לחברי האתר - הודעה חשובה.

מצב
הנושא נעול.

דרושים

משתמש פעיל
אולי זה ההזדמנות להודות לר' חיים על הפורום המושקע הזה.
אין ספק שמדובר באדם עם הרבה חזון. לפני עשר שנים מי חשב שיכול להיות פורום חרדי באינטרנט, פורום עם עזרה מקצועית על טהרת הקודש. הוא גם היה הראשון שזיהה את הצורך בלימודי מקצוע שמתאימים למגזר החרדי.
בעידן האינטרנט אנשים התרגלו לקבל הכל בחינם, אבל החינם הזה מתבסס על הפרסומות ולולי זה לא היה אפשרות לקבל כלום. אם לא יהיה סדר בנושא הפורום לא יהיה רווחי לבעליו וייסגר בשלב כלשהו.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אגב, יש כאן הרבה ניקים שרק על החתימה שלהם יכולים לשלם דמי פרסום וחשיפה..

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י מלפפון;1465693:
בדיוק על נושא זה נאמר בדף עריכת החתימה [בהגדרות חשבון משתמש]: "שים לב! אנו מאפשרים רק חתימה עם מידע עסקי! אין לכתוב שום חתימה אחרת".

---

ולדוד|אסתי, יש לקרוא מה כתוב, ויש להבין מה כתוב.

לילה טוב.

EC

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז אכן באמת זו ההזדמנות להכיר טובה ולהודות לעומדים בראש ולהוקיר ולהעריך את הפעילות הרבה לפני ומאחורי הקלעים.
פורום מקצועי! איכותי! עם הרבה אנושיות ורצון הדדי לעזרה וסיוע.
ולדעתי כל הלהום שעשו פה זה פשוט בגלל שלא ידעו שאסור לפרסם עניין של מכירות קבוצתיות וכו' ובאמת זה נעשה בתום לב, ורק לאחר מעשה הובהר שהעניין לא רצוי ומקובל. אז באמת אין מאשימין אלא א"כ מזהירין ... ופה זה לא היה. אז באמת שלא צפו זה מראש.
אז זה כעת כולם ראו והתעדכנו שהעניין אסור ולא מקובל ומכאן ואילך ייקחו לתשומת לבם ויישמו את הנאמר..

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י מלפפון;1465693:

--

קבצים מצורפים

• ללא שם.png
    KB 108.1 · צפיות: 13

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
דרך אגב, טכני לחלוטין,
רציתי לפרסם באתר מבצע חנוכה כלשהוא, פניתי ב״פרסם אצלנו״ פעמיים, בצור קשר
ושום תגובה! שלחתי הודעה פרטית למנהל הפורום אם מותר לי לפרסם את זה בפורום ושוב, שום תגובה.
יש בכלל אם מי לדבר שם אם כבר מדברים על פרסום?

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לדעתי, בנושא רכישת הפאות הקבוצתית שנעשתה לכאורה בתום לב
והביאה טובת הנאה לפותחת האשכול ורווח עצום לפאנית
אפשר להגיע לאיזשהי פשרה שהפאנית הנכבדה
תצ'פר גם את טובי דיקמן בפאה חדשה כתמורה לפרסום
וכך יבוא כל הצדדים על מקומם בשלום :)

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י מילה בסלע;1465579:
אשכול מעניין.

אם לסכם הנהלת פרוג מתנגדת לפרסום שבא במספרים גבוהים, אך אינה מתנגת לסיוע פרטי, כן?

כי אישית פתחתי אשכול על "מי ממליץ על יועץ משכנתאות" ואכן סגרתי עם יועץ בעקבות ניק בפרוג, גם גרפיקאית מצאתי כאן, מורות שרצו תכניות שלי וכדומה- אז מה משתמע, האם עלי לשלם לפרוג על הפלטפורמה שניתנה לי? האם היועץ שבשרותיו השתמשתי צריך לשלם לפרוג דמי תיווך?

דרוש דיוק, כי אכן בקצב הזה כל הודעה עלולה להשתמע כ"תחכום שיווקי".

נכתב ע"י eliezer;1465593:
אינני בא לערער על שום החלטה של ר' חיים שליט"א זה האתר שלו, והוא הקובע הבלעדי.
ועוד, שח"ו לכפור בטובה.
אבל אודה מאד על הבהרת הדברים יותר ברור.

לעיתים קרובות התשובה המועילה לשאלת ניק, היא גם רווח עסקי לעונה.
(ואביא דוגמה שלא קשורה אלי, כדי לא להפר האיסור לפרסם תוך כדי)

נניח שיש מומחה בתחזוקת מחשב, גולש בפורום קבוע, ועונה על שאלות בתחום מדי יום.
חלק משמעותי מהתשובות עלול להיות הצעה לשדרג חומרה או לתת תמיכה בתשלום בהתקנות וכד' וממילא הניק יפנה כבר אל המומחה הנ"ל ויצא לו רווח מזה.
אבל זה מה שהניק השואל באמת צריך לקבל כתשובה. ואם ניק אחר היה עונה את אותה תשובה ממש, זה היה תקין לגמרי אני משער.
אז האם על המומחה הנ"ל להמנע מלסייע כי הוא עלול להרוויח מזה?
או אולי לשלם תמלוגים לפרוג?

ומי שמומחה בניהול חשבונות, הרי ברור שכל תשובה טובה שייתן היא בעצם פרסומת עבורו. הרי הוא לא ניק חסוי.
האם עליו לעזוב את פרוג?

מפתיע אותי לראות שהדברים אינם ברורים מאליהם, אבל כנראה שצריך בכל זאת להסביר.

קודם כל - ממש אין בעיה להתקשר בקשרים עסקיים עם אחרים מעל גבי הפורום.
אדרבא. זהו אחד הדברים הכי חשובים שלשמם נועד פרוג. להכיר אנשי מקצוע אחרים ולזכות לחשיפה כאיש מקצוע.
כל עוד שהדבר נעשה במסגרת הפעילות הטבעית של הפורום, ולא כאקט יזום של פרסום פעיל, הדבר תורם ומועיל לכלל ולפרט.

לדוגמה: פלוני שואל - האם יש למישהו המלצה על מעמד ספרים מקצועי? זכותו של הניק eliezer להציע את עצמו כאיש מקצוע מוביל בתחום העימוד.

בוודאי ובוודאי שזכותו של כל משתמש לבסס את מעמדו כאיש מקצוע מוביל בתחומו על ידי פעילות של ייעוץ וסיוע לזולת ואף שיתוף הציבור בפירות עבודתו. פעילות כזו, יש בה תועלת ליתר המשתמשים והיא הוגנת ומותרת לכתחילה ורצויה מאוד.

לעומת זאת, ברגע שנעשית פעילות יזומה שמגמתה פרסומית/שיווקית, זה כבר נכנס לקטגוריה נפרדת של ניצול המרחב הציבורי לצורך פרטי.
על מנת לעסוק בפעילות כזו, יש צורך באישור מאת הנהלת הפורום, אישור כזה עשוי להיות כרוך בתשלום עבור שירותי פרסום.

לדוגמה: יש לבקש אישור על פתיחת אשכול שעניינו הבלעדי פרסום ומכירת שירותים או מוצרים של פותח האשכול או של צד שלישי כלשהו.

לפעמים נעשית פעילות פרסומית תחת מסווה של עזרה לזולת.
למשל: מישהו שואל - איפה אפשר לקנות דיסק קשיח חדש?
ואז עלול לבוא מישהו ולענות: "אצלינו אפשר לקנות דיסק קשיח - ובכלל, יש לנו מחלקה שלמה של חלקי מחשב במחירים מצויינים ויש לנו עכשיו מבצע משתלם לחברי פרוג: קנה מסך וקבל מקלדת ועכבר מתנה!"
או במקרים מסויימים, במסווה של שיתוף לחוו"ד, מפרסמים מוצר דיגיטלי למכירה (ספר, פונט, אלמנטים, קורס אונליין, תוכנה, סקריפט).

הצד השווה שבכולם הוא שניתן לקבוע בקלות כי מטרת כותב ההודעה היא לשווק ולפרסם את עצמו ו/או את מרכולתו.

בנימה אישית אציין כי במשך כל שנות פעילותי בפורום, מעולם לא עסקתי באופן יזום בפרסום ובשיווק עצמי, אפילו לא שמתי חתימת מידע המודיעה לעולם אילו שירותים אני מציע ובאיזה אופן ניתן להשיג אותי.
בכל אופן, מספר ההזדמנויות העסקיות שהגיעו אלי בעקבות פעילותי בפרוג, הוא רב מספור.

מסקנת הדברים: לא צריך לדקדק דקדוקי עניות, מה נכנס בגדר פרסום ומה לא. כל עוד שהפעילות שלכם היא פעילות מסוג השתתפות בדיונים מקצועיים, עזרה הדדית, ייעוץ ושיתוף, הכל בסדר.
אבל אם אתם מעוניינים להשתמש בפרוג כאמצעי לקידום אינטרס עסקי או מסחרי כלשהו, הנכם מתבקשים להסדיר זאת באופן רשמי מול הנהלת האתר.

חלף עם הרוח

משתמש רשום
נכתב ע"י Aאילה;1465741:

חחחחחח
תותחית את!!!

טובי. בואי. >אייקון רמקול<

asf

משתמש פעיל
נכתב ע"י Aאילה;1465741:

אוף... חשבתי שכולם כבר הבינו שהגיע הזמן לעזוב את זה למה צריכים לחזור עוד הפעם ועוד הפעם לאותו דבר יאללא תעזוב את הפרשה של הפאות חיים דיבר על עוד דברים:cool:

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מי שלא מבין מה חיים רוצה, באמת הוא בבעיה.
אבל חובה על הרב חיים לתת פה הבהרות.
אני לא מבין [אני לא יודע מי זה] למה זה עם ניק 'דרושים' שבעצם 'ניקו' הוא פרסומו.
מילא תלמידי פרוג, זה חלק מהגדולה של המערכת והעומד בראשה -הרב חיים שמקדמים את התלמידים ונותנים להם במה להתקדם אחרי שלמדו את המקצוע אבל כעין ניק זה? זה סופר פרסום.

לכן לטובת כולם, חייבים להיות פה כללים ברורים גם שהם על חבל דק - וכן, קודם כל טובת המערכת שנותנת פה המון.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אחרי שנכתבו כל הדברים שהם ברורים מאליהם לכל משתמש באתר.
כולם יודעים שהאתר הוא פרי חזונו של חיים היקר.
אין לאיש (ובמיוחד לבוגרי פרוג) שום ספק באשר להשקעתו המרובה, הן בבית הספר, והן בתחזוקת האתר.
לא צריך לספר לאף משתמש מהי הפופולריות של פרוג במגזר החרדי, אני לא מכיר אתר חרדי שמשתווה אליו מבחינת יעילות, רמה, נוחות למשתמש, יחס בין המפעילים למשתמשים, כמו הפורום הנפלא הזה.
אני לא צריך לספר לאף אחד, שאל בית הספר של פרוג הגעתי רק דרך הפורום, לא היתה לי שום חשיפה כל כך אפקטיבית לפרוג כמוסד לימודים, כמו הפורום הזה.
נכון?
ברור שכך, כל מילה שנכתבה עד כה בשבחי פרוג, היא מיותרת לחלוטין, מכיוון שלכתוב שהשמש זורחת במזרח ב2500 מילים, זה יוצא קצת משעמם....

אז תבואו ותשאלו: "אם כך, למה אתה כפוי טובה? אתה לא מעריך את ההשקעה? איך אתה לא מתבייש להתנסח כך?"
התשובה שלי היא "לא, אני לא מתבייש, אני גאה."
-"במה אתה גאה?"
-"אני גאה בפרוג"
-"איך זה בא לידי ביטוי?"
-"זה בא לידי ביטוי בזה שאני יכול להביע את הדעות שלי, בזה שחשוב לי להביע את הדעות שלי, ובזה שבסופו של דבר, אחרי שתישוך הסערה, יהיה שם מישהו שקוראים לו חיים, שיעבור על כל הודעה, יבדוק אם מדובר בדברי טעם או בסתם הבלים, ויקח את הנאמר לתשומת ליבו".
-"אתה בטוח שזה יקרה?"
-"אני בטוח", אני אענה, "האתר עצמו מוכיח בעצם מהותו, מעצם חווית המשתמש הייחודית שלו. חווית משתמש לא נוצרת מהחלל הפנוי, היא תהליך של למידה, הפנמה, ויישום בשטח".
-"אבל הבעת את הביקורת שלך בצורה קצת יותר מדי חריפה".
-"אתה יודע, לפעמים אתה מסתכל על מריבות בין שני אחים, וחושב שמדובר באויבים מרים, איזה מאבקים, איזה מריבות... אבל אם אתה רואה את כל התמונה, אתה מבין שהאהבה שלהם האחד לשני כל כך גדולה, שהיא מכילה מקום אפילו למריבות שלהם, אפילו לוויכוחים הכי חריפים. דווקא בגלל שהבסיס שלהם כל כך איתן הם יכולים למתוח את הגבולות של איש ורעהו למחוזות שנראים קצת רחוקים".
עד כאן בנושא הביקורת על הביקורת.
ולעניין מה שנגרם לציבור, כבר הגבתי בארוכה לעיל.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
צילום סלפי אחרי קריאת האשכול ההזוי!
צפה בקובץ המצורף 218775
להשתומם עד כמה נמוך אנשים כפויי טובה יכולים לרדת,
כשהחלטה הגיונות, צודקת ומתבקשת מאת ההנהלה,
פוגעת להם בשיקול הדעת ומוציאה מהם את המיטב​

הייתי מצפה מאנשים שנהנים בוקר צהריים וערב מהאתר הנפלא הזה, להתנצל אישית בפני מנהלנו היקר באנשים חיים דיקמן, שהשקיע מאות אלפי שקלים בעשור האחרון לטובת המקום המדהים הזה, על הטיפשות, ההיתממות וגלגול העיניים, כלפי בקשה צנועה ומינימלית שיעזור לו פיננסית להחזיק את הראש מעל המים, כשהוא עושה כל זה בשבילנו. לנו בלבד.

קבצים מצורפים

• שוק.jpg
    KB 140.3 · צפיות: 11

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
והבהרות לאלו שלא הבינו את מה שחיים כתב, וש-Shia הסביר:
אפשר להתפרנס זה מזה. בשמחה. לכך הוקם הפורום.
אבל להשתמש בפלטפורמה ככוח קניה,
זאת אומרת לצרף אנשים יחד מפרוג, בכדי להוציא מחיר טוב,
ו/או למכור מוצרים לכלל (בשונה מהפרט), את זה יש לעשות בתיאום עם ההנהלה בלבד.
אין שום הגיון שניק פרטי ינכס לעצמו את הכוח הקניה של פרוג לצרכים אישיים,
כשאלו שהקימו את המקום הזה - יפסידו. בעיקר בטווח הרחוק.

ואם תשאלו, מה היה עד היום?
התשובה לכך גם פשוטה. העלמת עין. נסיון לתת לזה לעבור.
אבל הגל מאיים להציף ולטבוע אותנו, והגיע הזמן להגיד די. עד כאן.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סתם ככה, לא כדאי לכתוב פרטים אישיים של מכירות/אנשי מקצוע כי יש כאלה שעושים עם זה שימוש לרעה, בשביל זה יש את האישי
נכוויתי בעבר בגדול כאן

פאוור

משתמש פעיל
נכתב ע"י Aאילה;1465741:

זה כמו שההיא שגנבו לה את הקישוטים לסוכות ומכרו אותם בשקלים-
יבוא זה מהדוכן ובתגובה לזעקת החמס שלה יציע לה אחד חינם...

ציניות מכוערת שגובלת בטיפשות!

פיגי ו.

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני קצת סוטה מהנושא,
אבל אם בשיפור של אתר פרוג עסקינן, אז גם לי יש מה לומר
ראשית, אני די חדשה פה, מופתעת מרמת העזרה והתיחזוק של האתר הנהדר הזה ונעזרת בו לא פעם במהלך עבודתי כגרפיקאית.
אין ספק שמנהלי האתר עושים עבודה מצוינת ומוצאים את המיטב והמירב, ולא מגיע להם שאי מי מהחברים יגרום להם ולו בעקיפין להפסדים, ועלינו לציית במאת אחוזים לדרישותיהם, הפולמוסים פה ממש לא במקום
אני רציתי לעורר את תשומת הלב לנקודה אחרת שמפריעה לי כאן מאד!!! לא פעם אני פותחת אשכול מקצועי(!) בפורומים של חו"ד וכ' וכן ניקים אחרים שפותחים אשכולות של חו"ד וייעוץ, בקשות עזרה לצורך עבודתם, שזה בעצם מטרתו האמיתית של הפורום, בין התגובות פתאום יכול מישהו להכניס איזו הערה מטופשת ומכאן טאילך האשכול הופך במה לתחליף משפטים ועקיצות בלי טיפת קשר לנקדת המוצא, זה כבר קרה אלפי פעמים, ואני מבקשת ממכם חברי פרוג, שימו לב שאתם מגיבים באשכול זה מה שהתבקשתם להגיב? או שהייתה פה איזו שהיא הסחפות......
(לא יודעת איך יוצרים קישור, אהל תסתכלו באשכול שפתחתי "איני צלמת אבל אוהבת לצלם, חוו דעתכם" ותבינו על מה אני מדברת...)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה