השקעות לימודי שוק ההון BSL שמילי קורמן, מוכר ?

מצב
הנושא נעול.

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ושליש כן???
אז כל האמור קיים במשנה תוקף
הדרך סלולה לאיבוד התיק
אפילו שבמאמר הדגשתי שחובה פיזור ושנכנסתי לפוזיציה באלביט רק ב-6% מהתיק אפילו שאני די בטוח בטרייד.
אתה עושה לי דיוקי לשון (ושליש כן???) ואז בונה תאוריה ומסביר למה כל התיק יקרוס, אז אכתוב בכתב גדול ואדום.
פיזור חובה!
לא קונים מניה יותר מ10% אחוז מהתיק בשום מצב!

אני ממש מתפלא שצריך להדגיש את זה, כל תינוק בן יומו בשוק ההון יודע את הכלל של פיזור.
אגב, אתה סחרת פעם אקטיבי? או רק מקריא טקסטים של הפחדות?

וגם אם ביום יום אתה מתמודד בגבורה ולא עושה טעויות
במשבר נוסח 2008 יהיו הרבה מניות בתיק אקטיבי שיתרסקו
שאר המניות לא יצליחו לחפות
בגלל שמדובר בבחירה במניות ספציפיות אין ערובה שהן יתאוששו בעתיד
מתכון בטוח לבריחה ומחיקה
לעומת זאת משקיע פאסיבי אם יאטום אוזניים יעבור את התקופה הזאת בשלום ללא טעויות והפסדים מתמשכים
בשביל לסחור אקטיבית ולצלוח כזו משוכה חייבים עצבי ברזל
ולא בטוח שגם זה יעזור כי אולי חלק מהמניות ימחקו טוטאלית וכו'

אני מבין שמאופציה של מחיקה של כל התיק ביום עברנו למשבר מלפני 16 שנה?!
אז לידיעתך המשבר הכה בעיקר בארה"ב פחות בשוק המקומי, וזו הסיבה שאני לא מתעסק בחו"ל כי אני לא מבין בזה.
(אני מגדר את התיק במניות ישראליות דואליות).
שום חברה בת"א 35 או 125 לא נכחדה ולא נמחקה לא במשבר של 2008 ולא במשבר של המלחמה הזאת שהוא הרבה יותר משמעותי.
ירדה 10 או 15 אחוז ותיקנה כמעט הרוב.
יש הזדמנויות מטורפות היום בשוק (סגרתי היום טרייד בארית-בטחוני 12 אחוז ביום!).
ומי שבנוי לזה ולמד שלא יפחד.

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא ראיתי בדוגמא שלך אסטרטגיה שבנויה על ההערכה.

לומר מחיר מניה של אלביט זה לא אומר "כלום" ואין חולק שמחיר המניה יכול מחר לעלות ויכול מחר לרדת.

דוגמא להמחשה.
נניח שאני רוצה למכור לך חנות למכירת נשק, ואני מסביר לך שמאוד שווה לקנות כי יש קפיצה בבעלי רישיון לנשק, ולכן מאוד שווה לקנות.

ברור שמה שטענתי בעד החנות שלי זה נתונים ריקים, כי אין משמעות לדבר על הקפיצה בביקוש בלי להתייחס למתחרים בשוק, ובלי להתייחס למחיר שאני מוכר את זה. (מכפיל רווח זה נתון מאוד חלקי, במיוחד במקרה שאתה מתבסס על חוזים חדשים ולא על המכפיל של שנה שעברה)
למה נתונים ריקים?!
א. בדיוק הפוך, מכפיל הרווח שהצגתי הוא של שנה שעברה, וברור שבשנת מלחמה הצבר בארץ גדל ושילש את עצמו.
ובהתאם מכפיל הרווח ייקטן (פירוש למי שלא הבין, המניה שווה יותר יחסית לחברה)
אתה הצצת לצבר ההזמנות בדיווח של מאיה ששמתי בקישור? קראת דוחות כספיים?
ב. כמו שנתניהו אמר ישראל הולכת בשנים הקרובות להצטייד בעיקר ברכש ביטחוני ישראלי שהשחקן העיקרי הוא אלביט. ולכן מתחרים בשוק חו"ל לא רלוונטים, ובארץ כרגע אין להם מתחרים כלל.
זה לא מחייב אבל בודאי זה לא נתונים ריקים.

דוגמא נוספת להערכה אפשרית ולא ריקה כהגדרתך:
האינפלציה לא עלתה החודש, והשקל מאוד חזק, הרבה מהאנליסטים מדברים על עוד מנה של הורדת ריבית.
מי מרוויח מזה בראשונה? חברות בניה.
מה נותר לעשות? לאתר בעזרת גרפים וניתוח טכני מניית בניה יציבה וזולה ולהכנס בסמוך להחלטת הנגיד, ולעשות טרייד קצר.
אם הוא לא יוריד והמניה תרד יש סטופ צמוד.
בהצלחה לכולם!

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
למה נתונים ריקים?!
א. בדיוק הפוך, מכפיל הרווח שהצגתי הוא של שנה שעברה, וברור שבשנת מלחמה הצבר בארץ גדל ושילש את עצמו.
אתה הצצת לצבר ההזמנות בדיווח של מאיה ששמתי בקישור? קראת דוחות כספיים?
ב. כמו שנתניהו אמר ישראל הולכת בשנים הקרובות להצטייד בעיקר ברכש ביטחוני ישראלי שהשחקן העיקרי הוא אלביט. ולכן מתחרים בשוק חו"ל לא רלוונטים, ובארץ כרגע אין להם מתחרים כלל.
זה לא מחייב אבל בודאי זה לא נתונים ריקים.

דוגמא נוספת להערכה אפשרית ולא ריקה כהגדרתך:
האינפלציה לא עלתה החודש, והשקל מאוד חזק, הרבה מהאנליסטים מדברים על עוד מנה של הורדת ריבית.
מי מרוויח מזה בראשונה? חברות בניה.
מה נותר לעשות? לאתר בעזרת גרפים וניתוח טכני מניית בניה יציבה וזולה ולהכנס בסמוך להחלטת הנגיד, ולעשות טרייד קצר.
אם הוא לא יוריד והמניה תרד יש סטופ צמוד.
בהצלחה לכולם!
אין משמעות למה שנתניהו אמר ולא לזה שהשנה יש להם חוזים על עסקאות גדולות, כי כרגע אף אחד לא חולק שאלביט יכניסו הכנסה גבוהה יותר, ובדיוק לכן מחיר המניה זינק... ולכן כשאתה בא לומר ששווה עכשיו לקנות את אלביט אתה חייב לומר שכרגע המחיר הוא זול... וכל עוד שאתה לא מביא נתונים כאלו אז זה הימור קלאסי.

והדוגמא הנוספת שלך, שוב אתה טועה באותה טעות...

המניה זה חלק קטן בהחברה.

מכפיל רווח יקטן פירוש שמחיר המנייה עלה, או שהתשואה שהחברה הרוויחה גדלה. ששני הצורות האלו גורם שמחיר המניה בייחס לרווח השנתי נהיה זול יותר.

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין משמעות למה שנתניהו אמר ולא לזה שהשנה יש להם חוזים על עסקאות גדולות, כי כרגע אף אחד לא חולק שאלביט יכניסו הכנסה גבוהה יותר, ובדיוק לכן מחיר המניה זינק... ולכן כשאתה בא לומר ששווה עכשיו לקנות את אלביט אתה חייב לומר שכרגע המחיר הוא זול... וכל עוד שאתה לא מביא נתונים כאלו אז זה הימור.
מחיר המניה זינק?
אני חושב שלא קראת או לא התעמקת בפוסט שלי.
אקצר: המחיר בטווח של רבעון לפני המלחמה היה ב-6 אחוז יותר גבוה מהמחיר כעת.
אם גם אתה מסכים כמו כל בר דעת שהרווח שלהם עלה משמעותית השנה אז להגיד שלהכנס עכשיו לפני דוחות 23 זה הימור או 50/50?
נו באמת?!

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
מחיר המניה זינק?
אני חושב שלא קראת או לא התעמקת בפוסט שלי.
אקצר: המחיר בטווח של רבעון לפני המלחמה היה ב-6 אחוז יותר גבוה מהמחיר כעת.
אם גם אתה מסכים כמו כל בר דעת שהרווח שלהם עלה משמעותית השנה אז להגיד שלהכנס עכשיו לפני דוחות 23 זה הימור או 50/50?
נו באמת?!
זה שמחיר המניה עלה ב6 אחוז הרי כולם יודעים שיש מלחמה וכדומה, וזה שמשקיעי אלביט מוכרים את המניה רק ב6 אחוז יותר, אני מניח שהם מכירים את האמירה של נתניהו והמלחמה בישראל, ובכל זאת הם מוכרים...
כל עוד שאתה לא מביא נתונים שמראים שהחברה הולכת להרוויח סכום גבוה "יותר מהצפוי כרגע", אז אין שום משמעות לעלייה של 6 אחוז או אפילו מינוס, כי יכול להיות הרבה סיבות למה מחיר מניה לא זינק.
לדוגמא אם יש להם מוצר שנכשל בניסוי, או שהמכירות הצפויות שלהם עלו בישראל אבל ירדו במקומות אחרים. וכו' וכו'.

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עייפתי...
פעם שלישת ואחרונה המחיר הנוכחי נמוך מהרבעון השני של 23 (דהיינו לפני המלחמה) ב6%.
זה אומר שהמניה ירדה בזמן שאמורה לעלות.
בקשר לשאלה למה אחרים מוכרים בזול?
מה הם לא יודעים?
א. זה לא מעניין אותי החשבונות של אחרים אני עושה איך שנראה לי בזהירות המרבית.
ב. אולי הם סוחרי ארביטראז' או סוחרי יום.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני רוצה להסביר משהו בנושא.
יש לי ניסיון רב עם אנשים שסוחרים בשוק שבדר"כ בהתחלה יש להם שיטה או אפי' כמה שיטות שבהם הם ירוויחו, וכו' וכו', וכמה שתנסו להסביר להם בהגיון דברים יחסית פשוטים, הם לא ישתכנעו, ויגידו לכם שאתם מדברים כללי אבל אני למדתי או אני פיתחתי איזה שיטה מוצלחת במיוחד שבה מרוויחים, וכן עוד הרבה הסברים למכביר, והם פשוט לא ישתכנעו לעולם.
אחרי שהם יפסידו הרבה כסף בפועל, אז יש מהם שיגידו שזה אכן היה נכון כל האזהרות, ובאמת השיטה התבררה כלא נכונה.
אבל יש מהם גם כאלו שלעולם לא יודו גם בינם לבין עצמם, ורק יגידו שפה הייתה איזה טעות קטנה ושם הייתה איזה טעות קטנה וכדו', ושמעכשיו הם כמובן לא יחזרו עליה ולכן מעשיו הם רק ירוויחו לטענתם. או שהם פשוט ימצאו שיטה חדשה להיתלות בה.

ובקיצור חבל על הוויכוחים, יש כאלו שצריכים ללמוד זאת רק בדרך הקשה, ויש גם כאלו שילמדו את זה בדרך הקשה מאד.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
עייפתי...
פעם שלישת ואחרונה המחיר הנוכחי נמוך מהרבעון השני של 23 (דהיינו לפני המלחמה) ב6%.
זה אומר שהמניה ירדה בזמן שאמורה לעלות.
בקשר לשאלה למה אחרים מוכרים בזול?
מה הם לא יודעים?
א. זה לא מעניין אותי החשבונות של אחרים אני עושה איך שנראה לי בזהירות המרבית.
ב. אולי הם סוחרי ארביטראז' או סוחרי יום.
אני מצטער שאני לא קורא ברצינות את האחוזים של התשואה שכתבת.

אין לזה משמעות... כמו שכתבתי לך שוב ושוב, וגם אם התשואה כרגע הייתה עומדת על 30% מינוס הייתי אומר את אותו הדבר בדיוק...
כל העניין הוא שאם כולם יודעים שהיה ביקוש גבוה למוצרים מסוימים של אלביט, ובכל זאת התשואה היא שלילית, אז אתה מסיק מזה, שאין שום סיבה מיוחדת שגרמה לזה, ולכן אתה אומר שזה בטוח יעלה, ואני מסיק מזה שפשוט לא מספיק רק לשמוע שמדינת ישראל רוכשת יותר, וכנראה שצריך לחקור את השוק טוב יותר...

ואם אתה עייף אתה באמת לא חייב לענות, אני רק כתבתי לך איפה הטעות באסטרטגיה שלך, ולמה השוק קצת יותר מורכב ממה שחשבת.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לבדוק חברה ספציפית, זה דורש קריאת הדוחות שלה על ידי אנשי מקצוע.
סתם תיאוריה שהביקוש לנשק יעלה, זה הגיוני אבל עדיין רק תיאוריה.
על סמך תיאוריה להשקיע כסף?

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני מצטער שאני לא קורא ברצינות את האחוזים של התשואה שכתבת.
אין לי בעיה אם זה שאתה מגיב על דברי אפילו שלא קראת, יש לי בעיה עם זה שאתה מסלף את דברי. כגון:
אז אתה מסיק מזה, שאין שום סיבה מיוחדת שגרמה לזה, ולכן אתה אומר שזה בטוח יעלה,
לא אמרתי שזה בטוח יעלה, כתבתי שזה לא קזינו אלא יש יותר סבירות שזה יעלה מאשר ירד, גם הוספתי ששמתי סטופ.
לבדוק חברה ספציפית, זה דורש קריאת הדוחות שלה על ידי אנשי מקצוע.
סתם תיאוריה שהביקוש לנשק יעלה, זה הגיוני אבל עדיין רק תיאוריה.
על סמך תיאוריה להשקיע כסף?
מי אמר לקנות על סמך תאוריה?
תבדוק צבר הזמנות בדיווחי מאיה ותבין אם שווי החברה נכון לסוף שנה יעלה או ירד.
לא צריך פרופסורים בשביל זה.
דוגמא נוספת לשעורי בית פשוטים.
תעבור על כל צבר ההזמנות של ארית תעשיות (בטחונית) במאיה במשך השנה האחרונה.
תעשה פעולת חיבור בכמה מאות מליונים היא קיבלה הזמנות בסה"כ.
תבדוק מה השווי חברה היה אתמול.
ותבין לבד למה זה הגיוני שקפץ היום ב15%.
אז למה אתמול אנשים מכרו במחיר ריצפה? מעניין את הסבתא שלי.
בדקתי פונד וגרף וזה התאים לי.

בכלל אני חושב שהדיון כאן לא על היה על אלביט ,
הדיון האם השקעה אקטיבית על בסיס פונד וטכני עם סטופים, פיזור וכו' הוא מסחר קופים או עם הסתברות לרווחים
זה הדיון!
שוב! אשמח לשמוע ממכם האם פעם סחרתם אקטיבי?

@מקצועי בלבד תודה שאת מאחלת לי ללמוד "בדרך הקשה",
האם את אולי תוכלי להסביר לי מדוע מי שלמד וחי שנים את שוק ההון, נצמד לכללים, מפזר את התיק, לא ממנף, שם סטופים, איך בדיוק הוא מאבד את התיק תוך חצי שנה?
אגב, את סחרת פעם אקטיבי? או כל ההפחדות הם רק מסיפורים של אנשים שנפלו בגלל שלא עמדו בכללים הבסיסיים בשוק ההון.
(אני גם יכול למלאות לך את כל פרוג בסיפורים של אנשים שנפלו בדירות בבית שאן בטבריה ובבאר שבע, ולכן מה? כל דירה להשקעה היא מתכון לאבד את הכסף?!)

כסף-חכם

ליווי משקיעים פאסיביים בשוק ההון
מנוי פרימיום
אני רוצה להסביר משהו בנושא.
יש לי ניסיון רב עם אנשים שסוחרים בשוק שבדר"כ בהתחלה יש להם שיטה או אפי' כמה שיטות שבהם הם ירוויחו, וכו' וכו', וכמה שתנסו להסביר להם בהגיון דברים יחסית פשוטים, הם לא ישתכנעו, ויגידו לכם שאתם מדברים כללי אבל אני למדתי או אני פיתחתי איזה שיטה מוצלחת במיוחד שבה מרוויחים, וכן עוד הרבה הסברים למכביר, והם פשוט לא ישתכנעו לעולם.
אחרי שהם יפסידו הרבה כסף בפועל, אז יש מהם שיגידו שזה אכן היה נכון כל האזהרות, ובאמת השיטה התבררה כלא נכונה.
אבל יש מהם גם כאלו שלעולם לא יודו גם בינם לבין עצמם, ורק יגידו שפה הייתה איזה טעות קטנה ושם הייתה איזה טעות קטנה וכדו', ושמעכשיו הם כמובן לא יחזרו עליה ולכן מעשיו הם רק ירוויחו לטענתם. או שהם פשוט ימצאו שיטה חדשה להיתלות בה.

ובקיצור חבל על הוויכוחים, יש כאלו שצריכים ללמוד זאת רק בדרך הקשה, ויש גם כאלו שילמדו את זה בדרך הקשה מאד.
כל מילה בסלע

לבקשת @צופר הנעמתי ערכתי את התגובה
נכתוב על זה מאמר בהזדמנות אחרת בעז"ה

ללא כל קשר מסחר אקטיבי (על כל סגנונותיו) לא מביא תשואה עודפת על תשואת השוק לאורך זמן בלמעלה מ 90% מהמקרים

נערך לאחרונה ב:

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כל מילה בסלע

מצו"ב מאמר מתורגם בנושא לטובת כולם:

"95% מכל הסוחרים נכשלים" הוא הנתון הנפוץ ביותר הקשור למסחר ברחבי האינטרנט. אבל לא קיים מאמר מחקר שמוכיח שהמספר הזה נכון. מחקרים אפילו מצביעים על כך שהנתון האמיתי הוא הרבה הרבה יותר גבוה. במאמר הבא נראה לכם 24 סטטיסטיקות מפתיעות מאוד שמדענים כלכליים שהתגלו על ידי ניתוח נתוני ברוקר בפועל וביצועי סוחרים. חלקם מסבירים היטב מדוע רוב הסוחרים מפסידים כסף.

1. 80% מכלל הסוחרים היומיים עזבו במהלך השנתיים הראשונות.
  2. בין כל סוחרי היום, כמעט 40% מסחר יומי למשך חודש אחד בלבד. בתוך שלוש שנים, רק 13% ממשיכים במסחר יומי. לאחר חמש שנים נותרו רק 7%.
  3. סוחרים מוכרים מנצחים בשיעור גבוה ב-50% מאשר מפסידים. 60% מהמכירות הן מנצחות, בעוד 40% מהמכירות הן מפסידות.
  4. המשקיע הבודד הממוצע מפגין ביצועים נמוכים ממדד השוק ב-1.5% בשנה. סוחרים פעילים מניבים ביצועים נמוכים ב-6.5% בשנה.
  5. סוחרי יום עם ביצועי עבר חזקים ממשיכים להרוויח תשואות חזקות בעתיד. אם כי רק כ-1% מכל הסוחרים היום מסוגלים להרוויח באופן צפוי בניכוי עמלות.
  6. סוחרים עם רקורד שלילי של עד 10 שנים ממשיכים לסחור. זה מצביע על כך שסוחרי יום אפילו ממשיכים לסחור כאשר הם מקבלים איתות שלילי לגבי יכולתם.
  7. סוחרי יום רווחיים מהווים חלק קטן מכלל הסוחרים - 1.6% בשנה הממוצעת. עם זאת, סוחרי יום אלה פעילים מאוד - מהווים 12% מכלל פעילות המסחר היום. בין כל הסוחרים, סוחרים רווחיים מגדילים את המסחר שלהם יותר מסוחרי יום לא רווחיים.
  8. אנשים עניים נוטים להוציא חלק גדול יותר מהכנסתם על רכישת לוטו והביקוש שלהם להגרלה עולה עם ירידה בהכנסה שלהם.
  9. משקיעים עם הפרש גדול בין התנאים הכלכליים הקיימים שלהם לבין רמות השאיפה שלהם מחזיקים בתיקים שלהם מניות מסוכנות יותר.
  10. גברים סוחרים יותר מנשים. וגברים לא נשואים סוחרים יותר מגברים נשואים.
  11. עניים וצעירים, המתגוררים באזורים עירוניים ומשתייכים לקבוצות מיעוט ספציפיות, משקיעים יותר במניות עם מאפיינים מסוג לוטו.
  12. בתוך כל קבוצת הכנסה, המהמרים מניבים ביצועים נמוכים מאלו שאינם מהמרים.
  13. משקיעים נוטים למכור השקעות מנצחות תוך שמירה על ההשקעות המפסידות שלהם.
  14. המסחר בטייוואן ירד בכ-25% כאשר בוצעה הגרלה באפריל 2002.
  15. בתקופות עם קופה גדולה במיוחד בהגרלה, המסחר של משקיעים בודדים יורד.
  16. יש סיכוי גבוה יותר שהמשקיעים ירכשו מחדש מניה שהם מכרו בעבר ברווח מאשר מניה שנמכרה בעבר בהפסד.
  17. עלייה בתדירות החיפוש [במכשיר ספציפי] מנבאת תשואות גבוהות יותר בשבועיים הבאים.
  18. משקיעים בודדים נסחרים בצורה פעילה יותר כאשר העסקאות האחרונות שלהם היו מוצלחות.
  19. סוחרים לא לומדים על מסחר. "לסחור כדי ללמוד" אינו רציונלי או רווחי יותר מאשר לשחק רולטה כדי ללמוד עבור המשקיע הבודד.
  20. סוחר יומי ממוצע מפסיד כסף בהפרש ניכר לאחר התאמה לעלויות העסקה.
  21. [בטייוואן] ההפסדים של משקיעים בודדים הם כ-2% מהתמ"ג.
  22. המשקיעים משקיעים עודף מניות בענף בו הם מועסקים.
  23. סוחרים בעלי מנת משכל גבוהה נוטים להחזיק יותר קרנות נאמנות ומספר גדול יותר של מניות. לכן, תרוויח יותר מהשפעות הגיוון.
במחילה, אתה מתפרץ לדלת פתוחה...
מה הקשר בכלל? מי דיבר בכלל על מסחר יומי?!!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד תודה שאת מאחלת לי ללמוד "בדרך הקשה",
האם את אולי תוכלי להסביר לי מדוע מי שלמד וחי שנים את שוק ההון, נצמד לכללים, מפזר את התיק, לא ממנף, שם סטופים, איך בדיוק הוא מאבד את התיק תוך חצי שנה?
לא איחלתי שום דבר לאף אחד, כתבתי מציאויות.
ולא כתבתי בשום מקום שמאבדים את התיק תוך חצי שנה, אבל גם לא להרוויח זה סוג של הפסד, חוץ מבזבוז הזמן הרב שהושקע בנושא.
וכתבתי שאני לא הולכת להסביר פה כלום, למישהו שברור לו שלא משנה מה יגידו לו הוא יודע יותר טוב.

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא איחלתי שום דבר לאף אחד, כתבתי מציאויות.
ולא כתבתי בשום מקום שמאבדים את התיק תוך חצי שנה, אבל גם לא להרוויח זה סוג של הפסד, חוץ מבזבוז הזמן הרב שהושקע בנושא.
וכתבתי שאני לא הולכת להסביר פה כלום, למישהו שברור לו שלא משנה מה יגידו לו הוא יודע יותר טוב.
אני מוכן לקבל מכל אחד ואפילו ליישם, אבל רק ממי שהוא בעצמו סחר אקטיבי ויודע מהם המוקשים ולמה לי להפסיק לסחור.
כרגע אף אחד לא מוכן להצהיר שהוא בעצמו סחר והוא רק זורק ומדקלם לי איומים והפחדות שהוא קרא כאן אצלך או במקום אחר.
אם את נשמת את שוק ההון האקטיבי בעצמך ולא מסיפורים אני בהחלט מוכן לקבל וליישם ואולי להפסיק (אפילו שאני מרווח יפה).

כסף-חכם

ליווי משקיעים פאסיביים בשוק ההון
מנוי פרימיום
אני מוכן לקבל מכל אחד ואפילו ליישם, אבל רק ממי שהוא בעצמו סחר אקטיבי ויודע מהם המוקשים ולמה לי להפסיק לסחור.
כרגע אף אחד לא מוכן להצהיר שהוא בעצמו סחר והוא רק זורק ומדקלם לי איומים והפחדות שהוא קרא כאן אצלך או במקום אחר.
אם את נשמת את שוק ההון האקטיבי בעצמך ולא מסיפורים אני בהחלט מוכן לקבל וליישם ואולי להפסיק (אפילו שאני מרווח יפה)
אני סחרתי במשך למעלה משנתיים בעבר,
ואני מדבר מניסיון אישי שלי ושל חברים שהכרתי דרך המקצוע,

חשוב לציין שיש יחידי סגולה שמצליחים להניב תשואות יפות ואולי אתה מאלו,
מאחל לך הרבה בהצלחה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם את נשמת את שוק ההון האקטיבי בעצמך ולא מסיפורים אני בהחלט מוכן לקבל וליישם ואולי להפסיק (אפילו שאני מרווח יפה).
לולי שזה היה מאד מפדח פה כמה אנשים, הייתי יכולה להביא לך דוגמאות ממקרים של אנשים שהיו הרבה יותר חזקים בדעה שלך שמסחר זה דבר רווחי וכו', וכל ההפחדות זה רק של אנשים מצומצמים שלא ניסו וכו', שאח"כ הגיעו אליי לנסות לחלץ חלק מהתיק...

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
לא אמרתי שזה בטוח יעלה, כתבתי שזה לא קזינו אלא יש יותר סבירות שזה יעלה מאשר ירד, גם הוספתי ששמתי סטופ.
היה נשמע לי שאתה מניח שרוב המוחלט של הסיכויים שתרוויח, אבל גם אם אתה חושב שברוב הסיכויים שזה יעלה, זה אותה טעות.

הטיעון הוא פשוט ולא באמת משנה גובה התשואה שהמנייה עשתה בעבר, או שלא עשתה בעבר, ולא משנה האם אתה בטוח ב100% או "רק" ברוב הסיכויים, כי כדי לחשוב שמחיר של מניה ספציפית תעלה, אתה חייב לדעת מה היא עושה, ומה המתחרים שלה עושים... וכל עוד שאין ידע כזה, אז זה משאלת לב, שלפעמים היא מתגשמת, ולפעמים לא.

אני מכבד את האמונה שלך בעצמך, וזה בהחלט תכונה שאפשר להגיע איתה רחוק, אבל אני ממליץ לך ברמה האישית, תעשה את הניסוי שלך בחשבון דמה, חצי שנה, ואם אתה ממש חזק עם עצמך אז שנה, ואז אף אחד לא הצטרך להסביר לך כלום, כי אתה פשוט תבין מהמציאות עצמה. (כשאני התחלתי עשיתי בחשבון דמה ניסוי של יותר משנה)

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
היה נשמע לי שאתה מניח שרוב המוחלט של הסיכויים שתרוויח, אבל גם אם אתה חושב שברוב הסיכויים שזה יעלה, זה אותה טעות.

הטיעון הוא פשוט ולא באמת משנה גובה התשואה שהמנייה עשתה בעבר, או שלא עשתה בעבר, ולא משנה האם אתה בטוח ב100% או "רק" ברוב הסיכויים, כי כדי לחשוב שמחיר של מניה ספציפית תעלה, אתה חייב לדעת מה היא עושה, ומה המתחרים שלה עושים... וכל עוד שאין ידע כזה, אז זה משאלת לב, שלפעמים היא מתגשמת, ולפעמים לא.

אני מכבד את האמונה שלך בעצמך, וזה בהחלט תכונה שאפשר להגיע איתה רחוק, אבל אני ממליץ לך ברמה האישית, תעשה את הניסוי שלך בחשבון דמה, חצי שנה, ואם אתה ממש חזק עם עצמך אז שנה, ואז אף אחד לא הצטרך להסביר לך כלום, כי אתה פשוט תבין מהמציאות עצמה. (כשאני התחלתי עשיתי בחשבון דמה ניסוי של יותר משנה)
אני כתבתי שאני 10 שנים חי ונושם את שוק ההון כולל במסחר דמה.
וחצי שנה סוחר בפועל.
ומבקש בפעם העשירית שיבוא ניק שסחר בפועל סווינג לפי כללים ומשמעת עצמית (פיזור,תכנון פוזיציות,סטופים,) ויעיד שהמסחר הוא ללא הגיון, כמו קזינו, 50/50 ומאבדים את כל התיק וכו' וכו'.
אני עדיין מחפש...
בדבר אחד אני מסכים שזה דורש המון למידה ומשמעת עצמית לא להתפתות, כי הרווחים קלים ואפשר לגלוש מהר למינוף וחוסר פיזור.
בכל הדיונים כאן רציתי לתת במה לכל אותם שלא מתאים להם השקעה פאסיבית (אצלי בגלל שזה לטווח קצר) שהאופציה של השקעה אקטיבית היא לא מתכון לכישלון והתרסקות אלא אופציה למי שלמד ומתאים לכך.
בהשקעה לטווח ארוך מכל הבחינות עדיף השקעה פאסיבית
נוכל להסכים על זה?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בכל הדיונים כאן רציתי לתת במה לכל אותם שלא מתאים להם השקעה פאסיבית (אצלי בגלל שזה לטווח קצר) שהאופציה של השקעה אקטיבית היא לא מתכון לכישלון והתרסקות אלא אופציה למי שלמד ומתאים לכך.
השקעה אקטיבית היא מצוינת אבל כמובן עדיין צריך ללמוד הרבה כדי שהיא אכן תהיה מצוינת.
ואני לא חושבת שמישהו פה כתב נגד השקעה אקטיבית.
אבל השקעה אקטיבית היא שונה מאד ממסחר, וכל מה שדיברו פה זה נגד מסחר ולא נגד השקעה.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
ומבקש בפעם העשירית שיבוא ניק שסחר בפועל סווינג לפי כללים ומשמעת עצמית (פיזור,תכנון פוזיציות,סטופים,) ויעיד שהמסחר הוא ללא הגיון, כמו קזינו, 50/50 ומאבדים את כל התיק וכו' וכו'.
אני לא בא להעיד לך על כלום, אני בסך הכול בא להסביר לך, אתה רוצה תקבל אתה רוצה אל תקבל.
כשאדם עושה פעולה מסוכנת, לא חכם לומר אני לא מסכים לשמוע שזה מסוכן, כי אתם לא לקחתם את הסיכון הזה בעצמכם...

כדי "להשקיע" בצורה אקטיבית לטווחים קצרים, אתה "חייב" להבין בחברה שאתה מעוניין לקנות, אין דרכי קיצור.
אתה יכול לקנות על סמך "תחושה" שהשוק לא מתמחר נכון את המנייה, אבל לתחושה שלא מבוססת על חקירה אנשים קוראים הימור.
תדמיין שאני הייתי הבעלים של אלביט והייתי מציע לך לקנות את החברה, האם לא היית בודק כמה הם צפויים להרוויח בשנים הקרובות, האם המתחרים שלהם מייצרים מוצרים שיאכלו את הרווחים של אלביט בעתיד, וממילא המכפיל רווח לא מוצדק... האם הסכום שהם היום מרוויחים מצדיק מכפיל רווח לפי הסכום שהם היום מרווחים, בקיצור האם היית מסתפק באמירה שלי שאני נותן לך הנחה של 6% או 30% או שהיית בודק למה המוכר נותן הנחה?

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה