לכל חברי וחברות הפורום הנכבד

yaeli

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י yaakovh;759207:
כמה שתורידו מחירים יותר תהיה פחות הכרת הטוב.
יזלזלו יותר בציורים ויימצאו עוד פרסומות לסיכות שיער ועוד עלוני בית כנסת למלאות אותם בציורים זולים בכל פינה אפשרית.
לפני כמה שנים שאיזה עסק השתמש בציור לפרסומת זה היה חדש ומפתיע. ולציירים הייתה עבודה בשפע מדברים יותר עם תוכן כמו סיפרות וכדו'. היום ציור זה כבר פסה.
כי יש ציירים שמחלקים ב-ח-י-נ-ם. במו אוזני שמעתי.

- - - עד כדי כך, שאם צייר מבקש תמורה על עבודתו, הוא כבר מואשם ב...נצלנות.http://www.prog.co.il/showthread.php?t=99414

אלינור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לדעתי מאוד כדאי שיהיה מחירון למתחילים.
ברור שצייר שמאחוריו ספרים ו/ פרויקטים רבים שהוציא, לא יקח מחיר כזה,
רק כדי לדעת מהיכן הרף מתחיל, שחס וחלילה מתחת למחיר זה לא יחשבו לקחת אפילו בצחוק!

והלקוחות הפונטציאלים יצטרכו לדעת שאם פונים למישהו מנוסה ומקצועי זאת אומרת שיצטרכו לשלם X4 [או מה שמתחשק לכם] מהמחיר הנקוב במחירון.

yaeli

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
קטונתי מלהביע דעה בענין, במיוחד שבעבר 'הסתבכתי' כמה וכמה פעמים עם בעלי ספרים/עיתונים בעניין המחיר, סיפורים שגרתיים שכבר העלו פה באשכול זה ובעבר.

מה שכן, חשוב מאד לתת את הדעת לא רק למחירון, אלא גם למחיר על שימוש חוזר.
לדוגמא, איירתי לפני כמה שנים ספרים לסופר שקיבל ממני מחיר יחסית נמוך, עקב עבודה משותפת רבת שנים.
אבל אחרי שראיתי שהעביר את הציורים שלי אוטומטית, יחד עם הסיפורים שלו, גם למוסף חג של עיתון נפוץ כלשהו, התקוממתי וביקשתי ממנו שמכאן ואילך ננסח בהבנה הסכם כלשהו על מחירון לספרים ולשימוש חוזר בציורים.
גם אם סופר או מו"ל רכש את הזכויות על הציור, הן נרכשו בידיעה שישמשו לספרים באופן חד פעמי, ואילו על מיחזור ציורים בעיתונים, בעלונים, בפרסומות וביומני בית ספר (גם זה קורה לי עד היום וידי קצרה מלהושיע) - משלמים מראש קצת יותר!

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ברלב - באישי ולא בפומבי, זה מה שאמרתי - משהו קטן סגור רק למקצועיים.
והמתחילים יכולים להתייעץ, כמו שאני, לדוגמא - עשיתי ועושה בלי סוף.

ayal

משתמש מקצוען
בפורום עיצוב גרפי יש מחירון כזה, ולא נראה לי שזה מגביל מישהו להעלות את המחיר.
להערכתי זה יכול לתרום לבטחון שלנו.
אפשר בהתחלה לברר בתור סקר אנונימי, ואחרי שיהיו תוצאות נהיה יותר חכמים, אם כדאי ואפשרי ליצור מחירון.

תור הזהב

משתמש מקצוען
אני מתנדבת לרכז,
אפשר לשלוח למייל שלי <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> , ולציין עבור מחירון ציירים, רצוי לציין כמה שיותר פרמטרים. כגון מספר דמויות, ידני ,ממוחשב,צבע-שח"ל, מספר תיקונים, עלות תיקון נוסף/אחרי אישור, דמויות אמיתיות או מדמיון הצייר, קריקטורה קומיקס, מספר שימושים, למהדורות נוספות, וכל מה שרלוונטי
ולפי מה אתם משקללים, זמן ועוד.

ח. לב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני בהחלט חושבת שאפשר לעשות מחירון מתחילים ממנו יעלה כל אחד את המחיר לפי רמת ערך ציוריו בעיניו. אם ללקוח תהיה בעיה, שיפנה לצייר אחר. הרי בד"כ כשלקוח פונה לצייר מסויים זה מפני שאהב דוקא את הסגנון שלו, אז שישלם בהתאם למקצועיותו.

תור הזהב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תור הזהב;759670:
אני מתנדבת לרכז,
אפשר לשלוח למייל שלי <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> , ולציין עבור מחירון ציירים, רצוי לציין כמה שיותר פרמטרים. כגון מספר דמויות, ידני ,ממוחשב,צבע-שח"ל, מספר תיקונים, עלות תיקון נוסף/אחרי אישור, דמויות אמיתיות או מדמיון הצייר, קריקטורה קומיקס, מספר שימושים, למהדורות נוספות, וכל מה שרלוונטי
ולפי מה אתם משקללים, זמן ועוד.

מקפיצה בכדי לקדם את העניין, למה קיבלתי רק 2 מחירונים? חבל לפחד ממני;), הכל ישאר ביננו.

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הקפצה,
בתור ציירת ותיקה מאד בחוג המשפחה והידידים בחינם או בגרושים אך מתחילה בכל מה שנוגע לציור בתמורה מלאה.
הייתי שמחה מאד לא היה מפורסם מחירון שממנו אין לרדת,
כדי לא לשבור את השוק
וכדי לדעת מהו המחיר המקובל,שבו אוכל גם גם בתור מתחילה לקבל תמורה ראויה כראוי לאומנות.

הבנתי ש"תור הזהב" ניסת לפעול בענין אך לא היתה הענות לפרסום מחירונים...
אז אני מצרפת את קריאתי לגיבוש מחירון. יש עונה?

ראש בריא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הייתי שמח לעזור...
רק שאני בעצמי מסתפק עם המחירים שלי... איפה כל הציירים הוותיקים? פתאום אף אחד לא יודע מחירים? :)
נו, אז מתי כבר יוצא המחירון?

יעל קלודין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
מאד עזר לי כל מה שכתבתם למעלה- אך לא מספיק.
אני ציירת מתחילה באיורי ספרים צבעוניים (עד עכשיו צירתי במגוון עבודות ולא התמקדתי בתחום מסוים)
וההוצאת ספרים שבקשה ממני את הציורים אומרת שהם עובדים הרבה עם סטאז'ריות והם משלמים להם 20 ש"ח לA-4 וזה לא לפי השקעה או זמן כי זה עכשיו בשביל הפרסום שלהם ולא לרווח.
עשיתי להם כבר 2 ציורים ורק אז הם אמרו לי שזה המחיר שהם מסכימים לשלם ,והייתי מאד מופתעת מהמחיר לא חשבתי בכלל על כיווון כזה, כי ממש השקעתי וזה לקח גם לא מעט זמן(ידני) אבל ההוצאה אמרה לי שזה המחיר בתחילה לסטאז'ריות וככה זה המחירים בשוק ושאני לא יצפה להרבה כי גם לותיקים יותר המחירים ממש לא גבוהים, רק לבודדים שממש הצליחו.
לבסוף הם הסכימו לשלם 50 ל-A-4 והם מחכים לתשובה ממני אם אני רוצה להמשיך או לא ואני לא יודעת אם זה שווה לי.
מה אתם מציעים לי לעשות??
(ואם לא- מה לעשות עם הציורים הראשונים-להתפשר איתם על מחיר מסוים או שלא לתת להם אותם?)

טאמטאם

משתמש רשום
אני לא מבינה, למה צריכים לדעת אם אתם מתחילים?
תשלחו דוגמאות של עבודות (את הטובות ביותר...)
ותתמחרו לפי הרמה שלכם ולא לפי הותק.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
שימי לב שהקפצת אשכול מלפני 3 שנים.

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י pr;1527495:
שימי לב שהקפצת אשכול מלפני 3 שנים.

האשכול נעוץ 3 שנים...:)

רון סגלוביץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
גם אם סופר או מו"ל רכש את הזכויות על הציור, הן נרכשו בידיעה שישמשו לספרים באופן חד פעמי, ואילו על מיחזור ציורים בעיתונים, בעלונים, בפרסומות וביומני בית ספר (גם זה קורה לי עד היום וידי קצרה מלהושיע) - משלמים מראש קצת יותר!

האם זה כזה מוסכם על כולם ? אם נגיד לקוח רוצה ציור ומודיע מראש שהוא רוצה לעשות מזה אח"כ "מרצ'נדייס" שלם - מדבקות, משחקים, בובות וכו', זה פשוט לכולם שזה מעלה את המחיר ? ואם כן, בכמה ?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רון סגלוביץ;1780368:
האם זה כזה מוסכם על כולם ? אם נגיד לקוח רוצה ציור ומודיע מראש שהוא רוצה לעשות מזה אח"כ "מרצ'נדייס" שלם - מדבקות, משחקים, בובות וכו', זה פשוט לכולם שזה מעלה את המחיר ? ואם כן, בכמה ?

http://www.prog.co.il/showthread.php?t=219304

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה