עזרה לכו לתרום דם! זה פיקוח נפש!

jump

משתמש פעיל
לא נותנים לתרום אם השתמשו במשככי כאבים (נראה לי בשבועיים האחרונים
על איזה משככי כאבים אתם מדברים?
לי פעם נתנו לתרום כמה שעות אחרי שלקחתי אקמול.
אומנם לקח קצת זמן עד שהסכימו אבל בסוף לקחו לי דם.

פלפוליטיקה

משתמש פעיל
ואיך אני יכול לדעת מה סוג הדם שלי? לא תרמתי דם בעבר, כמובן שעשיתי בדיקות דם וכד' בעבר.
אם אני יתקשר למרפאה יגידו לי?

אלישבע10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כל מנת דם שנתרמת מחולקת לשלושה, ולכל מרכיב יש "זמן חיי מדף" שונה. הטווח נע בין 5 ימים ל 35-40 יום.

דיברתי היום עם פרמדיקית במד"א. היא סיפרה שכשפרצה המלחמה הם היו במינוס של מנות דם בגלל החג (כנראה אנשים פחות תורמים אז) ובגלל המספר העצום של הפצועים הם היו זקוקים בדחיפות למנות דם.

כרגע המספרים של התרומות גבוהים מאד ב"ה. אבל לצערנו יש חשש רציני שבהמשך יהיה גם צורך במנות דם.
כיון שאפשר לתרום רק כל שלושה חודשים, אם כולם יתרמו עכשיו לא יהיה מי שיתרום עוד שבועיים, עוד חודש.
לכן, מי שביכולתו לתרום עוד שבוע, שבועיים יכול ואולי אפילו כדאי לחכות עם התרומה.
כעובדת במד"א, זה מה שהיא עושה.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הלכתי ביום ראשון בשעה 18:00 לתל השומר - וסגרו את התור מעומס תורמים.
הלכתי ביום שני בשעה 13:00 לפתח תקווה לעמדה של מד"א - היה תור של 100 איש, וסגירת התורים לשעתיים. היו שם שיירות של אנשים שבאו לתרום דם.

הגעתי למסקנה אישית שאמתין לשבוע הבא - לצערנו ככל הנראה גם בשבוע הבא יהיה צורך במנות דם.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הים היה בפ"ת בספורטן
מאחורי הקניון והפארק
זה הכי קרוב לבניברק שראיתי
לגבי מחר לא יודעת
אתמול (שני) היו שם תורים של מאות! תורמים.
סגרו את הכניסה לתורמים חדשים.

לדעתי כדאי להמתין ולתרום בשבועות הקרובים
או שמד"א יעברו להרשמה מראש
כדי שיהיה סוג של תרומות שוטפות לאורך החודשיים הקרובים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה