לנשים העמוסות!!!!

• פותח הנושא 3239
  • פורסם בתאריך

gg

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מיכל נ.;1502258:
אני הולכת בהרגשה שאני ממלאת תפקיד ענק, כמו חייל שבחרו אותו לטייסים, הרי ברוך ה' כל הבית עומד עלינו הנשים, זה ממלא אותי סיפוקקק, למרות שקשה, קשה מאוד, הרבה קטנטנים, לחץ בעבודה, כביסות בלי סוף, טיטולים, בישולים
אז מה אם יש גם ימים שהבית מבולגן והילדים איחרו לבית ספר ולגן,
ככל שיש יותר ילדים, יותר עבודה, יותר עומס, מרגישים כ"כ תלויים בה' ובסיעתא דשמיא שהוא נותן
ה' יתן לנו כח, כל פעם במקום להגיד 'אין לי כח' צריך להגיד 'תן לי כח'
בהצלחה לכל האמהות היקרות

קל להגיד אבל קשה לבצע!

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא קראתי כלום מהאשכול
רק אוסיף טיפ קטן שנהניתי ממנו עכשיו:
קנינו מטליות של ניקול לניקוי אמבטיה ושירותים
נמצא קבוע בשירותים,
זה כמו מגבונים עבים, עם ריח חזק של נקיון וזה גם מטהר, כלומר מחידקים וכו'
דקה וחצי, 2 מגבונים, והאסלה וכל המסביב נקי, בלי לשפוך מים וכו'
רק את הרצפה צריך לטאטא ולהעביר ניגוב עם הספונג'ה הרגילה,
אבל ככה השירותים נקי כל הזמן בלי טרחה,
ממש שווה.

וכמובן אם יש לך אפשרות לעוזרת,
השבוע קראתי לאחותי, ביום שלישי, שילמתי לה,
שתעשה לי שעתיים אוברול כללי על הבית, קיפול כביסה, שאני לא מגיעה לזה,
כלים, שטיפה מהירה, סדר,
ואם נשאר זמן -לעבור על מקרר/כיריים, ערמת ניירת מעצבנת, וכו' פינות בבית שאת לא מספיקה להגיע אליהם
הרווחתי 2 דברים
א. לפני שהיא הגיעה היה לי מרץ וסיבה 'להכין את הבית' שהזמן שהיא תהיה יהיה יעיל ופורה יותר ונספיק יותר,
ב. מאז שהיא הלכה היה לי קל יותר לתחזק את הבית עד עכשיו,
ג. שלוות נפש ופניות לדברים נוספים.

ועוד טיפ לחיזוק, במישור המנטלי
באמת להעריך יותר את מה שאנחנו עושות,
לדעת ולהרגיש שכל טיטול וכל כביסה זה נצח, זה דורות ישרים מבורכים, זה תלמידי החכמים של העתיד, כן, הילדים שלך ושלי! בעזרת ה'!
כמעריכים יותר אז המטלות הטכניות קלות יותר לביצוע בלב מתרונן,
קל לדבר, אני יודעת, אבל שווה לקרוא משהו שמשנה את המבט ונותן כוחות
בתקופה מעייפת ומייאשת במיוחד קראתי מהספר "חכמת נשים"
של הר' שלום הרוש
נשמע מצחיק, כי אני ליטאית ואין לי שום דבר עם ברסלב,
אבל ממש נהניתי מהספר, מדבר בגובה העיניים, במילים פשוטות, ודווקא הוא נתן לי כוחות.

אני נהנית גם מ"דפי הזהב" של הרבנית ימימה מזרחי שאני מקבל למייל מידי פעם.

זהו, עכשיו אלך לקרוא את האשכול

3239

משתמש רשום
מענין לשמוע...
מה יותר קל-
ילד ראשון לבד בבית...
או כמה ילדים...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תלוי מאיזה בחינה
אבל אני יכולה לומר לך, שכשיש לי ילד אחד בבית, גם אם הוא תינוק, אני מרגישה ציפור דרור :)

gg

משתמש מקצוען
נכתב ע"י 3239;1502834:
מענין לשמוע...
מה יותר קל-
ילד ראשון לבד בבית...
או כמה ילדים...

בלתי ניתן להשוואה
ילד אחד פירושו כביסה של אחד, הלבשה של אחד, החתלה, האכלה, העסקה וכו וכו' וגם ההתניידות קלה למדי...
כשיש לך שבעה קטנטנים אז כל הדברים האלה הרבה יותר מסובכים!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ג'יג'י את לא דוגמה.
יש לך שבעה כולל תאומים ושלישיה, נכון?
שבעה כשבאים אחד אחד, (ולא שנה אחרי שנה, ברצף קצת יותר מרווח) זה כבר פחות מסובך טכנית, כי לפחות ארבעה מהחבורה עצמאיים, ואפילו מושיטים יד פה ושם.
ילד אחד- זה הניסיון הראשון באימהות. יש קשיים גם בשלב הזה. כשיש לך כמה את לא תופסת מה היה קשה בילד אחד. נו, באמת... ילד אחד!

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עוד דבר בקשר לכביסה
אני מקפלת פעם בשבוע/שבועיים ולא, זה לא הטיפ, זה המחדל...
הטיפ הוא - לקפל מול הארון, יש לי ארון בחדר ילדים וארון בחדר הורים
אז אם נגיד הילדים משחקים בחדר ברוגע, אני עומדת לידם, ארון פתוח, שולפת בגד מהסלסלה-
אם הוא מתאים לחדר הזה אני מקפלת ומניחה ישר במדף,
כל מה ששייך לחדר השני אני שמה בקערה סמוכה ולא מקפלת, סוג של מיון תו"כד,
אח"כ מעבירה את הסלסלה שנותרה לחדר השני ובהזדמנות הראשונה מקפלת שם, שוב מול הארון.
כך לא מצטברות ערימות מקופלות בסלון שצריך לקחת לחדר.

טיפ נוסף שיתאים אולי לנשים אחרות בשלב אחר בחיים (הזכירו פה משהו דומה)
בת דודה שלי שיש לה 7 ילדים צפופים ועבודה - לא מקפלת כביסה!
יש לה סלסלה גדולה או שניים במדף של כל ילד, בצבים שונים, והיא פשוט ממיינת את הבגדים כל אחד לסלסלה שלו בלי לקפל. (אולי סלסלה נוספת לגרביים וכדומה)
ככה מכנסיים חולצות הכל מונח בסלסלה אחת של כל ילד בנפרד, לא מקופל, אבל לפחות אפשר למצוא בקלות סטים, פריטים נחוצים.

ולא מצטברות לה הררי כביסה שמחכים ליד גואלת שלא תגיע לזה....
ואז צריך לחפור בתוך ההררים לחפש מכנסיים כחולות של יוסי וזה לוקח 10 דקות יקרות בבוקר,
כמו שקורה אצלי לפעמים

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י contrast;1502820:
לא קראתי כלום מהאשכול
נמצא קבוע בשירותים,
דקה וחצי, 2 מגבונים, והאסלה וכל המסביב נקי, בלי לשפוך מים וכו'מגבונים לניקוי כללי של ניקול הם פתרון מצוין לעוד המן דברים, ניגוב שולחן או מפה, הסרת טביעות אצבע מדלתות, ניגוב כללי של אבק ועוד היד הדמיון הטובה. היום ניקיתי כתם מחולצה של ילד לפני שיצא מהבית. מאד מאד מומלץ.

מפרגנת

משתמש צעיר
נכתב ע"י נוי;1502863:
ג'יג'י את לא דוגמה.
שבעה כשבאים אחד אחד, (ולא שנה אחרי שנה, ברצף קצת יותר מרווח) זה כבר פחות מסובך טכנית, כי לפחות ארבעה מהחבורה עצמאיים, ואפילו מושיטים יד פה ושם.
ילד אחד- זה הניסיון הראשון באימהות. יש קשיים גם בשלב הזה. כשיש לך כמה את לא תופסת מה היה קשה בילד אחד. נו, באמת... ילד אחד!
מאד משתנה בגיל של הילדים עם יש לך שבעה ילדים צפופים זה אומר שהמקסימום הגדול בן 7 כמה עזרה כבר אפשר לבקש מממנו
ולזכור שלכל השבעה השנים הללו זה בין הריון ולידה +עבודה= בהחלט מסובך מסובך:eek:

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י מפרגנת;1502909:
מאד משתנה בגיל של הילדים עם יש לך שבעה ילדים צפופים זה אומר שהמקסימום הגדול בן 7 כמה עזרה כבר אפשר לבקש מממנו
ולזכור שלכל השבעה השנים הללו זה בין הריון ולידה +עבודה= בהחלט מסובך מסובך:eek:
ברור.
תקראי גם את הסוגריים...:)

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י gg;1502838:
בלתי ניתן להשוואה
ילד אחד פירושו כביסה של אחד, הלבשה של אחד, החתלה, האכלה, העסקה וכו וכו' וגם ההתניידות קלה למדי...
כשיש לך שבעה קטנטנים אז כל הדברים האלה הרבה יותר מסובכים!

זה קושי אחר לגמרי,
הקושי בילד אחד הוא המעבר מחיים פרטיים, לחיים שתלויים בסדר היום שמכתיב הקטנצ'יק.
ובד"כ ילד בכור לוקה במכת בכורות- הפינוק...

gg

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;1502863:
ג'יג'י את לא דוגמה.
!

נכון, אך יש נשים רבות עם ילדים קטנטנים וצפופים

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כיבוס מצעים - שיטה של עצלניות כמוני :)
מורידה בבוקר, מכבסת ותולה בחוץ, עד הערב הכל יבש אני פורסת בחזרה על המיטות
כשהסט מתבלה אני עוברת לסט הבא
לשאלתכם אם לא נמאס, עדיף לי אותו סט מאשר לקפל כל שבוע מצעים ;)

sh12

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חנון;1503864:
כיבוס מצעים - שיטה של עצלניות כמוני :)
מורידה בבוקר, מכבסת ותולה בחוץ, עד הערב הכל יבש אני פורסת בחזרה על המיטות
כשהסט מתבלה אני עוברת לסט הבא
לשאלתכם אם לא נמאס, עדיף לי אותו סט מאשר לקפל כל שבוע מצעים ;)

מתאים רק לעובדות מהבית...
שאפשר להספיק להוריד + לכבס + לתלות + להתייבש + לפרוס חזרה על המיטות...
יבוש במייבש - מקצר רק פעולה אחת מהסידרה ובד"כ לא מספיק.

מגנום

משתמש סופר מקצוען
למדתי להקפיא! סופסוף

חסכון גדול בזמן ובכוח...
בעלי סולד מאוד מאוכל שמרגישים שהוקפא והופשר. לכן אף פעם לא הקפאתי, אלא הייתי מכינה כל יום מחדש ארוחה טריה ומושקעת. התעייפתי מזה, והחלטתי שאם ממילא אני מוציאה כבר את הכלים, ממילא מטגנת בצל, ממילא מקלפת, ממילא שוטפת אח"כ את הכלים שהשתמשתי וכו', למה שעל הדרך אני לא אכין עוד כמה מנות ואנסה להקפיא.
תיאור התהליך: במוצ"ש הוצאתי למקרר להפשרה כמה סוגי קפואים (בשרים, דג) ביום ראשון (שאז אוכלים שאריות משבת, אז יש זמן) במשך הזמן שלוקח לי להכין ארוחה אחת, עמדו על הכירים: כדורי בשר ברוטב, בסיר נפרד קציצות הודו ברוטב אדום. בתנור נאפה הדג ובינתיים עבדתי להכין מהמווון חזה פרוסות של שניצל עוף לטיגון: אני טובלת בביצה עם מיונז, אבקת שום ומלח, ולאחר מכן בתערובת של פירורי לחם, פלפל שחור ופפריקה. וסידרתי בקופסת פלסטיק שכבות- שניצל,שקית ניילון,שניצל,שקית וכו'.
את הדג אוכלים למחרת כדי לא להקפיא. הקציצות מקפיאים בנפרד מהרוטב והחימום הוא בסיר על אש נמוכה מספיק זמן שאז לא מרגישים שזה היה קפוא. והשניצלים- מטוגנים אז אין זכר להקפאה. החיסכון הגדול בשבילי הוא בזמן של העמדת ארוחה, כי ממילא כבר עומדת במטבח ועד שהבצל מיטגן מכינה את הדג ובינתים שהרוטב מבעבע, מכינים את השניצלים.. ועל זו הדרך.
יצא שעמדתי לבשל רק יום אחד ואני מסודת לכל השבוע מבחינת מנות עיקריות וזה נפלא!
נשאר רק להכין תוספת שזה 10 דקות- אורז, פסטה, תפוא וכו' ואם יש כח לקצוץ איזה סלט.
זה גם סוג של חופש שלא צריך לעמוד ולבשל כל יום..
בתאבון ובהצלחה

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י contrast;1502820:
לא קראתי כלום מהאשכול
נמצא קבוע בשירותים,
דקה וחצי, 2 מגבונים, והאסלה וכל המסביב נקי, בלי לשפוך מים וכו'
מגבונים לניקוי כללי של ניקול הם פתרון מצוין לעוד המן דברים, ניגוב שולחן או מפה, הסרת טביעות אצבע מדלתות, ניגוב כללי של אבק ועוד היד הדמיון הטובה. היום ניקיתי כתם מחולצה של ילד לפני שיצא מהבית. מאד מאד מומלץ.

מה ההבדל בינם לבין מגבונים רגילים?

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
זכיתי להיות אמא לארבעה קטנים ובדרך לחמישי ב"ה שלא מסוגלת לחשוב על עוזרת.
החלטתי שאחד הדברים החשובים ביותר בענין הסדר בבית זה:
בלאגן רק בחוץ - אף פעם לא לדחוף לחדרים אחרים או ח"ו לארונות כי אז השד יודע מתי נטפל בזה, ואם בכלל...
ובסוף כל יום(כמעט) אני מקדישה לסדר חצי שעה+- לרוב בעיניים עצומות
והכביסה? היא די משתדלת להתקפל עד שבת

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
דווקא אצלי כלפי חוץ כן נראה מסודר וכו'... העיקר שיהיה נעים בבית.
את הארונות עם הבגדים שצריכים מיון, המשחקים שצריך לנפות...רק אני רואה.(אצלי רק בשני אלו יש בלגן תמידי בגלל קצב השימוש).
ואז כשיש לי זמן, ברוגע, ובלי לחץ של הסביבה, אני מסדרת.

וטיפ קטן שמתרגלים אליו לאט לאט אלב הוא שווה: אוכל? רק במטבח!! (הילדים כמובן)
ככה שלא נוצר מצב שאחרי שהבית נקי אני צריכה פתאום לשפשף מרק שנישפך, אורז שנידבק או לחם שמסתתר... מאז שהכנסתי פינת אוכל קטנה למטבח, הבית נקי ומסודר פי כמה.

אני לא מכחישה, שלפעמים, כשאני רוצה שקט כדי לסיים עבודה, ואפילו לנוח בספה (ולא בחדר, כדי לשמוע אותם), אני מושיבה אותם מול המחשב הביתי או בספה, או ברצפה עם משחק, והם מתכבדים בממתק, אבל אני זה סוג של בייבי-סיטר שאני לא מפרגנת לעצמי.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ועוד משהו- כל הזמן לקחת איתך משהו למקומו. את הכוס לכיור, את המשחק לחדר, את הנעליים למגירה...
ו... לתת גם לילדים לעשות את זה!! שיתרגלו מלכתחילה לשים כל דבר במקומו!
אני משתדלת להקפיד איתם, אפילו שהגדול רק בן ארבע- מי שניכנס הביתה מנער את הנעליים בפח מהחולות, ומחזיר את הנעליים למגירה.
מי שמפזר משחק - אוסף, אם לא- אין ארוחת ערב!!!! (או לחילופין וואפלה/ביסקוויט. כן, מותר לאיים דרך הבטן...)
הכביסה אחרי האמבטיות ישר לסל הכביסה הסמוך למכונה. על הדרך רואים אם יש מכונה להפעיל-לתלות- להוריד. ואם אני לא ממהרת מאד מאד לאיזה ילד גונח או תינוק צורח, אני עושה את זה.
כל יום מפעילה מכונות. אין אצלי ימים מסודרים. כן, כל הזמן הספה שלי היא תחנה מרכזית לכביסות ונדיר שהיא ריקה.
אני מקפלת את המכונות של אותו יום בערב אחרי שנירדמו, תוך שיחה עם הבעל או בטלפון....
ומחר בבוקר כבר יש כבסים נוספות... (אגב, זה לא בלאגן, זה כביסה נקייה!! מבחינתי כביסה מלוכלת שעומדת בערימות ומחכה ל'יום הכביסה' היא זו שנחשבת לבלאגן וחוסר ניקיון).

אני עדיין מחפשת עצה לכמה דברים שאין לי בשבילם מקום מיוחד ולכן הם יוצרים בלאגן.
1. הבגדים של העונות - אין לי מקום בארונות עליונים. ואין לי 'בויידעם'. (אני חושבת שאקח את הטיפ של ההיא שאמרה להעביר...) אלא אם כן יש לכם עצות נוספות??
2. העיתונים!!!! אנחנו מקבלים בשבוע משהו כמו 5-6 עיתונים מעניינים ומרתקים ועד שמנפים ומעבירים לכל המי ומי.. יש בלאגן!! הם עומדים אצלי בסלון על הספרייה ליד המערכת סטראו, ומכערים את הספרייה!!
מצד שני לשים בתא של עיתונים על הרצפה או תחת השולחן הסלוני לא בא בחשבון כי הקטנים שלי יפזרו ויקרעו. למי יש עצה???
בשקית בצד גם מכער וגם לא בא בחשבון כי אנחנו צריכים את זה זמין לקריאה!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה