לצלמות בלבד!

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1553451:
ומה הקשר של כל זה לאשכול הזה?
מכיוון שהרייטינג הגבוה של הפורום הזה נזקף לצלמות הילדים בעיקר.... שציבור גדול מגולשי הפורום נהנה מהתמונות שלהן.

גולשי הפורום שלא מקרב הצלמים

לא יהיה לאנשים מה לעשות כאן אם כולנו לא נעלה תמונות..

??????????

ומכיוון-
שלא מקובל עלי ועל עוד צלמות סגנון ההתבטאות כלפי צילומים/ צלמים וצלמות כאן.

אבקש מכן חברותי הצלמות לצלצל או להגיב כאן באשכול כהסכמה לדברי:

1. כל תגובה שהצלמ/ת תראה בה פגיעה או אלימות מילולית תדווח להנהלה, והניק המגיב יידרש לפרסם התנצלות בפומבי או יושעה!

דיברתי עם ההנהלה, הם עדיין לא סיימו את הסטאז' בגננות.

2. על כל תמונה לא הולמת יש להתלונן אך ורק אצל ההנהלה ולא באשכול עצמו!
ניק שיגיב באשכול עצמו יושעה.

את האשכול הזה אעביר לעיון ההנהלה בע"ה.

אני יכול לומר לך דבר אחד, אני דיי וותיק כאן, עוד לא קרה לי שאשכול כ"כ הרגיז אותי כמו זה, זו יוהרה שעליה אמרו מי שאמרו למי שאמרו, האחד בא לגור וישפוט שפוט...

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י צבי קלאר;1553463:
אני יכול לומר לך דבר אחד, אני דיי וותיק כאן, עוד לא קרה לי שאשכול כ"כ הרגיז אותי כמו זה, זו יוהרה שעליה אמרו מי שאמרו למי שאמרו, האחד בא לגור וישפוט שפוט...[/QUO

לצערי אין לי מושג מה אתה רוצה.

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נדחף לדיון "לצלמות בלבד" ... אבל ...
פורום צילום מקצועי הוא לא פורום פרסום, מטרת העלאת התמונות היא למידה ושיתוף - ללמוד וללמד.
אם תתקבל החלטה שתגובה בנוסח "וואו מעללף" נטו לא מקובלת בפורום מקצועי, ושלכל תגובת וואוו חייבת להתלוות הערה או הארה לגבי התמונה הספציפית, על מה הוואוו או מה ההערה בתחום הצילום, וכמובן שגם לכל הערה ביקורתית תתלווה מחמאה הפורום יחזור להיות פורום מקצועי ומקדם ולא עמוד פירסום שבשלב מסויים ינטש ויאבד.
הגענו למצב של "פחד" להגיב לתמונות את מה שבאמת חושבים. אולי הגיע הזמן להתגבר עליו, להגיב, להחמיא ולהעיר בלי לקבל את הדימוי של "הצלם שלא יודע לפרגן למתחילים"

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1553466:
לצערי אין לי מושג מה אתה רוצה.

אז אני אומר לך בדיוק,
שאת, ושכמוך, הכנסתן את סגנון התגובות הזה לפורום, ואת עוד מטיפה לנו מוסר אילו תגובות אסורות ואילו אסורות, ועוד מייעצת להשבית, לא להשבית, הלווו?! דעי את מקומך.
שמישהו מגיב על התמונה כן צנועה לא צנועה, לפחות הוא מגיב על התמונה מעשית, בניגוד לכאלו תגובות.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י צבי קלאר;1553477:
נכתב ע"י יעל א;1553466:
אז אני אומר לך בדיוק,
שאת, ושכמוך, הכנסתן את סגנון התגובות הזה לפורום, ואת עוד מטיפה לנו מוסר אילו תגובות אסורות ואילו אסורות, ועוד מייעצת להשבית, לא להשבית, הלווו?! דעי את מקומך.
שמישהו מגיב על התמונה כן צנועה לא צנועה, לפחות הוא מגיב על התמונה מעשית, בניגוד לכאלו תגובות.
יש לי דבר אחד לומר:
לא נכון.
לא הכנסתי את זה.
והתגובה שלך מבישה.

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1553479:
נכתב ע"י צבי קלאר;1553477:
יש לי דבר אחד לומר:
לא נכון.
לא הכנסתי את זה.
והתגובה שלך מבישה.
יש מצב שהיא מבישה, אבל האשכול הזה בייש אותך הרבה יותר, וחבל שאת לא מודעת לזה, תראי כמה מהצלמים/מות לא אהבו את מה שכתבת בתחילת האשכול.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יעל א;1553439:
האמת שסגירה של הפורום בהחלט תעשה אותו מקצועי יותר אבל אך ורק אם הניקים הותיקים יואילו לשתף
ולא רק לבכות על דאבדין.
כמו שאמר מאיר, לא כל צלם יכול לשתף עבודות, בעיקר מפאת המגבלות של צילום נשים וכדומה, אבל הם כן יכולים לתרום בתגובות מקצועיות.
נכתב ע"י דוד דנברג;1553475:
נדחף לדיון "לצלמות בלבד" ... אבל ...
פורום צילום מקצועי הוא לא פורום פרסום, מטרת העלאת התמונות היא למידה ושיתוף - ללמוד וללמד.
אם תתקבל החלטה שתגובה בנוסח "וואו מעללף" נטו לא מקובלת בפורום מקצועי, ושלכל תגובת וואוו חייבת להתלוות הערה או הארה לגבי התמונה הספציפית, על מה הוואוו או מה ההערה בתחום הצילום, וכמובן שגם לכל הערה ביקורתית תתלווה מחמאה הפורום יחזור להיות פורום מקצועי ומקדם ולא עמוד פירסום שבשלב מסויים ינטש ויאבד.
הגענו למצב של "פחד" להגיב לתמונות את מה שבאמת חושבים. אולי הגיע הזמן להתגבר עליו, להגיב, להחמיא ולהעיר בלי לקבל את הדימוי של "הצלם שלא יודע לפרגן למתחילים"
זה רעיון שהעליתי מזמן, לא ממש קיבל התייחסות.
אני דווקא חושב שלצלם ותיק מותר לכתוב וואו, כי הוא בעצם מקפל במילה אחת את המחמאות, ומי שקורא את זה מבין שלדעתו נעשתה כאן עבודה טובה, על כל מרכיביה, משא"כ כשצלם לא מנוסה כותב וואו, זה לא אומר כלום.

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לאחר קריאת הדיון המסקנה המתבקשת לדעתי להשאיר את הפורום פתוח ולתת אפשרות תגובה רק לחברי פורום צילום, ואז התגובות באמת יהיו בעז"ה ענייניות ומקצועיות.
(ותשאירו את הדיון הזה מקצועי, אתם גולשים בלא כוונה לפגיעות והקנטות וביכוי על חלב שנשפך, חבל, אפשר לייעל ולהשאיר מקצועי.- לא כתבתי בציניות)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אולי תחלקו את פורום צילום לשנים.

פורום סגור- לצורך מקצועי גרידא. בפורום יועלו תמונות לחוו"ד מקצועית מצלמים ותיקים.
פורום פתוח- לצרכי פרסום ובדיקת דעת קהל- בפורום הזה הציבור שאינו צלם יביע את דעתו על התמונה מנקודת מבט של לקוח. יהיו שם תגובות בסגנון: וואו מאלףףףףף, וכן תגובות בסגנון: התמונה הזו לא צנועה מספיק.
הפורום השני, יועיל לצלמות לא פחות. כי סה"כ קהל היעד שלהן נמצא פה, וחשוב להן לדעת איך תמונותיהן מתקבלות בעין לא מקצועית- של הלקוח.

(ואם נניח (דוגמא לא שנויה במחלוקת, רק לשם הדגמה)תמונה עם תינוק מונח על מדף מעוררת ב60% מהקהל סלידה, הצלם לוקח את זה לתשומת לבו. יכול להיות שהוא יחליט לא להתייחס ולפנות אל 40% הנותרים, יפרסם את התמונה הזו במודעה אצלו, זכותו. אבל לפחות הוא קיבל מימד ודעת קהל).

ואני חושבת שסה"כ הצלמות מודות לכל מי שאינו צלם ומשתף את חוו"ד על תמונות, גם אם היא נוגדת את דעתו של הצלם, כי רק ככה הצלם מקבל כיוונים שלא חשב עליהם.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;1553657:
ואני חושבת שסה"כ הצלמות מודות לכל מי שאינו צלם ומשתף את חוו"ד על תמונות, גם אם היא נוגדת את דעתו של הצלם, כי רק ככה הצלם מקבל כיוונים שלא חשב עליהם.

הלוואי!
מכיוון שהפורום משמש לצורכי פרסום בלבד, הערה שלא מספיק מחמיאה מזיקה לצלמת ולפרנסתה,
ואבוי למי שיעז להעלותה על דל שפתיו.

שימי לב:http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1553334&postcount=55

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י efrat1;1553667:
הלוואי!
מכיוון שהפורום משמש לצורכי פרסום בלבד, הערה שלא מספיק מחמיאה מזיקה לצלמת ולפרנסתה,

במקרה הזה הדוגמה לא מתאימה, כי אני אישית מכירה את נחמי ואת הצילומים שלה - ויש לה רמת צילום גבוהה ומקצועית, שהרבה צלמות פה היו רוצות.
רק היא לא מעלה לפה כי הסף שלה גבוה, והיא רוצה להגיע ליותר. ולכן היא רוצה ביקורת בונה מצלמים. אין לה צורך בצלצולים סתם, ודווקא בגלל שהיא לא מעלה לצורך פרסום, אז היא לא מעלה בכלל - במתכונת הנוכחית של הפורום.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י efrat1;1553667:
הלוואי!

ההערה שהיא העלתה בקישור, צודקת.
אבל ההצעה שלי פותרת גם את הענין הזה.
אם זה בקטע של הערות מקצועיות לא טובות, אז כביכול הצלמת נשמעת לא מקצועית מול הלקוחות.
אבל אם זה סתם חוו"ד של חברי פרוג בעין לא מקצועית, הלקוחות לא מתייחסים להערות כאל חוסר מקצועיות. אלא סתם כחו"ד של השכנה שלהם מהקומה למעלה..

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1553430:
יש פה מספיק חברה' שלא הפונפון הוא הנושא אצלם.

חוצמיזה- מה אכפת לי שיהיה מי שיתמקד בפונפון? כל עוד הוא לא מתנפל ותוקף אני אגיד תודה:mad:

ואגב,

בוא תעלה לנו מהתמונות שלך, הנסיון העשיר שלך, ותעלה את הרמה.

אני לא מעלה תמונות של לקוחות לרשת. גם לא לפייסבוק.
תמונות פרטיות (אותם אני נניח כן מעלה לפייסבוק) הם באופן טבעי הרבה פחות מושקעות. והרף שאני מציב לעצמי שם נמוך יותר.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
פורום סגור? למה מה?

בתור חובבת צילום , חבל לי שאתם "זוממים" לעשות פורום סגור....מה עם אלו שכן רוצים ללמוד מההערות? שכן אוהבים ו"מתגשמקים" מניתוח תמונה בצורה מקצועית?
ואם אתם דואגים לפרנסה - הלקוחות שלכם יעריכו אתכם יותר אם יראו שאתם פתוחים לקבל הערות בונות, שאתם יודעים לתקן.....שאתם לומדים כל הזמן......, מתייעצים ומקבלים.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגלים;1553811:
אני לא מעלה תמונות של לקוחות לרשת. גם לא לפייסבוק.
למה?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1552631:
וכן אבקש לצלצל כאן מכל ניק שלא מעונין שהצלמות יעלו את התמונות בפורום סגור אלא רוצה שיתאפשר לו לראות את התמונות ולהגיב.

נכתב ע"י יעל א;1552696:
אגב, אני שומרת מעכשיו כל ציטוט שיש בו אלימות מילולית ופוגענות אישית. וממליצה לכל ניק בין צלם ובין לא לעשות כמוני.

יש גבול.

חשבתי שזה מובן מאליו,
שאלימות מילולית מכל סוג וצורה אסורה מכל כיוון,
בין מהקהל על סוג התמונות, ובין מהצלמות כלפי המגיבים שלא בחרו להגיב כפי שהצלמת* קיוותה.
*לצלמים בד"כ אין בעיה...

ולא, לא צריך לזה פורום סגור, צריך לזה פתיחות להכיל את האחר בדיוק כפי שאת דורשת שאחרים שחושבים אחרת ממך יתייחסו לסגנונך.

התייחסות לסטייל וסגנון הם חלק בלתי ניפרד לצילום, ובצילום ילדים יש לזה משקל משמעותי, ואם יש כאלו שחולקים על הסגנון מכל סיבה שהיא, כל זמן שהם מתבטאים כראוי - זו זכותם המלאה!

וייתכן שהיו אי אלו הודעות שפגעו בך אישית - וזה לא בסדר, אבל במקביל היו גם הודעות אחרות ספוגות יוהרה וציניות (וזה לא משנה אם ממך או מאחרות) וזה גם לא בסדר.

זה לא משנה מי התחיל ומי המשיך, את המריבות באמת אפשר להשאיר לגננות - יש להם כלים טובים יותר לאכיפת משמעת, פשוט להירגע, לא כל תגובה באה לקרוא תיגר ומלחמה - ולא כל אמירה צריכה לגרור מערבולת אמוציונלית.

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י mig;1554067:
חשבתי שזה מובן מאליו,
שאלימות מילולית מכל סוג וצורה אסורה מכל כיוון,
בין מהקהל על סוג התמונות, ובין מהצלמות כלפי המגיבים שלא בחרו להגיב כפי שהצלמת* קיוותה.
*לצלמים בד"כ אין בעיה...

ולא, לא צריך לזה פורום סגור, צריך לזה פתיחות להכיל את האחר בדיוק כפי שאת דורשת שאחרים שחושבים אחרת ממך יתייחסו לסגנונך.

התייחסות לסטייל וסגנון הן חלק בלתי ניפרד לצילום, ובצילום ילדים יש לזה משקל משמעותי, ואם יש כאלו שחולקים על הסגנון מכל סיבה שהיא, כל זמן שהם מתבטאים כראוי - זו זכותם המלאה!

וייתכן שהיו אי אלו הודעות שפגעו בך אישית - וזה לא בסדר, אבל במקביל היו גם הודעות אחרות ספוגות יוהרה וציניות (וזה לא משנה אם ממך או מאחרות) וזה גם לא בסדר.

זה לא משנה מי התחיל ומי המשיך, את המריבות באמת אפשר להשאיר לגננות - יש להם כלים טובים יותר לאכיפת משמעת, פשוט להירגע, לא כל תגובה באה לקרוא תיגר ומלחמה - ולא כל אמירה צריכה לגרור מערבולת אמוציונלית.
:D:D:D
ציטוט מתוך "פורום ייעוץ זוגי". בקרוב בפרוג!

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מאוד נח להציג את זה ככה.
מאוד קל להפוך את הכל לטיפשי וילדותי.

אבל יש גבול לזמן שאני יכולה להקדיש לזה, הגם שיש לזה חשיבות בעיני כי אני פה נטו למטרות מקצוע ותחליף אין בינתיים..

וחצמיזה, את המטרה שלי השגתי.
גם באישי וגם בצלצולים הייתי לפה להרבה ניקים/יות שקצה נפשם מהאלימות המילולית שעפה כאן חופשי.

אז תודה.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא צלמת בכלל. כאחת שצופה הרבה (ולא מגיבה)בפורום צילום
אני יותר נהנית מתמונות שמצלמים ילדים מאשר התמונות האחרות
א) כי בעיני הלא מקצועיות זה מאד יפה ומושך.. לראות ילדים חמודים לבושים יפה
ב)כי התגובות שם תמיד יהיו מענינות נעות בין מקסים, איפה קנית וכו לבין :(תגובות עוקצניות... ואז מתפתח דיון "מעניין" ...(מסכימה עם יעל שהתגובות די פוגעניות בפורום הזה וכבר עדיף להחמיא : מאמי, מטורף, מעלף למרות שזה בלתי מקצועי)
ג) כשהתמונה אינה של ילדים בד"כ התגובות שם יותר מקצועיות ולי- משעממות.
לכן לדעתי תלוי מה מטרת הפורום. אם המטרה התקדמות ולמידה ומקצועיות אז אני לא כ"כ רואה אשכולות "כבדים" עמוסי מידע מקצועי.(כמו מה שהעלה היום דנברג) ואם המטרה היא שיווק. אז לנו כאמהות זה באמת עושה טוב את העבודה כי אנחנו כן מתפעלות מעיניים יפות\ילד חמוד\בגד מעניין .
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה