עזרה לימוד תיאוריה

ליבי ;)

משתמש מקצוען
בעלי נמצא כבר כמעט שנה בתוך לימודי הנהיגה. בשלב מסוים המורה שלו אמר לו שזה הזמן לעבור את המבחן בתיאוריה, ועד שלא יעשה את זה, לא כדאי לו להמשיך בשיעורים.
בעלי ממש דוחה את הלימוד הזה.
כבר חצי שנה שלא עובר שיעורים רק בגלל זה.
הבו לי עצה איך לדחוף אותו לגמור עם זה..
אני כבר ממש רוצה שיוציא רישיון!! ולא נראה לי שבכח ילך..

מכירים את התופעה.
אני יותר מאשמח לעזרה...

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
השאלה היא למה הוא דוחה את זה כי זה ממש פשוט (האמת אולי היום זה אחרת כי יש לי 2 שאלות) אבל בדרך כלל מועטים מאוד אלו שלא עוברים בפעם הראשונה.
לי המורה אמר לעשות תיאוריה אחרי שיעור 10/2

ליבי ;)

משתמש מקצוען
השאלה היא למה הוא דוחה את זה כי זה ממש פשוט (האמת אולי היום זה אחרת כי יש לי 2 שאלות) אבל בדרך כלל מועטים מאוד אלו שלא עוברים בפעם הראשונה.
לי המורה אמר לעשות תיאוריה אחרי שיעור 10/2

אין לו סבלנות ללמוד את כל הספר הזה...
מהמבחן הוא פחות לחוץ.

cd123

משתמש פעיל
D I G I T A L
ספר יש לכם?
אם לא קודם כל תשיגי שיהיה בבית,
אחר כך רק תעודדי לעבור עליו ותזרזי..
אמממ...
עכשו אני מבינה למה המורה של בעלי לא הסכים להתחיל ללמד שיעורים בלי לעבור תיאוריה...

Jacob a

משתמש רשום
צילום מקצועי

ממש רוצה תתאמצי

ליבי ;)

משתמש מקצוען
ספר יש לכם?
אם לא קודם כל תשיגי שיהיה בבית,
אחר כך רק תעודדי לעבור עליו ותזרזי..
אמממ...
עכשו אני מבינה למה המורה של בעלי לא הסכים להתחיל ללמד שיעורים בלי לעבור תיאוריה...

יש את הספר מזמןןן

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען

ממש רוצה תתאמצי
לא נראה לי שזה יעבוד. אדם (ובפרט בעל) שלא רוצה לעשות משהו ואין לו עצבים אליו, לא יעזור בכלל שאשתו תשב לו על הווריד ו"תדרבן" אותו לעשות בדיוק את מה שהוא לא רוצה...

vhsvchch

משתמש מקצוען
לא מסובך כמו שזה נשמע. רוב החוקים הם הגיוניים, עוברים פעמיים על החוברת ואין סיבה לא להצליח.

Jacob a

משתמש רשום
צילום מקצועי

אולי בכל אופן תנסי בכח

saris

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שיעזוב את החוברת
אני עברתי על החוברת ודחיתי את במבחן זה היה נראה לי הר...
עד ששכנה אמרה לי שהיא עברה על שאלות של מבחנים בערב ובבוקר עשתה מבחן
זה מבחן אמריקאי פשוט
תגידי לו שיעבור על שאלות של מבחנים באתרים כמו "עברתי"-זה השאלות שיש במבחן
(רב המורים לא נותנים יותר מכמה שיעורים בלי תיאוריה...)

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
לי היתה שאלה על חנייה/עצירה בתחנת אוטובוס והיה הבדל בין יום רגיל לשבת וחג. יש דברים שזה נטו ידע של החוק. רצוי כן ללמוד לפחות פעם אחת.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בעלי נמצא כבר כמעט שנה בתוך לימודי הנהיגה. בשלב מסוים המורה שלו אמר לו שזה הזמן לעבור את המבחן בתיאוריה, ועד שלא יעשה את זה, לא כדאי לו להמשיך בשיעורים.
בעלי ממש דוחה את הלימוד הזה.
כבר חצי שנה שלא עובר שיעורים רק בגלל זה.
הבו לי עצה איך לדחוף אותו לגמור עם זה..

מכירים את התופעה.
אני יותר מאשמח לעזרה...

קודם כל - פשוט וברור שבכח לא ילך. מה גם שאני מבין אותו. זה חומר מעצבן שחצי ממנו לא רלוונטי...

לעצם העניין - אפשר לעשות זאת באופן חווייתי, כשאת נוטלת חלק בלימוד.

חוץ מהתמרורים, אני לא חושב שבשביל לעבור את מבחן התיאוריה צריך ללמוד את כל הספר (כך זה היה בזמני, ואני מניח שלא השתנה הרבה). ספר התמרורים עצמו הוא לא גדול, ומספיק לעבור עליו פעם - פעמיים, ויודעים אותו (קל לזכור אותו, כי מדובר בתמונות ולא בקטעים ארוכים...).

לגבי כל השאר, קחו ספר שאלות של מבחני תיאוריה, או באתר, ותחלקו את זה לפי ימים. מבחן ליום. [לדעתי 10 - 15 מבחנים מספיק]. קודם תשבו יחד ותעברו על כל השאלות והתשובות (מומלץ מאוד לנסות להבין את ההיגיון מאחורי התשובות), ואח"כ תעשי לו את המבחן, הוא מסתכל בשאלות ובארבעת התשובות האפשריות, ואת מסתכלת בתשובה הנכונה (זה נמצא בסוף הספר).

כמעט תמיד עבודה / לימוד ביחד מהנה יותר!

נ.ב. אינני יודע מה האופי של בעלך, אבל אולי יכול להתאים לו לעשות את הכל בצורה של "זבנג וגמרנו" - כלומר, לתפוס חודש אחד (נניח כבר מהיום) ולהחליט שבתוך זמן זה הוא מסיים ה-כ-ל. הוא תופס יום אחד בו הוא חורש את כל החומר לתיאוריה (שוב, חוץ מהתמרורים לא חייבים לעבור על כל הספר, מספיק רק את המבחנים) [מומלץ להזמין תור עוד לפני תחילת הלימוד, כי בדר"כ התור יהיה רק לעוד יומיים-שלושה], ומיד לאחריו הוא ממשיך בלימודי הנהיגה באופן אינטניסיבי - לפחות 10 שיעורים בשבוע (אפשר לקחת יומיים בהם הוא עושה 3 שיעורים רצופים, ועוד יומיים בהם הוא עושה רק 2 שיעורים) - כמובן במידה ויש למורה שלו זמן.

אני אישית עשיתי בצורה כזו, ובסך הכל זמן הלימוד שלי היה... 3 שבועות כולל טסט ראשון (לא עברתי בטסט הראשון והייתי צריך (מצד החוק) לחכות עוד 3 שבועות עד שעשיתי טסט שני בו עברתי ב"ה, כך שסה"כ לקח לי חודש וחצי (עם המתנה חוקית של 3 שבועות שכללו בתוכן רק 2 שיעורים).

נערך לאחרונה ב:

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לי היתה שאלה על חנייה/עצירה בתחנת אוטובוס והיה הבדל בין יום רגיל לשבת וחג. יש דברים שזה נטו ידע של החוק. רצוי כן ללמוד לפחות פעם אחת.
אבל אם השאלה הזו היתה במבחן, אז היא כנראה היתה גם במבחני הדוגמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה