עזרה לא רוצה ריטלין!!!

עשרת

משתמש פעיל
אני נותנת. ברור.
בערב החג לא נותנת. בצהרים מתקלחים והולכים לנוח ובהדלקת נרות ריטלין/ אטנט/פנידין/אטומיק... (לכל אחד מה שלוקח קבוע).
אגב, זה גם מקל מאד על הסבים והסבתות שבליל הסדר הילדים מאופסים לגמרי
יכול להיות שבדור של היום צריך לשיר:
פסח בלילה כשאבא מגיע מהבית כנסת עושה מיד קידוש, ומחלקים ריטלין וקונצרטה בשביל הילדים שלא ישנו ויוכלו לשאול את ה4 קושיות.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
@עשרת

שמחתי כמו כולם לשמוע שהילד מוכן לקחת, הלוואי שימשיך.
התנגדות לריטלין ודומיו היא דבר מוכר ונובעת בד"כ משני דברים א. התחושה שהכדור לפעמים עושה (ואני לא מדבר על התופעות לוואי) וכמו שכתבה @אוראורית . ב. סיבות חברתיות.
השילוב בין שני הגורמים הרבה יותר חזק מאחד מהם, כלו' גם אם הילד יכול להבין שזה טוב לו וזה לא חסרון לקחת ריטלין, יתכן שהתחושות שהכדור עושה בשילוב עם הסיבות החברתיות גורמות לו לתחושת דחייה.
ולכן חשוב לא להתעלם מהתחושות שלו עם הכדור (אם יש כאלו) ולהסביר שאכן זה לא תמיד עושה תחושה נעימה, ועדיין זה יכול מאוד לעזור לנו.

בהקשר של הסיבות החברתיות,
העצה הכי מומלצת זה להפגיש אותו עם בוגרים שלקחו בילדותם וזה עזר להם, דוגמא אישית מדמות רצינית מאוד יכולה לעזור. ולהסביר לו שנכון שיש ילדים (ואפי' אנשים) שמסתכלים על זה כאילו זה בעיה לקחת, אבל הם טועים וכו'. (לפשט את המושג סטיגמה..).
לא להתחמק מזה שיש כאילו שמתסכלים על זה בצורה שלילית, כי כשמתחמקים הוא עלול לחשוב שעובדים עליו, ובעיקר לא נותנים מענה לטענות של החברים שלו (כפי שהוא טוען אותם לעצמו..).

הצגתי כאן שני נקודות חשובות שיתכן ויעזרו גם להמשך.
באותה מידה גם יתכן שהם לא נוגעות אליו.
אפשר לומר לו שיש בפרוג אנשים חשובים (בעיני עצמם..) שנטלו ריטלין לסוגיו והם מאוד ממליצים... ;) (כשצריך).

הרבה הצלחה!

עשרת

משתמש פעיל
אפשר לומר לו שיש בפרוג אנשים חשובים (בעיני עצמם..) שנטלו ריטלין לסוגיו:sneaky: והם מאוד ממליצים... (כשצריך).
אולי באמת נכין לו אשכול שלם של אנשים מספרים על עצמם...:sneaky:
העצה הכי מומלצת זה להפגיש אותו עם בוגרים שלקחו בילדותם וזה עזר להם, דוגמא אישית מדמות רצינית מאוד יכולה לעזור.
אולי צריך להקים גמ"ח בוגרי ריטלין.:sneaky:

תינוק

משתמש רשום
מוסד חינוכי לא יכול לחייב בשום אופן לקחת ריטלין
אבל
מוסד חינוכי יכול לומר (בגיבוי פיקוח) שהוא לא מוכן להמשיך להחזיק את הילד כשהוא מתנהג בצורה כזאת (ואז ההורים מבינים לבד את המסר...)
רק מבהירה לא מורידה בכלל מהקושי של ההורים.

זהו לא הבנתי איך זה הגיוני שלי עשו את זה ,כמעט והלכתי לתבוע אותם!
טוב שהבהרת

אוראורית

משתמש מקצוען
למיטב ידיעתי זה לא נכון, צריך לתת בשעה הקבועה.
תשאלו את הרופא שלכם.
אטומיק זה לא ריטלין, זה כללים אחרים.
כל תרופה שיש לה השפעה מצטברת ולא נקודתית
כמו לצורך הדוגמא ציפלרקס , יש חשיבות בלקיחה באותו הזמן בדיוק . אטומיק פועל באותה צורה כך שבאמת שם צריך להקפיד על השעה ולא לשנות , אני יודעת שבתרופות הללו זה הכרחי.
( בכל מקרה ובכל מצב להתייעץ עם רופא , אף דעה לא מחליפה עצת רופא )

לגבי ריטלין , מעולם לא שמעתי שיש עניין להביא באותה שעה, כי זה לא כזה משנה.

התרופה עובדת לאיקס שעות, ואם השעות שאת צריכה אותם משתנות אין בעיה לשנות לפי הצורך .
כמובן שלא מדברים על שעות מאוחרות שאז זה פוגע בשינה( למי שזה מפריע לו יש כאלה שזה בכלל לא מפריע להם להירדם )

נניח ילד שלוקח גם לא בלימודים, הרי לא הגיוני יהיה לתת לו את זה בשבע בבוקר כמו בלימודים..

אוראורית

משתמש מקצוען
מה עם ויוואנס ?
ויואנס הוא גם השפעה זמנית , כך שזה אותו רעיון כמו ריטלין .
אבל ,
ויואנס הוא ל12 שעות, כך שצריך לקחת בחשבון שמי שלוקח בשתיים בצהריים יש לזה משמעות לגבי הלילה.
בטח ובטח שמדובר בילדים ....

אוראורית

משתמש מקצוען
שמעתי שכבר שבועיים שאין להשיג בשום בית מרקחת בארץ, נראה לי שהפסיקו לייצר את זה...??
היה את הסיפור הזה גם עם אטנט,
היה מחסור ממש, ורק בתי מרקחת בודדים עוד נשאר להם .
במצבים הללו הכי טוב זה להתקשר לבתי מרקחת של סופר פארם קטנים , בדרך כלל שם יש יותר סיכוי למצוא..

SUS 11

משתמש פעיל

מוח

משתמש צעיר
היה את הסיפור הזה גם עם אטנט,
היה מחסור ממש, ורק בתי מרקחת בודדים עוד נשאר להם .
במצבים הללו הכי טוב זה להתקשר לבתי מרקחת של סופר פארם קטנים , בדרך כלל שם יש יותר סיכוי למצוא..
חבר שלי טוען שהוא עבר גם על בתי מרקחת האלו ופשוט אין... הוא מאד מתקשה עם הילד שלו, וזה כבר אחרי שניסה את כל סוגי התרופות, ורק זה התאים לו, רוקח אחד אמר לו שהפסיקו היצור משהו

SUS 11

משתמש פעיל
רוקח אחד אמר לו שהפסיקו היצור משהו
זה בהחלט לא מסתבר ממתי מפסיקים לייצר תרופה שכ"כ הרבה אנשים תלויים דווקא בה,
ואני שמעתי בשם רוקח שזה עניין של משלוחים,
מקווה מאד שזה כך,

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
ריטלין 10 מ"ג הוא חמץ. יש בו קמח. לפסח צריך לבקש תחיליף מהרופא.

אוראורית

משתמש מקצוען
זה בהחלט לא מסתבר ממתי מפסיקים לייצר תרופה שכ"כ הרבה אנשים תלויים דווקא בה,
ואני שמעתי בשם רוקח שזה עניין של משלוחים,
מקווה מאד שזה כך,
בהחלט נשמע לא הגיוני.
גם באטנט כשהיה חסר, היה מדובר על עיכובים טכניים מבחינת הייצור ומבחינת זמני האספקה.
לא סביר בכלל מה שהוא אמר , אבל צריך לבדוק לעומק מה הסיבה לזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה