לנשים העמוסות!!!!

• פותח הנושא 3239
  • פורסם בתאריך

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י מזל בן הרוש;1499432:
לגבי הבגדים - ממליצה בחום להעביר הלאה. אני גם שמרתי כמה שנים טובות את הבגדים של בנותי. עד שהגעתי למסקנה שחבל. ואין מקום לזה ופשוט העברתי שקיות מלאות.
אני ממליצה לאחסן אותם ככה ואז יש לזה מקום.
אני עכשיו משתמשת בפעם השלישית בבגדים של הבכורות, ואני מאוד שמחה ששמרתי הכל.

מזל בן הרוש

משתמש צעיר
נכתב ע"י sarigold5;1499493:
אני ממליצה לאחסן אותם ככה ואז יש לזה מקום.
אני עכשיו משתמשת בפעם השלישית בבגדים של הבכורות, ואני מאוד שמחה ששמרתי הכל.

הכל תלוי בפערים.. כמובן...
אצלי הבנות הגדולות הן בנות 5-7 ולובשות מידות 10-12..
אחרי זה יש בן בן 2 והבא בתור בדרך.
לשמור את הבגדים שלהן 6-7 שנים לפחות... זה נראה לי גם באריזה כזו יתפוס המון מקום, זה בגדים ל14 עונות בחשבון פשוט...

את של הבן באמת שמרתי בינתיים.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אצלי בנושא הכביסות יש "ימים" בימי ראשון, אני באטרף של כביסות, מכבסת תולה מכבסת תולה... אין לי מייבש, ביום שני אני מקפלת את כל הערמה הענקית, בימי שלישי מגהצת חולצות, מצעים וכו' בימי רביעי, שוב מכבסת ותולה. ביום חמישי, מקפלת, מגהצת אם הקצת שנשאר וביום שישי מחליפה מצעים.

ככה מסודר לי כל השבוע ואין מצב ש"אין גופיה\בגד\חולצה"

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י חויד;1498735:
לעשות הכל מיד
לא לדחות דברים
מניסיון זה מה שהכי עבד

אחרי ארוחת צהריים מיד לשטוף כלים
מורידים כבסים מהחבל/מייבש מיד לקפל ולארון
חזרתם מקניות ? הכל מיד למקום
כנ"ל איסוף משחקים מיד בסיום המשחק
לפעמים זה מורכב ומעצבן
אבל רק בצורה הזאת הסדר נשמר ולא מצטברים ערימות
ואז נשאר ניקוי כללי של הבית בסוף יום
בלי עוד כביסות וכלים וכו'

איך אני אוהבת את הנשים האלו......:)

הן לעולם לא תבנה איך נוצר בלאגן, ולמה יש אנשים שמסוגלים להשאיר את השקיות של המכולת על השיש לקרא את העיתון שהעלו יחד עם הקניה...
ולמה עניין לא סודר אם המכתב אודותיו התקבל לפני שבועיים....

:):)

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נכתב ע"י mig;1499547:
אני שונאת את הנשים האלו......:)

הן לעולם לא תבנה איך נוצר בלגן, ולמה יש אנשים שמסוגלים להשאיר את השקיות של המכולת על השיש לקרוא את העיתון שהעלו יחד עם הקניה...
ולמה אם עניין לא סודר אם המכתב אודותיו התקבל לפני שבועיים....

כנראה שמי שכתבה את זה התכוונה לכך שזה המצב האידאלי. מה היא עושה בפועל?
אף פעם לא נדע...

מזל בן הרוש

משתמש צעיר
נכתב ע"י שושיה;1499516:
אצלי בנושא הכביסות יש "ימים" בימי ראשון, אני באטרף של כביסות, מכבסת תולה מכבסת תולה... אין לי מייבש, ביום שני אני מקפלת את כל הערמה הענקית, בימי שלישי מגהצת חולצות, מצעים וכו' בימי רביעי, שוב מכבסת ותולה. ביום חמישי, מקפלת, מגהצת אם הקצת שנשאר וביום שישי מחליפה מצעים.

ככה מסודר לי כל השבוע ואין מצב ש"אין גופיה\בגד\חולצה"

את ברצינות מגהצת מצעים????

skl

משתמש פעיל
נכתב ע"י mig;1499547:
אני שונאת את הנשים האלו......:)

הן לעולם לא תבנה איך נוצר בלאגן, ולמה יש אנשים שמסוגלים להשאיר את השקיות של המכולת על השיש לקרא את העיתון שהעלו יחד עם הקניה...
ולמה עם עניין לא סודר אם המכתב אודותיו התקבל לפני שבועיים....

שימי לב לבקשת פותחת האשכול ....
"טיפים יעילים לסידור וארגון הבית...לכול הנשים העמוסות....."

בכל בית יש עוד המון דברים ממה שיהיה בלאגן במשך היום..וכן גם אצלי יש בלאגן לעתים אבל כשאת משמרת את הדברים הקטנים הללו הבלאגן לא הופך לקטסטרופלי ואז אין לך חשק להתחיל בכלל לסדר כי את לא מוצאת ידיים ורגליים...את מוצאת את עצמך עם בלאגן סביר שאת יכולה להתמודד....

ד.א. יתכן שהאשכול הזה ממש לא מיועד בשבילך....

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אני אתן עכשיו עצות לא קונוונציונאליות,
כל אלו שעומדות "על המשמר" ועושות הכל מיד לדלג....

אני פונה לאלו שגרות בקטן וצפוף יש להן חבורה קטנה וצפופה, הן כמובן עובדות ואין לי מושג כמה עזרה יש להן...
אני מוכרחה לציין שהיום אני כבר לא נוהגת כך, למרות ששנה וחצי מהחיים זה היה לי ממש טוב...

1. את הכביסה לא צריך לקפל ולהכניס לארונות... עכשיו תשמרי את האנרגיה לדברים חשובים יותר,
מה כן? כדי לא לצאת מהדעת מערימות שצריך כל פעם לשלוף מהם... קניתי קופסאות גדולות מאד של כתר עם מכסה נפתח וגלגלים, כל סוג כביסה קיבל קופסא, המכסה שמר מהאבק, וחיפוש הבגדים לקח שניות... (אני מכבסת מאד ממוין אז הכביסה היתה די מופרדת)

עוד בנוגע לכביסה:
- כדאי לקנות סטים שמתחלפים ביניהם לדוג' לכל חוצה יש שתי אפשרויות למכנס, ולכל מכנס 2 אפשרויות לחולצה (בד"כ שיחקתי שיהיה בהיר וכהה שאם מכונה אחת לא מוכנה והיה המכנס השני לפליטה...) עוזר מאד מאד בגילאים הקטנים.

- גרביים להכניס לשק, לקיץ סטוק לבן זהה, לחורף סטוק אפור/ שחור (אחר:)) זהה! מונע התחבטויות בנושאי שידוכים...

2. משחקים תחומים בשטח מסוים, (מלבד שבת, אז כן נתתי להשתלט על הבית) אלי במפלס מסוים, או בחדר שניים, בכל אופן שלא יכנס לסלון, ככה לוקח לסדר חצי זמן.

3. המיטה (החדר) שלי היא לא תחנת מיון...

אוכל:
היתה תקופה שהחברה שלי אכלו פשוט מרק עוף חצי מהשבוע, יש בו ירקות, פחמימות (איטריות) וחלבונים (עוף) הוא מזין (אפ' הסבתות אמרו:)) מעמידים ב-10 דקות, ויש אוכל ליומיים שלוש...

4. חשוב ביותר, עשינה לעצמיכן מה שטוב לכן ולבית שלכן!! גם אם האמא, השוויגער, האחות, השכנה... מרימות גבה וחושבות שזה ממש לא לעניין... שמנה פס על ביקורת מאת המפקחות על התנהלות הבית שלכן, אבל לחלוטין שזה אפ' לא ינדנד.

זהו בערך מה שאני זוכרת שהציל אותי באחת התקופות הקריטיות שהקטנים היו ממש קטנים ולא הייתה לי ממש עזרה.

אל תחשבי שאם עכשיו את נוהגת באופן מסוים שעוזר לך לצלוח את היומיום אז זה לעולם ועד הרבה מאד דברים משתנים עם השנים, ועם השינויים החלים בנו.

וואו, מגילה, מקווה שהועלתי.

tttsarattt

משתמש רשום
שתי כללים לבסיס של בית מסודר:
1. להעיף כל מה שרק אפשר - לא היה בשימוש בחצי שנה האחרונה ולא ידוע מתי יהיה בשימוש בפעם הבא, דברים שצריך לתקן וכו... פשוט לזרוק בלי רחמים
2. לדאוג שלכל דבר יש מקום מוגדר, אפ' בטריות - המקום יכל להיות בכלי עבודה או במגירה במטבח - אבל שיהיה מוגדר. פשוט ככה יותר קל לסדר את הבית, אם יודעים לאיפה כל דבר הולך.

וכמובן כמובן - יש זמנים שיותר קשה לשמור על הסדר מכל מיני סיבות... העיקר לא להתייאש...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י skl;1499581:
שימי לב לבקשת פותחת האשכול ....
"טיפים יעילים לסידור וארגון הבית...לכול הנשים העמוסות....."

בכל בית יש עוד המון דברים ממה שיהיה בלאגן במשך היום..וכן גם אצלי יש בלאגן לעתים אבל כשאת משמרת את הדברים הקטנים הללו הבלאגן לא הופך לקטסטרופלי ואז אין לך חשק להתחיל בכלל לסדר כי את לא מוצאת ידיים ורגליים...את מוצאת את עצמך עם בלאגן סביר שאת יכולה להתמודד....

ד.א. יתכן שהאשכול הזה ממש לא מיועד בשבילך....

זה היה בחיוך...:)

יש דברים שהם שייכים יותר לאופי, יש כאלו שנולדים עם זה ויש כאלו שרוכשים את זה ברמה כזו או אחרת.

לא לדחות, זה עניין מובהק השייך יותר לתחום סגנון האישיות, גם אנשים שלא מסוגלים לעשות מיד דברים יכולים לסגנן לעצמם פתרונות אחרים שיעזרו להם לשלוט בסדר והארגון בביתם.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נכתב ע"י mig;1499586:
אני אתן עכשיו עצות לא קונוונציונאליות,
כל אלו שעומדות "על המשמר" ועושות הכל מיד לדלג....

אני פונה לאלו שגרות בקטן וצפוף יש להן חבורה קטנה וצפופה, הן כמובן עובדות ואין לי מושג כמה עזרה יש להן...
אני מוכרחה לציין שהיום אני כבר לא נוהגת כך, למרות ששנה וחצי מהחיים זה היה לי ממש טוב...

1. את הכביסה לא צריך לקפל ולהכניס לארונות... עכשיו תשמרי את האנרגיה לדברים חשובים יותר,
מה כן? כדי לא לצאת מהדעת מערימות שצריך כל פעם לשלוף מהם... קניתי קופסאות גדולות מאד של כתר עם מכסה נפתח וגלגלים, כל סוג כביסה קיבל קופסא, המכסה שמר מהאבק, וחיפוש הבגדים לקח שניות... (אני מכבסת מאד ממוין אז הכביסה היתה די מופרדת)

עוד בנוגע לכביסה:
- כדאי לקנות סטים שמתחלפים ביניהם לדוג' לכל חוצה יש שתי אפשרויות למכנס, ולכל מכנס 2 אפשרויות לחולצה (בד"כ שיחקתי שיהיה בהיר וכהה שאם מכונה אחת לא מוכנה והיה המכנס השני לפליטה...) עוזר מאד מאד בגילאים הקטנים.

- גרביים להכניס לשק, לקיץ סטוק לבן זהה, לחורף סטוק אפור/ שחור (אחר:)) זהה! מונע התחבטויות בנושאי שידוכים...

2. משחקים תחומים בשטח מסוים, (מלבד שבת, אז כן נתתי להשתלט על הבית) אלי במפלס מסוים, או בחדר שניים, בכל אופן שלא יכנס לסלון, ככה לקחת לסדר בחצי זמן.

3. המיטה (החדר) שלי היא לא תחנת מיון...

אוכל:
היתה תקופה שהחברה שלי אכלו פשוט מרק עוף חצי מהשבוע, יש בו ירקות, פחמימות (איטריות) וחלבונים (עוף) הוא מזין (אפ' הסבתות אמרו:)) מעמידים ב-10 דקות, ויש אוכל ליומיים שלוש...

4. חשוב ביותר, עשינה לעצמיכן מה שטוב לכן ולבית שלכן!! גם אם האמא, השוויגער, האחות, השכנה... מרימות גבה וחושבות שזה ממש לא לעניין... שמנה פס על ביקורת מאת המפקחות על התנהלות הבית שלכן, אבל לחלוטין שזה אפ' לא ינדנד.

זהו בערך מה שאני זוכרת שהציל אותי באחת התקופות הקריטיות שהקטנים היו ממש קטנים ולא הייתה לי ממש עזרה.

אל תחשבי שאם עכשיו את נוהגת באופן מסוים שעוזר לך לצלוח את היומיום אז זה לעולם ועד הרבה מאד דברים משתנים עם השנים, ואם השינויים החלים בנו.

וואו, מגילה, מקווה שהועלתי.

כתבת יפה מאוד- גם אני מצטרפת לנאמר. במיוחד בנושא השוויגער...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י Shellykaz;1499590:
כתבת יפה מאוד- גם אני מצטרפת לנאמר. במיוחד בנושא השוויגער...

לפעמים כשזאת האמא זה הרבה יותר קשה לעמוד בלחץ, יש מקרים שהיא כזאת מאורגנת ולא מצליחה להבין מאיפה צמחה לה הערוגה הזו...

אמא פלוס

משתמש מקצוען
מזמינה אתכם להינות מפורום אמהות
בשיתוף מנחת ההורים והמטפלת הקוגנטיבית - התנהגותית
גב' לאה בורנשטין תחי',
ללמוד איך לתת סמכויות בבית לילדים ולרתום אותם למשימה.
וכן -
להתענג על כתבת "מכל משמר"
על נשים שלהן מוזאנים ביתיים,
כתוצאה מהצורך לשמר,
וגם שם הנחיה מקצועית יעילה של גב' בתיה שרף,
מאמנת אישית לניהול בית.
אגב,
בהגרלת העונות למשוב, יש גם סט ספרים של יעל זלץ,
להתנהלות נכונה ויעילה בבית: "הבית העסק הנבחר"

קבצים מצורפים

• 44.png
    KB 153.8 · צפיות: 22

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מיג אהבתי את הגישה.
ללמוד לוותר עושה את האימא שמחה ואז הכל נהיה מחליק יותר ולא עצבני.

הבטחתי טיפים יעילים, אעלה בעז"ה. אני אימא עמוסה...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
היתה כאן מישהי שכתבה פעם..
לחלק כל משימה למשימה ארוכה או משימה קצרה.
אם זו משימה קצרה (כמו להכניס את הממרחים למקרר ולשטוף את הסכין אחרי הסנדויצים של הבוקר )עושים אותה מיד לא דוחים.
ואם זו משימה ארוכה - כמו קיפול כביסה גיהוץ וכו'. לקבוע לה זמן מוגדר מראש.
אני קניתי את השיטה הזו. זה יעיל מאד.
הרי רוב הבלאגן נוצר מהדברים הקטנים שדחינו שבסה"כ באמת לוקח שניה לסדר אותם. אבל כשהם מצטברים.... אההה.. יומיים צריך כדי להשתלט על הבית.

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י OR_Design;1498917:
רק לי קורה שפתאום יש יום או יומיים בשבוע שהם ה"שיא" של הבלאגן??
:D:D

כן לכל אחת יש את היום-יומיים הקשים במיוחד בשבוע.
אצלי לדוגמא זה ראשון שני, שאני עובדת במשהו תובעני וארוך המצריך גם הכנה בבית.
אז גם אם הבית במוצ"ש מבריק, עד שני בערב אין סיכוי שמשהו נשמר, וגם לי אין זמן לגעת.

לדעתי חשוב להכיר את הימים האלו, לנסות לחשוב על פתרונות, וגם... לסלוח לעצמינו.
אני יודעת שבשני בערב אני משקמת הריסות. בגלל שאני יודעת את זה מראש אני לא נבהלת מזה.
עם זאת, אני שמחה על כל דבר שהצלחתי בכל זאת למנוע. נגיד אם ככה בכל זאת הזזתי דברים קטנים למקום במשך היום, אז המהומה קְטֵנָה בהתאם.

עוד משהו שגיליתי, אצלי יום רביעי, הוא הפרצוף של יום שישי.
אם ביום רביעי הכביסות שהצטברו מתחילת השבוע בארון, הגיהוץ גמור והבית מסודר,
אות הוא לי שיום שישי יהיה סביר ואף קל.
כי אז נשאר לי לנקות את הבית בחמישי בערב ולבשל בשישי בוקר. או ההפך.
העיקר לא הכל לאותו יום.
מאז ששמתי לב, אני ממש משתדלת להגיע ליום רביעי עם מטלות שגמרתי. זה ממש שווה.

עוד עניין, מי שכתבה כאן בפרוג להכין סנדויצ'ים בלילה, כולל כל המגיבות עם הרעיונות החמודים (באשכול האם אפשרי להכין חביתה מהערב)
תודותיי הענקיות!
אף פעם לא חשבתי על זה. תמיד הכנתי מהלילה נעליים ובגדים, וגם את התיקים עומדים הכן לקלוט את הסנדויצ'ים בבוקר.
אבל מאז שקראתי את העיצה הזו אני מכינה בערב הכל במקרר ובבוקר רק לשלוף ולמלא את התיקים - עצה נפלאה!!

ולסיום, כל מי שמתלוננת שהגלישה בפרוג לוקחת לה זמן עבודה איכותי בבית,
אני ראיתי שזה חזק ממני. יש לי את כל התירוצים שבעולם: אני בערב ב"ה עייפה ומסמורטטת, ובמקום לסדר את הבית ביעילות מרגשת, הרבה יותר קל לי להתמוטט על פרוג. כל ההחלטות הטובות בעניין לא הועילו.
אז מה כן?
ביקשתי מבעלי לשים לי שעון שבת על המודם. לשעות הערב.
האינטרנט פועל לי למשך רבע שעה, פעם בשעה.
שעון השבת מוחבא עמוק מתחת לארון שמכיל את כל ענייני העבודה שלי
וגם אם אוציא אותו אין לי מושג מה מזיזים, לאן ומדוע.

מאז תמו הבעיות. ההספקים עלו בצורה מטורפת.
בהתחלה הייתי נסה למחשב פעם בשעה למשך רבע שעה להספיק פרוג קצת.
בימים האחרונים ה"גמילה" כבר מורגשת. פחות בוער לי לגשת למחשב.
אני עדיין נהנית מאוד לגלוש בפרוג, אבל שולטת על השעות שמתאים לי לעשות זאת.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נכתב ע"י יעל;1499626:
היתה כאן מישהי שכתבה פעם..
לחלק כל משימה למשימה ארוכה או משימה קצרה.
אם זו משימה קצרה (כמו להכניס את הממרחים למקרר ולשטוף את הסכין אחרי הסנדויצים של הבוקר )עושים אותה מיד לא דוחים.
ואם זו משימה ארוכה - כמו קיפול כביסה גיהוץ וכו'. לקבוע לה זמן מוגדר מראש.
אני קניתי את השיטה הזו. זה יעיל מאד.
הרי רוב הבלאגן נוצר מהדברים הקטנים שדחינו שבסה"כ באמת לוקח שניה לסדר אותם. אבל כשהם מצטברים.... אההה.. יומיים צריך כדי להשתלט על הבית.

בנוסף למה שכתבת ממליצה לקרוא את מה שכתבה יעל זלץ בקישור הזה.
יש שם עצות ששוות זהב!

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כן, כמו שכתבה מיג, אמא שלי היא האשה המאורגנת בעולם, תמיד הכל מתקתק ודופק, אוכלים רק בריא, יש שלוש מנות בצהריים, יש בגדים איכותיים במחירים זולים ועוד...
תמיד הייתי נחיתית, כי אצלי יש בלאגן, כי אני אוהבת אותו, למרות שטוב לי כשיש סדר, כשיש בלאגן הילדים מרוצים, כי באמת לא אכפת לי כמה יש ממנו, אז הם הופכים את החדר שלהם בלי שאני אעמוד על משחק אחד ועוד.
לעומת זאת כשהבית מסודר (ז"א פעמיים ביום, בבוקר אחרי שיוצאים ללימודים ובערב כשהולכים לישון) יש לי פנאי לדברים שאני אוהבת.
אבל קורה וממש אין לי חשק לרחוץ כלים למשל אחרי אפיה, ואני דוחה אותם לאחרי הארוחה הקרובה, או ארוחה מבושלת שנאכלת השעות הערב, ואין כבר כח לשטוף שלושה סירים+2 צלחות לכל נפש, וכו'. אז אני עושה בבוקר למחרת. אבל צריך לזה משמעת חזקה, לדעת ש"אם אין אני לי מי לי" והעבודה לא בורחת (לצערינו)...
בכל מקרה, יש כאלה עם אופי כמו שלי, שהסדר לא בראש מעיני, ויש כאלו שמסודרים מהרגע שנולדו, כל אחת צריכה לקחת מה שמתאים לה.

בכל מקרה-כן, אני מגהצת מצעים, אני אוהבת לגהץ, זה הזמן שלי להתחמם (בחורף) ולחשוב...
חוצמיזה שזה מצמצם מקום חשוב בארונות.

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י mig;1499547:
איך אני אוהבת את הנשים האלו......:)

ולמה עניין לא סודר אם המכתב אודותיו התקבל לפני שבועיים....

טעות!!!!
אני ממש לא כזאת (ולא שלא הייתי רוצה....) ממש להפך!
אגיד לך סוד מתי למדתי את הכלל הזה של בית שנשמר יחסית במצב סביר
לפני לידה........:)
כיבסתי כל הזמן ומיד תליתי ומיד קיפלתי ולארון
כנ"ל כל דבר עף מיד למקום, ומיד שוטפים כלים וכו'
כי לכי תדעי מתי תלדי ולהשאיר בית מבולגן זה הכי נורא מבחינתי.

ואז חשבתי לעצמי, למה רק לפני לידה אפשר
ומאז אני מנסה תמיד להיות בכיוון הזה
אני לא יגיד שתמיד הכל דופק,
אבל ששומרים במשך השבוע
לפחות על מס' דברים,
לא מגיעים לסוף ויום ואחרי זה סופשבוע ולא יודעים מאיפה להתחיל לסדר.....

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חויד;1499912:
טעות!!!!
אני ממש לא כזאת (ולא שלא הייתי רוצה....) ממש להפך!
אגיד לך סוד מתי למדתי את הכלל הזה של בית שנשמר יחסית במצב סביר
לפני לידה........:)
כיבסתי כל הזמן ומיד תליתי ומיד קיפלתי ולארון
כנ"ל כל דבר עף מיד למקום, ומיד שוטפים כלים וכו'
כי לכי תדעי מתי תלדי ולהשאיר בית מבולגן זה הכי נורא מבחינתי.

ואז חשבתי לעצמי, למה רק לפני לידה אפשר
ומאז אני מנסה תמיד להיות בכיוון הזה
אני לא יגיד שתמיד הכל דופק,
אבל ששומרים במשך השבוע
לפחות על מס' דברים,
לא מגיעים לסוף ויום ואחרי זה סופשבוע ולא יודעים מאיפה להתחיל לסדר.....
נפלא.
תודי לה' שיש לך כוח להמשיך עם זה.
ותדעי, שיש נשים שמתמודדות לפעמים עם קשיים שונים, חולשה למשל, שאז גם אם הן מבינות היטב מה טוב, מה נכון ואיך ראוי - הן לא רואות את עצמן עומדות בזה.
אז להודות לה' שיש לך כוח, ולא לחשוב שכולן יכולות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה