה, אם העובד חתום שסעיף 14 לא חל עליו.
כספי הפנסיה שייכים לעובד לפי כל החקיקה והפסיקה.
שלחתי שאלה לסוכן ביטוח שאני עובדת איתו. אעדכן בהמשך אי"ה.

צביה811

משתמש רשום
@mina
אולי זה חלק מהקומבינה של פיטורי כל העובדים/ות לפני סוף שנה?
אם אותו עובד חדל לעבוד בנסיבות שאינן מזכות אותו בפיצויי פיטורים (למשל, פוטר לפני שהשלים שנת עבודה,

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
טכנית למשוך את הכספים חזרה זה פשוט מאוד.
מתבצע מיכונית דרך ממשק מעסיקים.

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
זה לא כ"כ משנה מסתבר שהמעסיק יצטרך להחזיר את הכסף עם ריבית משמעותית..
[/QUOT.

זה מאד משנה, ההתנהלות כאן היא שערורייתית! במיוחד שלא מדובר במקרה יחיד, וכולם יודעים שאם יום אחד (והלוואי והוא קרוב) המדינה תחליט לבדוק מה קורה בכל אותן עמותות, לא יהיה חילול ה' גדול מזה.
אך למזלם, יש להם הגנות ממי שאמור להגן עלינו, וד"ל.

הר סיני

משתמש פעיל
התכתבתי עכשיו עם סוכן ביטוח ושלחתי לו את הסיפור, הוא אמר לי שבעיקרון המעסיק יכול לבקש החזר רק במקרה שהוא הפריש בטעות וכו' קשה לי להאמין שכל חודש יש טעות...

אצלי בעבודה יש פעמים שמגיע הודעה מחברת ביטוח שהם מחזירם כסף על עובד מסויים כי לא חתם על טופס הצטרפות

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
התכתבתי עכשיו עם סוכן ביטוח ושלחתי לו את הסיפור, הוא אמר לי שבעיקרון המעסיק יכול לבקש החזר רק במקרה שהוא הפריש בטעות וכו' קשה לי להאמין שכל חודש יש טעות...

אין לי מושג איך עמותות גני הילדים מבצעים את הסיפור הזה, אבל המציאות היא שהם מצליחים לרוקן קופות פנסיה ופיצויים בהצלחה מרובה, אני יודעת על מקרה אחד בוודאות, ומסתבר על פי ההגיון הבריא, שהם עושים את זה לכל העובדות.

הר סיני

משתמש פעיל
מה שבטוח ע"פ החוק המעסיק יכול למשוך את הכסף רק בחתימה של המבוטח

בכל אופן היא יכולה לתבוע אותם אני מאמין שהיא לא תפסיד מזה....

תעדכנו בהתפתחיות, באמת סיפור מעניין..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה