לידיעת הציבור -- ידידים

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שרינה;n5054494:
למה מעוותת?אני לא מתריסה !!!רק שואלת,
אם הבאנו ילדים לעולם מן הסתם אנו גם צריכים לשמור עליהם מכל משמר,ואם קרה משהו זה בדרך כלל באשמתינו,שוב אין צורך להאשים אבל מה לעשות שהם באחריותינו ,כפיקדון מה'?
ושוב לא מדברת על המקרה הזה..

איך הגעת למסקנה שבדרך כלל זה באשמת ההורים?

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גרפולוג;n5051724:
ככל הנראה לא עדכנתם את המוקדן שקיים קשר עין עם הילדים, ושאינם תחת חרדה ו/או סכנה.
(וגם במצב זה, זה לא כזה פשוט).

וככל שההלכה מתירה חילוץ ילד מחדר בשבת, גם אם נדרש לחללה(!), נראה כי מצב זה אכן מוגדר 'חירום' ולא 'רק' מפתח / מנעול תקול.

ההשלכות הטראומטיות לילד שנעול בחדר, אינם בהכרח נראים לעין מיד.

אינני דובר של ארגון 'ידידים', אך כמתנדב החשוף לפעילות האינסטנקטיבית של המתנדבים מסביב לשעון ללא כל תמורה, הייתי מצפה דווקא להערכה על התנהלות המוקד באופן מקצועי, ולא 'חאפר' בשיטת ה'סמוך'...

אח"כ לא מבינים מדוע אצל הציבור שלנו הרשויות מעגלים פינות בחובותיהן לאזרח / לתושב.

אין באמור למתוח ביקורת על ההערכה של פותחת האשכול כלפי ארגון 'ידידים', שהערכתה גלוייה.

אלא להסתייג מהמסקנה כלשונה:
''ובכל אופן, אם הייתי יודעת ספציפית, במקרה הזה, ש"הארוע החמור" יגיע לכאלו דרגות "חומרה" וטראומה לילדים - לא הייתי מזמינה את ידידים כ"כ מהר ובכזו קלות מבחינתי.''
עפ"ל.

במצבים של ילד הנעול בחדר, אל תהססו לרגע. זה מצב 'חירום'!

כל שכן יוכל לפרוץ את הדלת בדחיפה/בעיטה קלה, וזה בוודאי עדיף מהחוויה שהמשפחה עברה...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
הערה חשובה לצוותות העזרה,
מטרת הארגון היא לעזור וליצור הזדמנות של יכולת פניה ובקשה מידית,
הודעת פתיחה בהתחלה שתלווה בכעין אזהרה על חשיפה לרשויות וגורמים מסוימים, בסופו של דבר יכולה למנוע מאנשים לבקש עזרה ואז חלילה יכול לקרות מקרים שבאמת חייבים עזרה ואנשים ימנעו מלבקש.
אין לי תשובה ופתרון אבל אני חושבת שזו נקודה שראוי להתייחס אליה.

SN

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נחמנציק;n5054249:
כיום שחלק (ואני מדגיש 'חלק') מהמתנדבים עצמם רואים את עצמם יותר שייכים לעולם הנאור והעכשווי ופחות משויכים לקהילה מהשטעטל הפרימיטיביים, יש חשש גדול (לצערנו) כי דווקא האיש שנקרא לעזור לנו - הוא זה שירוץ וידווח לכל המרעין בישין שכנראה לא מספיק שמרו, כנראה סמכו על ילדים קטנים, וכן ע"ז הדרך...

מה זה השטות הזאת??
נראה לך שמתנדבים מדווחים בשביל הכיף שלהם?
הם מחויבים לזה!
בעלי מתנדב חירום ואם הוא לא ידווח על אירוע שהיה בו הוא לא יהיה מבוטח במקרה של תביעות

שירה בנט

משתמש צעיר
הזמנתי איש הצלה אלי הביתה לא דרך המוקד,הוא הגיע ופתח קריאה במוקד ודיוח שהוא במקום,אמר שחייב לדוח בגלל הביטוח,זה היה ברור ומובן.

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
בכל מקרה, מתוך כ1500 שיחות המגיעות למוקד ידידים בשבוע, מדובר באולי 2-3% שיחות שהודעה מקדימה תהיה רלוונטית אליהם וע"כ הדבר ייבדק אבל יותר נראה שהוא מייתר ומכביד ל98% מהמקרים.

בכל אופן, המוקדנים מפעילים שיקול דעת סביר, במקרה וההורים אומרים למוקד שמדובר בילד בוגר ויש עמו קשר תקין, אנו לא מוציאים כוחות חירום כי בהחלט אין צורך. (המקרה כאן לא קיבלתי פרטים אז אין לי מושג מה היה בדיוק, בהחלט יכול להיות שהיתה טעות)

בנוסף, בחלק גדול מהמקרים אנו מעלים לועידה את מוקד איחוד הצלה שמתחקרים ומחליטים איך להמשיך הלאה. אף אחד לא "נהנה" להזמין כוחות חירום וליצור בלאגן.

נראה שהעניין הובן לכולם.. יום מצוין!

שלס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בציניות;n5055072:
יתכן שיוכלו לעזור לכם דרך הטלפון, ואפילו במקרה שילד נפל מהמיטה לדו', יכול להיות שהמתנדב בהצלה יידע לשאול את השאלות הנכונות, בכדי לברר אם צריך פינוי, ואולי אף לכוון מה לומר.
ענין נוסף, בדרך כלל לכל אחד יש מכר/שכן שמתנדב בארגון כהצלה וכדו' והוא סומך עליו ומכיר אותו, רצוי לשמור את הטל' האישי שלו ובמקרה הצורך להזעיק אותו [במידת האפשר כמובן]. הוא יוכל מאוד לעזור לכם, וגם סתם טוב שבעת מצוקה, שאף אחד מאתנו לא ידע, יהיה בסביבה איש מקצוע שגם מכיר את המשפחה, זה תורם לרוגע ומפחית מהבלבול, שלא נצטרך, רק בשמחות, ואיך סבתא שלי אמרה: 'שכל הרגעים יהיו טובים'.
חכמים הזהרו בדבריכם.
בעקבות משפטים כאלו, אנשים עלולים להמנע מלהזעיק עזרה כשצריך, ולהסתמך על החבר "שיודע".
אין דבר כזה אבחון דרך הטלפון, גם הפרופסור הכי גדול לא ישלול או יאשר בעיה רפואית בלי בדיקה פיזית. ילד שנפל מהמיטה, אם ההורים רואים משהו חריג עד כדי כך שהם רואים צורך להתקשר ולבדוק, אין מצב שכונן הצלה ידע דרך הטלפון להגיד שלא צריך פינוי, וגם אם הוא הגיע וראה, צריך אחריות מאוד גדולה לשלול פינוי. לאף אחד מאיתנו אין רנטגן בעינים, ולא קרני אולטרה סאונד בכפות הידים.
כחובש, אנשים פונים אלי לפעמים עם כל מיני שאלות, ותמיד - אחרי שאני אומר להם את דעתי - אני ממליץ להם להתקשר למוקד האחיות של קופת חולים לשמוע חוו"ד נוספת, ובדר"כ לקבל מהם הפניה מסודרת למיון. ובאופן כללי, זה המקום הנכון לקבל יעוץ רפואי (כמובן לא במקרה חירום, שאז חייבים דבר ראשון להתקשר למד"א, ואח"כ לשכן ולמי שלא תרצו).

זה לא משחק.

yosi44

משתמש פעיל
שאלה כללית, לאיזה מקרים אפשר להתקשר לידידים ? מקרי חירום? הרי לזה יש את מד"א או הצלה
הבנתי שעוזרים בעיקר לאנשים שנתקעו בדרכים, האם גם לסתם עניני חסד שנצרכים מאד למשל קרוב משפחה נשברה לו רגלו ובדיוק אז היה צריך לפנות מקרר ישן מהבית מקומה שנייה ולא היה מי שיעשה את זה. האם ארגון זה הוא כתובת לצורך כזה גם כן?

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

שירה בנט

משתמש צעיר
אתמול בערב בעלי חילץ שני רכבים שהתחפרו בחול,זה מעשה שיגרה אצלינו שאבא יוצא לחלץ.
אין על "ידידים"

בציניות

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלס;n5055487:
חכמים הזהרו בדבריכם.
בעקבות משפטים כאלו, אנשים עלולים להמנע מלהזעיק עזרה כשצריך, ולהסתמך על החבר "שיודע".
אין דבר כזה אבחון דרך הטלפון, גם הפרופסור הכי גדול לא ישלול או יאשר בעיה רפואית בלי בדיקה פיזית. ילד שנפל מהמיטה, אם ההורים רואים משהו חריג עד כדי כך שהם רואים צורך להתקשר ולבדוק, אין מצב שכונן הצלה ידע דרך הטלפון להגיד שלא צריך פינוי, וגם אם הוא הגיע וראה, צריך אחריות מאוד גדולה לשלול פינוי. לאף אחד מאיתנו אין רנטגן בעינים, ולא קרני אולטרה סאונד בכפות הידים.
כחובש, אנשים פונים אלי לפעמים עם כל מיני שאלות, ותמיד - אחרי שאני אומר להם את דעתי - אני ממליץ להם להתקשר למוקד האחיות של קופת חולים לשמוע חוו"ד נוספת, ובדר"כ לקבל מהם הפניה מסודרת למיון. ובאופן כללי, זה המקום הנכון לקבל יעוץ רפואי (כמובן לא במקרה חירום, שאז חייבים דבר ראשון להתקשר למד"א, ואח"כ לשכן ולמי שלא תרצו).

זה לא משחק.

יפה, בדיוק לזה התכוונתי, אליך חובש יקר יתקשרו מכריך, ואחרים יתקשרו לחבריהם / שכניהם - המקצועיים - האמינים - המוסמכים - המומחים - ויבררו אצלם מה נכון לעשות, אף אחד לא חושב לברר אצל ה'מומחה' שיודע מאיזה צד לפתוח פלסטר, אחרי הכול מדובר בילד שלו, ושוב, אזכיר את שכתבתי בתחילה, כשפונים בצורה אנונימית אין חובת דיווח (פשוט כי אין על מי או על מה לדווח).
בריאות איתנה לכולם.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שירה בנט;n5056211:
אתמול בערב בעלי חילץ שני רכבים שהתחפרו בחול,זה מעשה שיגרה אצלינו שאבא יוצא לחלץ.
אין על "ידידים"

באמת אין על ידידים גם התגובות של arye770 היו מכובדות וענייניות אולי באמת צריך לגייס תרומות עבור הביטוח המדובר ולחסוך את הבעיות

רחשי הלב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יהודי קטן;n5056242:
באמת אין על ידידים גם התגובות של arye770 היו מכובדות וענייניות אולי באמת צריך לגייס תרומות עבור הביטוח המדובר ולחסוך את הבעיות

הביטוח המדובר הוא בית חולים מתחת לגשר, הרבה יותר אחראי לדווח למוקדי החירום בשביל אותה פעם אחת חלילה שהדיווח הזה יצדיק את עצמו. הביטוח יכסה את 'ידידים' אבל לא יחזיר ילד לחיים.

avim10

משתמש מקצוען
אבל מה מניע אדם להתקשר לידידים במקום לגרר? אתם לא חושבים שזה ניצול מחפיר? בגלל שהם רוצים סיפוק מחסד/אקשן/פרסום וכו' - כל אחד לפי המניעים שלו - לא מגיע להם תשלום על זה?

[באוירת אשכול הצילום הסמוך]

נחמנציק

משתמש צעיר
יש לי חברים ב'ידידים' והם בהחלט עושים עבודת קודש, אלמלי הם בן אדם היה נתקע לשעות רבות ונופל להוצאות ענקיות סתם!
ובהחלט ראוי שכל מי שנעזר ירים את תרומתו לארגון חשוב זה!

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י בפוטנציאל;n5055125:
הערה חשובה לצוותות העזרה,
מטרת הארגון היא לעזור וליצור הזדמנות של יכולת פניה ובקשה מידית,
הודעת פתיחה בהתחלה שתלווה בכעין אזהרה על חשיפה לרשויות וגורמים מסוימים, בסופו של דבר יכולה למנוע מאנשים לבקש עזרה ואז חלילה יכול לקרות מקרים שבאמת חייבים עזרה ואנשים ימנעו מלבקש.
אין לי תשובה ופתרון אבל אני חושבת שזו נקודה שראוי להתייחס אליה.

כשיודעים את העובדות כל אחד יוכל להחליט
למשל יש מידע שחלק מהשיחות מוקלטות, גם זה מידע לא פחות חשוב

אולי מעניין אותך גם...