סוכרת סוג 1 לופ, 780 ועוד.... מה נסגר עם הלולאה הסגורה?

dasi971

משתמש רשום
איך מאשרים?
מה זאת אומרת איך?בכללי כדי שהקופה תאשר לקנות?
צריך לבקש מהרופא המטפל בבית חולים שיגיש בקשה למרשם
עכשיו ליומגב יש אותה רק בלאומית, גם מכבי אישרו אבל עדיין לא משווקים את זה בביתי מרקחת,
ככה שאין כל כך מה לעשות עם האישור הזה

מקליד

משתמש רשום
עימוד ספרים
אבל הבנתי שמכבי מאשרים את הליומגב אבל לא משווקים אותו בבתי מרקחת

גם מכבי אישרו אבל עדיין לא משווקים את זה בביתי מרקחת
אני במכבי, ביקרתי ביום חמישי האחרון אצל רופאת סוכרת, והיא נתנה לי מרשם ידני לליומג'ב לבית מרקחת פרטי, לדבריה לא ניתן כרגע לקבל במכבי, ואי אפשר להוציא מרשם מודפס, אז אני לא חושב שזה נכון לומר שמכבי אישרו את הליומג'ב.

סמילי

משתמש מקצוען
אני במכבי, ביקרתי ביום חמישי האחרון אצל רופאת סוכרת, והיא נתנה לי מרשם ידני לליומג'ב לבית מרקחת פרטי, לדבריה לא ניתן כרגע לקבל במכבי, ואי אפשר להוציא מרשם מודפס, אז אני לא חושב שזה נכון לומר שמכבי אישרו את הליומג'ב.
כמה עולה ידני?

חד גדיא

משתמש רשום
מנוי פרימיום
מה זאת אומרת איך?בכללי כדי שהקופה תאשר לקנות?
צריך לבקש מהרופא המטפל בבית חולים שיגיש בקשה למרשם
עכשיו ליומגב יש אותה רק בלאומית, גם מכבי אישרו אבל עדיין לא משווקים את זה בביתי מרקחת,
ככה שאין כל כך מה לעשות עם האישור הזה

למיטב ידיעתי ליומג'ב ניתן למבוטחי כל הקופות חוץ ממכבי.
אני במאוחדת על כל פנים ומקבל בלי בעיה.
באופן פרטי כמובן שכל אחד יכול לקנות אם הוא מקבל מרשם מרופא.

מקליד

משתמש רשום
עימוד ספרים
כמה עולה ידני?
עדיין לא קניתי, הייתי בבית מרקחת פרטי היום בבוקר ואמרו לי שהמחיר הוא 97 ש"ח לבקבוקון של 10 מ"ל, לעומת זאת בקובץ אקסל שהורדתי מאתר משרד הבריאות כתוב שהמחיר המרבי לצרכן כולל מע"מ הוא 88.53 ש"ח.
אני מתכוון לעשות השוואת מחיר בכמה מקומות.
אני מצרף כאן את הקובץ, ר' שורה 1664

קבצים מצורפים

• TM01012023.xlsx
    KB 339.6 · צפיות: 4

נשמת כל חי

משתמש רשום
אולי יש מי שמרוצים אבל אני לא!
אני עם 780 ו-נובורפיד.
אסביר:
קודם ל-780 הייתי עם משאבה של מדטרוניק וסנסור של דקסקום. הסנסור של דקסקום הוא מצויין כי יש אפשרות להוריד את האפליקציה שלו על שיאומי טאצ וגם לשנות את הצלילים המעצבנים למנגינות ועוד...
מאז שהתחברתי ל-780 הוא דורש בלי סוף כיולים, החיישן פג לפני הזמן האמור, החיבור לגוף מסורבל. בלי סוף התראות קוליות מעצבנות (אחרי מס' קטן של רטט עובר לטרטור לא נעים) ומדובר על אירועים כמו עדכוני חיישן ועוד... בקיצור ללא סמארטפון הופכים להיות דמויות מצפצפות... בלי קשר להיפו או היפר. ומבחינת הפעילות האיזונית שלו, הוא לא כ"כ מונע אירועי היפו (לאחרונה שמתי לב שבכלל לא... יותר פועל בתיקון מערך גבוה!
זו התרשמותי האישית! יתכן ואתם תסתדרו איתו יפה! אבל כדאי לנסות חודש תוך שימת לב לכל הפרמטרים ולהחליט מיד אם מרוצים או לא מרוצים!
אני מעדיף לחזור לסנסור של דקסקום.
מעניין דווקא אני כמעט שנה עם ה780 ומאז החיים שלי פשוט השתנו!!!
אין יותר כמעט היפויים..... וכל ההתעסקות עם הסוכרת ירדה לי כמעט מסדר היום
יש ימים שבזכות זה אני שוכחת שיש לי סוכרת!!
אני יבהיר שהייתי כבר עם ליברה וזריקות אחכ כמה שנים עם 640 עם סנסור רציף שהיה סיוט ממש מרוב חוסר דיוק
מעניין אם יש לך סנסור רציף גרדיאן 4 אצלי זה ממש מדויק
וה780 הצלת נפשות ממש!!
ממליצה מאד!!

dasi971

משתמש רשום
מעניין דווקא אני כמעט שנה עם ה780 ומאז החיים שלי פשוט השתנו!!!
אין יותר כמעט היפויים..... וכל ההתעסקות עם הסוכרת ירדה לי כמעט מסדר היום
יש ימים שבזכות זה אני שוכחת שיש לי סוכרת!!
אני יבהיר שהייתי כבר עם ליברה וזריקות אחכ כמה שנים עם 640 עם סנסור רציף שהיה סיוט ממש מרוב חוסר דיוק
מעניין אם יש לך סנסור רציף גרדיאן 4 אצלי זה ממש מדויק
וה780 הצלת נפשות ממש!!
ממליצה מאד!!
האמת שבחצי שנה הראשונה היה מעולה
מי שקודם היה לו התעסקות ממש עם הסוכרת זה בהחלט מוריד המון
מי שנותן אמון במשאבה במאה אחוז בלי התעסקות אז זה ממש מביא לאיזון,
אבל ברגע שטיפה מתערבים לה בתפעול או מזייפים נתונים זה משבש את כל התפעול שלה לגמרייי
כאחת שלא ממש נותנת אמון בה זה קרה לי,כי ראיתי שהסנסור לא מדייק בכלל יותר מ30% סטייה
שבסכור היה 78 היא כתבה מתחת ל50 וזה
ומתקן מידי חזק את הסוכר
לפני יומים היה לי סוכר 90 וראיתי שהמשאבה נתנה בזאלי וזה הוריד אותי ל58 שזה ממש לא אמור לקרות
הפוך המשאבה הזאת אמורה ממש להפחית את הירידות סוכר משמעותית ולא ראיתי שזה קורה

סמילי

משתמש מקצוען
האמת שבחצי שנה הראשונה היה מעולה
מי שקודם היה לו התעסקות ממש עם הסוכרת זה בהחלט מוריד המון
מי שנותן אמון במשאבה במאה אחוז בלי התעסקות אז זה ממש מביא לאיזון,
אבל ברגע שטיפה מתערבים לה בתפעול או מזייפים נתונים זה משבש את כל התפעול שלה לגמרייי
כאחת שלא ממש נותנת אמון בה זה קרה לי,כי ראיתי שהסנסור לא מדייק בכלל יותר מ30% סטייה
שבסכור היה 78 היא כתבה מתחת ל50 וזה
ומתקן מידי חזק
לפני ימים היה לי 90 וראיתי שהמשאבה נתנה בזאלי וזה הוריד אותי ל58 שזה ממש לא אמור לקרות
הפוך המשאבה הזאת אמורה ממש להפחית את הירידות סוכר משמעותית ולא ראיתי שזה קורה
הרעיון הוא שהסנסור יהיה מדויק
פשוט לשגע את החברה עד שיתנו לך מענה

dasi971

משתמש רשום
נכון כי אחרת הכל משתבש,
דברתי עם מדטרוניק כמה פעמים אמרו אולי להחליף אזור,
לכייל יותר, למרות שאני מכיילת המון
אני לא סומכת על הסנסור וכל סוכר חריג בודקת בדם
בנתיים לא נתנו לי מענה לחוסר דיוק של הסנסור, למרות ששאלתי במרפאה ולדעת הרופאה גרדיאן 4 הוא הכי מדויק שיש כרגע
למרות שאני מרגישה שדקסקום היה מדויק יותר.

נשמת כל חי

משתמש רשום
אצלי מאד מדויק
אם היה לא מדויק לעיתים נדירות אצלי להיפך שהוא כותב לדוגמא 80 ותכלס הוא כבר ב55......
אני אישית בגלל שסבלתי מאד מהיפויים עם ה640 ביקשתי מהם שיעשו לי ב780 את הטווח יעד של הסמרטגארד הכי גבוה נראה לי 110,אם אני לא טועה וככה זה מפחית משמעותית את הסיכוי להיפו

נשמת כל חי

משתמש רשום
נכון כי אחרת הכל משתבש,
בנתיים לא נתנו לי מענה לחוסר דיוק של הסנסור, למרות ששאלתי במרפאה ולדעת הרופאה גרדיאן 4 הוא הכי מדויק שיש כרגע
מעניין ב780 הוא מבקש ממך לכייל?אצלי רק כשאני מחליפה סנסור...
לא ניסיתי דקסקום נשמע שיחסית מדויק

סמילי

משתמש מקצוען
אצלי מאד מדויק
אם היה לא מדויק לעיתים נדירות אצלי להיפך שהוא כותב לדוגמא 80 ותכלס הוא כבר ב55......
אני אישית בגלל שסבלתי מאד מהיפויים עם ה640 ביקשתי מהם שיעשו לי ב780 את הטווח יעד של הסמרטגארד הכי גבוה נראה לי 110,אם אני לא טועה וככה זה מפחית משמעותית את הסיכוי להיפו
את יכולה לשנות את זה לבד
אגב, לדעתי יותר טוב לעשות היעד הנמוך והזמן אינסולין הקצר
ככה לא מתחיל לעלות ואז אין סיבוכים של היפו
כי ברגע שזה נהיהנגבוה והוא נותן הרבה אינסולין קשה לו כבר עצור את זה

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
לפעמים צריך לשתות מים
ואו לעסות את האזור

כי הסנסור לא בודק את הדם אלא נוזל אחר בגוף

סמילי

משתמש מקצוען
נכון כי אחרת הכל משתבש,
הם בדקו לך את המשדר?

מאיר M

משתמש חדש
מדריך לסוכרתי המבולבל....

הגדרת "לולאה סגורה" – משאבת אינסולין שמקבלת הוראות אוטומטיות על פי מדידות סוכר של מד רציף.

ובמילים פשוטות: סנסור שבודק סוכר באופן רציף, שולח תוצאות למערכת ממוחשבת כלשהי, והיא יודעת לנקוט בפעולות מול משאבת האינסולין בהתאם לתוצאות ערכי הסוכר באותו רגע.

מדוע נקרא שמה לולאה סגורה (לופ) כי המערכת עובדת ללא מגע יד אדם וחוזרת על הפעולות בכל רגע נתון.

עכשיו נצלול לעומק הענין.

מי המציא את הלופ? ובכן, הלופ הומצא כמעט במקרה על ידי משתמשת שבסך הכל ניסתה להניע את חברת הטכנולוגיה שלה להגביר את השמע בהתרעה כי לא היתה מתעוררת ממנו בלילה... אז החברה כמו כל חברה שמכבדת את עצמה... צקצקה וסרבה... המוצר מושלם מבחינתם. אותה גברת הצליחה איכשהו בעזרת ידיד שהיה גאון מחשב לחבר את המשאבה שלה למחשב ביתי דרך התקן אלחוטי כלשהו, וליצור איזושהי תוכנת "שעון מעורר" שאכן תעיר אותה כשיש התרעה. משם והלאה הכל התגלגל די מהר... מהרגע שבו נכנס לתמונה מחשב בנוסף לתוכנה שיש על המשאבה, נפתחו בעצם השמים, והרעיונות לא פסקו...

אז אם אפשר להשתלט על המשאבה ולתת לה פקודות, וניתן לקחת נתונים מהסנסור, למה שהם לא יעבדו יפה לבד עם תוכנה חכמה שתדע לקבל החלטות? וזה קם והיה.

החברות עצמן שהבינו שהן במירוץ נגד הזמן, ושזה הדבר הבא בסוכרת, החלו לפתח לופ משל עצמן. כמובן שחברה מסודרת וממוסדת חייבת להעביר את הטכנולוגיה שבעה מדורי בדיקות ניסויים ומחקרים... אבל לקו הגמר הגיעה חברת מדטרוניק עם מוצר שנקרא אז G670 (אגב, התוכנה שלו נכתבה כאן בארץ) שבעצם "סגר לולאה" ואחר כך התקדם לדגם המוכר לכולנו: 780G. אחריה קיבלו אישורים חברת המשאבות האמריקאית טנדם (שבקרוב תגיע לארץ בע"ה) וגם האומניפוד 5 שאוטוטו מתחילה בשיווק בחו"ל.

במקביל, התפתחה קהילה של מתמחי מיחשוב שיצרו ושיפרו את הלופ הפיראטי. האתגר המשמעותי שעמד בפניהם היה פריצת דרכי הגישה למשאבות מסויימות. החברות שמוציאות מוצר לשוק, חייבות להגן עליו מפני פריצה שעלולה לשנות מינונים בלתי מבוקרים... אבל הם צלחו את האתגר ביצירתיות. את הנתונים מהסנסורים קל יותר לקבל מטבע הדברים, א. כי הנתונים נשלחי בדרך אלחוטית כלשהיא באופן רציף. ב. כי אין חשש שמישהו ישתמש בנתונים למשהו שעלול להזיק, אז הרגולציה מקלה יותר.

בכל אופן, קהילת הלופרים הפיראטיים הלכה וגדלה, הלופ נכתב על ידי מפתחי תוכנה מכל העולם שלא למטרת רווח וכתרומה לציבור. המפתחים מוסיפים ומשפרים אותו כל הזמן.

לאט לאט הצטרפו גם אנשים שלא מוגדרים כהאקרים או מומחי מחשב וסייבר, ועבורם יצרו המפתחים מקדמי בטחון שונים, כמו רשימת משימות התקדמות שחייבים לעבור אותן כדי להתקדם ללולאה הסגורה. (כמובן שיש גם "חוכמולוגים" שיודעים לעקוף אותן, אבל שכרם יוצא בהפסדם בסוף)

בסופו של דבר כל מערכות ה"לולאה הסגורה" עושות את אותה פעולה – נטילת אחריות על הטיפול באופן טכנולוגי.

אז מה בכל זאת ההבדל בין לופ ל780G?

כדי להבין זאת אנקוט בדוגמה: נניח שהחלטתם להתפנק בחליפה חדשה. נכנסתם לחנות יוקרתית, מדדתם 4-5 סוגי חליפות, קצת התאמה ותיקון והופ יצאתם עם חליפה. כמעט כולנו עושים את זה...

אבל ישנם כאלה שלא מוותרים על תפירה לפי מידה. הם יודעים בדיוק מה הם רוצים... איזה בד ואיזו מכפלת, איזו בטנה ואילו כפתורים... טובים ומומחים מאלו הם אלו שלא סומכים אפילו על החייט, אלא לוקחים קורס מקצועי לתפירת חליפות ותופרים לעצמם ממש.

בחזרה אלינו: ה780G של מדטרוניק, הטנדם והאומניפוד 5 הם מוצרי מדף. מוצרים מעולים שאכן עושים את העבודה. עם אחריות ותמיכה.

ה"לופ" הפיראטי הוא בעצם סדנת לימוד עצמית בה הסוכרתי לומד לבד איך להשתמש בכלים שונים כדי ליצור ולתפור לעצמו לופ. המתלמד רוכש ידע וכלי עבודה פשוטים, כדי שיקים לעצמו את הלופ האישי שלו. זה כולל בתוכו המון פונקציות שמתאימות רק לו - תפור לעצמך את החליפה שלך. אמנם אתה בסיכון שתגזור את השרוולים בטעות מעל המרפק או שתתפור את הצווארון עקום... אבל הסיכוי שלך להגיע למוצר מושלם בדיוק כפי שרצית הוא גדול יותר והאפשרויות מתרחבות בהרבה מ"מוצר מדף".

בואו ונאמר זאת כך: אילולא הקדים הלופ את ה"מוצר" של החברות, והפתרון של החברות היה נגיש לכלל, לא היה קם הלופ, או גווע מזמן. מה שקרה הוא שהחברות היו צריכות לבזבז זמן יקר על אישורים מחקרים ורגולציות, וגם אחרי שהם יצרו מוצר מעולה – בינתיים הוא לא מונגש לציבור (לפחות כאן בארץ..) בביטוח סל בריאות וכדו'. כל זה מוביל למסקנה הבאה: אם ביכלתכם לקבל את המוצר של החברות באופן כלשהו – הוא יספק אתכם בהרבה פחות כאבי ראש ועשייה. במידה ואתם לא זכאים לקבל את המוצר – זה הזמן לחשוב על לופ, ובתנאים דלהלן.

דווקא בגלל המקצועיות, כל סוכרתי שמעוניין לעשות לופ, חייב לעמוד בכמה 'תנאי קבלה' לבניית המערכת הנ"ל לפי סדר חשיבותם...
  • הוא נדרש להמון מוטיבציה והבנת התהליך הארוך והמורכב של בנית הלופ, והציפיות ממנו.​
  • הוא צריך להבין ולהתמצא היטב במקצוע הסוכרת, שזה בגדול:​
    1. להבין ולהכיר את יחסי האינסולין פחמימה שלו היטב.​
    2. להבין ולהכיר טוב את אינסולין הבסיס שלו (באזל).​
    3. להבין ולהכיר טוב את פקטור התיקון שלו.​
    4. להבין ולהיות מנוסה בתפעול של משאבת אינסולין וסנסור.​
  • חייב שיהיה לו פניות והמון זמן להשקעה בתחילת הדרך כדי לבנות לעצמו את המערכת כנדרש.​
  • הוא אמור להכיר את העולם הטכנולוגי הסלולרי (אפליקציות, סמארטפונים). היום אפשרי למצוא גם סמארטפונים שהותאמו במיוחד לצורך הלופ לציבור שומ"צ.​
כאן המקום לדייק: אמנם בדור האינסטנט של ה"כאן ועכשיו" היינו רוצים שמישהו יעשה עבורנו את הכל ונקבל מוצר מושלם, אבל זה בדיוק מה שיש לחברות להציע, ולא ללופ. מי שיפנה ל"מישהו שיסדר עבורו את הלופ" עלול להתאכזב במקרה הטוב, ולהינזק במקרה הרע. אמנם, יש אנשים טובים שמסייעים בדרך, אבל הכי נכון והכי טוב זה להיעזר במדריכים ואתרי התמיכה של הלופרים, ולבנות הכל בעשר אצבעות..

בהצלחה.
כיום הבן שלי (17) משתמש באומניפד ליברה, האם תוכל להמליץ לי על סמארטפון מועדף להתקנת הלופ (אנדרואיד או אפל), והאם ניתן לחסום את הגישה לאינטרנט לאחר ההורדה והתפעול של האפליקציה ?
אודה לתשובתך,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה