עזרה לקוח שלא אהב את העבודה, כמה מקובל שהוא משלם?

פומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אבל מצד שלי, בשבילך, כלכלית, תהיה גמישה יותר, אולי בהמשך לעבודות מסוג אחר היא שוב תיגש אלייך..
ככה יגיעו אליה כל הלקוחות הנצלנים והמעצבנים, אבל אם אנשים נהנים לעבוד בחינם, למה לא?
גרפיקאית כזו - ברגע שתצטרך לפרנס משפחה....תאלץ לעבוד בעבודה אחרת...

תמר אלי

משתמש מקצוען
ככה יגיעו אליה כל הלקוחות הנצלנים והמעצבנים, אבל אם אנשים נהנים לעבוד בחינם, למה לא?
גרפיקאית כזו - ברגע שתצטרך לפרנס משפחה....תאלץ לעבוד בעבודה אחרת...
אולי היא מתחילה..
שיבואו, בהמשך היא תלמד לעבוד בצורה עניינית.. ולדרוש את מה שמגיע לה.

חן 1

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אם סיימת את כל העבודה הייתי ממליצה לומר לה שברירת את זה (כאן בפרוג כמובן;)) ובעיקרון היא צריכה לשלם מחיר מלא, מאחר ואת עשית את העבודה, אבל מתוך התחשבות בה את מוכנה לעשות לה הנחה של סכום X
ככה יהיה ברור לה (ולך!) שמגיע לך את מלוא הסכום ומה שאת מורידה לה במחיר זה מדין חסד בלבד (וככה לא יהיו לה גם תלונות על הסכום הסופי, ולא הרגשה חמוצה ש'גנבו אותה')

כמובן שיש מקום לשאול רב, אולי הוא יפסוק אחרת?

אמיליה

משתמש מקצוען
נתת לה את הקבצים הסופיים והמקוריים?
ז"א היא תוכל להשתמש בעבודה יום אחד, אם היא תחליט שבעצם היא כן אוהבת?
אם הקבצים המלאים בידה- לדעתי אין מקום להנחה.
אם לא- תוכלי להגיד לה שאת מורידה לה 10-15 אחוזים מתוך רצון לבוא לקראת ולהשאיר הרגשה נעימה.

או- שתציעי לה אופציה של תיקון / שינוי בעבודה (בפרוש לא עבודה מחדש) כדי שהיא תאהב. אבל שהפעם תגיד בדיוק מה היא רוצה ואחרי זה - גם אם לא אהבה, מחיר מלא.

ששונית

משתמש מקצוען
מעולם לא שמעתי באף עסקה שהמחיר מותנה באהבת הלקוח.
תכתבי שאלה לרב כך היא תראה שהצגת את הנתונים כהווייתם ותשאלי רב ותקבלי את הכסף המגיע לך.
העבודה והזמן והכוחות ממש לא משתנים בהתאם לאהבותיה וזה ניצול לא ראוי של טוב ליבך.

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
בעיני אם היא בטוח הולכת לשלם מחיר מלא לגרפיקאית אחרת, זה לא הוגן לקחת מחיר מלא.
לא אמור לעניין אותה מה הלקוחה תעשה אח"כ, היא השקיעה את מיטב כוחה וזמנה ומגיעה לה תשלום מלא ע"כ

אבל מצד שלי, בשבילך, כלכלית, תהיה גמישה יותר, אולי בהמשך, לעבודות מסוג אחר, היא שוב תיגש אלייך..
לקוחות כאלה עדיף שיפנו למקום אחר.....

161

משתמש צעיר
אני חושבת, ובתור לקוחה ככה הייתי מצפה לשלם מחיר מלא,
אבל אם את מרגישה שלא נעים לך תתני לה קצת הנחה של 10% ותידעי אותה בזה, זאת דעתי....
אני יודעת שקבלת כאן מגוון רחב של דעות, אבל בשקלול אני יכולה להגיד לך שכולם חושבים בין מחיר מלא למעט הנחה..

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
עם לקרוא הודעות קודמות
זה ענין הלכתי לרב,
אבל לדעתי- בניגוד למה שכתבו פה מעלי-
אם תדרשי מחיר מלא זה רק יעלה את המקצועיות שלך בעיני הלקוחה.
בזה שאת משדרת קו אחיד, עמידה על עקרונות שלך, (כאילו, את לא פריירית ולא משנה הסכמים) את הרבה יותר מקצועית בעיניה. היא תמליץ עליך לאחרים כי היא תראה שאת אדיבה, נעימה (עשית מלא תיקונים,לא?) ועם זאת מקצועית.
בהצלחה!

אביודה

משתמש מקצוען
מדהים פה אנשים...
זו שאלה הלכתית לכל דבר. השוכר פועל...
איך אפשר להמציא סברות?... אולי אפשר לשאול מה המנהג המדינה ולציין את זה לרב - אבל לא לקבל פסקי הלכה מסברות כאלה...

עט להשכיר

משתמש מקצוען
מדהים פה אנשים...
זו שאלה הלכתית לכל דבר. השוכר פועל...
איך אפשר להמציא סברות?... אולי אפשר לשאול מה המנהג המדינה ולציין את זה לרב - אבל לא לקבל פסקי הלכה מסברות כאלה...

מעולם לא העליתי בדעתי לשאול רב אם לשלם על עבודה שהזמנתי...

כל עוד התוצאה עומדת במבחן התנאים המקובלים בשוק, לא רלוונטי אם היא לטעמי או לא.

כמו כן, במקרה הנ"ל אין ספק כי מזמינת העבודה מסרבת לשלם את הסכום עליו סוכם מראש לאחר שאלת רב...

GRAFI

משתמש מקצוען
אם את יכולה לדאוג שתצא מרוצה בכל אופן, עם עוד קצת מאמץ- שווה לך
(וכדי שלא תמשיכי לעבוד לחינם ושוב לא תאהב, תבקשי כמה דוגמאות לעיצובים שהיא אוהבת כדי לקלוט את הסגנון שלה)
אם לא, כדאי לבוא לקראתה שתצא בהרגשה טובה

אביודה

משתמש מקצוען
מעולם לא העליתי בדעתי לשאול רב אם לשלם על עבודה שהזמנתי...

כל עוד התוצאה עומדת במבחן התנאים המקובלים בשוק, לא רלוונטי אם היא לטעמי או לא.

כמו כן, במקרה הנ"ל אין ספק כי מזמינת העבודה מסרבת לשלם את הסכום עליו סוכם מראש לאחר שאלת רב...
איזה שטויות אתה מדבר. השוכר פועל ולא השלים את העבודה לפי טעמו לפחות זה סוגיה ארוכה בגמ'.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
היי,
עשיתי ללקוחה עבודה ובסוף היא החליטה שזה לא הסגנון שלה (אחרי הרבה טירטורים מצידה ואינספור נסיונות). לפחות היא מוסרית ורוצה לשלם כמה שמגיע לי, אבל אין לי מושג כמה לוקחים במצב כזה...או שלא?
יש לציין שקבעתי איתה על סכום מראש ולא לפי שעות.
אשמח לתשובה. תודה רבה!
ענו כאן מספיק עצות על העבר.
אכתוב רק עצה לעתיד: הרבה בעלי מקצוע בתחום יש להם "חוזה עבודה" שהם שולחים ללקוח במייל ומבקשים שיחזיר הודעה "מאשר" [או שמחתימים אותו פיזית], יש הרבה סעיפים שכדאי להכניס שם כמובן בקצרה. תבקשו כולם יכתבו לכם.
אחד המומלצים הוא סעיף שכותב שהמחיר שסוכם כולל רק [לדוגמא] 2 סקיצות, ואם הלקוח לא יאהב אז כל סקיצה נוספת מחירה X ש"ח.

אוטוטו כלה

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
אני עשיתי למשהי עריכה מסוימת, בסופו של דבר היא לא נהנתה מהסגנון, ופנתה לאחת אחרת.
אבל אפילו היא הבינה, בתור לקוחה, שמגיעה לי תשלום מלא.
היא ביררה עלי קדם, ראתה דוגמאות- נהנתה התחברה,.. אני מצידי עשיתי כל מה שיכלתי. בזה תם הסיפור...
תשלום מלא- חד משמעית!!
אין פה ענין של נעים או לא נעים! השקעת עמלת- מגיע לך שכר!

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
התשלום הוא עבור העבודה שבוצעה לפי בקשת הלקוח ולא על שימושו העתידי בחומר כן או לא.
אם מלאת את חלקך בעסקה לגמרי, למה זה אמור לעניין אותך מה דעתה והאם היא מתכוונת להשתמש בזה או שהיא סתם ביקשה ממך עבודה כדי שיהיה לה על מה לחשוב לפני שהיא נרדמת...

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת ששווה לך בשביל לא לשרוף גשרים ללקוחות אחרים
לתת לה הנחה כל שהיא,
אין לי מושג באיזה סכומים מדובר אבל משו כמו 200/250 ש"ח
ולו בשביל שלא תצא כעוסה/ממורמרת ולא תמליץ עליך בהמשך,
הבנתי גם שזה נושא הלכתי,
אולי תשאלי אותה לגבי שאלת רב?

EFRAT HARARI RAFUL

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תודה לכולם על התשובות, מאד עזר לי
אני חושבת ששווה לך בשביל לא לשרוף גשרים ללקוחות אחרים
לתת לה הנחה כל שהיא,
אין לי מושג באיזה סכומים מדובר אבל משו כמו 200/250 ש"ח
ולו בשביל שלא תצא כעוסה/ממורמרת ולא תמליץ עליך בהמשך,
הבנתי גם שזה נושא הלכתי,
אולי תשאלי אותה לגבי שאלת רב?
אני באמת מבררת את זה עם רב עכשיו, תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה