עזרה לכל אלו ששומרים שבת עד לזמן רבינו תם

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני ככ מחכה לשבת!
כל השבוע סופרת כמה ימים נשארו
רוצה שתגיע ולא רוצה שתלך
מצידי ששבת תיהיה יומיים.
איזו מתנה

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני כלל לא מבין את השאלה.
אצלי שבת זה עד ר"ת, ומה נכנס כאן סיוט????
האם יש לך סיוט בליל שבת?? אהה בגלל שרואים יהודים אחרים שכבר סיימו? נו נו......
אגב באנטווערפן ובעוד מקומות באירופה השקיעה הוא רק בסביבות 11:00 תאר לעצמך בשבת ובצומות......

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@בשלווה בדיוק כמו שבקיץ לעומת החורף שבת יוצאת מספר שעות אחרי.. וזה בסדר.
מי ששומר ר"ת אצלו שבת מסתיימת בשעה אחרת בצורה טבעית.
תסתכלו בלוח במוצ"ש ר"ת ותדמיינו שזה הזמן הרגיל, זו השעה ששבת יוצאת.
אני אפילו לא רואה את ה'עמודה' של זמן מוצ"ש רגיל בלוח שלי, זה לא רלוונטי מבחינתי. ולכן זה קל.

בשלווה

משתמש רשום
תודה רבה לכולם כאן על כל התשובות היפות והנחמדות. יישר כוח!!

ברצוני היה לשאול, מאחר וקיים קושי.. ובפרט עם השכבת הילדים, כך שבשבתות הארוכות של הקיץ הקושי מכפיל את עצמו. אם כן אצל אלו שעד לר"ת זה שבת לכאורה אמורים לסבול יותר מאיתנו, לא? הבוקר של יום ראשון אמור להראות אצלם עייף עוד יותר הרבה לכאורה, ואו גם שהולכים לישון ללא מקלחת כדי לקום בזמן ללימודים וזה סבל לילדים. ואם הילדים יילכו לישון מאוחר זה יהיה סיוט להעיר אותם בבוקר. אז איך אתם (אלו ששומרים) בכל זאת מתמודדים עם הקושי, ההשכבה המוקדמת, מקלחת, והקימה בבוקר? השינה המאוחרת של הילדים עלולה לגרום להם למחרת להירדם/להתנמנם בכיתה.

עם הכלים והשטיפה איך שהוא אפשר להסתדר.. אך גם זה מוסיף על הקושי. שכל הבית מוצא את עצמו יישן מאוחר מאוד.

אין לכם קושי על כל זה? הילדים ישנים ללא מקלחות? איך מתחיל אצלכם השבוע לאחר שהשבת יצאה מאוחר - יותר מהרגיל (זמן ר"ת)?
אי אפשר להתעלם מזה שיש קושי. רק מה עושים לשם כך.

נ.ב. תודה להנהלה על הסרת החלקים מהאשכול שנועדו להיות במקום מכובד יותר. קרי 'בית המדרש'. לא חשבתי לפתוח אשכול שכזה. רק לשמוע את צורת הארגון, ההתמודדות והפרקטיקה שלכם שתוכל לעזור ולהועיל לי. תודה.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
בתור בית עם ילדים קטנים, מי שישן צהריים נשאר להבדלה ומי שלא שוכב במיטה (אבל אם הם ערים הם קופצים מהמיטות להבדלה).
גם בשבועות שיותר קשה לי (ובדכ נהנית מזה מאד!!) מזכירה לעצמי את ששמעתי פעם (לא בדקתי מקור אבל אם זה מחזק אותי אז לא אכפת לי שזה לא מדויק...) שהגיהינום שובת לפי זמני שבת ששמרו כאן בארץ... :rolleyes:
לגבי חילוק בין מלאכות דאוריתא לדרבנן, לא מכניסה ראשי בין הרים גבוהים של הלכה
אך לדעתי יש בעיה רצינית שהילדים רואים שמצד אחד שבת ואסור להדליק אור וכולנו מזדעזעים כשזה קורה בטעות או 'בטעות'....
ופתאום יש פרק זמן שמצד אחד עדיין שבת אבל להדליק אור ועוד - מותר...
לדעתי זה ממש מבלבל!

שלס

משתמש מקצוען
תודה רבה לכולם כאן על כל התשובות היפות והנחמדות. יישר כוח!!

ברצוני היה לשאול, מאחר וקיים קושי.. ובפרט עם השכבת הילדים, כך שבשבתות הארוכות של הקיץ הקושי מכפיל את עצמו. אם כן אצל אלו שעד לר"ת זה שבת לכאורה אמורים לסבול יותר מאיתנו, לא? הבוקר של יום ראשון אמור להראות אצלם עייף עוד יותר הרבה לכאורה, ואו גם שהולכים לישון ללא מקלחת כדי לקום בזמן ללימודים וזה סבל לילדים. ואם הילדים יילכו לישון מאוחר זה יהיה סיוט להעיר אותם בבוקר. אז איך אתם (אלו ששומרים) בכל זאת מתמודדים עם הקושי, ההשכבה המוקדמת, מקלחת, והקימה בבוקר? השינה המאוחרת של הילדים עלולה לגרום להם למחרת להירדם/להתנמנם בכיתה.

עם הכלים והשטיפה איך שהוא אפשר להסתדר.. אך גם זה מוסיף על הקושי. שכל הבית מוצא את עצמו יישן מאוחר מאוד.

אין לכם קושי על כל זה? הילדים ישנים ללא מקלחות? איך מתחיל אצלכם השבוע לאחר שהשבת יצאה מאוחר - יותר מהרגיל (זמן ר"ת)?
אי אפשר להתעלם מזה שיש קושי. רק מה עושים לשם כך.
לא כל כך הבנתי.
מדובר סה"כ בחצי שעה הבדל בין הזמן הרגיל לזמן ר"ת.
החצי שעה הזאת עושה כזה הבדל ענק? זה בדיוק הדקות הבודדות שעושות לילדים שלנו את ההבדל בין ילד עייף לילד רענן?

AtaraM

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אנחנו לא שומרים ר"ת!
אבל בפועל כמעט לא יוצא שבת שלא נכבה לנו הגנרטור לפני שהוצאנו שבת....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה