דרוש מידע לג בעומר - יום לימודים או שלא?

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשמח לדעת ברורות,
יום לג בעומר הינו יום לימודים השנה או שלא?
בכל השנים לא למדו בגני הילדים ובבתי הספר של הבנות. השנה הבנתי שמשרד החינוך שינה את המדיניות וקבע כי זהו יום לימודים (כמו איסרו חג של פסח שהממ"ד למד והבנתי שבלג בעומר ואיסרו חג שבועות כולם ילמדו)
כששאלתי את מנהלת בית הספר אמרה לי "היינו צריכים ללמוד אבל קרה לנו נס ואנחנו לא לומדות"
מנהלת הגנים אמרה "זה יום שאנחנו צריכות ללמוד, אבל אנחנו משלימים בו על אחד משלושת הימים שהקדמנו בתחילת השנה" (אגב תשובה שאני שומעת ממנה הרבה...)

לא נכנסת לדיון מה נכון ומה צודק מבחינת קביעת הנוהל של משרד החינוך. רק רוצה לדעת מה צריך להיות: יום לימודים או שלא?!

חדוה טוקר

משתמש פעיל
אשמח לדעת ברורות,
בכל השנים לא למדו בגני הילדים ובבתי הספר של הבנות. השנה הבנתי שמשרד החינוך שינה את המדיניות וקבע כי זהו יום לימודים (כמו איסרו חג של פסח שהממ"ד למד והבנתי שבלג בעומר ואיסרו חג שבועות כולם ילמדו)
כששאלתי את מנהלת בית הספר אמרה לי "היינו צריכים ללמוד אבל קרה לנו נס ואנחנו לא לומדות"
מנהלת הגנים אמרה "זה יום שאנחנו צריכות ללמוד, אבל אנחנו משלימים בו על אחד משלושת הימים שהקדמנו בתחילת השנה" (אגב תשובה שאני שומעת ממנה הרבה...)

לא נכנסת לדיון מה נכון ומה צודק מבחינת קביעת הנוהל של משרד החינוך. רק רוצה לדעת מה צריך להיות: יום לימודים או שלא?!
לפי משרד החינוך לג בעומר הוא חופש (לחרדים יש לוח חופשות שונה ממד וממלכתי)

חדוה טוקר

משתמש פעיל
המידע נכון גם לתקופה האחרונה?
תמיד אכן כך היה, אני צריכה לדעת אם השינויים האחרונים תקפים גם אצלינו או שלא.
לא ברור אלו שינויים.
יש אתר רשמי של מדינת ישראל,
יש עמוד מיוחד למוסדות לימוד חרדים,
בנות בכל הגילאים בחופש.
(בנים זה אחרת, כמובן, כי זה ביטול תורה - גם לילד בן 6 זה ביטול תורה לקחת "סתם" חופש בל"ג בעומר)

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
רשמית יש. (גם בממ"ח)
בפועל - תבדקו מול המוסד של ילדכם..

אין שמות מקוריים...

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לפי משרד החינוך יש לימודים, רוב המוסדות החרדיים מקזזים את זה עם הלימודים שהיו בין כיפור לסוכות.
בנים- זה תלוי במוסד
קחי בחשבון שלא תמצאי צוות שיסכים לבוא לעבוד (ככה אצלנו בכל אופן), הרבה לא נמצאים וחוזרים מאוחר.

טוביT

משתמש פעיל
בהסכם אופק החדש עשו עם זה הרבה בלאגן כי הוסיפו 5 ימי עבודה -3 אסרו חג +ל"ג בעומר +תענית אסתר,
מתוכם 2 ימי בחירה לכל מורה חופש ועוד 3 ימי חופשה בין יו"כ לסוכות.
מי שעבד בין יו"כ לסוכות חסך לו 3 + שתיים בחירה = אין שינוי...
בפועל משרד החינוך לא העביר תשלום על ימי הבחירה לבעלויות או רשויות ולכן גם אלו שלא עבדו בין יו"כ לסוכות עדיין צריכים להשלים לצוות יומיים וכל מוסד בחר לעשות את זה כרצונו -באישור משרד החינוך...

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אשמח לדעת ברורות,

יש 5 ימים ששונים בין הלוח החילוני לחרדי, גם השנה (בדקתי בתחילת שנה טוב בחוזר מנכ"ל לשנה הנוכחית)
בלוח החרדי יש חופש ב:
3 ימי אסרו חג
יום שישי י"ב אדר (גשר בין תענית אסתר לפורים)
ל"ג בעומר.

ובלוח החילוני יש חופש ב:
3 ימים בתחילת שנה - י"ב י"ג י"ד אלול, שבחינוך החרדי התחילו מוקדם
י"ב וי"ג תשרי.

יוצא שיש חופש בל"ג בעומר, למרבה צערם של ההורים שאף אחד לא שאל אותם מתי הם מעדיפים...

נערך לאחרונה ב:

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
במעונות יש לימודים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה