מידע שימושי לכבס מבלי להרוס -עצות וטיפים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כל הטיפים הנ"ל נוגעים לבגדים שאנו מעוניינים לשמור ולהעביר.
רוב הבגדים שאנו קונים כיום הם כביסה עדינה וגם בהוראות הכביסה שעליהם תמצאו המלצה על כך
ולכן בכביסה שוטפת ורגילה של חצאיות , חולצות, שמלות ,אפודות וסריגים יש לכבס בתכנית עדינה ואין סיבה לכבס ביותר מ-30 מעלות.
יוצאים מכלל זה הם חולצות גברים לבנות, גרביים, לבנים וגופיות וציציות שלא מתנקים תמיד בכביסה עדינה וגם ממילא מוחלפים ואין עניין לשמור ולהעביר אותם הלאה.
מגבות גם לא נכנסות בכלל זה כיון שכביסה עדינה לא אפקטיבית לחלוטין עבורן.

אז הנה הטיפים שלי:
1. לקרוא הוראות כביסה. הן לא נכתבו סתם ויש להן משמעות.
במידה ואתם לא מבינים את הסמלים יש מדריכים באינטרנט.
2. לכבס הפוך ולתלות בצל וגם לגהץ הפוך.
אם מתמידים זה לא קשה והפך להרגל וממילא רובנו הופכים את הבגדים ברגע שאנחנו מסירים אותנו מעל גופנו.
2. אם בהוראות יש המלצה לתכנית עדינה חובה לכבס בתכנית עדינה .
ברוב המכונות התכנית הנ"ל מסומנת כ-delicate.
3. כביסה עדינה היא קצרה יותר ובד"כ היא ב30-40 מעלות ו-700 סל"ד או פחות.
ברוב מכונות הכביסה בחירה בתוכנית עדינה תגדיר גם אוטומטית את המעלות והסל"ד אבל גם אם לא כדאי להקפיד בעצמכם על כך.
4. בגדים עם בדים עדינים או רקמה מיוחדת או שנוטים להיפרם כמו שיפון, ז'ורז'ט, דמוי משי וכדו' אפשר לכבס בכביסה עדינה אבל רצוי לכבס בתוך רשת /ציפית של כרית.
את הרשתות הנ"ל ניתן למצוא במחירים אפסיים בכל חנויות הסטוק ובכמה גדלים. אני אישית מחזיקה כמה רשתות בסלסילה ליד המכונה.
5. גרבי ניילון - הם כ"כ יקרים ועדינים שפשוט חבל להרוס בחוסר שימת לב.
עצה שלי: לכבס ביחד עם המצעים שלכם. מצעים שמוחלפים אחת לשבוע ולא מתלכלכים באופן מיוחד יש לכבס בכביסה עדינה ובתכנית קצרה. את כל גרבי הניילון שלכן תצוותו לכביסה הזו בתוך רשת ייעודית או בתוך ציפית כרית קשורה היטב. כך תגנו עליהם מקריעה וגם מדהייה שהיא בלתי נמנעת בתוכנית רגילה/ארוכה.
5. כתמי חלבון - כתמים כמו שוקו ,דם , מעדן חלב וכדו' יש לשטוף מיד אם ניתן במים קרים בלבד ואז לכבס ב-30 מעלות.
ב-40 מעלות ויותר החלבון נקרש ומתקבע בסיבי הבד.
6. כולנו רוצים,בפרט בחורף, שהכביסה תתייבש מהר אבל לסל"ד יש משמעות לעמידות הבגדים ולכן כביסה עדינה ובמיוחד סריגים כדאי לכבס ב600 סל"ד ולא יותר. אז נכון שייקח להם יותר זמן להתייבש אבל הם גם לא ייהרסו מהר.
7. הפרדה ולא רק לשחור לבן.
יש להפריד ללבן רגיל/הרתחה ולבן עדין, צבעוני בהיר וצבעוני כהה ושחור עדין ושחור רגיל.
נשמע טרחני אבל משתלם וגם נקי יותר כי בעיני לא היגייני לכבס גרבי ילדים שחורים עם סריג נשים שחור.
אם יש מכונה שהיא לא דחופה היא יכולה לחכות עד שתתמלא.
8. את התוף מותר למלא עד 3/4 מהקיבולת ולא יותר. אחרת הכביסה לא תתנקה באמת וגם הלאגרים של המכונה נהרסים.
9. אין לשפוך חומר מלבין לתוך מכונה של כביסה צבעונית. אם מעוניינים להסיר כתם מבגד מסוים, רססו רק עליו.
10 בגד שמסתפקים לגבי הסוג המתאים לו כיון שהוא בכמה צבעים נוגדים כמו שחור לבן כדאי להכניס למכונת מצעים צבעוניים שכבר כובסו מספר פעמים.
11. כתם מפירות או טיטול? לא כדאי לרסס במסיר כתמים כיון שהוא מסיר חלק ומקבע את השאר. מורחים שכבה דקיקה של פיירי על הכתם בלבד ומכבסים מיד (לא להשהות בשמש). נכון גם לגבי כתמי שמן.
תולים בשמש שהיא מסירת כתמים נפלאה. אם לא הכל ירד מכבסים שוב ותולים שוב בשמש.

אוצרית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תודה על הפירוט.
אשמח באמת לשמוע, בכמה מעלות אתן מכבסות גופיות, לבנים וגרביונים? באותם מעלות? הרתחה?
גרביונים ימתחו ויהרסו. גם בזה לעשות הפרדה??

וחולצות לבנות של גברים - אני מכבסת בכביסה לבנה ארוכה על 40 מעלות, אבל עדיין לפעמים יש צווארונים של מתנקים לגמרי.

ששונית

משתמש מקצוען
כל הלבנים והחולצות הלבנות אני מכבסת בהרתחה.
מכיוון שהם מתכווצים בהרתחה אני קונה מראש מידה יותר גדולה

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
וחולצות לבנות של גברים - אני מכבסת בכביסה לבנה ארוכה על 40 מעלות, אבל עדיין לפעמים יש צווארונים של מתנקים לגמרי.
סליחה על ההתערבות (מותר לי כל עוד זה באא"ר ולא בחכמת): אשתי טוענת שמאז שעברנו לקמח מלא - הצווארונים הרבה פחות מלוכלכים!

נערך לאחרונה ב:

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כמה נקודות שנראה לי שלא כתבו:

כתמי אוכל כמו: מרק, ירקות, פליטות וכו׳
לאחר הכביסה לתלות בשמש
הכתמים נעלמים כלא היו!!

לגבי גרביון לייקרה- שמה במכונה נפרדת על 1/4 שעה.

שמלות על כביסה 30 מעלות עדינה ללא סחיטה ותולה על קולב .

חליפות בנים על תוכנית 0 מעלות ללא סחיטה או תוכנית צמר, ותולה על קולב לשמירת ה״צורה״.

ציציות - משתמשת ברשת סקוצ׳ של משכן התכלת בתוכנית צמר 30 מעלות
(מוסיפה חומר מלבין)

בכל מכונה צבעונית שמה דף לשמירה על העברת צבעים בין הבגדים.

בגדים ומצעים לא במייבש!!!

אם כבר לבנים ומגבות..

אוצרית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סליחה על ההתערבות (מותר לי כל עוד זה באא"ר ולא בחכמת): אשתי טוענת שמאז שעברנו לקמח למלא - הצווארונים הרבה פחות מלוכלכים!

אצלינו אוכלים קמח מלא.
אבל היום בעלי גילה למה נראה לו שאצלו מלוכלך יותר מהבחורים, הוא מוכרח להשתמש בקרם שיזוף לפני שיוצא לשמש, וזה גורם לצווארונים להתלכלך בלי לרדת בכביסה.

אייזיק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אולי אפשר הוראות ממי שהתנסה בכיבוס שמיכת פוך אמיתי (פלומה)
כדאי? או שזה הימור גדול מידי?

מנצפך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

sigi

משתמש פעיל
לאחרונה יש ריח קצת לא נעים מחלל המכונה, בעיקר אחרי כביסה ארוכה או בחום גבוה.
אשמח לקבל מידע איך לנקות את כל איזור התוף מבפנים.
אבל מבלי להרוס משהו בדרך..;)

ראש צוות

משתמש סופר מקצוען

יוכבדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
תודה על הפירוט.
אשמח באמת לשמוע, בכמה מעלות אתן מכבסות גופיות, לבנים וגרביונים? באותם מעלות? הרתחה?
גרביונים ימתחו ויהרסו. גם בזה לעשות הפרדה??

סבון כלים של ספארק, טיפה והכל נקי, שמעתי שיש ששמים שמפו וכו'
שווה לנסות

ששל

משתמש מקצוען
מה עושים עם כתמי שמן שכובסו כבר?
בינתיים שמה בפח, אשמח לשמוע איך להציל אותם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה