לצלמות בלבד!

מרמורשטין

משתמש מקצוען
בתור צלמת חובבת אני נותנת לעצמי להוסיף את דעתי האישית.
לדעתי, בפורום שמיועד לצלמים, דעתם של הצלמים קודמת.
אמנם, לא יעזור כלום, עד שהחברה ישלימו בינהם.
אבל מי שלא מבין, שלא ינסה להבין. ולא יעיר הערות שלא במקומן. (גם אם הוא חושב שבזה הוא מתקן את העולם)

מה שכן, סגירה של הפורום תעציב אותי מאד.
אני אמנם לא עוסקת בצילום כרגע, אך בהחלט מתמצאת ומתרגלת להנאתי. ולומדת המון מבחינה מקצועית מהפורום.

אולי, בכל פעם שעולה לפורום יצור מתוק במיוחד. פשוט תגידו לעצמכם: איזה מאמי!!! פשוט לאכול אותו! ואפילו נשיקה לאוויר. במקום לכתוב את זה בפורום ולהוריד בזה את הרמה המקצועית.
כולם מתלהבים מהתינוק המתוק. את לא היחידה שמתלהבת. את לא מגלה כאן את אמריקה שהבונבון הזה פשוט אלוווווף!!!!!

E&A

משתמש מקצוען
יש לי רעיון, שנראה לי שיפתור אחת ולתמיד, את רוב הבעיות.

רק שזה תלוי בהנהלה, כי זה כרוך בשינוי מסוים במבנה הפורום.

הרעיון הוא, שיהיו שלוש קטגוריות לפתיחת אשכול, (כמו שיש עכשיו, חו"ד, שיתוף, התנצלות, יעוץ וכו') בפורום אחד:
1. ציבורי - פתוח לצפיה ותגובות.
2. מקצועי - פתוח לצפיה. ההשתתפות בדיונים, לצלמים בלבד.
3. סגור - צפייה ותגובות לצלמים בלבד.

לשאר הניקים תהיה כמובן אפשרות אחת, לפתיחת אשכול - ציבורי.

היתרונות:

ה-ציבורי: מאפשר להגדיל את מאגר הלקוחות, הצילצולים והמחמאות. :)

ה-מקצועי: א) מאפשר לקבל תגובות שהם אך ורק מקצועיות נטו. ב) מאפשר למבקרים להחכים וליהנות.

ה-סגור: מאפשר לקיים דיון מקצועי, ללא פחד מעיני הלקוחות... :)

למעשה, כולם יראו את הכותרות של האשכולות. רק שאת חלקם, המבקרים, לא יוכלו לפתוח, או שיוכלו לפתוח אבל בלי אפשרות להגיב וכמובן יהיו את האשכולות שפתוחים גם לצפיה וגם לתגובות.

מה אתם אומרים?

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הרעיון יפה מאד,
סגור למי?
ומי הם "שאר הניקים"?

מרמורשטין

משתמש מקצוען
צלמים וצלמות יקרים!
אם תהיה חלוקה לפורום סגור ופתוח.
באיזה מהם תשימו את התמונות המדהימות שלכם?
תצליחו לפרגן גם לחסומים טעימות?...

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ETStudio;1554472:
הרעיון יפה מאד,
סגור למי?
ומי הם "שאר הניקים"?
יש את הצלמים/ות.
ויש את שאר חברי הפורום.

סגור לכל אחד שלא נושא בתואר צלם/ת.

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י איטה מרמורש;1554486:
צלמים וצלמות יקרים!
אם תהיה חלוקה לפורום סגור ופתוח.
באיזה מהם תשימו את התמונות המדהימות שלכם?
לפי ההצעה שלי, זה יהיה תלוי במטרה של העלאת התמונה.

בכל מקרה, בציבורי ובמקצועי כולם יוכלו לצפות ולצלצל.

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י אחינועם;1554517:
לפי ההצעה שלי, זה יהיה תלוי במטרה של העלאת התמונה.

בכל מקרה, בציבורי ובמקצועי כולם יוכלו לצפות ולצלצל.

או שבכל מקרה כולם יוכלו לראות, ורק להגיב ולצלצל תהיינה הגבלות!

מצד אחד אף אחד לא יטריד יותר את פותחת השרשור אפילו אם התמונה לא לטעמו, וזה יתרון מצוין!
מצד שני אני מקווה שבמקרה כזה התגובות לא תעבורנה להודעות פרטיות. נשמע לי נורא ואישי פי כמה...

בכולופן הרעיונות מתקדמים כאן, וזה מצוין!

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ETStudio;1554548:
או שבכל מקרה כולם יוכלו לראות, ורק להגיב ולצלצל תהיינה הגבלות!
אבל יש יתרון גדול לסגור לגמרי, כי זה יתן אפשרות לצלמים/ות לפתוח דיונים ולקבל חו"ד, מתחת לעיני הלקוחות הקימיים והפוטנציאלים. הרי לא פעם יש ניגוד אינטרסים :)
אגב. זו לא המצאה שלי, לא חסרים מקומות שיש בהם קבוצות סגורות.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י אחינועם;1554572:
אבל יש יתרון גדול לסגור לגמרי, כי זה יתן אפשרות לצלמים/ות לפתוח דיונים ולקבל חו"ד, מתחת לעיני הלקוחות הקימיים והפוטנציאלים. הרי לא פעם יש ניגוד אינטרסים :)
אגב. זו לא המצאה שלי, לא חסרים מקומות שיש בהם קבוצות סגורות.
פורום סופרות למשל.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יאיי
110 תגובות בלי אף תמונה?

ממש פורום צילום יש פה

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tamiro;1554597:
יאיי
110 תגובות בלי אף תמונה?

ממש פורום צילום יש פה
ציפיתי שבתגובה ה-110 תהיה תמונה
התאכזבתי :)

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני לא בטוחה שההצעה של אחינועם אפשרית טכנית.

עוד משהו, מי יסנן בדיוק את אלו שיכולים להגיב ואלו שלא?
מה הבעיה להוסיף בתחום מקצוע "צילום סטודיו/אירועים"
(אגב, מישהו יכול להסביר לי למה בכלל מופיע הפרוט הזה, א"א לכתוב פשוט "צילום מקצועי"?- כ"כ מעצבן אותי לראות ליד השם שלי צילום אירועים שהעדפתי להפוך ל"אחר")

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1554703:
")

לענ"ד זה פשוט: מישהו שעובד בתחום באופן מעשי או לומד צילום במקום מוכר יוכל להשתתף ולהגיב בכל סוגי האשכולות.
ואיך לבדוק את זה?כמו שבפורום כותבות בודקים מי הוציאה לאור בפועל ואז מכניסים אותה.
שמי שרוצה להצטרף ישלח בקשה למנהלים ויתבקש להציג כמה עבודות שעשה לשניים שלושה לקוחות שונים או איפה הוא לומד צילום.
ולאלה שישאלו מה עם אלה שעוד לא עובדים אבל אוהבים וכו'- שיעלו בינתים לפורום הציבורי ואם יחליטו להתמקצע בתחום לכדי עבודה מעשית יכנסו, ממש בדומה לנהלים בפורום כותבות.

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יונה יונה;1554703:
אני לא בטוחה שההצעה של אחינועם אפשרית טכנית.

(אגב, מישהו יכול להסביר לי למה בכלל מופיע הפרוט הזה, א"א לכתוב פשוט "צילום מקצועי"?- כ"כ מעצבן אותי לראות ליד השם שלי צילום אירועים שהעדפתי להפוך ל"אחר")
- טכנית זה ודאי אפשרי, השאלה אם ההנהלה מעונינת בצעד הזה.

- הסינון יהיה אטומטי לפי הפרופיל ואת תאלצי להחזיר את הסטטוס המעצבן - צילום סטודיו/אירועים :)

- אותו הדבר את יכולה לשאול על פורום כותבות.
למעשה עצם זה שמישהו מצמיד לעצמו את סטטוס ה'צילום', זה מחייב אותו לנהוג ולהגיב בהתאם, אחרת הוא יעשה מעצמו צחוק את מתארת לעצמך שאנחנו לא מתעסקים כאן עם אנשים משועממים.

גם אם לקוחה שלך תתחכם ותעשה הכול בכדי לרכוש את התואר הנכסף, את תדעי מזה, כי הפרופיל גלוי לכולם.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תגובה להשקעה:
----------------------
דבר ראשון, זה כנראה הרבה יותר אנשים.

שנית, בצילום זה שאתה עובד בתחום זה עוד לא מדד מספיק טוב למיקצועיות :-/.
מכירה את הבחורות שמצלמות בקומפקטיות ומבקשות על זה כסף?
אני נתקלתי בכזה דבר והייתי בשוק מהמחיר- עזות זו מילה עדינה.....(שלא לדבר שהיא גם לקחה מבת משפחה שלה 300 ש"ח על הכנסה של התמונות לתבנית בלופה/סיבוק)

עוד משהו, מישהו שאתמול התחיל ללמוד (מצידי אפילו בבצלאל) לא יודע טוב יותר מחובב מצוי,
אבל על זה רובם יחלקו עלי פה, אז לא משנה. :)

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אחינועם,
בפורום כותבות מאושרות רק מי שמנהלת הפורום אישרה אישית.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1554790:
תגובה להשקעה:
----------------------
דבר ראשון, זה כנראה הרבה יותר אנשים.

שנית, בצילום זה שאתה עובד בתחום זה עוד לא מדד מספיק טוב למיקצועיות :-/.
מכירה את הבחורות שמצלמות בקומפקטיות ומבקשות על זה כסף?
אני נתקלתי בכזה דבר והייתי בשוק מהמחיר- עזות זו מילה עדינה.....(שלא לדבר שהיא גם לקחה מבת משפחה שלה 300 ש"ח על הכנסה של התמונות לתבנית בלופה/סיבוק)

עוד משהו, מישהו שאתמול התחיל ללמוד (מצידי אפילו בבצלאל) לא יודע טוב יותר מחובב מצוי,
אבל על זה רובם יחלקו עלי פה, אז לא משנה. :)

זה היה צפוי שזה בדיוק השאלות שיעלו...
אלה שמצלמות בקומפקטית ולוקחות כסף על זה, תבואי לאזור מגורי ותפגשי 10 כאלה, האחת ב 50 שקלים והשניה מוכנה לרדת ל45 וכו', הן מצלמות בדשא של הפארק ויש שמגדילות ומפרסמות את עצמן כצלמות במקומון (הן לא מפריעות לי ואני לא מפריעה להן, ברצינות). אבל כיוון שכאן בפורום מקצועי עסקינן יהיה צורך להציג עבודות שאפשר לראות שבוצעו עם קצת ידע ושנעשו בציוד מקצועי או קרוב לזה. אפשר להבחין בין מישהו שמספק עבודה סבירה ומעלה ללקוח למישהו שמצלם בקומפקטית.

ומישהו שאתמול התחיל ללמוד, בעיני גם אם לא יודע כלום אבל כבר נרשם ללימודים מסודרים במטרה להתמקצע, טוב שילמד מכל הדיונים ויציג בתוכם שאלות שיש לו אם צריך, יפתח את הראיה הצילומית שלו ועוד.

E&A

משתמש מקצוען
אוקי.

בתכלס אני לא רואה בעיה בזה שכל מי שנושא את הסטטוס צלם כיום או אפילו בעתיד, יצטרף לחבר הצלמים. כמו שכתבתי למעלה העניין הוא: שעצם זה שמישהו מצמיד לעצמו את סטטוס ה'צילום', זה מחייב אותו לנהוג ולהגיב בהתאם ועם את זה הרווחנו דיינו.

בנוסף , החלוקה הזאת מגדירה ברור מאוד את מטרות הפורום ומבדילה בין המגמות:פרסום, חו"ד מקצועית ודיונים "דסקרטים" בין בעלי המקצוע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה