דרוש מידע לרדת במשקל בלי לספור קלוריות אפשרי?

תהילתית

משתמש מקצוען
את כ"כ מתאמצת!
קודם כל מעריכה את כל ההקרבות והנחישות שלך! מדהים!

לגבי האפונה: פחמימה היא פחמימה, נכון שיש 'מלאה' ו'ריקה' אבל מבחינה קלורית, היא נותנת אנרגיה הרי, נכון?
ולדלג על ארוחת בוקר בד"כ ממש לא מומלץ,
א. כי בצהרים אוכלים יותר
ב. הגוף נכנס למנגנון של הרעבה ומייחס יותר משמעות לכל פחמימה שנכנסת אליו!
ג. בין הארוחות - אם עברו פחות משעתיים מהארוחה עד ה'נשנוש' (טונה, פרי, יוגורט, חופן פיצוחים וכו') הגוף לא מספיק להוריד את הסוכרים (פחמימה) שנכנסו לו בארוחה הקודמת. יש זמן עיכול בסיסי של סוכר, משהו כמו 3 ש'.
ואז אין ירידה במשקל, כי הגוף לא הגיע לנקודת 0 שממנה מורידים.
יותר קל לי להסביר לך עם גרף (השרטוט קצת מעוות אבל מסביר):
צפה בקובץ המצורף 1425037
בנקודה A התחלת לאכול. הסוכר עלה עלה, הגיע לגובה כלשהו, תלוי ב'מה אכלת'.
אח"כ מתחיל לרדת לאיטו (מתפרק בעזרת אינסולין)
שימי לב לציר השוכב - כשהגרף מעליו, לא יורדים! כשהוא מתחתיו הגוף משתמש במאגרי האנרגיה שמאוחסנים אצלו ואז יורדים. תמיד אנחנו רוצים שבמהלך היום, בין הארוחות, תמיד נרד מתחת קו ה-0
מה קרה לך כשאכלת אחרי פחות מ3 ש', בנק' B, הגוף עוד לא הספיק לרדת מתחת קו ה-0 ולכן למרות שאת מתאמצת כ"כ ומשתדלת, היתה לו אנרגיה שהרבה יותר קל לו לפרק - מהאוכל שהכנסת לו עכשיו.
אם תקפידי לחכות לפחות 3 ש' בין ארוחה לארוחה זה יראה כך:
צפה בקובץ המצורף 1425038
האוכל הספיק לעלות מA שהתחלת לאכול, ירד את קו ה0 (מה שאומר שאת יורדת!) ורק שהוא הגיע לנק' B אכלת שוב והעלת את הסוכר. עכשיו הוא לא יעלה גבוה כמו קודם. כי אותו גובה שמתחיל ממקום נמוך ישאיר אותך בפירוק סוכרים במדדים נמוכים בגרף.
קיצור, כדאי לך ללכת לדיאטנית שתעשה לך סדר במונחים ותעזור לסדר נכון את מה שאת אוכלת עכשיו כדי לרדת!
חוץ מזה, לא הזכרת פעילות גופנית:unsure:
תודה רבה לך על ההסבר!!מאוד עזרת לי.רק לא הבנתי מה הבעיה בפחמימה ריקה אם אין בה הרבה קלוריות,אשמח להסבר.
בסוף אכלתי עכשיו ארוחת בוקר קלה.
פעילות גופנית לא מצליחה לעשות וגם קראתי (בפרוג)שזה לא כזה מרזה ובכלל לא שווה המאמץ בשביל לרדת אלא רק בשביל בריאות.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אשמח לדוגמאות
דוגמאות למה?
והטעות הכי גדולה שלך, זה לוותר על ארוחת בוקר.
את יכולה לאכול גלידת שמנת, או לחם כוסמין עם קוטג', שקשוקה, סלט עשיר, ואפילו מעדן.
זה אותן קלוריות (בערך, כן?).
מה יותר משביע? מה יתעכל טוב יותר?
פחמימות ריקות רק 'סותמות' פינה במקרה הטוב. המע"מ שלהן - שהן דורשות עוד מתוק. לא רק שהן לא משביעות, הן גם מגבירות את הדחף למתוק, מעלות את רמות הסוכר, ומפריעות לכל תהליך הירידה.
זו רק דוגמא. ויש הרבה מה להאריך, רק שאין לי את הזמן. מצטערת.

תהילתית

משתמש מקצוען
ביקשתי דוגמאות למאכלים שטובים לעיכול כפי שאמרת,וגם לדיאטה במקביל.
אבל אין לך זמן לזה....
אבל תודה בכל מקרה על מה שכן הסברת
דוגמאות למה?
והטעות הכי גדולה שלך, זה לוותר על ארוחת בוקר.
את יכולה לאכול גלידת שמנת, או לחם כוסמין עם קוטג', שקשוקה, סלט עשיר, ואפילו מעדן.
זה אותן קלוריות (בערך, כן?).
מה יותר משביע? מה יתעכל טוב יותר?
פחמימות ריקות רק 'סותמות' פינה במקרה הטוב. המע"מ שלהן - שהן דורשות עוד מתוק. לא רק שהן לא משביעות, הן גם מגבירות את הדחף למתוק, מעלות את רמות הסוכר, ומפריעות לכל תהליך הירידה.
זו רק דוגמא. ויש הרבה מה להאריך, רק שאין לי את הזמן. מצטערת.

דיני

משתמש מקצוען
את כ"כ מתאמצת!

לגבי האפונה: פחמימה היא פחמימה, נכון שיש 'מלאה' ו'ריקה' אבל מבחינה קלורית, היא נותנת אנרגיה הרי, נכון?
א. כי בצהרים אוכלים יותר
ג. בין הארוחות - אם עברו פחות משעתיים מהארוחה עד ה'נשנוש' (טונה, פרי, יוגורט, חופן פיצוחים וכו') הגוף לא מספיק להוריד את הסוכרים (פחמימה) שנכנסו לו בארוחה הקודמת. יש זמן עיכול בסיסי של סוכר, משהו כמו 3 ש'.
צפה בקובץ המצורף 1425037
שימי לב לציר השוכב - כשהגרף מעליו, לא יורדים! כשהוא מתחתיו הגוף משתמש במאגרי האנרגיה שמאוחסנים אצלו ואז יורדים. תמיד אנחנו רוצים שבמהלך היום, בין הארוחות, תמיד נרד מתחת קו ה-0
מה קרה לך כשאכלת אחרי פחות מ3 ש', בנק' B, הגוף עוד לא הספיק לרדת מתחת קו ה-0 ולכן למרות שאת מתאמצת כ"כ ומשתדלת, היתה לו אנרגיה שהרבה יותר קל לו לפרק - מהאוכל שהכנסת לו עכשיו.
צפה בקובץ המצורף 1425038
האוכל הספיק לעלות מA שהתחלת לאכול, ירד את קו ה0 (מה שאומר שאת יורדת!) ורק שהוא הגיע לנק' B אכלת שוב והעלת את הסוכר. עכשיו הוא לא יעלה גבוה כמו קודם. כי אותו גובה שמתחיל ממקום נמוך ישאיר אותך בפירוק סוכרים במדדים נמוכים בגרף.
קיצור, כדאי לך ללכת לדיאטנית שתעשה לך סדר במונחים ותעזור לסדר נכון את מה שאת אוכלת עכשיו כדי לרדת!
תודה, ההסבר ממש מפורט.
מעניין אם הגוף גם יודע מתמתיקה וגרפים ומתנהג בהתאם למצופה.
הערה קטנה - הגרף הראשון זהה לגרף השני (או שפספסתי משהו?), בכל אופן יש בו ירידה מתחת לקו האפס

מזמור לתודה!!!

משתמש פעיל
תודה רבה לך על ההסבר!!מאוד עזרת לי.רק לא הבנתי מה הבעיה בפחמימה ריקה אם אין בה הרבה קלוריות,אשמח להסבר.
בסוף אכלתי עכשיו ארוחת בוקר קלה.
פעילות גופנית לא מצליחה לעשות וגם קראתי (בפרוג)שזה לא כזה מרזה ובכלל לא שווה המאמץ בשביל לרדת אלא רק בשביל בריאות.
לגבי ארוחת בוקר, נהדר!
לגבי "מושגים" - פחמימה ריקה הינה מזון שכולל מספר גבוה של קלוריות ומספר נמוך של חומרים מזינים ובריאים.
כמו לחם לבן, מאפים ובכלל כל הדברים ה'מתוקים'.
בפחמימה מורכבת (מלאה) רמות הסוכר בדם תעלנה בצורה איטית ובמתינות (בגרף, כן?)
דוגמאות: דגנים מלאים, דגנים מועשרים, פירות, ירקות, מוצרי חלב, שעועית וקטניות מכילים יותר סיבים וחומרים מזינים
כל אלו סוגי פחמימות, תמיד נעדיף את המורכבות ונשתדל להימנע ככל האפשר מהריקות.
פעילות גופנית בוודאי חשובה! תנסי לעשות אפילו הליכה פשוטה, פעמיים בשבוע בקצב שאת מסוגלת, כשעה.
את לא תאמיני לתוצאות! אם תלכי יותר, תרדי יותר! בדוק ומנוסה.
איך זה קשור?
1) קודם כל חילוף חומרים טוב בגוף משפיע על תהליכי ירידה במשקל! בוודאי! כולנו 'חכמי פרוג' לטוב ולמוטב, כן;)
לא בא לנו על פעילות גופנית, אז מסבירים כמה היא לא נחוצה...

2) פעילות גופנית משתמשת באנרגיה:
אם אישה צריכה לאכול ביום 2000 קלוריות כדי לא לעלות ולא לרדת, זאת אומרת כל יום היא אוכלת 2000 קלוריות וגם מוציאה 2000 יחידות אנרגיה (קלוריות). איך מוציאים אנרגיה? בנשימה, בשינה, בתזוזה, בקיפול כביסה, בהליכה לעבודה, בעלית המדרגות עד לבית ובעיקר בפעילות גופנית.

ניקח את האישה הזאת ונקרא לה שירה. שירה רוצה לרדת במשקל ולכן היא צריכה לעשות אחד מבין ה-2:
או לאכול פחות מ2000 קלוריות (לא בא אצלה בחשבון...) או לעשות פעילות גופנית!

אם היא אוכלת פחות - נגיד יורדת לתפריט של 1500 קלוריות ליום, וממשיכה בהרגלי החיים הקבועים שלה, היא תרד לפי חשבון פשוט. היא הכניסה 1500 הגוף שלה צריך 2000 והוא כרגע צריך עוד 500 יחידות אנרגיה כדי לבצע אותן,
אז הוא לא מתעלף, לא, אלא פונה למאגרים שיש לו ומשם מוציא עוד 500 קלוריות. כך יורדים!

אם היא בחרה בפעילות גופנית, כנ"ל. כמובן תלוי בכמה פעמים, איזו עצימות וכו'

ואם שירה בחרה בשתיהם? נהדר! היא תראה ירידה הרבה יותר משמעותית!
כמובן אין כאן המלצה לספור קלוריות באדיקות וחישובים, אני מעולם לא עשיתי כך! ישבתי עם דיאטנית, בנינו תוכנית הגיונית ונעימה עם חריגות מותרות לפה ולשם כדי לוודא שאני לא מפספסת את הירידה במאמץ מיותר (הגרפים)

מזמור לתודה!!!

משתמש פעיל
תודה, ההסבר ממש מפורט.
מעניין אם הגוף גם יודע מתמתיקה וגרפים ומתנהג בהתאם למצופה.
הערה קטנה - הגרף הראשון זהה לגרף השני (או שפספסתי משהו?), בכל אופן יש בו ירידה מתחת לקו האפס
הגוף יודע מתמטיקה - בוודאי, כל העולם הנפלא שהקב"ה יצר עליו החוקרים בנו את כל התיאוריות שלהם, כן?
ובהוכחה פשוטה ממש - תתחילי לאכול לפי תפריט של 3000 קלוריות, לדוג'. דברים טובים! לא תעלי?
והגרפים זה ממש לא המצאה שלי. כמובן שכל גוף מגיב בקצב אחר, אבל ברעיון הזה.

כנראה שפספסת משהו, כן:sneaky:. אבל גם הסברת אותו באותה שורה...
תקראי מה כתוב מתחת לכל גרף. זה יסביר מה ההבדל בין מעל 0 לבין מתחת 0 שאז יורדים במשקל

מזמור לתודה!!!

משתמש פעיל
היה בלבול בגרפים ולכן סידרתי כאן מחדש.
הורדתי לגמרי לחם ומזון עשיר בפחמימות כגון פסטה וכו'.
ארוחת בוקר לא אוכלת,רק שותה קפה.
צהריים ירק וחלבון כגון אפונה עם עוף וכו' עם סלט ירקות
ערב פרי או יוגורט טבעי.ללא נשנושים ללא שתיה מתוקה.
בין הארוחות משהו קטן כגון טונה.
בשבת אוכלת חלה מכוסמין 80 אחוז ואוכלת סעודות מלאות יותר מכל השבוע.קצת סלטים.
מרגישה שאני מקריבה ממש!!!!! ללא תוצאות יפות.
הייתי אוכלת המון.לפי הBMI צריכה לרדת לפחות 20 קילו.
האם כדאי לי להמשיך לספור קלוריות?
כ"כ מתאמצת!

א. כי בצהרים אוכלים יותר
1689672648286.png

שימי לב לציר השוכב - כשהגרף מעליו, לא יורדים! כשהוא מתחתיו הגוף משתמש במאגרי האנרגיה שמאוחסנים אצלו ואז יורדים. תמיד אנחנו רוצים שבמהלך היום, בין הארוחות, נרד מתחת קו ה-0
1689672851067.png

האוכל הספיק לעלות מA שהתחלת לאכול, ירד את קו ה0 (מה שאומר שאת יורדת!) ורק שהוא הגיע לנק' B, אחרי 3 שעות +- אכלת שוב והעלת את הסוכר. עכשיו הוא לא יעלה גבוה כמו קודם. כי אותו גובה שמתחיל ממקום נמוך ישאיר אותך בפירוק סוכרים במדדים נמוכים בגרף.
ירדת מתחת קו ה0 הגוף שלך משתמש במאגרי אנרגיה ומוריד במשקל!

נערך לאחרונה ב:

תהילתית

משתמש מקצוען
לגבי ארוחת בוקר, נהדר!
לגבי "מושגים" - פחמימה ריקה הינה מזון שכולל מספר גבוה של קלוריות ומספר נמוך של חומרים מזינים ובריאים.
כמו לחם לבן, מאפים ובכלל כל הדברים ה'מתוקים'.
בפחמימה מורכבת (מלאה) רמות הסוכר בדם תעלנה בצורה איטית ובמתינות (בגרף, כן?)
דוגמאות: דגנים מלאים, דגנים מועשרים, פירות, ירקות, מוצרי חלב, שעועית וקטניות מכילים יותר סיבים וחומרים מזינים
כל אלו סוגי פחמימות, תמיד נעדיף את המורכבות ונשתדל להימנע ככל האפשר מהריקות.
פעילות גופנית בוודאי חשובה! תנסי לעשות אפילו הליכה פשוטה, פעמיים בשבוע בקצב שאת מסוגלת, כשעה.
את לא תאמיני לתוצאות! אם תלכי יותר, תרדי יותר! בדוק ומנוסה.
איך זה קשור?
1) קודם כל חילוף חומרים טוב בגוף משפיע על תהליכי ירידה במשקל! בוודאי! כולנו 'חכמי פרוג' לטוב ולמוטב, כן;)
לא בא לנו על פעילות גופנית, אז מסבירים כמה היא לא נחוצה...

2) פעילות גופנית משתמשת באנרגיה:
אם אישה צריכה לאכול ביום 2000 קלוריות כדי לא לעלות ולא לרדת, זאת אומרת כל יום היא אוכלת 2000 קלוריות וגם מוציאה 2000 יחידות אנרגיה (קלוריות). איך מוציאים אנרגיה? בנשימה, בשינה, בתזוזה, בקיפול כביסה, בהליכה לעבודה, בעלית המדרגות עד לבית ובעיקר בפעילות גופנית.

ניקח את האישה הזאת ונקרא לה שירה. שירה רוצה לרדת במשקל ולכן היא צריכה לעשות אחד מבין ה-2:
או לאכול פחות מ2000 קלוריות (לא בא אצלה בחשבון...) או לעשות פעילות גופנית!

אם היא אוכלת פחות - נגיד יורדת לתפריט של 1500 קלוריות ליום, וממשיכה בהרגלי החיים הקבועים שלה, היא תרד לפי חשבון פשוט. היא הכניסה 1500 הגוף שלה צריך 2000 והוא כרגע צריך עוד 500 יחידות אנרגיה כדי לבצע אותן,
אז הוא לא מתעלף, לא, אלא פונה למאגרים שיש לו ומשם מוציא עוד 500 קלוריות. כך יורדים!

אם היא בחרה בפעילות גופנית, כנ"ל. כמובן תלוי בכמה פעמים, איזו עצימות וכו'

ואם שירה בחרה בשתיהם? נהדר! היא תראה ירידה הרבה יותר משמעותית!
כמובן אין כאן המלצה לספור קלוריות באדיקות וחישובים, אני מעולם לא עשיתי כך! ישבתי עם דיאטנית, בנינו תוכנית הגיונית ונעימה עם חריגות מותרות לפה ולשם כדי לוודא שאני לא מפספסת את הירידה במאמץ מיותר (הגרפים)
ואוו זה נראה שצברת ידע רב, את שופעת! ותודה על הפירגונים והעידוד, זה נותן כוח, כמעט שוב התייאשתי...
את הטבלה לא זכיתי לראות, חסום לי.אם לא קשה לך להעלות צילום מסך או משהו -אשמח.

מזמור לתודה!!!

משתמש פעיל
ואוו זה נראה שצברת ידע רב, את שופעת! ותודה על הפירגונים והעידוד, זה נותן כוח, כמעט שוב התייאשתי...
את הטבלה לא זכיתי לראות, חסום לי.אם לא קשה לך להעלות צילום מסך או משהו -אשמח.
עד שהתאמצתי לסדר...
ככה טוב?
חברה פעם סיפרה לי שהיא הלכה לדיאטנית. היא הייתה מאד מאד שמנה (החברה)
הדיאטנית שאלה אותה 'איך את כזאת שמנה?'
והיא ענתה לה: 'הכרס שלי מלאה מכל ספרי הבריאות עבי-הכרס שקראתי כל חיי'...
ת'כלס לשמנים יש מידע (כמעט) הכי גדול בתזונה.
זה לא בא לנו סתם. עבדנו על זה;)

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2023-07-18 123045.png
    צילום מסך 2023-07-18 123045.png
    KB 8.4 · צפיות: 19
  • צילום מסך 2023-07-18 123406.png
    צילום מסך 2023-07-18 123406.png
    KB 9 · צפיות: 21

תהילתית

משתמש מקצוען
תודה נפתח לי
אעבור כל זה
אני בדיאטות כבר מעל 5 שנים....
עריכה: כיוון שאני כל פעם מתייאשת ולא מוצאת את השיטה הנכונה לי

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
עריכה: כיוון שאני כל פעם מתייאשת ולא מוצאת את השיטה הנכונה לי
כל נושא התזונה זה עולם ענק. חשוב להבין איך עובדים המנגנונים בגוף, ובהתאם לזה - להתקדם. השלב הראשון הוא קריאת קצת מידע שעוסק בעניין. מידע אמין, אחראי, שיתן לך מבט רחב.
בכנות, מפתיע אותי שאת 5 שנים מנסה דיאטות, ואפילו לא יודעת מה זה פחמימות מורכבות, מה ההבדל בין מקור הקלוריות וכו'.
לא בטרוניה, חלילה, אבל באמת בפליאה. זה א' ב' כדי לדעת להתנהל נכון עם הגוף וצרכיו.

אולטימטיבי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ברור שכדאי.
תכלס, זו הדרך הכי נכונה להוריד במשקל.
מלמעלה התפריט שלך נשמע תואם ירידה טובה מאד במשקל, אם כי קשה לדעת בלי לספור קלוריות...
לפעמים בהתחלה קשה יותר עד שפתאום יורדים הרבה במכה אחת.
בהצלחה רבה.
לספור קלוריות זה דרך מאוד קשה לירידה במשקל...

אולטימטיבי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני באמת הרבה מברר על זה בימים האחרונים ואני ישמח לכל מידע...
אולי אתה יודע לספר לנו על החברים שלך שהצליחו לרדת 20-30 קילו מה המצב שלהם היום האם הם עדיין שומרים על הירידה או שהם העלו חזרה
אודה לך מאוווד על האינפורמציה זה יעזור לי מאוד
אבא חטוב ממש מומלץ.....

אולטימטיבי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
למה ??
אם אני יודעת כמה קלוריות "מותר" לי לאכול ביום, ולפי זה אני מחשבת את עצמי, למה זה כ"כ גרוע ??
כי לספור קלוריות זה מלחמה עם עצמך.... ולא לנצח תצליח להילחם עם עצמך זה מעייף ומאוד מסובך!!

אולטימטיבי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ראיתי שדיברו הרבה על אבא חטוב... רציתי שניה להסביר מה ההבדל בין אבא חטוב לכל דיאטה אחרת בעולם... [אבא חטוב זה לא דיאטה!!!]
כל דיאטה זה מלחמה עם עצמך של ספירת קלוריות.. או לא לאכול דברים מסוימים... והשאלה כמה זמן אפשר להילחם... זה נמאס מתישהו...
באבא חטוב לא מתעסקים בירידה במשקל! זה לא המטרה! כמובן שזה קורה ובגדול!! אבל המטרה היא איזון הורמונלי...
כי יש סיבה למה אנשים אוכלים ולא מרגישים שבעים אף פעם... כמו בור בלי תחתית... זה לא סתם....
ואחרי האיזון... הירידה מתבצעת לבד בלי מאמץ או מלחמה... זה פשוט קורה...
[כמובן שתהליך האיזון הוא כן קצת קשה ומאמץ...]
יוצאים משם מצוידים בידע עשיר... על מה שקורה בגוף ואיך דברים עובדים...
ולא עם ראש קטן שאם אכלתי יותר קלוריות היום אז אוי ואבוי....
לומדים שם המון!!!! ממליץ בחום!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  25  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה