התייעצות לימוד אידיש לבעלת ידע בסיסי

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
כנראה יש לך כשרון מיוחד לשפות

מצטרפת

משתמש מקצוען
אני לא ידעתי מילה באידיש עד לפני שנתיים, ואז ראיתי את אונטערן שווערד והתלהבתי, התחלתי לראות את כל ההצגות ושמעתי מלא שירים (בעיקר של מאטי אילאוויטש שכותב ברמה ממש גבוהה) והיום אני יודעת אידיש (פויילישער, אמריקאית) חלק גם בלי שגיאות כתיב.
זו הדרך הכי טובה ללמוד כל שפה פשוט לשמוע ולשמוע גם אם את לא מבינה כלום (לא היה להצגות ולשירים תרגום כמובן) ובסוף את תקלטי
מאיפה אפשר להשיג את הקלטות והשירים הללו?

מבורכת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
אני לא ידעתי מילה באידיש עד לפני שנתיים, ואז ראיתי את אונטערן שווערד והתלהבתי, התחלתי לראות את כל ההצגות ושמעתי מלא שירים (בעיקר של מאטי אילאוויטש שכותב ברמה ממש גבוהה) והיום אני יודעת אידיש (פויילישער, אמריקאית) חלק גם בלי שגיאות כתיב.
זו הדרך הכי טובה ללמוד כל שפה פשוט לשמוע ולשמוע גם אם את לא מבינה כלום (לא היה להצגות ולשירים תרגום כמובן) ובסוף את תקלטי
איך?
אם אין תרגום,אין מצב להבין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה