לידיעת הציבור -- ידידים

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ההודעה הפותחת הזכירה לי מקרה שקרה אצלנו לא מזמן.
אורחת ששהתה בביתנו שיתפה אותי שיש לה כאב באזור הלב.
התלבטנו מה לעשות.
התקשרנו לאיחוד הצלה כדי לשאול מה המשמעות של העניין ואם צריך לפנות בדחיפות לעזרה רפואית.
דבר ראשון הם לוקחים את פרטי הפונה. במהלך השיחה החלטנו שכנראה אין צורך בעזרה דחופה. הודינו לכונן וסגרנו את הטלפון.
שלוש דקות אחר כך דפיקות בדלת. מתנדב של ארגון הצלה בדלת. הם מוכרחים לבדוק.
הוא מחליט לא לקחת אחריות בעצמו ומזמין את מד"א
האמבולנס החליט שצריך להביא טיפול נמרץ, כי אין להם ציוד מתאים בשביל להחליט אם לפנות לבית חולים או לא.
צוות טיפול נמרץ נתקע במעלית.
הזמינו מכבי אש לחילוץ.
סוף דבר: האורחת בריאה ושלימה, ולא פונתה לבית חולים.
אבל מה היה לנו כאן?כאב לב, איחוד הצלה, מד"א, טיפול נמרץ, מכבי אש ובחורה אחת בריאה ושלימה :)

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י GRN;n5059168:
התלבטנו מה לעשות.
התקשרנו לאיחוד הצלה כדי לשאול מה המשמעות של העניין ואם צריך לפנות בדחיפות לעזרה רפואית.
דבר ראשון הם לוקחים את פרטי הפונה. במהלך השיחה החלטנו שכנראה אין צורך בעזרה דחופה. הודינו לכונן וסגרנו את הטלפון.
האמבולנס החליט שצריך להביא טיפול נמרץ, כי אין להם ציוד מתאים בשביל להחליט אם לפנות לבית חולים או לא.
הזמינו מכבי אש לחילוץ.
אבל מה היה לנו כאן?כאב לב, איחוד הצלה, מד"א, טיפול נמרץ, מכבי אש ובחורה אחת בריאה ושלימה :)

:D:D:D
לנו יש חתן שהוא נהג אמבולנס, ולא 'מלשין' עלינו על כל שאלה שאנו שואלים אותו.
מסקנה - תמצאו לעצמכם חתן/גיס/חותן נהג אמבולנס ולא תפחדו לשאול שאלות:);)

rachelwer

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
לאנשים יותר קל להשוויץ בסיפורים שכוחות הצלה הגיעו לחינם, מאשר סיפורים שאנשים התלבטו ולא הזמינו ואז היה מאוחר מדי....
ואני שמעתי כמה מכלי ראשון, אבל מתביישים לספר על כך.

נחמנציק

משתמש צעיר
.
נכתב ע"י rachelwer;n5059489:
לאנשים יותר קל להשוויץ בסיפורים שכוחות הצלה הגיעו לחינם, מאשר סיפורים שאנשים התלבטו ולא הזמינו ואז היה מאוחר מדי....
ואני שמעתי כמה מכלי ראשון, אבל מתביישים לספר על כך.

כואב הלב

efigraf

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י GRN;n5059168:
התלבטנו מה לעשות.
הזמינו מכבי אש לחילוץ.

תזכרו רגע בכל המקרים שהסתיימו אחרת. המגיש עזרה החליט בניגוד לנהלים לא לדווח ובסוף קרה אסון. כמה צער ועוגמת נפש היו נגרמים אז. לכמה תביעות הוא והאירגון היו נופלים, כמה עלבון, ריגשי אשמה ופיטורין. למה לקחת את כל הסיכונים האלו?! עדיף את האי נעימות של הגעת כל מגישי העזרה ובלבד שימנע אסון אחד.

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
ערב טוב, לאחר שפנו באישי.. אשתדל לענות מסודר.

אתחיל בתגובה על "הסיבה להתנדבות" (פרסום, חסד,אקשן וכו):
בארגון ידידים מתנדבים כיום כ-4000 איש בכל רחבי הארץ, אכן יש אצלנו גם בחורים צעירים שאולי מחפשים קצת אקשן או תעסוקה. מישהו רואה בזה דבר רע? היש תעסוקה טובה ואיכותית מזו לבחורים צעירים??
אך בכל אופן, רוב מתנדבי הארגון דווקא הינם אנשים בוגרים חלקם הגדול בעלי משפחות, (עו"ד, בעלי עסקים, אנשי כוחות הביטון וכדו') שנהנים, כן, "נהנים" לצאת ולעזור ליהודי שזקוק לסיוע - בזמנם החופשי או בין לבין..

למה לא להזמין פשוט גרר? אז ככה, קודם כל, בכל שירותי הדרך הקיימים זמן ההמתנה הממוצע הינו שעה וחצי-שלוש שעות. ברוב אזורי הארץ זמן המענה שלנו נע בין 5-20 דקות (שוב מדובר במתנדבים, יכול להיות מצבים שיותר או שבכלל אין מתנדב באזור, אך מדבר על הרוב).
בנוסף, לא לכולם יש ביטוח המכסה גרירה, ואם נהיה כנים, להתחיל את הפרוצדורה של הפעלת גרירה וסיוע דרך חברת הביטוח כשיש בורג סורר בפנצ'ר או זקוקים לכבלים? לא כיף ולא תמיד אפשרי, מנסיון רב! ולבסוף דברים רבים כגון פתיחת רכבים, כלל אינם כלולים בשרותים הניתנים ע"י הביטוח.

בכל אופן כמו שאנו תמיד אומרים, יש מי "שלא מבין את מהות הסיוע", בסוף לאחר פעם אחת שנתקעים לדוגמה במקרה של רכב שננעל וזקוקים לפתיחת הרכב.. מצטרפים לארגון כמתנדבים.

תחומי הסיוע העיקריים:
- כבלים למצבר
- סיוע בהחלפת גלגל / תיקון זמני עד לפנצ'ריה במידת האפשר וכשאין דרך אחרת להמשך הנסיעה.
- חילוץ רכבים שהתחפרו בבוץ/בשטח/עפר
- סיוע דלק/שמן/מים
- פתיחת רכבים שננעלו עם המפתח בפנים בעקבות הנעילה האוטומטית.
- פתיחת דלתות "טרוקות"
- סיוע באיתור נעדרים

מספר הטלפון של מוקד ידידים 053-313131-0. המוקד זמין ומתופעל ע"י למעלה מ150 מוקדנים מתחלפים 24/6.

נ.ב. יש מקרים חריגים שבהם נטפל ע"פ הפעלת שיקול דעת.

בכל אופן, מקווה שעניתי על הדברים

מירי ו

משתמש רשום
איזה סיפור
לא עברתי על כל התגובות,
רק להערה בעלמא, תחשבי לפחות שבעז"ה תחסכי כאב ראש עם סיפור אמיתיים כאלו חלילה,
לפעמים אם מרחמים על בנאדם משמים, נותנים לו כאב ראש לעבור, ולחסוך הרבה.

שירה בנט

משתמש צעיר
לא חושבת שבן אדם בסביבות גיל ארבעים שיוצא מהבית באמצע הלילה לחלץ משהו תקוע,עושה את זה בשביל האקשן וכל מה שנאמר כאן.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לפלא בעיני שבציבור שלנו, האמון על חסד, יש מי שחושד באופן גורף במתנדבים, שהם עושים זאת מטעמים אינטרסנטיים כלשהם.

נחמנציק

משתמש צעיר
היה פעם ששכן נתקע שהילדים נעלו את הדלת והשאירו מפתח תקוע (קורה הרבה..), קראתי ל'ידיד' שהוא גם מתנדב ב'ידידים' הוא עשה המון ואפי' הצליח להגיע ולשחרר את הבית

yosi44

משתמש פעיל
נכתב ע"י arye770;n5059769:
ערב טוב, לאחר שפנו באישי.. אשתדל לענות מסודר.

אתחיל בתגובה על "הסיבה להתנדבות" (פרסום, חסד,אקשן וכו):
בארגון ידידים מתנדבים כיום כ-4000 איש בכל רחבי הארץ, אכן יש אצלנו גם בחורים צעירים שאולי מחפשים קצת אקשן או תעסוקה. מישהו רואה בזה דבר רע? היש תעסוקה טובה ואיכותית מזו לבחורים צעירים??
אך בכל אופן, רוב מתנדבי הארגון דווקא הינם אנשים בוגרים חלקם הגדול בעלי משפחות, (עו"ד, בעלי עסקים, אנשי כוחות הביטון וכדו') שנהנים, כן, "נהנים" לצאת ולעזור ליהודי שזקוק לסיוע - בזמנם החופשי או בין לבין..

למה לא להזמין פשוט גרר? אז ככה, קודם כל, בכל שירותי הדרך הקיימים זמן ההמתנה הממוצע הינו שעה וחצי-שלוש שעות. ברוב אזורי הארץ זמן המענה שלנו נע בין 5-20 דקות (שוב מדובר במתנדבים, יכול להיות מצבים שיותר או שבכלל אין מתנדב באזור, אך מדבר על הרוב).
בנוסף, לא לכולם יש ביטוח המכסה גרירה, ואם נהיה כנים, להתחיל את הפרוצדורה של הפעלת גרירה וסיוע דרך חברת הביטוח כשיש בורג סורר בפנצ'ר או זקוקים לכבלים? לא כיף ולא תמיד אפשרי, מנסיון רב! ולבסוף דברים רבים כגון פתיחת רכבים, כלל אינם כלולים בשרותים הניתנים ע"י הביטוח.

בכל אופן כמו שאנו תמיד אומרים, יש מי "שלא מבין את מהות הסיוע", בסוף לאחר פעם אחת שנתקעים לדוגמה במקרה של רכב שננעל וזקוקים לפתיחת הרכב.. מצטרפים לארגון כמתנדבים.

תחומי הסיוע העיקריים:
- כבלים למצבר
- סיוע בהחלפת גלגל / תיקון זמני עד לפנצ'ריה במידת האפשר וכשאין דרך אחרת להמשך הנסיעה.
- חילוץ רכבים שהתחפרו בבוץ/בשטח/עפר
- סיוע דלק/שמן/מים
- פתיחת רכבים שננעלו עם המפתח בפנים בעקבות הנעילה האוטומטית.
- פתיחת דלתות "טרוקות"
- סיוע באיתור נעדרים

מספר הטלפון של מוקד ידידים 053-313131-0. המוקד זמין ומתופעל ע"י למעלה מ150 מוקדנים מתחלפים 24/6.

נ.ב. יש מקרים חריגים שבהם נטפל ע"פ הפעלת שיקול דעת.

בכל אופן, מקווה שעניתי על הדברים

אבל שוב האם אפשר לפנות לארגון על דברי חסד שנצרכים מאד כמו שתארתי לעיל במי שהיה צריך לפנות מקרר מהבית כדי שיהיה מקום לחדש ולא היה למי לפנות.

שלס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י yosi44;n5064306:
אבל שוב האם אפשר לפנות לארגון על דברי חסד שנצרכים מאד כמו שתארתי לעיל במי שהיה צריך לפנות מקרר מהבית כדי שיהיה מקום לחדש ולא היה למי לפנות.

לא נראה לי שהארגון נותן בהתנדבות סל שירותים מקצועיים חינם לכל דורש.
התקלקל לך המזגן? אתה מזמין טכנאי.
יש לך נזילה? אתה קורא לאינסטלטור.
אתה צריך לפנות מקרר? תביא סבל!
לא מצאת? לא נורא, אני מאמין שתצליח לישון בלילה, ואפילו לשרוד במצב זה כמה ימים.

אבל מי שנתקע עם פנצ'ר באמצע הדרך, או מחוץ לבית עם דלת תקועה, הוא במצוקה וצריך עזרה עכשיו במיידי. והארגון מתווך בין יהודים במצוקה, ליהודים ששמחים לבוא לסייע ליהודי במצוקה. הם הגיעו לתובנה שסיוע ליהודי במצוקה, זה לא רק קופת העיר או הצלה, אלא גם למי שסתם תקוע ברחובה של עיר.

תגובתי

משתמש מקצוען

החברה שמביאה את החדש חייבת ע"פ חוק לפנות את הישן נראה לי שצריך לידע אותם מראש

תגובתי

משתמש מקצוען

ומה עם לפנות את האשפה

nechami21

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GRN;n5059168:
המתנדבים ממלאים את ה'חורים' שצוותי הבריאות לא יכולים למלא. לשאלה כזו אפשר להתקשר לקו ייעוץ של הקופ"ח. למה ל'הצלה'? בקופה יש את כל הנתונים של החולה והייעוץ יותר יעיל וממוקד!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י nechami21;n5064474:
המתנדבים ממלאים את ה'חורים' שצוותי הבריאות לא יכולים למלא. לשאלה כזו אפשר להתקשר לקו ייעוץ של הקופ"ח. למה ל'הצלה'? בקופה יש את כל הנתונים של החולה והייעוץ יותר יעיל וממוקד!

זה לא היה הקופ"ח שלי אלא של האורחת (מאוחדת) ולא מצאנו שום מקום לפנות אליו בשעת לילה.
אולי את תעדכני אותי לאן לקוחות מאוחודת יכולים לפנות בשאלות כאלו בשעות הלילה?

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L

ערב טוב..

התשובה לצערי היא - לא.

היה ומדובר בנכה/קשיש וכדומה, אנו שוקלים ובודקים ולפעמים נסייע.

בא יבוא

משתמש מקצוען
צדיקים! אשריכם!

ומסכימה איתכם. בימינו נדרשת זהירות מירבית שלא להסתבך חלילה עם החוק. מה עוד שלפעמים יש צדק בחוקים (חה חה חה)

בא יבוא

משתמש מקצוען
ולפותחת האשכול: לא פשוט. הילדים עברו כנראה חוויה לגמרי לא קלה. מקווה בשבילכם שתאוששו במהרה. אם זה היה קורה לילדים שלי הייתי מאד לא רגועה עד שיתברר אחרת.

אולי מעניין אותך גם...