לכל חברי וחברות הפורום הנכבד

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
ברצוני להעלות כאן אשכול חדש בנושא חשוב שכבר עלה כמה פעמים כאן בפורום ואני מבקש מכל המשתתפים כאן לשתף פעולה באשכול זה...

נושא:
כל צייר וציירת נתקלים בבעיית התמחור
הייתי רוצה שכל אחד ואחת תעלה רעיונות וטיפים להתמודדות בנושא כאוב זה

אשמח לשיתוף פעולה מלא

תודה
מוטי

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הכי פשוט בעולם, צריך לקבוע סולם של מחירים למתחילים ולמתקדמים, רוב הציירים המתחילים לוקחים זול בעקר כי הם לא יודעים כמה הם אמורים לקחת.. יעזור לכולם לדעת את המחירים ולקבוע לפיהם..

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני חושבת שצריך לעשות הפרדה לא רק למתחילים ומתקדמים, וגם לאיורים וציורים, לש"ל וצבעוני, לעבודת יד ולממוחשב.
אני פחות או יותר יודעת מה תמחור לעבודות יד. לממוחשב- אין לי שום מושג.
ועוד בעיה, יש מחיר שאני הייתי רוצה לקבל, ויש מחיר מציאותי, אחרי שיחות עם לקוחות- לחלק אני עושה הנחה ולחלק אף פעם, יש מחירים ללקוחות קבועים וללקוחות שמזמינים עבודה חד פעמי. הנושא נורא מורכב. איך אפשר לסדר אותו?
אם אני אכתוב שציור ש"ל בעפרון על A-4 עולה בין 200 ל-1200 ש"ח (תלוי מה מצוייר, כמה דמויות וכו'), זה יכול לעזור למשהו?

כל מיני

משתמש רשום
הנה דוגמא לסעיף רלוונטי במחירון: לכל תוספת ציור דמות מקרוב יש לו עלות מוערכת.
ציור פרופיל. ציור נוף וכו'
דבורה, במחירון המחירים הם לפני הנחות.
אפשר לרשום למטה שהמחיר הסופי נקבע ע"י האמן אחרי הבנת רצון הלקוח.

red

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אכן, אם כל אחד מחברי הפורום, בין אם הוא מתחיל ובין אם הוא מקצועי, יפרסם מה המחירים שלו-זה יועיל לכולנו.
אפשר גם לעשות "מחירון פרוג לציירים ומאיירים" עפ"י 3 רמות של מתחיל, מתקדם ומקצועי, ובו לקבוע טווח מחירים לאיור ש"ל, איור צבעוני, קומיקס (רק איור) וציור מורכב- כמו שמן וכד'.
מי שירצה לקחת מחיר נמוך- יעשה זאת בכל מקרה, ולא עזור לנו אם נלחם בו. אבל מי שרוצה לקחת מחיר סביר ולהתפרנס בכבוד- יוכל להשתמש במחירון כדי לקבוע מחיר נורמלי, וכך נרוויח כולנו.
אשמח לפרסם את המחירים שלי- אבל רק אם תהיה מסגרת הולמת, ויהיה שיתוף פעולה מלא מצד כולם.:)

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י red;758798:
אכן, אם כל אחד מחברי הפורום, בין אם הוא מתחיל ובין אם הוא מקצועי, יפרסם מה המחירים שלו-זה יועיל לכולנו.
אפשר גם לעשות "מחירון פרוג לציירים ומאיירים" עפ"י 3 רמות של מתחיל, מתקדם ומקצועי, ובו לקבוע טווח מחירים לאיור ש"ל, איור צבעוני, קומיקס (רק איור) וציור מורכב- כמו שמן וכד'.
מי שירצה לקחת מחיר נמוך- יעשה זאת בכל מקרה, ולא עזור לנו אם נלחם בו. אבל מי שרוצה לקחת מחיר סביר ולהתפרנס בכבוד- יוכל להשתמש במחירון כדי לקבוע מחיר נורמלי, וכך נרוויח כולנו.
אשמח לפרסם את המחירים שלי- אבל רק אם תהיה מסגרת הולמת, ויהיה שיתוף פעולה מלא מצד כולם.:)

אני מוכנה בשמחה.

אתן דוגמה על מה שקרה לי לפני חצי שנה. בגלל שלא היה לי שום ידע בתמחור של קומיקסים- נתתי הצעת מחיר נמוכה. הבנתי את זה אחרי שהתחלתי לצייר וראיתי כמה המון עבודה וזמן זה לוקח. טוב, בד"כ אני לא מעלה מחיר שכבר קבענו. סיימתי את העבודה. אחרי כמה זמן הלקוח בא שוב עם הזמנה הבאה וכששמע על מחיר הרבה יותר גבוה- לא הסכים. המשא ומתן נמשך עד עכשיו, והסיפור לא נעים לשני הצדדים.

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני לגמרי לגמרי לגמרי נגד לתת מחירון !! כיוון שאנחנו מוכרים א-ו-מ-נ-ו-ת ! מה שייך לתמחר פה ??
השאלה היא שאלת רגש בלבד
כמה האומן חושב שמגיע לו על כך ועד כמה הקונה מוכן להשקיע
אם הלקוח אוהב את מה שאומן פלוני עושה עליו לקחת בחשבון שיש לו גם מחיר משלו באותה מידה שאומנות שלו מיוחדת רק לו

וצייר מתחיל שרוצה לדעת את הרף בשביל ההתחלה באמת צריך לשאול אנשי מקצוע אבל לא להצהיר על כך בפומבי
כי מה שיקרה בזה זה שהלקוחות ( שהם מבקרים בצורה קבועה בפורום) יראו את ה"מחירון ציור" ויקבעו בשבילנו את המחיר

לסיכום ,צייר מתחיל יקר ,קח עצה מאדם שכבר בתחום ומכיר את הציורים שלך בשביל לדעת כמה לבקש בתור התחלה מכאן והילך תבקש לפי מה שנראה לך שמגיע לך ומה שהלקוח מוכן להשקיע
אין שום סיבה שתיקח מחיר דומה לצייר פלוני כיוון שאין אחד דומה לשני

1 .קודם כך שהלקוח יציין לך בדיוק מה הוא רוצה -ב-ד-י-ו-ק מה הוא רוצה שלא להגיע לאי הבנות ותקבע לו הצעת מחיר או כוללת או פרטית
אם מדובר בכמות ציורים- עדיף פרטית ז"א מחיר לפי ציור
אם מדובר בציור אחד מלא דמויות ופרטים- מחיר כולל ולא לפי כל דמות או פרט

2 .תמיד לשלוח סקיצה לפני העבודה

3 .ותמיד ליהות פתוח לתיקונים קלים ,בלי להתווכח מה יותר יפה ,הוא משלם מגיע לו מה שהוא מבקש
אם מדובר בתיקונים רציניים אחרי שהוא כבר אישר את הסקיצה -תוספת תשלום לפי העבודה

אם מדובר במקרה מיוחד -ויש כאלה- שמשגעים עם התיקונים שלהם עדיף לקבוע מראש רף מסויים ז"א
עד התיקון השני (באותו ציור כמובן) חינם מכאן והילך בתוספת

ועכשיו עצה ללקוח ,תיהיה נחמד ותעריך מה שהצייר/ת עושה כי בשבילו זה הרבה עבודה מחשבה והשקעה ורגש הראשון שיסבול מזה אם הוא ירגיש שלא מעריכים זה אתה הלקוח בשביל עבודה יפה צריך להרגיש טוב

ודבר אחרון ואם אותו לקוח יעדיף צייר אחר עליך בגלל המחיר , שיערב לו
עדיף לך לקוח שמשקיע

אלף

משתמש מקצוען
אכן שאלת המחיר לציור היא מאוד מורכבת וקשה לקבוע "מחירון" מדויק. גם לי תמיד קשה מחדש בכל הצעת עבודה להחליט כמה אני לוקחת עליה. זה תלוי בהרבה מאוד גורמים, מה נדרש לצייר עד כמה הציור מורכב מפרטים או מנושאים שלא התנסיתי בהם מספיק האם זו עבודה קבועה או זמנית, וגם לפעמים--- מה סוג הלקוח...
מה שכן צריך להיות ברור לפחות מהו המחיר לשעת עבודה, לא יתכן שציירים טובים גם אם לא מהשורה הראשונה אלא מתקרבים אליה, יקבלו עשרים שקל לשעת עבודה. כאשר צייר יחליט לעצמו כמה הוא לוקח לשעה, הוא יוכל להעריך בערך כמה תארך לו העבודה, וגם אם יש לפעמים טעות לכאן או לשם, לא יהיה נזק מרובה. כשמדובר בעבודה ממושכת אני מעדיפה תמיד לתת הצעת מחיר לניסיון ולראות אם זה אכן לוקח לי כפי ששיערתי ורק אז לקבוע את המחיר הסופי.
תורת המיקוח היא מקצוע בפני עצמו וצריך ללמוד איך לעשות זאת בלי כאבי לב ומבלי לבזבז אנרגיה מיותרת.

RIVKAG

ציורים יהודיים וקטורים להורדה משאטרסטוק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני בהחלט מבינה את ההתנגדות למחירון.
נראה לי שכדאי אולי לכתוב מחיר מינימום, למתחילים. כי באמת כשציירים מתחילים, הם לא יודעים בכלל כמה לקחת ומה לשקלל בהצעת המחיר.
בנוסף אני חושבת שיעזור אם הציירים יהיו מודעים לזכויותיהם ויוכלו להכניס אותם לחוזה.
כמו שדן כתב - הגבלת מספר התיקונים. הגבלת שינויים רציניים לאחר אישור הסקיצה.
כדאי להוסיף גם את הנושא של הזכויות על הציור. האם הזכויות מוגבלות למדיה מסוימת, להוצאה חד פעמית וכו'. (זה לדעתי גם מה שהיה חסר במקרה ששירי העלתה של נתינת הקומיקסים בחינם).
בציורי שמן נהוג להגביל את הזכויות. כך שהאופציה להדפסים ולפרסום התמונה שייכים לצייר.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
דן בר לב צודק. אי אפשר לתמחר אומנות כאילו היא מחירון של מכולת.
לדעתי הדבר היחיד האפשרי הוא איזשהו מחירון מינימום שממנו ממש אסור לרדת. אולי זה ימקם לכמה מהאומנים את התמחור שלהם במקום טוב יותר.

red

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י Danbarlev;758886:
כי מה שיקרה בזה זה שהלקוחות ( שהם מבקרים בצורה קבועה בפורום) יראו את ה"מחירון ציור" ויקבעו בשבילנו את המחיר
אם זה מה שיקרה- אולי הלקוחות יבינו למה אנחנו לוקחים כאלו מחירים, ולא יזדעקו: "מה????????? כ"כ יקר???!!!!!!"

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
ונראה לי שגם גודל הציור משפיע לא?
גם קומיקס לדעתי צריך להתחשב בכמות המשבצות...

yaakovh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אולי פרוג יכולים לאסוף כמה ציירים עם נסיון שייתנו לבוגרים שלהם תמחור כל אחד לפי הרמה שלו.
זה לא יהיה חכם לפרסם מחירים בפורום לכל-מאן-דבעי.
זה יזיק לציירים שיאבדו מקום למשא ומתן.

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י red;758798:
אשמח לפרסם את המחירים שלי- אבל רק אם תהיה מסגרת הולמת, ויהיה שיתוף פעולה מלא מצד כולם.
מצטרפת להצעה,
גם כך פונים אלי המון, במייל ובמסרים פרטיים, ומתייעצים איתי לגבי תמחור עבודות.
אני משתדלת לכוון ולעזור כמיטב יכולתי וידיעתי, בעיקר בתחום ובסגנון בהם אני עוסקת.
זה דורש הרבה שיקול דעת ויכולת הערכה של העבודה מבחינת ההשקעה בזמן,
גודל העבודה, מורכבותה, מקצועיות הצייר/ת ו...יכולת התשלום של הלקוח.
טיפ שאני נותנת לכל דורש: לקבוע מה הוא מחיר המינימום שלך ממנו אין לרדת
גם במחיר של הפסד לקוח, כמו שדבורה אמרה באשכול של שירי-
"על כל אחד שיעזוב יבואו שניים חדשים"...:)
בע"ה שתהיה לכולנו פרנה בכבוד ובשפע.

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
כך מתנהל שיחה ביני לבין לקוח ממוצע

לקוח: שלום אני מדבר עם הצייר
אני: אומרים שאני יודע לצייר
לקוח:שלום וברכה רציתי להזמין אצליך ציור שרואים.....
אני: (עוצר אותו) א. ראשית כל! למתי אתה צריך את העבודה? ב. אני לא צייר זול. ג.במה מדובר
לקוח: אני צריך את העבודה אתמול
אני: כרגיל וזה כבר יעלה לך יותר יקר
לקוח: נו.. וכמה זה יעלה?
אני: עדיין לא שמעתי במה מדובר
לקוח: מדובר על ציור מלא בפרטים שצריך לראות וכו....וכו..
אני: מחיר מינימלי לצבעוני כך וכך (סלחו לי שאני משאיר את זה חסוי אך אשמח לעזור בתמחור בפרטי)
לקוח: מההההההה (לא כולם)
אני: זה מה יש! גם כשאתה קונה לחם יש מחיר ואשמח לעזור לך בלמצוא ציירים אחרים בשמחה
לקוח: אוקיי מתי מתחילים לעבוד
:אני: אבדוק ביומן

השיחה הזאת היא דוגמה בלבד אך לא רחוקה מהמציאות. כולנו צריכים להבין (גם המתחילים וגם המתקדמים) שאנחנו עובדים קשה ולא גנבנו מאף אחד וזכותנו לגבות כמה שנראה לנו..

הביצועיסטים

משתמש חדש
מוטי היקר!
שאלת את שאלת מליון הדולר - כי כל מיליון מתחיל בדולר!

כמו כל עסק, הכל שאלה של הצע וביקוש, אומנם צייר הוא מוצר יחודי, כי רק לך יש את היד שלך שמיצרת את האלמנט הנידרש, ולכן רק אתה תחליט כמה אתה שווה.

לכן לפני שאתה שואל את עצמך כמה לתמחר את העבודה, תשאל את עצמך כמה אתה מוכן לשלם כדי לא לעשות את העבודה, וזה באמת משקף לך בכמה תסתפק, אומנם אתה רוצה להוציא מהלקוח כמה רק שהוא יכול לתת, ועוד קצת בשביל הטיפ...

בגלל זה לפני שנגשים לכל צעד כלכלי, קודם בודקים מה הם ההוצאות שלך, ואני יסביר, עיפרון עולה כסף? נייר עולה כסף? המקום שאתה יושב עולה כסף? תבדוק את כל אלו תשכלל הוצאות וזה הקרן, אח"כ תבדוק כמה לקחות יש לך כבר שאתה מרוצה ממה שהם משלמים לך, ואח"כ תבדוק כמה זמן אתה משקיע בשביל לקבל את מה שאתה מרוצה ממנו, וגם זה נחשב לסוג של קרן.

אחרי כל זה כמו שאתה יודע שחבר מביא חבר, מותר לך לחשב כמה זמן עוד נשאר לך לעבודות נוספות, ועל זה אתה לוקח כפול, ומתאמץ חצי, וזה רק אם אתה רוצה, משום שלקוח פונטציאלי אם הוא צריך אותך ישלם כל סכום בשביל לקבל את התוצר המוגמר שלך, אתה רק צריך לסובב את הסוויצ' בראש שלך ולומר מספיק לי עם מה שיש לי, ובשביל שעות נוספות אתה לוקח עוד 300% ומי שלא מתאים לו אז שיקבל עבודה פחות איכותית, וזה שאתה מתחיל לתמחר ע"פ אי נחות שלך לבצע את העבודה הופך אותך ליקרן, אל דאגה, אנשים בטוחים שיקר זה איכות, ורק כך אתה יכול להוכיח את זה, משום שבמקצוע שלך הכל עניין של טעם ודמיון, אז תן להם לדמין שאחרי ששילמו הם לא זרקו את כספם, כי מי ישלם על חתיכת ניים עם כמה קישקושים 5000 ש"ח, כנראה שיש מאחורי הקישקושים האלו המון יצירתיות ועל זה הם שילמו, כלומר תן ללקוח לשכנע את עצמו שאתה הכי טוב שיש...

ואני אישית מכיר אותך ואת הציורים שלך, אבל לא ממש מכיר את התימחור שלך, אני יכול לומר לך שאים הייתי צריך ציור הייתי מוכן לשלם לך 20% יותר ממה שלקוח קבוע שלך משלם לך, כי אני מבין שיש תוכן מאחורי הנייר...

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ושוב מגיע נושא המחירון...
וכמו שאומרים, את צודקת ואתה צודק וגם התמהה איך כולם צודקים - צודק (:
דן-ברלב -
הרצון ל'מחירון ציירים' נובע מהמקום שבו הצייר חושב - הציור הזה שלי שווה כך וכך.
מגיע הלקוח וטוען - זה נורא יקר! אינטוס, מק וגוגל שהם ציירים לא פחות טובים לוקחים 2/3 מחיר!
ואם היתה איזושהי הידברות בין הציירים והיו יודעים טווח מחירים, לא היו מפחדים כ"כ.
אני כבר לא במקום מפוחד ב"ה, כיום... אבל הנה, עדיין הצליחו להרתיע אותי כשאמרו לי על צייר גדול שלוקח 'חצי מחיר',
ורק בעזרת שיחת טלפון גיליתי את האמת (שהוא לוקח פלוס פלוס פלוס)
אני חשבתי שצריך איזשהו מחירון גמיש שעובר בין הציירים הרציניים יותר,
משום שאין אפשרות שכל אחד שלמד להחזיק עט ייקח את סדר גודל המחירים של צייר מנוסה.
הבה נניח שהיה תת-פורום כזה שרק המקצועיים יכלו להכנס אליו, ושם היו כותבים מחירים.
היו מבקשים מדבורה קוטוב קומיקס, ואין לה מושג בכמה עבודה זה כרוך.
היא נכנסת לניק שלך ורואה - קומיקס מתחיל אצלי מ-500 ש"ח, (נניח של 4-5 קוביות) עולה לפי רמת המורכבות. (8-9 קוביות/נופים מסובכים/מליוני פריטים כנדרש בקומיקסים מסוימים).
ומקבלת מושג!
אז נניח שהיא חושבת שלה זה לוקח פחות זמן, אז היא תיקח 400. עדיין נשארנו ברמת הסביר.
אבל לא יפתחו תת פורום וצריך למצוא פתרונות אחרים.
(:

אגב עוד הערה,
כל הגישה שלך לגבי האמנות הבלתי מתומחרת נכונה יותר לסגנון ציירים שמציירים את מה שהם רוצים,
ומוכרים את זה אח"כ למי שמעונין.
סגנון העבודה בציבור שלנו הוא יותר דומה לקו ייצור, והנמכת מחירים באופן משמעותי פוגעת בכולם.
מה לעשות, גם אני רציתי פעם להתפייט במכחולי רק בעת שיעלה רצון מלפני,
אבל גיליתי שזו פרנסה ככל הפרנסות.

yaakovh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כמה שתורידו מחירים יותר תהיה פחות הכרת הטוב.
יזלזלו יותר בציורים ויימצאו עוד פרסומות לסיכות שיער ועוד עלוני בית כנסת למלאות אותם בציורים זולים בכל פינה אפשרית.
לפני כמה שנים שאיזה עסק השתמש בציור לפרסומת זה היה חדש ומפתיע. ולציירים הייתה עבודה בשפע מדברים יותר עם תוכן כמו סיפרות וכדו'. היום ציור זה כבר פסה.
כי יש ציירים שמחלקים ב-ח-י-נ-ם. במו אוזני שמעתי.

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
Pr
ומה אם צייר מסויים לוקח יותר מהמחירון הכתוב או רוצה לעלות מחיר
הלקוח יתמהה למה עברת את המחירון ציור ?!

אם ההסתכלות על הציורים שלנו הם פס יצור אז יש לך ממה להבהל כשמודיעים לך על ציירים אחרים
אם ההסתכלות שמה שצירי עושה זה האומנות שלו (ומה זה משנה אם הוא מצייר לפי דרישה או מוכר את מה שצייר לעצמו??? ) ומי שאוהב ורוצה בכך עליו שלם מחיר מסויים
מה זה משנה אם צייר אחר נאמר אפילו יותר ברמה לוקח מחיר אחר
הרי הוא גם מוחר מוצר אחר סגנון וקו אחר

המחירון ציור הזה יעזור למתחילים ויקח את את החופש של המקצוענים כיוון שכאמור הלקוח גם קורה ויצפה למחיר הכתוב בפורום

ויאמר בצידו שאותם ציירים שמחלקים חינם יודעים טוב מאוד שאנשים משלמים על זה
והם ימשיכו לצייר חינם גם אחרי המחירון הכתוב
ואותו אחד שלא אכפת לו מה מצוייר העיקר שיהיה שר וזול יעדיף עדיין את החינם

אני מוכן לעזור לכולם בנושא מחירון אבל באישי לא בפומבי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה