מאפים לחמניות חלביות עם יוגורט---מזונות.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לחמניות רכות וטעימות.
מתוקות במידה שהן הופכות למזונות. [לפי הנוהג שלנו, זה כמו מאפה-עוגה, אבל כמובן כל אחד לפי דעת רבותיו. נא לא לפתוח כאן דיון הלכתי]

הבצק מכיל יוגורט במתיקות מעודנת, סוכר בכמות מוגברת ותוספות- לבחירה.
IMG_8544_1024x682.jpg

מתכון ל 7-10 מאפים, תלוי בגודל.

4 כוסות קמח
2 גביעי יוגורט במתיקות מעודנת [אני השתמשתי ביופלה כחול]
1/2-3/4 כוס סוכר
1 ביצה
1 כף שמרים יבשים
1/3 כוס שמן
תוספות לבחירה- אני שמתי שוקולד צ'יפס. חשבתי לשים חמוציות, אבל ב"טעות" שמתי שוקולד צ'יפס ואז נזכרתי שרציתי....אז רציתי....

מעבדים את כל הרכיבים לבצק אחיד ונח.
אם הבצק רטוב מדי מוסיפים מעט קמח.
הבצק צריך להיות דביק מעט.

משמנים את כדור הבצק קלות ומתפיחים כשעה.

להכנת הלחמניות:
אפשר כמובן בכל צורה.
רק לזכור להבדיל בצורתם מלחמניות שאינן חלביות.

מה אני עשיתי?
חילקתי את הבצק ל-14 חלקים שווים.
גלגלתי כל חתיכה לרצועה דקה וארוכה. [קוטר של כ 1.5 ס"מ]. נעזרתי בקמח מכיון שהבצק דביק מדי. כל 2 רצועות חברתי בקצה האחד וליפפתי כמו בורג זה עם זה. בסוף סגרתי לטבעת והידקתי את מקום החיבור.

מתפיחים עוד כ 20 דקות.
מושחים בביצה טרופה ואופים ב 180 מעלות להשחמה נאה. כ-18-20 דקות.

בעוד המאפים חמים מושחים אותם בסירופ סוכר.
התעצלתי לבשל סוכר ומים.
שמתי סוכר בכוס שתיה חמה [חצי כוס סוכר]. הוספתי רבע כוס מים רותחים וערבבתי היטב להמסה של הסוכר.

IMG_8543_682x1024.jpg
IMG_8542_682x1024.jpg

בשלנית

משתמש מקצוען
נראה מעולה
אני רוצה להכין לשבת.
רק שאלה- זה נשמר טוב במקרר?
אפשר להקפיא?
ועוד שאלה קטנה- קמח כוסמין 80 ילך עם זה?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נראה מעולה
אני רוצה להכין לשבת.
רק שאלה- זה נשמר טוב במקרר?
אפשר להקפיא?
ועוד שאלה קטנה- קמח כוסמין 80 ילך עם זה?
שלי בהקפאה. מעולה. רק שבגלל הסירופ הדבק לשקחת אז כדאי להקפיא כל אחד בשקית אוכל נפרדת ואז הכל יחד בשקית גדולה.

לא ניסיתי עם כוסמין 80% אבל אחרי שהכנתי היום לחמניות מכוסמין 80% [של רובינפלד כי זה מה שהיה לי בבית], ויצא מעולה אז אני מניחה שכן

פלמינגו.

משתמש מקצוען
מה מיוחד במאפה "יוגורט"?
מה זה שונה מלחמניות רגילות מתוקות מזונות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה