לקראת צילום חתונה... חשוב לי מאד!!!

SPOT

משתמש צעיר
צילום מקצועי
אגב
התקשרתי לצלם הראשי (בדחילו ורחימו) והוא אמר לי
רק תבואי אני מכין לך תאורות, סולם,ורדיו סליב...
אמרתי לו אין לי גיבוי אז הוא אמר לי אני יביא גם גיבוי !!והוסיף:
ובמקרה הגרוע אם יתקלקל לך נתחלף מדי פעם
ישתבח שמו

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי20;901235:
אגב
ישתבח שמו

מעולה. בהצלחה!

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נפלת על צלם נחמד.זה הליווי משמים שאת צריכה.הרבה הרבה הצלחה!!
ספרי לי אחר כך איך היה.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י צילומית;901234:
מה יקרה אם לצלם יקרה משהו באותו יום או באמצע האירוע,יתפוס אותו איזה שפעת או מיגרנה,
יש גיבוי לצלם עצמו?
חייבים ליווי משמים כל הזמן בכל אירוע בכל מצב,אנחנו עושים השתדלות מקסימלית אבל הגיונית.

ברור, אבל יש דברים שנחשבים "כוח עליון" ויש כאלה שלא. והמדד הוא מה שופט יחשוב על זה בבימ"ש, כי לצערנו שם זה הולך להימדד אם ח"ו יקרה משהו. (כן, גם אם הלקוח חרדי טוב, המקרה עלול להגיע לבימ"ש.)

למשל צלם שהביא ציוד גיבוי להכל, וגם ציוד הגיבוי התקלקל - יכול להיחשב ככוח עליון. צלם שלא הביא ציוד גיבוי - לא.

ואם לצלם קורה משהו באמצע/לפני אירוע ח"ו - הוא מביא צלם מחליף. הוא מבלה גם שלוש שעות בטלפונים, העיקר למצוא מישהו שיחליף אותו. וב"ה יש ערבות הדדית בין צלמים (לפחות אלה שאני מכירה ועובדת איתם), ומחליפים אחד את השני גם בהתראות מאוחרות. (לי כבר יצא להחליף צלמת שהגב שלה נתפס בצורה שלא איפשרה לה לעבוד, ולהחליף צלמת שבטעות התחייבה לשני צלמים על אותו התאריך ולא שמה לב. במקרה השני היה מדובר על צלמת שמעולם לא פגשתי ולא דיברתי איתה, רק ידעתי שהיא עובדת עם אותם הצלמים שאני עובדת איתם. בכל זאת ביטלתי את התוכניות שלי ונסעתי להחליף אותה. כי זה משהו שעושים. וכעבור איזה שנה-שנתיים הייתי חולה ביום של אירוע, וצלמת אחרת החליפה אותי ברגע האחרון. ככה זה עובד.)

ואם אחרי מאמצים למצוא החלפה לא מצליחים - אוקיי, זה כבר אכן נקרא כוח עליון.

בבית משפט (וגם בדין תורה) יושבים בני אדם, לא רובוטים. הם מתחשבים בכל הנתונים, ובודקים האם נעשה כל מאמץ למסור את העבודה שהתחייבו למסור, או לא.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;901227:
השאלה היא מה קורה אם לצלם הגיבוי (יעני לצלם הראשי, כשהיא הצלמת השניה) אין מצלמת גיבוי משלו. נניח שה-700 שלה, או העדשה, תתקלקל (או, לצורך העניין: הסוללה תתקלקל. כן, גם זה קורה). ונניח שלצלם יש רק מצלמה אחת.
עכשיו הצלמת מושבתת. (אלא אם תצליח להקפיץ ציוד מצלם אחר שנמצא באיזור.)

יש לקוחות שעל דבר כזה ילכו לבית משפט, מסכים איתי?
ובוא נדבר על מקרה שבו מאוד מאוד מאוד חשוב ללקוחות שלא ייכנס גבר לעזרת הנשים. אז אי אפשר שהצלם יצלם את הבנות, אלא מקסימום אפשר שהצלם יתן את המצלמה שלו לצלמת לפרקי זמן של 5 דקות מדי רבע שעה (נניח) כדי שתצלם קצת בבנות על חשבון הגברים.
אבל זה פתרון מאוד מאוד בעייתי, נכון? ומה עם הצלם עובד עם קנון שהצלמת ממש לא מסתדרת איתה?

בקיצור, מסוכן. לדעתי.

אני מגיע עם גיבוי (פרנואיד:)) רק בגלל שאני רוצה לשמור על השם שלי...
שופט בבית משפט יחייב את הצלם לפצות את הלקוח רק במידה ויש רשלנות פושעת מצד הצלם.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי20;901235:
אגב
ישתבח שמו

כל צלם ישמח להוריד ממנו קצת מעבודת הצילום.
לכן חשוב שיש תאום בין כולם.
בהצלחה.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;901243:
צלם שמגיע לצלם חתונה בלי ציוד גיבוי - זה נחשב רשלנות (ברור שיש הבדל בין צלם יחיד לצלם משני מבין שני צלמים, ובכל זאת). גם בבית משפט וגם במציאות.

אני מאמינה שאפשר למצוא פסקי דין בארץ על הנושא הזה, אבל גם אם לא - אני משוכנעת שבחו"ל יש הרבה כאלה.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;901243:

להגיע עם מצלמה אחת זו רשלנות פושעת.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;901274:
צלם שמגיע לצלם חתונה בלי ציוד גיבוי - זה נחשב רשלנות (ברור שיש הבדל בין צלם יחיד לצלם משני מבין שני צלמים, ובכל זאת). גם בבית משפט וגם במציאות.

אני מאמינה שאפשר למצוא פסקי דין בארץ על הנושא הזה, אבל גם אם לא - אני משוכנעת שבחו"ל יש הרבה כאלה.

ראית פעם חייל? הוא מגיע עם רובה אחד? או שיש לו אחד "ספר" על הגב:).
הגיוני שיהיה לו רובה אחד ו...אקדח קטן למקרה חירום.

צלם שקונה ציוד אמין לא חושב שתהיה לו תקלה... ובד"כ אין סיבה שתהיה.
מה שכן, על מנת לשמור על שמו הטוב ולמנוע נזק תדמיתי, הגיוני שיהיה לו משהו שיוכל לתעד את האירוע במידה זו או אחרת.

רשלנות פושעת, זה לבוא עם סוללה של מצלמה חצי טעונה ללא מטען. כרטיס זיכרון אחד מלא וכיו"ב.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;901391:

מה שכן, על מנת לשמור על שמו הטוב ולמנוע נזק תדמיתי, הגיוני שיהיה לו משהו שיוכל לתעד את האירוע במידה זו או אחרת.

רשלנות פושעת, זה לבוא עם סוללה של מצלמה חצי טעונה ללא מטען. כרטיס זיכרון אחד מלא וכיו"ב.

זה פשוט לא נכון, ואף שופט בימ"ש לא יסכים איתך על זה. גם אף לקוח שחתונתו לא תתועד כי הצלם היה חאפר מספיק לבוא בלי גיבוי למצלמה או לעדשה או לפלאש או לסוללה או לכרטיס הזיכרון (מספיק אחד מהרשימה) - לא יסכים איתך על זה.
אתה לא מביא איתך ציוד גיבוי כי אתה פרנואיד. אתה מביא איתך כי אתה צלם אחראי שעושה את החובה המוטלת עליך.

הדוגמא של החייל כ"כ לא רלוונטית שאני פשוט לא יודעת איך להתייחס אליה.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;901400:
זה פשוט לא נכון, ואף שופט בימ"ש לא יסכים איתך על זה. גם אף לקוח שחתונתו לא תתועד כי הצלם היה חאפר מספיק לבוא בלי גיבוי למצלמה או לעדשה או לפלאש או לסוללה או לכרטיס הזיכרון (מספיק אחד מהרשימה) - לא יסכים איתך על זה.
אתה לא מביא איתך ציוד גיבוי כי אתה פרנואיד. אתה מביא איתך כי אתה צלם אחראי שעושה את החובה המוטלת עליך.

הדוגמא של החייל כ"כ לא רלוונטית שאני פשוט לא יודעת איך להתייחס אליה.

ואגב, אני לא אמרתי שתחזיק רובה לגיבוי. מספיק אקדח. אבל שיהיה לך גיבוי.
מספיק D90 או 40D, או אפילו פחות מזה. העיקר שיהיה מצלמת רפלקס כלשהי כגיבוי. ואפילו רק עדשת 18-55, ואפילו פלאש מאוד בסיסי. אבל משהו.

לי היו שני פלאשים 580 בעבר, ושניהם התקלקלו במהלך אירוע. אחרי שהראשון התקלקל - השתמשתי רק בשני. היה לי ניקון SB28 כגיבוי. השני התקלקל במהלך צילום בת מצוה, אז נאלצתי להשתמש בניקון SB28 (הוא עובד על מצלמת קנון, ואפשר להזין לו צמצם ורגישות והוא פועל על מצב אוטומט. עם הקפצה לתקרה ועם פלאשים חיצוניים - הסתדרתי איתו), אבל לפני שהאירוע הבא קרה - מיד נסעתי לקנות 580II, ושבוע אח"כ קניתי אחד נוסף.
מה היה קורה אם לא היה לי גיבוי? 580 הוא פלאש מקצועי ונהדר, הוא לא אמור להתקלקל. אבל זה קורה! ואצלי זה קרה לשני פלאשים בזה אחר זה (הפרש של כחודש).

אני מניחה ש-80% מהעדשות שצלמי אירועים הכניסו למעבדת לתיקון אי פעם (ויש אינספור כאלה) - הוכנסו לאחר שהתקלקל באירוע. לא מגלים את התקלה כשהעדשה שוכבת בבית. בד"כ היא מתרחשת בתוך אירוע, או לפחות זה הזמן בו היא מתגלה.
כן, גם עדשות שעלו 7000 ש"ח מתקלקלות. תקלה מאוד נפוצה היא איבוד כיול חריף, שגורם לתמונות להיות לגמרי מטושטשות. זה קורה הרבה בעדשת קנון 24-70 (קראתי באינטרנט שזה בגלל שהיא כ"כ כבדה, אבל לא בטוח שזה נכון). וזו עדשה יקרה מאוד. אז איך זה קורה? קורה.

שוב: מה עושה באירוע צלם שאין לו גיבוי לאותה 24-70 שיצאה מכיול?

שלמה

משתמש מקצוען
לא מכיר חברה אחת של נסיעות שמסיעה לקוח ממקום למקום, כשמאחור נגרר רכב נוסף...
רכב טוב ותקין לא אמור להתקלקל פתאום.
כשיש תקלה שרואים שזו לא אשמת הנהג, אף אחד לא יתבע את הנהג, אבל הגיוני שהנהג יארגן רכב חלופי במידה כזאת או אחרת, לשביעות רצון כולם. וזה מה שישמור על שמו הטוב.

נ.ב. אני בד"כ נשרך עם מצלמת גיבוי, מתוך תקוה שלא אשתמש בה.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;901391:

אין דנין אפשר מאי אפשר.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;901418:
ואגב, אני לא אמרתי שתחזיק רובה לגיבוי. מספיק אקדח. אבל שיהיה לך גיבוי.
מספיק D90 או 40D, או אפילו פחות מזה. העיקר שיהיה מצלמת רפלקס כלשהי כגיבוי. ואפילו רק עדשת 18-55, ואפילו פלאש מאוד בסיסי. אבל משהו.

לי היו שני פלאשים 580 בעבר, ושניהם התקלקלו במהלך אירוע. אחרי שהראשון התקלקל - השתמשתי רק בשני. היה לי ניקון SB28 כגיבוי. השני התקלקל במהלך צילום בת מצוה, אז נאלצתי להשתמש בניקון SB28 (הוא עובד על מצלמת קנון, ואפשר להזין לו צמצם ורגישות והוא פועל על מצב אוטומט. עם הקפצה לתקרה ועם פלאשים חיצוניים - הסתדרתי איתו), אבל לפני שהאירוע הבא קרה - מיד נסעתי לקנות 580II, ושבוע אח"כ קניתי אחד נוסף.
מה היה קורה אם לא היה לי גיבוי? 580 הוא פלאש מקצועי ונהדר, הוא לא אמור להתקלקל. אבל זה קורה! ואצלי זה קרה לשני פלאשים בזה אחר זה (הפרש של כחודש).

אני מניחה ש-80% מהעדשות שצלמי אירועים הכניסו למעבדת לתיקון אי פעם (ויש אינספור כאלה) - הוכנסו לאחר שהתקלקל באירוע. לא מגלים את התקלה כשהעדשה שוכבת בבית. בד"כ היא מתרחשת בתוך אירוע, או לפחות זה הזמן בו היא מתגלה.
כן, גם עדשות שעלו 7000 ש"ח מתקלקלות. תקלה מאוד נפוצה היא איבוד כיול חריף, שגורם לתמונות להיות לגמרי מטושטשות. זה קורה הרבה בעדשת קנון 24-70 (קראתי באינטרנט שזה בגלל שהיא כ"כ כבדה, אבל לא בטוח שזה נכון). וזו עדשה יקרה מאוד. אז איך זה קורה? קורה.

שוב: מה עושה באירוע צלם שאין לו גיבוי לאותה 24-70 שיצאה מכיול?

הבעיה של כיול שלרוב תגלי את התוצואה העגומה רק בבית. :mad:

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ושלמה- תראה את השרשור המקביל על השחזור.

אין מצב אצלי שיש ארוע שלם על כרטיס אחד.

מצלמים ב2 מצלמות ומחליפים כרטיסים מדי פעם. כך שגם אם הלך כרטיס ולא ניתן לשחזר (סבירות אפסית) -אלבום בעז"ה יהיה.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הגלים;901467:
ושלמה- תראה את השרשור המקביל על השחזור.

אין מצב אצלי שיש ארוע שלם על כרטיס אחד.

מצלמים ב2 מצלמות ומחליפים כרטיסים מדי פעם. כך שגם אם הלך כרטיס ולא ניתן לשחזר (סבירות אפסית) -אלבום בעז"ה יהיה.
אנחנו מודעים לזה שאנחנו בני אדם ומוגבלים ביכולות שלנו.
לאידך, אנחנו צריכים להיות רגישים לזולת ולא לגרום לו עוגמת נפש.

לדעתי, אחד מהדברים הבולטים בין צלם חובב ל"מקצוען" זה ציוד גיבוי שמניח את הדעת. "חכמת חיים" של בית הספר של החיים, לדעת לאלתר במקרה ויש תקלה חריפה.

לא סתם מבקשים בברכות השחר: אל תביאנו לא לידי נסיון ולא לידי ביזיון...
ותתנו היום ובכל יום לחן לחסד ולרחמים..

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;901431:
לא מכיר חברה אחת של נסיעות שמסיעה לקוח ממקום למקום, כשמאחור נגרר רכב נוסף...
רכב טוב ותקין לא אמור להתקלקל פתאום.
כשיש תקלה שרואים שזו לא אשמת הנהג, אף אחד לא יתבע את הנהג, אבל הגיוני שהנהג יארגן רכב חלופי במידה כזאת או אחרת, לשביעות רצון כולם. וזה מה שישמור על שמו הטוב.

נ.ב. אני בד"כ נשרך עם מצלמת גיבוי, מתוך תקוה שלא אשתמש בה.

איך אתה יכול להיות צלם אירועים ולא להבין את ההבדל?
אם בנאדם נוסע למקום אחר והרכב מתקלקל - מקפיצים רכב אחר, נגרם קצת עיכוב, מפצים את הלקוח לפעם הבאה, סלמאת.
אם בחתונה מתקלקל לך פריט ציוד (וזה דבר שיקרה, בסופו של דבר. באחת מכל כמה עשרות/מאות חתונות - פריט ציוד כלשהו מתקלקל, זמנית או באופן קבוע) - לזוג לא יהיה אלבום. אם אתה מתייחס לזה בכזה שוויון נפש - אתה כנראה לא צלם האירועים שהייתי רוצה לשכור לאירוע שלי.
צלם אירועים, יותר מכל בנאדם אחר - צריך להיות בגישה שתיעוד החתונה הוא חשוב מאוד מאוד מאוד. זו מזכרת לכל החיים, ואם היתה תקלה בנוגע אליו - לא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור. דורות של כלות מצטערות לנצח על תמונות גרועות מהחתונה שלהן, כי התקמצנו על צלם מקצועי (או מסיבה אחרת). זה לא מקרי שבשרשורי "על מה אתם מצטערים בחתונה שלכם?" שנפתחים מדי פעם בפורומים ברחבי האינטרנט - רוב ההודעות מתייחסות איכשהו לצילום.

מותר לחלוק עלי. מותר לחשוב שתיעוד האירוע הוא לא חשוב במיוחד. אבל בנאדם שחושב ככה - איך הוא הופך לצלם אירועים?

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;901493:
לדעתי, אחד מהדברים הבולטים בין צלם חובב ל"מקצוען" זה ציוד גיבוי שמניח את הדעת.

נו, אז גם אתה מודה שצלם מקצועי צריך להחזיק ציוד גיבוי מניח את הדעת, לא?

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;901540:
נו, אז גם אתה מודה שצלם מקצועי צריך להחזיק ציוד גיבוי מניח את הדעת, לא?

לרגע לא חשבתי אחרת.
אבל מכאן ולתבוע צלם על שלא הגיע עם מצלמת גיבוי, כרשלנות, הדרך עוד ארוכה.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;901580:
לרגע לא חשבתי אחרת.
אבל מכאן ולתבוע צלם על שלא הגיע עם מצלמת גיבוי, כרשלנות, הדרך עוד ארוכה.

אני לא תובעת אף צלם, אני רק טוענת שהגעה בלי ציוד גיבוי זו רשלנות (ושהבאת ציוד גיבוי זה לא צעד פרנואידי, אלא צעד אחראי והכרחי), ושלקוח שיתבע צלם אירועים על כך שלא סיפק תמונות חתונה כי הציוד התקלקל ולא היה ציוד גיבוי - בטוח יזכה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה