דרוש מידע למה כולם רוצים לגור בירושלים?

מצב
הנושא נעול.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אני חושב שהסיבה היא פשוט כי תמיד יש את מעט האנשים שמעיזים לקרוא תיגר על המוסכמות
ורוב רובם ימשיכו עם המוסכמות
וירצו לגור איפה שכולם גרים

רק תדמיינו שאתם הולכים למחנה עם כל החברים שלכם
ושמה יש חדרים מדליקים וטובים.
ויש חדרים דפוקים

אבל החברה הכי מגניבים מצחיקים תוססים וכו
הלכו לאגף של החדרים הדפוקים

זה ברור שכולם ילכו לשם
זאת מציאות בכל דבר
ולאו דווקא בדיור

לא מציג את זה כשלילי או חיובי
אלא כעובדא

ואני די בטוח שאם המצב היה הפוך שכולם גרים בצפון וירושלים הייתה ריקה

השאלה הייתה למה אתם לא באים לירושלים?

סמליל

משתמש מקצוען
אני לא מבין דבר אחד
למה למכור את החיים שלנו בשביל השני
והשאלה היא למה אנחנו מגיעים לחתונה של בן דוד
אם זה בשבילו שלא יעלב / יתרגז
אז לידיעתכם אם מישהוא עושה חתונה בכל מקום שאין תחבורה נגישה
אז הוא לוקח בחשבון שיבואו פחות אנשים
אז אנחנו הם האנשים שבאים פחות
מאוד אנושי להתקשר במקום זה בשבוע של החתונה לאחל מזל טוב ולהתנצל שלא באנו ואת זה בעלי השמחה זוכרים הרבה יותר מכל נוכחות באולם
אבל למכור את עצמי ומשפחתי בשביל חתונה ???
רק אם אני רוצה להגיע ולהנות ואז אני עושה את זה לעצמי ולא לשני לפי הכוחות והיכולות שלי
מה זה המשפט הזה?
אותי חינכו לכבד את השני גם אם זה קשה לי ומורכב!

נתיי

משתמש פעיל
בירושלים סתם עמוס ואוטובוסים מפוצצים ואין מקום אפי' לעמוד וגם חם בצהריים שלא תחשבו אחרת וגם אין מקומות חנייה והכבישים פקוקים כל הזמן וכנ"ל בני ברק בקיצור תעברו לצפון או לדרום ותהנו מעיר נורמלית ותפסיקו עם הסטיגמות

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
ירושלים עיר הקודש והמקדש. אוירה של קדושה, חיים אוטנטיים בסגנון העבר (תלוי באיזה שכונה)... אבל נא לא לדאוג. עתידה ירושלים להתפשט עד דמשק, כך שבקרוב כולנו נהיה חלק ממנה , ההבדל רק יהיה במרחק שנצטרך לעלות לרגל.

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
למה לא לרצות ירושלים?

היום המוטו הוא לחפש מגורים בזול..........

נחמי3

משתמש מקצוען
כמו שרשמו, ירושלים זה עיר הקודש והמקדש
ואא"פ לדון בה כמו כל עיר אחרת בארץ

וגם השאלה למה אנשים גרים במקומות יקרים אחרים ולא עוברים לצפון ולדרום, זה לא שאלה תמיד במקומה במיוחד, לפעמים אנשים כבר שקועים בעיר מהרבה בחינות, משפחה, חינוך ילדים, פרנסה וכו' ולהתנייד למקומות מרוחקים למרות ההפרש של החצי מיליון הוא לא שיקול הגיוני ועניני, וה' עוזר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה