לילה ולא דומיה - (עוד) ביקורת ספרותית

מצב
הנושא נעול.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י סימולציה;2319296:
חסיה לא מסתובבת פה. אבל היא בהחלט קראה חלקים מהאשכול. ומי שרוצה לקבל תגובה מפורטת על כל השאלות שצצו כאן, מוזמנת לשלוח אותם למייל שלה, ולא לצפות שהיא תקבל על כל האמוציות שמפוזרות כאן תגובה מפורטת ומומשקעת....

ועכשיו אני מתחילה להבין למה יש הבוחרות להיות כאן עם שמם;)

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
ולפני שתקטלו אותי שכללתי את התגובות כאן תחת הקטוגריה: אמוציות, אני אסביר.
בעיני, תגובות מנומקות וברורות, של מי שקראה את הספר ונתחה אותו והגיעה למסקנות, הן רצויות ומבורכות, גם אם הן לא לטעמי... אבל תגובות מזועזעות של מדריכות כלות, ושל נשים שלא מוכנות להתעמת ישירות עם הסופרת, מבחינתי מונעות מאמוציות שלא רלוונטי לצפות מסופרת להגיב אליהן...

תא

משתמש צעיר
חשבתי לעצמי אולי שמעיה הרגיש קצת מיותר (לא מרכז עולמה כמו שהרבנית רות ולדמן אומרת שצריך להיות) ולכן הגיע להתנהגות כזאת???????????
אבל ההתנהגות שלו היתה יותר מדי מוגזמת בשביל להיות סתם מהרגשות כאלו. בן אדם שפוי לא מתחיל להתיחס ככה לאשתו אלא אם כן יש לו בעיה נפשית

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מוכרחה לציין שהייתה לי ביקורת מאוד משמעותית לגבי אחד הספרים של חסיה שקראתי. היא הקדישה לי שעתיים(!) של שיחה לליבון העניין, כולל התמיילות לפני ואחרי.
היא אישה מאוד קשובה, אישיות מיוחדת של ממש. הסבירה לי את העמדה שלה בבהירות וברהיטות. אבל לצערי, לא אוכל לומר שהסכמתי אתה.

תא

משתמש צעיר
מעניין מה דחף אותה לכתוב על נושא כ''כ רגיש...
כל הכבוד לה

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י כוכב103;2319287:
pr
שמת לב מה כתב את בעצמך?

ואם יש ספר שמתאר כזה דבר, ומביא הסתכלות נכונה ודעת תורה,
האם ספר אמור להביא דעת תורה למצבים מורכבים מעין אלו???
מי אמרת שזו אכן דעת תורה? זה ספר מוסר?
ספר טיפול? או עלילת מתח?

הלא חלק מהכותבות כאן נזעקו על זעקתי כי זה בסך הכל ספר קריאה!
איך פתאום הוא הפך להיות דעת תורה לבחורות מהדור שלנו?
על זה בדיוק הטענה שלי:
אם זה ספר טיפולי- הוא מעולה בשילוב טיפול ותמיכה רגשית והדרכה פרטנית בכל שלב.
אבל ספר לעם?
לא ולא.

הלחצת אותי!
פעם הבאה תכתבי את השם המלא! :)
(לא זכרתי שכתבתי משהו, ופתאום 'פנית' אלי)
אבל אם כבר אז כבר, דעתי הפוכה משלך :)
אם זה היה מתיימר להיות ספר טיפולי - זה נורא ואיום,
אם זה סיפור, פשוט סיפור שנכתב מראשה/מחייה/מדמיונה/מחוויותיה של הכותבת,
זה לגיטימי לא בהשוואה בכלל.

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י wald;2318938:
PR777 הרי את מכירה את חסיה, אז אולי תביאי לה את האשכול הזה (ואת חבריו)ותבקשי ממנה תגובה מפורטת על כל השאלות שצצו כאן (או לפחות חלקן)?

זה בסדר, דואגים לשלוח לה את האשכולות בנושא.
למרות שלאחרונה הם מתרבים מיום ליום בקצב הזוי... וספק אם יש לה זמן לקרוא אותם בכלל.

נכתב ע"י תא;2320109:
מעניין מה דחף אותה לכתוב על נושא כ''כ רגיש...
כל הכבוד לה

מישהי אמרה לי השבוע שמפריע לה מאד שכותבים ספר כזה מזעזע בשביל להרויח כסף.
אז למי שהיה ספק - המטרה שהספר נכתב הוא רק בשביל ליצור מודעות ולעזור לאנשים שסובלים כל החיים! כמובן בהתייעצות עם רבנים...
וגם היוזמה לא היתה שלה - ביקשו ממנה כבר מזמן לכתוב על הנושא, ורק אחרי שנים היא קיבלה אומץ!
ובאמת האומץ הזה ראוי להערכה עצומה, בלי קשר לביקורת שיש או שאין לכם על הספר.
קודם כל האומץ להיכנס לסיפור עצמו ולכתוב אותו, שזה מאד קשה נפשית, הרבה יותר מלקרוא אותו.
וכמובן, אומץ לעמוד מול כל התגובות והביקורות של אנשים, שלא תמיד מנסים להבין ולחשוב בשיקול דעת...

עט הדר

משתמש מקצוען
סתם כך:
התופעה הזו של "הפרעת אישיות גבולית" היא תוצר של הדור האחרון, או כבר היה לעולמים?
ואם כן, מה הגורם שדווקא בדורנו אירע כך?

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לא קראתי את הספר וכו'
אבל יש לי מה להגיד...
ומה לעשות שכך כותב הפלא יועץ?....: ערך אהבת איש ואשה
ואשה אשר נפל בגורלה איש רע ובליעל מכה ומקלל ... תקבל עליה דין שמים ותסבול ולא תיבול לכפר על נפשה כי טוב שכרה לעולם הבא ואשת חיל אשה משכלת לא תגלה חרפת בעלה ורע מזגו וטבעו לבריות וקולה לא ישמע למען לא יתבזה בעלה וכו וכו אין לי כח להקליד
ואני מדלגת לסוף, העצה של הפלא יועץ לנשים כאלו היא:
לשון רכה תשבר גרם וגם תשפוך נפשה לפני ה' מידי יום ביום אולי יחנן ה' לה ותפילתה תעשה פרות להחזיר את בעלה לדרך הטובה והיא גם תמצא מנוחה
ומכלל אהבת אישה לבעלה הוא שתתפלל עליו לפני ה' כי תפילת האשה מתוך שלבה רך ודמעתה מצויה אם צועקת היא אל ה' מתוך קירות ליבה בודאי תפילתה תעשה פרות.

שמעתם? לפלא יועץ יש עצה שהוא כותב עליה:
בודאי

אז כדאי להתיעץ עם הפלא יועץ

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י עט הדר;2320248:
סתם כך:
התופעה הזו של "הפרעת אישיות גבולית" היא תוצר של הדור האחרון, או כבר היה לעולמים?
ואם כן, מה הגורם שדווקא בדורנו אירע כך?
תמיד היה.כמו שתמיד היה הפרעת קשב וריכוז
היום פשוט אוהבים לקרוא לכל ילד בשמו וממילא גם יש יותר מודעות
בדורות הקודמים גירושים לא היו אופציה פשוט סבלו בשקט ובדומיה...מכירה מקרוב כמה נשים מבוגרות שסיפור חייהן הוכיח מעל לכל ספק שהיום אם היו צעירות היו מתגרשות!!אבל הן סבלו בדומיה למען ילדיהן ולמען הכבוד שלהן כלפי חוץ

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י שרינה;2320338:
תמיד היה.כמו שתמיד היה הפרעת קשב וריכוז
היום פשוט אוהבים לקרוא לכל ילד בשמו וממילא גם יש יותר מודעות
בדורות הקודמים גירושים לא היו אופציה פשוט סבלו בשקט ובדומיה...מכירה מקרוב כמה נשים מבוגרות שסיפור חייהן הוכיח מעל לכל ספק שהיום אם היו צעירות היו מתגרשות!!אבל הן סבלו בדומיה למען ילדיהן ולמען הכבוד שלהן כלפי חוץ

ובנוסף יש סיפורים על גדולי ישראל שנשאו לאשה את מי שהוצע להם רק בכדי לא לפגוע בנערה ,והיתה סיבה טובה למה לשגת מהשידוך.

חיושש

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י בפוטנציאל;2320465:
ובנוסף יש סיפורים על גדולי ישראל שנשאו לאשה את מי שהוצע להם רק בכדי לא לפגוע בנערה ,והיתה סיבה טובה למה לשגת מהשידוך.

ובדיוק בגלל זה הם היו גדולי ישראל, ואנחנו האנשים הקטנים.
אז מה, שלא נדע איך להתמודד?

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י חיושש;2320477:
ובדיוק בגלל זה הם היו גדולי ישראל, ואנחנו האנשים הקטנים.
אז מה, שלא נדע איך להתמודד?

ברור שזה לא מצווה על כולם צורת ההנהגה הזו.
אבל מותר לדעת אותה

חיושש

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י בפוטנציאל;2320478:
ברור שזה לא מצווה על כולם צורת ההנהגה הזו.
אבל מותר לדעת אותה

בודאי
אבל היום הדור חלש...
אז עושים הכל כדי לא לסבול
ולכן הנושאים האלו הכרחיים

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L

אה? יש סיפורים כאלו? עם שמות?
זה לא לשון הרע על אשתו של אותו גדול?!

חני

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י צליל בגיל;2308959:
לא קראתי את הספר
קראתי את האשכול ונסחפתי למקרה שהכרתי מקרוב, הקשבתי, השתתפתי ו-----
לא!!!
אשה כזו בקושי תצליח להבין שהיא לא בסדר
ולכן ניסי ה' אם בכלל תיגש להתייעץ
ופלא אנושי אם תצא משם כשהיא מבינה את מצבה
ומציאות שכמעט הזויה - תצליח להתנהל לפי זה מול בעלה....???!!!

ולמה?
רב הנשים הללו יש והן חלשות אופי\ חכמות פחות\ עוצמתיות פחות\ משכנעות פחות - בבסיס האישיות שלהן- כמובן שלא תמיד
וזה בסדר ומצוין- הן היו בחורות מדהימות, עדינות ומקסימות!
אבל מולו הן שק חבטות מצוין
הוא גם חובט דווקא בחלש- כשיעמוד מולו חזק- הוא נהפך באורח פלא לחלשלוש!!!

תופעה קשה, קשה לקליטה (כי הוא כ"כ חכם, ומכבד אחרים) ו רגע הוא נורמלי לגמרי ופתאום הוא...

הכוונה לגברים ונשים כאחד- לצערי

הקושי וחוסר הרצון להחלץ נובע גם מ"תסמונת האשה המוכה"

גלבוע

משתמש סופר מקצוען

למיטב ידיעתי יש סיפור אחד כזה.
זה לא הופך לדרך ולשיטה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י סטודיו פלאש;2320291:
לא קראתי את הספר וכו'
אבל יש לי מה להגיד...
ומה לעשות שכך כותב הפלא יועץ?....: ערך אהבת איש ואשה
ואשה אשר נפל בגורלה איש רע ובליעל מכה ומקלל ... תקבל עליה דין שמים ותסבול ולא תיבול לכפר על נפשה כי טוב שכרה לעולם הבא ואשת חיל אשה משכלת לא תגלה חרפת בעלה ורע מזגו וטבעו לבריות וקולה לא ישמע למען לא יתבזה בעלה וכו וכו אין לי כח להקליד
ואני מדלגת לסוף, העצה של הפלא יועץ לנשים כאלו היא:
לשון רכה תשבר גרם וגם תשפוך נפשה לפני ה' מידי יום ביום אולי יחנן ה' לה ותפילתה תעשה פרות להחזיר את בעלה לדרך הטובה והיא גם תמצא מנוחה
ומכלל אהבת אישה לבעלה הוא שתתפלל עליו לפני ה' כי תפילת האשה מתוך שלבה רך ודמעתה מצויה אם צועקת היא אל ה' מתוך קירות ליבה בודאי תפילתה תעשה פרות.

שמעתם? לפלא יועץ יש עצה שהוא כותב עליה:
בודאי

אז כדאי להתיעץ עם הפלא יועץ
כדאי להתייעץ עם 'שופטיך שבכל דור'.
היום הרבנים מורים אחרת.
יש הוראות שמתאימות למקום ולזמן מסוים.

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

מ"סיפור" ועד מעשה שהיה באמת ונכון עם כל פרטיו הדרך ארוכה ארוכה...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...