דרוש מידע לימודי תכנות / ראיית חשבון? (עדכני ל 2023)

עד מתי

משתמש מקצוען
מבררת על לימודי ראיית חשבון,
רוצה מידע ממשהי שכבר עשתה את זה
זה מציאותי לאשה עם שישה ילדים קטנים שגם עובדת??
איך לומדים באופן עצמאי?
כמה השקעה זה דורש?
מאד מאד לא קל!!
את עובדת כבר בתחום??
מכירה אישית מנה"ח מעולות ( בחברות ) עם ראש גדול שמקבלות לא פחות מרו"ח

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
היום זה קצת אחרת
למי שסיימה לימודי ראיית חשבון בפרטי (עשתה את כל המבחנים אבל בלי תואר), באוניברסיטה הפתוחה נותנים 26 נקודות מקסימום שזה בעצם פטור רק מהקורסים של חשבונאות בסיסית בלבד, אבל אין פטור לקורסים הקשים

אפשר לקבל גם יותר מ26 נ"ז בעד רשיון רו"ח, ופטור מקורסים משמעותיים וקשים.
עדיין, צריך להשלים המון.

מבררת על לימודי ראיית חשבון,
רוצה מידע ממשהי שכבר עשתה את זה
זה מציאותי לאשה עם שישה ילדים קטנים שגם עובדת??
איך לומדים באופן עצמאי?
כמה השקעה זה דורש?

'איך לומדים באופן עצמאי' - התשובה משתנה בין מבחני המועצה.
- יש מבחנים שבשביל לעבור אותם צריך רק להוריד חומר מהרשת ולחרוש אותו + לעבור ולפתור את כל המבחנים מהשנים האחרונות.
- למבחנים במיסים אפשר ללמוד מהספרים של אסתר שוורצברג.
- למבחנים קשים כמו פיננסית וביקורת, אפשר לקחת קורס מקצועי. יש קורסי וידאו בתשלום ברשת, ולפעמים אפשר להצטרף לקבוצה באחד ממוסדות הלימוד/ הסמינרים.

כמה השקעה זה דורש - הרבה.
האם מציאותי לאשה עם שישה ילדים שגם עובדת - תלוי ברמת הכשרון, המשמעת העצמית, התמיכה המשפחתית והמצב בבית. וכמובן אחוזי המשרה. בכל מקרה, זה ייקח הרבה זמן וידרוש אורך נשימה.

(במקביל אם אין מניעה לעשות תואר, שווה לבדוק את האופציות לתואר בחשבונאות. ייתכן שזה עדיף. וכמובן נשארים בסוף עם תעודה שווה יותר, בנוסף לרשיון הרו"ח).

אני מאיר

משתמש רשום
אני התחלתי וראיתי שזה לא מעשי, בטח לא לשלב עבודה ובית עם ילדים...
אני עובדת בתחום ומקבלת בפועל לא פחות מרו"ח שעובדות לצידי, כך שלדעתי לא שווה ללמוד מחוץ לסמינר...
(אני רציתי ללמוד כדי לפתוח עצמאי, מה שאני לא יכולה כרגע)

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני התחלתי וראיתי שזה לא מעשי, בטח לא לשלב עבודה ובית עם ילדים...
אני עובדת בתחום ומקבלת בפועל לא פחות מרו"ח שעובדות לצידי, כך שלדעתי לא שווה ללמוד מחוץ לסמינר...
(אני רציתי ללמוד כדי לפתוח עצמאי, מה שאני לא יכולה כרגע)
לכל הניקים באשכול. האם דבר זה נכון, שמנה"ח מקבלות לא פחות מרו"ח???

2020 ESTER

מאיירת דיגיטלית משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

מ. י.

משתמש מקצוען
ממש לא נכון.
מכירה מקרוב ממנהלת חשבונות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים שחיפשה שנה שלימה עבודה חדשה עם משכורת מכובדת ולא מצאה...
(בסוף היא נאלצה לעשות הסבת מקצוע)

עד מתי

משתמש מקצוען
לא נכון תמיד
אבל קיים בהחלט
מי שמכירה את פורום רוחחרדית ( כ 1,500 נשים חרדיות במקצועות החשבונאות- מנה"ח עד רו"ח )
יד שם מידי פעם סקר שכר אנונימי לפי וותק ונקצוע
בהחלט יש הרבה מנה"ח בחברה שעוקפות את רו"ח בשכר
כמובן שלרו"ח יש יותר אפשרויות להגיע רחוק אבל לא כולם מצליחות
וכיום יש הרבה מנה"ח שמגיעות לשכר של 15 - 20 ( לא זורקת מספרים באוויר, זה מידע אישי ושל הרבה מאד חברות למקצוע)
שרו"ח יש גם כאלה שלא מצליחות אפילו להגיע לשם

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
סביר להניח,
שמנהלת חשבונות שמרוויחה 15K,
יכלה להשתכר הרבה יותר בתור רואת חשבון.

זה אפילו לא מצחיק להשוות בין "מנהלת חשבונות בחברה" לבין "רואת חשבון"
בלי להתייחס לכישורים, ליכולות, עול, מוסר עבודה, תנאי העבודה, תנאים אישיים, השקעה..

לא אומרת שעדיף להיות רואת חשבון.

שולי איטח

משתמש מקצוען
תלוי למה קוראים מנהלת חשבונות
יש מנהלות חשבונות שהם חשבות/תקציבאיות/מנהלות כספים
ועד שלל תפקידים
אבל עדין הם למדו רק הנה"ח:) ובמגזר שלנו גם לכאילו לפעמים קוראים מנהלות חשבונות
זה כמובן עם נסיון ואחריות וכו

ויש רואות חשבון שעובדות בראש קטן במשרדי רו"ח ומבינות פחות מהם

אבל זה רק דוגמא
ואני מסכימה שיש שכר גבוה אבל זה תלוי עול אחריות כישורים ונסיון

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ובקיצור: מעל הממוצע של המנה"ח זה הממוצע של הרו"ח?

עד מתי

משתמש מקצוען
סביר להניח,
שמנהלת חשבונות שמרוויחה 15K,
יכלה להשתכר הרבה יותר בתור רואת חשבון.

זה אפילו לא מצחיק להשוות בין "מנהלת חשבונות בחברה" לבין "רואת חשבון"
בלי להתייחס לכישורים, ליכולות, עול, מוסר עבודה, תנאי העבודה, תנאים אישיים, השקעה..

לא אומרת שעדיף להיות רואת חשבון.
אני מדברת יותר על מה ששולי כתבה מנה"ח שהגיעו לתפקידים בכירים ( רוב מי שאני מכירה עם הכשרה של יועצות מס) שמקבלות יותר קרוב ל 20,000 עבור 7 שעות.
ממד לא בטוח שבכל תפקיד של חשב או רו"ח היו משתכרות יותר כי בד"כ זה משרות יותר טובעניות ופחות גמישות של מינימום 8 שעות והשכר הוא בערך 25
אז זה אותו דבר
שוב לא מדברת על חשבת בחברה ענקית וכד' שאז אפשר להגיע ליותר אלא על הנורמה
בפורום רוחחרדית כמעט לא היו כאלו שציינו שמקבלות מעל 20
ומנה"ח מעל 15 היו הרבה

לא אני

משתמש סופר מקצוען
ויש רואות חשבון שעובדות בראש קטן במשרדי רו"ח ומבינות פחות מהם
מבינות פחות מהן בהנה"ח.,כנראה וזה לגיטימי לחלוטין: רו"ח לא מתיימר להיות מנה"ח משוכלל.
לא יצא לי לפגוש מקרוב רואת חשבון שהבינה פחות ממנהלת חשבונות.

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
אני מדברת יותר על מה ששולי כתבה מנה"ח שהגיעו לתפקידים בכירים ( רוב מי שאני מכירה עם הכשרה של יועצות מס) שמקבלות יותר קרוב ל 20,000 עבור 7 שעות.
ממד לא בטוח שבכל תפקיד של חשב או רו"ח היו משתכרות יותר כי בד"כ זה משרות יותר טובעניות ופחות גמישות של מינימום 8 שעות והשכר הוא בערך 25
אז זה אותו דבר
שוב לא מדברת על חשבת בחברה ענקית וכד' שאז אפשר להגיע ליותר אלא על הנורמה
בפורום רוחחרדית כמעט לא היו כאלו שציינו שמקבלות מעל 20
ומנה"ח מעל 15 היו הרבה
זה מה שאני אומרת.
מנהלות חשבונות שהגיעו לתפקידים בכירים ומרוויחות קרוב ל-20 חייבות להיות בעלות כישורים ויכולות מיוחדות. זה לא המסלול הרגיל.
לעומת רואות חשבון, שלאחר 10 שנות ניסיון השכר הזה הוא ממוצע, גם לכאלה שהן לא הכי טובות בשוק.
תאמיני לי שאני מכירה היטב את השוק, יותר מדי טוב. אני מבקרת* בשנה כ-100 תיקים בכל הגדלים ומכל המגזרים, לכל חברה יש חשב - רו"ח, ויש מנה"ח או כמה. ואני הראשונה שרואה את איכות החומר ויודעת לאבחן את רמת החישוב.
ואני טוענת, שאת קצת יותר מדי מכלילה, כי קשה להגיע לכזו משכורת ויש גם תקרת זכוכית ושיקולים נוספים שמשפיעים על איכות המשרה (לא הכל זה כסף).

ואני מכירה יותר מכמה חברות שניסו לחפש כמה שנים (!) כזו משרת חלומות בהנהלת חשבונות - ואני מספרת רק על כאלו מוכשרות וטובות, ולא מצאו שום משרה רלוונטית ללא מגבלת שעות/דת/משכורת. במרכז.
אז נכון שיש תמיד חריגות, אבל לא הוגן להטעות אנשים על סמך "אני וכמה חברות שלי"
ואני מכירה אותך מפה, ומעריכה את הדעות שלך בדרך כלל. ובגלל שנתקלתי מספר פעמים בחילוקי הדעות ביננו, חשוב לי להסביר שהטענה שלך מתנגשת במציאות הפרקטית בשוק.

ואגב, פורום רוחרדית הוא לחלוטין לא מייצג. מתוך 100 רואות החשבון החרדיות במשרד שלי, יש 2 שחברות בו. במשרדים בהם יש גב מקצועי חזק אין צורך להסתמך על חכמת ההמונים.
אני מניחה שגם הרואות חשבון שמרוויחות 50K לא שם.

*לא לבד, כן?! אנו צוות של מניין עובדים.

שולי איטח

משתמש מקצוען
מבינות פחות מהן בהנה"ח.,כנראה וזה לגיטימי לחלוטין: רו"ח לא מתיימר להיות מנה"ח משוכלל.
לא יצא לי לפגוש מקרוב רואת חשבון שהבינה פחות ממנהלת חשבונות.
דוקא את זה יצא לי הרבה לפגוש
הניסיון עושה הרבה יותר מהתואר

ושוב לא מדברת על מנהלות חשבונות שנשארות בתחום הנישתי הצר
אבל מי שמתעסקת בהרבה אחריות ותקציבים
לפעמים מבינה הרבה יותר בבקרות בהגשות בתקציבים ועוד

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מניחה שזה קשור גם לאזור מגורים,
יש לי חברות רו"ח שמרוויחות 20 וחברות יועצות מס שלא מגיעות ל10,

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שוב
אין הכללות
בגדול כן אבל יש המון המון יוצאים מהכלל לשתי הצדדים
מה הרוב. זה המדד.
זה מה שאני אומרת.
מנהלות חשבונות שהגיעו לתפקידים בכירים ומרוויחות קרוב ל-20 חייבות להיות בעלות כישורים ויכולות מיוחדות. זה לא המסלול הרגיל.
לעומת רואות חשבון, שלאחר 10 שנות ניסיון השכר הזה הוא ממוצע, גם לכאלה שהן לא הכי טובות בשוק.
תאמיני לי שאני מכירה היטב את השוק, יותר מדי טוב. אני מבקרת* בשנה כ-100 תיקים בכל הגדלים ומכל המגזרים, לכל חברה יש חשב - רו"ח, ויש מנה"ח או כמה. ואני הראשונה שרואה את איכות החומר ויודעת לאבחן את רמת החישוב.
ואני טוענת, שאת קצת יותר מדי מכלילה, כי קשה להגיע לכזו משכורת ויש גם תקרת זכוכית ושיקולים נוספים שמשפיעים על איכות המשרה (לא הכל זה כסף).

ואני מכירה יותר מכמה חברות שניסו לחפש כמה שנים (!) כזו משרת חלומות בהנהלת חשבונות - ואני מספרת רק על כאלו מוכשרות וטובות, ולא מצאו שום משרה רלוונטית ללא מגבלת שעות/דת/משכורת. במרכז.
אז נכון שיש תמיד חריגות, אבל לא הוגן להטעות אנשים על סמך "אני וכמה חברות שלי"
ואני מכירה אותך מפה, ומעריכה את הדעות שלך בדרך כלל. ובגלל שנתקלתי מספר פעמים בחילוקי הדעות ביננו, חשוב לי להסביר שהטענה שלך מתנגשת במציאות הפרקטית בשוק.

ואגב, פורום רוחרדית הוא לחלוטין לא מייצג. מתוך 100 רואות החשבון החרדיות במשרד שלי, יש 2 שחברות בו. במשרדים בהם יש גב מקצועי חזק אין צורך להסתמך על חכמת ההמונים.
אני מניחה שגם הרואות חשבון שמרוויחות 50K לא שם.

*לא לבד, כן?! אנו צוות של מניין עובדים.
ג"א מתחברת לנכתב.
ובכלל זה לא הגיוני - שישלמו למנה"ח כ"כ הרבה כשאפשר לשלם פחות. כלומר, אנשים לא משלמים סתם משכורת גבוהה, ואם אפשר לשלם למנה"ח כפי כמה שמשלמים לאחת כמוה בשוק - כך היא תקבל. ברור שיש כאלה שהגיעו למקומות גבוהים - אבל כפי שנראה המשכורת של רו"ח - באופן כללי דרגה אחת מעל מנה"ח. ולא בכדי. מעמדן ע"פ החוק ורמת תעודת רו"ח מבחינת מקצועית פי כמה ממנה"ח. במחילה מכבודן .
מניחה שזה קשור גם לאזור מגורים,
יש לי חברות רו"ח שמרוויחות 20 וחברות יועצות מס שלא מגיעות ל10,
אכן יועצות מס כלולות בקטגוריית מנה"ח.

עד מתי

משתמש מקצוען
רק חייבת לציין שפעם שעברה אחרי שכתבתי שמנה"ח יכולות להגיע ל 15 עד 20 , שלחו לי הודעה פרטית כמה רו"ח!!! כאן בפורום ואמרו לי שהן לא מגיעות לשכר כזה...
ואין לי שום בעיה שלא יאמינו לי, אני אומרת מה שאני יודעת וזה לא נדיר השכר הזה למנה"ח אחרי 10 ומעלה שנות נסיון
וכל הזמן אני מדגישה שאכן רו"ח יכולות להגיע ליותר ויש גם יותר אופציות אבל זה לא בטוח מצדיק את המאמץ של הלימודים ( במיוחד אחרי החתונה )

א. בן חיים

משתמש צעיר
וואו. אחרי קריאה של חמישה דפים באשכול מרגיש לי שאנחנו חיות ביקומים מקבילים.
באיזה עולם מנה"ח שווה בשכר לרואת חשבון?
באיזה עולם משווים בכלל בין מנה"ח לרואת חשבון בהיקף התפקיד?
ולא, אני לא מתחום החשבונאות, אבל כן חקרתי את הנושא וחפרתי לעשרות רואות חשבון על הלימודים, התפקיד והשכר.
ובעניין האשכול: השכר ההתחלתי בראיית חשבון גבוה יותר מתכנות אך בתכנות השכר עולה מהר יותר. (כך זה ביקום שלי, לפחות).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה