לחברי האתר - הודעה חשובה.

מצב
הנושא נעול.

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
קצת לאיזון....
נראה לי שנקסט אמורים לשלם הון עתק על כל הפרסום כאן באתר, כנ"ל אלי אקספרס ועוד.
וברצינות-
מאוד קשה להבחין ולהבדיל בכזה פורום מה נקרא פרסום ומה לא,
יש דברים שברור שזה פרסום
אבל אם אני ממליצה על ורמוקס לתולעים, אני עושה פרסומת לורמוקס לא?
ואם אני כותבת שבקידישיק יש עכשיו מכנס ב- 40% אז זה גם פרסום בחינם ? (ולא, אין לי כלום עם קידישיק זה נטו לתועלת הציבור!)
בקיצור יש כאן חבל דק, ותכלס אני מאמינה שרב ההודעות כאן תמימות ורגילות אף אחד לא מתכון לחפור מתחת למערכת...
המעט שכן, זו בעיה.
ואם נתחיל לחשבן לפני כל הודעה: "רגע זה פרסום או לא.?!", זאת בעיה רצינית...

מיכל101

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י חויד;1465445:
קצת לאיזון....
וברצינות-
יש דברים שברור שזה פרסום
ואם אני כותבת שבקידישיק יש עכשיו מכנס ב- 40% אז זה גם פרסום בחינם ? (ולא, אין לי כלום עם קידישיק זה נטו לתועלת הציבור!)
בקיצור יש כאן חבל דק, ותכלס אני מאמינה שרב ההודעות כאן תמימות ורגילות אף אחד לא מתכון לחפור מתחת למערכת...
המעט שכן, זו בעיה.
ואם נתחיל לחשבן לפני כל הודעה: "רגע זה פרסום או לא.?!", זאת בעיה רצינית...
זו בעיה ידועה של פורום איש את רעהו שהופך לפעמים לפורום פטפוטים...

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Shia;1465429:
אני יושב וקורא את חילופי הדברים באשכול הזה, ומהודעה להודעה מוצא את עצמי מתפלא ואף נדהם.

קודם כל קצת רקע ופרופורציות, למי שאיבד אותן:
פורום פרוג הוא פרויקט שפועל כבר קרוב לעשור, כמיזם ללא כוונת רווח.
במשך השנים הושקע הון כספי גדול באחזקת האתר והפעלתו.
במשך השנים הושקעו אלפי שעות בניהול שוטף של האתר ותחזוקתו, בפתרון משברים, בתחרויות נושאות פרסים ובטיפוח הקהילה הפועלת כאן.
ומי עומד מאחורי כל זה? האם זה ארגון כלשהו, או אולי צוות גדול של עובדים בתשלום? לא.
הכל הכל עבודה של אדם יקר אחד ושמו ר' חיים דיקמן הי"ו, שנושא את כל המפעל הזה על כתפיו בעדינות, בצניעות ובסבלנות אין קץ.

עבור רבים כל כך פרוג היווה בית מקצועי חם וחממה לצמיחה ולהתפתחות אישית ומקצועית.
אינספור הזדמנויות עסקיות ושיתופי פעולה עסקיים נרקמו בחסות האתר הנפלא הזה.
אינספור מעשי חסד נעשים מידי יום תחת קורת הגג הוירטואלית של אתר פרוג.
רבים כל כך מאיתנו חייבים הכרת הטוב גדולה לאיש היקר שכל זה מתאפשר בזכות המסירות שלו, שלא על מנת לקבל שכר.

והנה קם האיש היקר ופונה לחברי האתר בבקשה צנועה ולגיטימית:
נא לתאם עם הנהלת האתר כל פעילות בעלת אופי מסחרי/שיווקי.

כמובן היה אפשר להנחית הוראה זו באשכול נעול, באופן אנונימי ורשמי ולפעול ביד קשה נגד מפרי הנהלים, אבל מי שמכיר את הרב דיקמן יודע שזה פשוט מנוגד לאופי שלו. לכן הוא פונה בלשון רכה, בפניה אישית ובגובה העיניים ומקווה שדבריו יתקבלו בהבנה ובשיתוף פעולה.

אלא שכאן נכונה לו הפתעה - מתברר שבין חברי האתר ישנם כאלה שאינם רואים עצמם חייבים בהכרת הטוב על הכנסת האורחים ודעתם אינה נוחה מהבקשה.
אם זה היה מסתכם בכך, עוד הייתי יכול להבליג על כך אך מסתבר שבין אותם חברים ישנם כאלה שאף מלאים תרעומת וביקורת. והם משתמשים באותה במה שניתנת להם ומנצלים אותה לבקר בפומבי את מדיניות האתר ולפתוח בעימות חזיתי עם בעל הבית.

אז ניחא, ניתן לסלוח לגברת שכנראה חשה נסערת בעקבות מעורבותה האישית במקרה מסויים שחרג מהנוהל. היא אמנם לא היתה צריכה להפוך את החיכוך האישי שלה לעימות ציבורי קבל כל משתמשי האתר, אבל אין תופסים אדם בשעת כעסו.
אבל משתמשים אחרים שקופצים על המציאה ומרגישים בנוח לחלק ציונים ולמתוח ביקורת - זה באמת מעבר לכושר העיכול שלי.

אולי זה רק אני, אבל נראה לי שיש כאן חריגה בוטה מגבולות הטעם הטוב.

טוב שמישהו חסך לי מילים..

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י חויד;1465445:
קצת לאיזון....
וברצינות-
יש דברים שברור שזה פרסום
המעט שכן, זו בעיה.

אני לא חושב שמאוד קשה להבחין ולהבדיל מה נקרא פרסום ומה לא.

אני חושב שכל בר דעת מבין שהמלצה על תכשיר רפואי כזה או אחר או המלצה על חנות שבה ניתן לרכוש מוצר מסויים בזול, אינה בכלל ההגדרה של פעילות מסחרית או שיווקית.

נכתב ע"י חויד;1465445:
אם נתחיל לחשבן לפני כל הודעה: "רגע זה פרסום או לא.?!", זאת בעיה רצינית...

קודם כל, לחשבן לפני כל הודעה אם היא ראויה להיכתב או לא, זה הרגל מצויין.

שנית, די קל לדעת אם ההודעה נחשבת כפרסום או לא:
אם מגמת ההודעה היא לקדם באופן פעיל יוזמה עסקית או מסחרית, גם אם יש בכך תועלת לציבור, יש לקבל אישור מההנהלה לפירסומה.
לעומת זאת אם מגמת ההודעה היא מתן מידע שימושי לבקשת משתמש אחר, מן הסתם שאין בכך חריגה מהנוהל.

בכל מקרה של ספק, מומלץ לבדוק מול אחד ממנהלי הפורומים.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י Shia;1465429:
אני יושב וקורא את חילופי הדברים באשכול הזה, ומהודעה להודעה מוצא את עצמי מתפלא ואף נדהם.

קודם כל קצת רקע ופרופורציות, למי שאיבד אותן:
פורום פרוג הוא פרויקט שפועל כבר קרוב לעשור, כמיזם ללא כוונת רווח.
במשך השנים הושקע הון כספי גדול באחזקת האתר והפעלתו.
במשך השנים הושקעו אלפי שעות בניהול שוטף של האתר ותחזוקתו, בפתרון משברים, בתחרויות נושאות פרסים ובטיפוח הקהילה הפועלת כאן.
ומי עומד מאחורי כל זה? האם זה ארגון כלשהו, או אולי צוות גדול של עובדים בתשלום? לא.
הכל הכל עבודה של אדם יקר אחד ושמו ר' חיים דיקמן הי"ו, שנושא את כל המפעל הזה על כתפיו בעדינות, בצניעות ובסבלנות אין קץ.

עבור רבים כל כך פרוג היווה בית מקצועי חם וחממה לצמיחה ולהתפתחות אישית ומקצועית.
אינספור הזדמנויות עסקיות ושיתופי פעולה עסקיים נרקמו בחסות האתר הנפלא הזה.
אינספור מעשי חסד נעשים מידי יום תחת קורת הגג הוירטואלית של אתר פרוג.
רבים כל כך מאיתנו חייבים הכרת הטוב גדולה לאיש היקר שכל זה מתאפשר בזכות המסירות שלו, שלא על מנת לקבל שכר.

והנה קם האיש היקר ופונה לחברי האתר בבקשה צנועה ולגיטימית:
נא לתאם עם הנהלת האתר כל פעילות בעלת אופי מסחרי/שיווקי.

כמובן היה אפשר להנחית הוראה זו באשכול נעול, באופן אנונימי ורשמי ולפעול ביד קשה נגד מפרי הנהלים, אבל מי שמכיר את הרב דיקמן יודע שזה פשוט מנוגד לאופי שלו. לכן הוא פונה בלשון רכה, בפניה אישית ובגובה העיניים ומקווה שדבריו יתקבלו בהבנה ובשיתוף פעולה.

אלא שכאן נכונה לו הפתעה - מתברר שבין חברי האתר ישנם כאלה שאינם רואים עצמם חייבים בהכרת הטוב על הכנסת האורחים ודעתם אינה נוחה מהבקשה.
אם זה היה מסתכם בכך, עוד הייתי יכול להבליג על כך אך מסתבר שבין אותם חברים ישנם כאלה שאף מלאים תרעומת וביקורת. והם משתמשים באותה במה שניתנת להם ומנצלים אותה לבקר בפומבי את מדיניות האתר ולפתוח בעימות חזיתי עם בעל הבית.

אז ניחא, ניתן לסלוח לגברת שכנראה חשה נסערת בעקבות מעורבותה האישית במקרה מסויים שחרג מהנוהל. היא אמנם לא היתה צריכה להפוך את החיכוך האישי שלה לעימות ציבורי קבל כל משתמשי האתר, אבל אין תופסים אדם בשעת כעסו.
אבל משתמשים אחרים שקופצים על המציאה ומרגישים בנוח לחלק ציונים ולמתוח ביקורת - זה באמת מעבר לכושר העיכול שלי.

אולי זה רק אני, אבל נראה לי שיש כאן חריגה בוטה מגבולות הטעם הטוב.

חותם על כל מילה, יש הרבה דברים שפרוג כמכללה נותן לתלמידיו הרבה מעבר למקובל, כמעט כל חודש יש לי מייל בנוסח "ראיתי עבודות שלך בפרוג" ומשם הדרך מתגלגלת לעבודה או פרוייקט גדול, הפרוייקט הראשון שלי, פרוג הביאו לי אותו ומשם הכל היסטוריה.

לדעתי מי שלא מכיר את הנפשות הפועלות ואת פועלם עושה עוול פשוטו כמשמעו.

מיכל נ.

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אשריכם פרוג
ה' כ"כ אוהב אתכם ולא רצה שתגעו בכסף טמא של רווח מפאות,
ועוד כאלה מזעזעות כמו שפרסמו באשכול הזה

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
גם אני הקטנה מצטרפת לשבח אכסניית פרוג שבנתה אותי כצלמת, השילוב של הלימודים בפרוג עם החו"ד המקצועיות שהשתפשפתי איתן כאן בפורום הקפיצו אותי קדימה..
וזה חוץ למה שגיליתי אח"כ, שזה מביא לקוחות!
אני מגבה לגמרי את ההנהלה בענין הפרסום, אם מגיעים למצב שמפרסמים נמנעים מלפרסם ברור שצריך לעצור.

ושוב, תודה לפרוג והעומדים מאחוריו.

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
האתר הזה מדהים ביופיו
נתינת החברים זה לזה ברמה שסנגורן של ישראל לא היהמבין איך משיח לא בא בקצב של נדיבות הלב והרצון לעזרה מהרבה 'ניקים' פה.
וכל זה זכויות שמצטברות למנהל האתר.

רק שלא ברור לי די צרכי אז אני שואל.
אם מחר אני מארגן קבוצת רכישה של פונטים או כסא למחשב פה באתר.

מה עלי לעשות?

YG&K

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י נס ופלא;1465551:
האתר הזה מדהים ביופיו
נתינת החברים זה לזה ברמה שסנגורן של ישראל לא היהמבין איך משיח לא בא בקצב של נדיבות הלב והרצון לעזרה מהרבה 'ניקים' פה.
וכל זה זכויות שמצטברות למנהל האתר.

רק שלא ברור לי די צרכי אז אני שואל.
אם מחר אני מארגן קבוצת רכישה של פונטים או כסא למחשב פה באתר.

מה עלי לעשות?
מה הבעייה פשוט לשאול קודם?

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אולי זה לא הוגן מול ההנהלה, אבל אני מבין שהר' דיקמן הוא אדם מאד מאד מאד טוב והוא ימחל לי אם התגובה שלי לא מוצאת חן בעיניו, וכן, אני ישמח אם הוא ימחוק את זה אם זה לא מוצא חן. (פותחין בכבוד אכסניא).

יש כאן בפרוג המון המון ניקים שגרמו להתרחבותו ולגדילתו של הפורום. אני מביא לדוגמא: "שמח לעזור, MOYSHE, SHIA, קקטוס, BRIS, יהודה מילר, וכן רבים וטובים שאני באופן אישי נעזרתי בהם (וסליחה על מי ששכחתי להזכיר אותו) שמשקיעים המון זמן בעזרה הדדית וסיוע לחברים בפורום.
אני חושב שמגיע להם הכרת הטובב מצד הנהלת האתר ולתת להם את האפשרות להסתייע בחברי האתר תוך כדי סיוע לאחרים.
אני זוכר את פופקו שארגן קבוצה של תיקון וניקוי מחשבים ב 300 ש"ח, מישהו ניזוק מזה ? הוא השקיע ומשקיע כל כך הרבה, לא מגיע לו קצת פרסום אישי ?

אולי אפשר לעשות, שניקים קבועים שנמצאים באתר ופעילים בו (יותר משלש שנים, או יותר מ 5000 הודעות או שקיבלו יותר מ 4000 תודות) יוכלו להשתמש באתר בצורה חכמה ומוסתרת לקידום העסקים שלהם.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אשכול מעניין.

אם לסכם הנהלת פרוג מתנגדת לפרסום שבא במספרים גבוהים, אך אינה מתנגת לסיוע פרטי, כן?

כי אישית פתחתי אשכול על "מי ממליץ על יועץ משכנתאות" ואכן סגרתי עם יועץ בעקבות ניק בפרוג, גם גרפיקאית מצאתי כאן, מורות שרצו תכניות שלי וכדומה- אז מה משתמע, האם עלי לשלם לפרוג על הפלטפורמה שניתנה לי? האם היועץ שבשרותיו השתמשתי צריך לשלם לפרוג דמי תיווך?

דרוש דיוק, כי אכן בקצב הזה כל הודעה עלולה להשתמע כ"תחכום שיווקי".

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י מילה בסלע;1465579:
אשכול מעניין.

אם לסכם הנהלת פרוג מתנגדת לפרסום שבא במספרים גבוהים, אך אינה מתנגת לסיוע פרטי, כן?

כי אישית פתחתי אשכול על "מי ממליץ על יועץ משכנתאות" ואכן סגרתי עם יועץ בעקבות ניק בפרוג, גם גרפיקאית מצאתי כאן, מורות שרצו תכניות שלי וכדומה- אז מה משתמע, האם עלי לשלם לפרוג על הפלטפורמה שניתנה לי? האם היועץ שבשרותיו השתמשתי צריך לשלם לפרוג דמי תיווך?

דרוש דיוק, כי אכן בקצב הזה כל הודעה עלולה להשתמע כ"תחכום שיווקי".
זה פשוט לגמרי, ונכתב למעלה.
עזרה פרטית:דהיינו מצאת לעצמך את האנשי מקצוע שרצית, אין בעיה.
קבוצות והתארגנויות רק באישור ההנהלה.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בקשה להבהרות מממנהלנו החשוב שליט"א

אינני בא לערער על שום החלטה של ר' חיים שליט"א זה האתר שלו, והוא הקובע הבלעדי.
ועוד, שח"ו לכפור בטובה.
אבל אודה מאד על הבהרת הדברים יותר ברור.

לעיתים קרובות התשובה המועילה לשאלת ניק, היא גם רווח עסקי לעונה.
(ואביא דוגמה שלא קשורה אלי, כדי לא להפר האיסור לפרסם תוך כדי)

נניח שיש מומחה בתחזוקת מחשב, גולש בפורום קבוע, ועונה על שאלות בתחום מדי יום.
חלק משמעותי מהתשובות עלול להיות הצעה לשדרג חומרה או לתת תמיכה בתשלום בהתקנות וכד' וממילא הניק יפנה כבר אל המומחה הנ"ל ויצא לו רווח מזה.
אבל זה מה שהניק השואל באמת צריך לקבל כתשובה. ואם ניק אחר היה עונה את אותה תשובה ממש, זה היה תקין לגמרי אני משער.
אז האם על המומחה הנ"ל להמנע מלסייע כי הוא עלול להרוויח מזה?
או אולי לשלם תמלוגים לפרוג?

ומי שמומחה בניהול חשבונות, הרי ברור שכל תשובה טובה שייתן היא בעצם פרסומת עבורו. הרי הוא לא ניק חסוי.
האם עליו לעזוב את פרוג?

יובהר שנית שאני לא שואל בהתרסה.
רק בנסיון למצוא גדרים ברורים.

ובחתימה אפרוס בשלום אכסניה, ומרא דאתרא. השם יאריך ימיהם בטוב ובנעימים.

(נ"ב: שאלתי גם בפרטי, אולם לטובת הכלל שואל גם פה בפומבי)

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י מיכל123;1465566:
יש כאן בפרוג המון המון ניקים שגרמו להתרחבותו ולגדילתו של הפורום. אני מביא לדוגמא: "שמח לעזור, MOYSHE, SHIA, קקטוס, BRIS, יהודה מילר, וכן רבים וטובים שאני באופן אישי נעזרתי בהם (וסליחה על מי ששכחתי להזכיר אותו) שמשקיעים המון זמן בעזרה הדדית וסיוע לחברים בפורום.
אני חושב שמגיע להם הכרת הטובב מצד הנהלת האתר ולתת להם את האפשרות להסתייע בחברי האתר תוך כדי סיוע לאחרים.
אני זוכר את פופקו שארגן קבוצה של תיקון וניקוי מחשבים ב 300 ש"ח, מישהו ניזוק מזה ? הוא השקיע ומשקיע כל כך הרבה, לא מגיע לו קצת פרסום אישי ?

לא הבנתי
הרי מי שנהנה מהעזרה זה אנחנו ולא ר' חיים
אז מי שצריך להכיר טובה/לשלם זה אנחנו. לא?

חוץ מזה דובר רק על פורום איש את רעהו ולא על הפורומים האחרים. ראה בהודעה הראשונה באשכול.

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י eliezer;1465593:
אינני בא לערער על שום החלטה של ר' חיים שליט"א זה האתר שלו, והוא הקובע הבלעדי.
ועוד, שח"ו לכפור בטובה.
אבל אודה מאד על הבהרת הדברים יותר ברור.

לעיתים קרובות התשובה המועילה לשאלת ניק, היא גם רווח עסקי לעונה.
(ואביא דוגמה שלא קשורה אלי, כדי לא להפר האיסור לפרסם תוך כדי)

נניח שיש מומחה בתחזוקת מחשב, גולש בפורום קבוע, ועונה על שאלות בתחום מדי יום.
חלק משמעותי מהתשובות עלול להיות הצעה לשדרג חומרה או לתת תמיכה בתשלום בהתקנות וכד' וממילא הניק יפנה כבר אל המומחה הנ"ל ויצא לו רווח מזה.
אבל זה מה שהניק השואל באמת צריך לקבל כתשובה. ואם ניק אחר היה עונה את אותה תשובה ממש, זה היה תקין לגמרי אני משער.
אז האם על המומחה הנ"ל להמנע מלסייע כי הוא עלול להרוויח מזה?
או אולי לשלם תמלוגים לפרוג?

ומי שמומחה בניהול חשבונות, הרי ברור שכל תשובה טובה שייתן היא בעצם פרסומת עבורו. הרי הוא לא ניק חסוי.
האם עליו לעזוב את פרוג?

יובהר שנית שאני לא שואל בהתרסה.
רק בנסיון למצוא גדרים ברורים.

ובחתימה אפרוס בשלום אכסניה, ומרא דאתרא. השם יאריך ימיהם בטוב ובנעימים.

(נ"ב: שאלתי גם בפרטי, אולם לטובת הכלל שואל גם פה בפומבי)

אני לא מוסמך לענות במקום ר' חיים

אבל בהודעה שהוא כתב בתחילת האשכול דובר על תעשיית הפרסומות בפורום איש את רעהו ולא בפורומים המקצועיים
כך שאתה יכול להמשיך לעזור לנו באינדיזיין גם אם זה כלול במכירת סקריפטים. אתה לא אמור לעשות זאת בחינם. בשביל זה והדומה לזה נועד הפורום. וה"ה לשאר הדוגמאות שהבאת.

נ.ב. אין לסמוך ע"ז למעשה אלא א"כ ר' חיים יאשר את הדברים.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י דוד|אסתי;1465609:
ההודעה שהוא כתב בתחילת האשכול דובר על תעשיית הפרסומות בפורום איש את רעהו ולא בפורומים המקצועיים
זה ברור שזה לא נכון. אין לי מושג מאיפה שאבת את זה.
כל מה שהוא כתב, קיים בכל חלק מחלקי הפורום, ללא יוצא מן הכלל. אחרת, מה הועילו חכמים בתקנתם? אתמהה.

ולעצם העניין, לא מבין את הדיון. ר' חיים הוא הבעה"ב, וזכותו לעשות ככל העולה על רוחו. ללא מקום לוויכוחים ודיונים.

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י המקצוען;1465612:
זה ברור שזה לא נכון. אין לי מושג מאיפה שאבת את זה.
כל מה שהוא כתב, קיים בכל חלק מחלקי הפורום, ללא יוצא מן הכלל. אחרת, מה הועילו חכמים בתקנתם? אתמהה.

מכאן שאבתי
אי לכך ובהתאם לזאת, להלן כללים ברורים ונוקשים לגבי פעילות איש את רעהו:
1. אין לפתוח שום דיון שאינו עזרה פרטית, אם זה בנוגע למידע שזקוקים לו, ואם זה בבקשת עזרה/סיוע בנושאים שונים.
2. אין לפתוח שום נושא פרסומי לאף גורם ללא אישור ההנהלה, ואין הבדל בין מכירה קבוצתית או פרסום עסק או חוג לימודי.
3. אין לפתוח שום דיון השקפתי מכל סוג, לא דיוני התחזקות ולהבדיל לא דיונים פוליטיים או חדשותיים.

מה גם שהוא פתח את האשכול הזה רק בפורום איש את רעהו ולא בכל הפורומים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בנימה רצינית לגמרי, תכננתי לפתוח פה אשכול בשביל לשאול אם מישהו במקרה יודע מה המבצעים עכשיו ב TOGO (מחכה למבצע מגפים ב- 50 ש"ח, שיש בסוף כל חורף)
זה לגיטמי או לא?

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י דוד|אסתי;1465613:
מכאן שאבתי
אוקי, הבנתי לאן חיברת את המשאבה, אבל אם תתפוס את העיקרון שעומד מאחורי העניין, תבין שאין מקום לדבריך כלל.
במקרה [:)] יצא לו במקלדת "איש את רעהו", אבל העיקרון ברור. וממילא אין מקום לחלק בין איש את רעהו לפורום אחר. ושוב, לדבריך, מה הועילו חכמים בתקנתם?

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גם זה נכתב במקרה?
לאט לאט בפורום הזה התפתחה תעשיה שלמה הכוללת פרסומים גלויים וסמויים לעסקים שונים, אשכולות יח"צ וכו'. דיונים בנושאים נרחבים חיוביים ושליליים, דיוני התחזקות בצניעות
ושמירת הלשון ולהבדיל דיוני חדשות ודיני פוליטיקה.

הבנת הנקרא פשוטה!!!
חוץ מזה לשיטתך הוא היה צריך לכתוב גם התפתחה כאן תעשייה שלימה של מכירת מחשבים וציוד היקפי סקריפטים פונטים וכו'.

בכ"א לא נתווכח מחר כנראה תגיע הבהרה מר' חיים ונראה בדיוק למה הוא התכוון.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה