דרוש מידע להישאר ערנית - איך?

מצב
הנושא נעול.

משתמש אנונימי

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מה שעוזר לי, זה פשוט לישון סביבות 20 דקות כזה כשאת ממש מרגישה שאת קורסת. אני לא האמנתי, הייתי בטוחה שזה רק יגביר לי את התיאבון לעוד שינה... אבל באמת שזה פצצה.
את קמה עירנית עם אנרגיות חדשות!
כשהייתי בתקופה אינטנסיבית מאוד, כשבקושי ישנתי ועם פעילות אינטנסיבית במהלך היום- תפסתי תנומות קצרצרות, והרגשתי חדשה.

צפורה לוי

משתמש מקצוען
זה באמת יכול למכר ובעיקרון מוגדר כסם ממכר
די!! יצא מהאופנה להגיד שזה ממכר, אל תחזרו על הדיבורים שגורמים לאנשים לא לתת את זה לילדים שלהם, כשצריך.
אני טוענת שההתמכרות היא לתועלת שבזה. כשמתחילים, ורואים את כל המעלות ( מדברת על שימוש אצל ילדים!) כבר לא רוצים לחזור למצב הקודם. לא הילדים, לא ההורים ובוודאי לא המורים.
ובאמת, לא ראיתי שבחופשים הילדים מעוניינים לקחת, או מרגישים לא טוב מזה שלא לוקחים.

3524

משתמש מקצוען
חשבתם על זה פעם? ראשי ממשלה, מנהיגים, מפקדים, תצפיתנים, ושאר אחמי"ם שצריכים מתוקף תפקידם להישאר רעננים וממוקדים הרבה שעות ברצף. איך הם עושים את זה? בפרט שלפעמים מדובר באנשים לא צעירים...

הסוד שלהם הוא 'מודפיניל', כדור קטן אותו הם לוקחים, המונע עייפות ומגביר חדות עירנות וריכוז. בעת הצורך גם למשך יממה רצופה ויותר.

אנחנו מחזיקים חפיסה בבית ומשתמשים במשורה בזמנים מיוחדים בהם נוצר צורך.

יש מינונים שונים, אנחנו התחברנו יותר לכמוסת modalert במינון 200 מ"ג.

לא, זה לא ממכר.

.Shira G

משתמש פעיל
לא ניסיתי אבל אני חוששת שברגע שאני אתרגל לקחת ואראה כמה זה מקל עלי, כבר לא אוכל בלי זה...
לגמרי.
לכן כתבתי שלא מומלץ לקחת בקביעות.
מי שלוקחת קבוע קשה להפסיק. ביום שלא לוקחים מרגישים בדאון מטורף

תנסי ריטלין
שווה לך ושווה לך
זה באמת יכול למכר ובעיקרון מוגדר כסם ממכר
אבל אני ניסיתי היום בבוקר (מבחן ולימודים)
תופעות לוואי זוועתיות ונוראות
אבל ריכוז מושלם ופיקוס מדהים על עצמי והחיים
(אגב לא מומלץ לקחת בלילה אא"כ את מתכננת להישאר ערה וערה וערה... ומומלץ מאוד לאכול לפני כן כי אחרת עלולים לא לאכול שעות...)
לגמרי פיקוס מדהים!!!!!!
לגבי התופעות לואי כל אחד מרגיש בצורה שונה

די!! יצא מהאופנה להגיד שזה ממכר, אל תחזרו על הדיבורים שגורמים לאנשים לא לתת את זה לילדים שלהם, כשצריך.

מה זה קשור לאופנה? במציאות זה מוגדר כסם. וזה באמת סם.
בציבור לא כ"כ מכירים את התחום וטוב שכך. אבל מי שלקח ריטלין פעם מבין את התחושה של לקחת סם. בקטנה כמובן!!!
פתאום הראש מפוקס והמצב רוח מרומם

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אמא ואמנית

משתמש צעיר
ריטלין אמנם מוגדר כסם אבל הוא לא ממכר!
חד משמעית!
בהתייעצות עם פרופסור מומחה בתחום,
אני בעצמי לוקחת מידי פעם, והבן שלי מאובחן קש"ר ולוקח כל יום, אין התמכרות!
וכ"כ חבל שאנשים וילדים שבאמת צריכים את זה ימנעו לקחת בגלל השטויות האלה...

פת שחרית! מובטח מחז"ל שארוחת בוקר לפני חצות היום - יעזור!

חז”ל הפליגו במעלת פת שחרית שיש בה סגולות חשובות, ואיתא בבגמרא בבא מציעא (קז ע”ב) תנו רבנן י”ג דברים נאמרו בפת שחרית, מצלת מן החמה ומן הצינה ומן הזיקין ומן המזיקין, ומחכימת פתי וזוכה בדין ללמוד תורה וללמד, דבריו נשמעין ותלמודו מתקיים בידו, ואין בשרו מעלה הבל, ונזקק לאשתו ואינו מתאוה לאשה אחרת, והורגת כינה שבבני מעים, וי”א אף מוציא את הקנאה ומכניס את האהבה וכו’. עוד איתא שם ובב”ק (צב ע”ב), מחלה זו מרה, ולמה נקרא שמה מחלה, שהיא מחלה כל גופו של אדם. דבר אחר מחלה ששמונים ושלושה חלאים תלויין במרה, וכולן פת שחרית במלח וקיתון של מים מבטלתן. ע”כ. ובפסחים (קיב ע”א), ז’ דברים ציוה ר”י את בנו וכו’, השכם ואכול בקיץ מפני החמה וכו’. וע”ע גיטין (סט ע”ב).

צפורה לוי

משתמש מקצוען
פתאום הראש מפוקס והמצב רוח מרומם

תשאל כל מי שלוקח, התופעה היא בדיוק הפוכה, מצב רוח שקט ומכונס. זה בהחלט מחיר פחות נעים, אבל עדין עדיף על התפקוד בלי, וכל מי שלוקח מבין על מה אני מדברת.
הנושא של ההתמכרות כבר נדון הרבה, והוכח שזה היה איזו כת שהיתה נגד זה, שהפיצה השמועות. נסיון של עשרות שנים, ומאות מחקרים, אומר שאין קשר להתמכרות.
אכן מוגדר כסם, את זה אין להכחיש. אבל גם הקופות חולים הורידו את מרבית ה"מנעולים" מהתרופה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

יועצת נישואין

משתמש פעיל
אל תגידו דברים באופן גורף
כי כן!!!!!!!!!!!!
רטלין זה סם לכל דבר
כן אני מכירה מישהי שנמכרה לזה באופן מטורף
ולקחה 300 מג ליום בלי שאף אחד יודע!!!!!!
אז כן ילד שצריך את זה אפשר לקחת אבל עם פיקוח
גם מתבגרת צריכה פיקוח על זה!!!!!!
אבל סתם לעייפות... למה ? תיבדקו את הבעיה מהשורש ןתיפטרו אותם.....
בהצלחה

יש קונה עולמו

משתמש צעיר
תשאל כל מי שלוקח, התופעה היא בדיוק הפוכה, מצב רוח שקט ומכונס. זה בהחלט מחיר פחות נעים, אבל עדין עדיף על התפקוד בלי, וכל מי שלוקח מבין על מה אני מדברת.
זה כבר קשור לתופעות לוואי
כל אחד מרגיש עם זה אחרת

יועצת נישואין

משתמש פעיל
ריטלין אמנם מוגדר כסם אבל הוא לא ממכר!
חד משמעית!
בהתייעצות עם פרופסור מומחה בתחום,
אני בעצמי לוקחת מידי פעם, והבן שלי מאובחן קש"ר ולוקח כל יום, אין התמכרות!
וכ"כ חבל שאנשים וילדים שבאמת צריכים את זה ימנעו לקחת בגלל השטויות האלה...
תעשי קצת חיפוש ברשת מה קורה באוניברסיטאות ..
וחבל לכתוב מידע מוטעה
נכון - זה תרופת פלא להמון בעיות
אבל אי אפשר להתכחש שיש כאלה בפרט בגיל ההתבגרות שזה יוצר אצלם בעיות התמכרות
אולי מה שאמר זה אצל ילדים
ובדיוק לכן זה נלקח רק בהמלצת רופא מוסמך
ולא שעל כל בעיה = מוצאים פתרון = לקחת רטלין - עם קשר ובלי קשר

נערך לאחרונה ב:

חיה ארנטרוי

משתמש פעיל
אל תגידו דברים באופן גורף
כי כן!!!!!!!!!!!!
רטלין זה סם לכל דבר
כן אני מכירה מישהי שנמכרה לזה באופן מטורף
ולקחה 300 מג ליום בלי שאף אחד יודע!!!!!!
אז כן ילד שצריך את זה אפשר לקחת אבל עם פיקוח
גם מתבגרת צריכה פיקוח על זה!!!!!!
אבל סתם לעייפות... למה ? תיבדקו את הבעיה מהשורש ןתיפטרו אותם.....
בהצלחה
חוץ מהתמכרות יש עוד תופעות לוואי?
אני כתבתי כבר מקודם שבעיני זה היה נראה משהו מפחיד
וראיתי כאן שכולם אומרים שאין שום בעיה

יועצת נישואין

משתמש פעיל
תופעות לווי יכולים להיות - כגון קצת ישנוניות וכדו'
אבל השאלה למה לוקחים - זה לא ממתק
אם יש סיבה - אז עדיף לקחת מאשר לא

יש כאלה שהתופעות לווי יותר משמעותיות
ולפעמים גם הם עדיין מעדיפים לקחת - ולפעמים הם מעדיפים להתמודד באופן שונה
רק הוא דורש השקעה הרבה יותר גדולה

יש קונה עולמו

משתמש צעיר
יש בטח אבל לא תמיד ממש מפריעות
כל אחד צריך לנסות על עצמו
ויש אטנט וויואנס שנקראים עם פחות תופעות לוואי
והתוצאות שוות את זה...

חיה ארנטרוי

משתמש פעיל

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
מצטרפת לבקשה לעצות.
עברתי בדיקות ראיה ובדיקות דם. ב"ה הכל תקין, ובכל אופן מתקשה לשבת ללמוד / לעבוד על המחשב, ופשוט נרדמת, גם אם אני לא באמת עייפה.
האם בדקת את תפקודי בלוטת התריס? יכול להיות קשר ישיר בין חוסר איזון לבין 'תרדמת' חסרת שליטה.
במקרה של חוסר איזון, יתכן שלא אפשרי לקחת ריטלין (הציעו למעלה). לכן, חשוב להתייעץ עם רופא.

דבורי ❤

משתמש חדש
מה הקשר ריטלין לעיפות???אנשים תתעררו!!!
עיפות דבר אחד
קשב וריכוז דבר אחד
ועוד משהו מי שממליץ פה על תרופות ודברים בלי שהוא יודע זה פשוט סכנת נפשות כי יכול להיות שבגלל ההודעה שלכם היא/הוא תיקח את זה
אז שימו ❤
בהצלחה
נ.ב
לאכול שוקולד בשביל להישאר ערים עוזר מניסיון

כמעיין נובע

משתמש רשום
מה הקשר ריטלין לעיפות???אנשים תתעררו!!!
עיפות דבר אחד
קשב וריכוז דבר אחד
ועוד משהו מי שממליץ פה על תרופות ודברים בלי שהוא יודע זה פשוט סכנת נפשות כי יכול להיות שבגלל ההודעה שלכם היא/הוא תיקח את זה
צודקת!!!!
אני גם בעד ריטלין כשצריך- אבל רק עם יעוץ מתאים!!!
ובאמת מה הקשר לעייפות???

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה