לא קופת העיר ולא ועד הרבנים - -

• פותח הנושא cmyk
  • פורסם בתאריך

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נכתב ע"י cmyk;453513:
קודם כל, מה ענין שמיטה אצל הר סיני? - - באשכול זה הדיון הוא על הקמפיין הנוכחי, ואם אין לך תגובה ענינית, עדיף לא להזכיר נשכחות.

ובאשר למודעות, אין לי מושג על מה אתה מתכוון.
מתי הם פורסמו ובאיזה מדי'?

הדיון נוגע גם בארגון 'זה לזה', וכל עוד דברי קשורים לפרסומי הארגון- זכות התגובה שלי לגיטימית בהחלט. יקראו קלמן בורשטיין ויתר הפרסומאים החשובים דכאן ויש לקוות שיפיקו לקח.

אלו לא היו מודעות אלא הודעות לעיתונות, שפורסמו בכל העיתונות החרדית במסגרת היח"צ.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה שאני ראיתי זה רק את ה"געפוילט" הזועק אלי מכל המודעות.
דבר אחד היה ברור לי - מי שהפיק את הקמפיין או כנראה חסיד, כי המילה הזו, לא יודעת בדיוק מה זה, ממש לא מוכרת בכל רחבי הציבור (ואני אשכנזיה מדורי דורות, זה עוד לא הופך אותי לדוברת אידיש)
אני מבינה היטב שמי שנמצא בתוך ציבור זה בטוח שרוב האוכלוסייה בביתה משתמשת פה ושם בשפת האידיש, אבל זה לגמרי לא נכון. יש ציבור ליטאי רחב מאד שמדבר פחות אידיש (חוץ מכמה ביטויים שנותרו, געפוילט לא נמנה עליהם), יש ציבור חוצניק ממגוון ארצות המערב שאינו מדבר כלל אידיש (חוץ ממס' ארצות מסויימות כמו בלגיה), ויש כמובן ציבור ספרדי חרדי גדול ורחב. אתם רוצים להגיד להם רשמית שאין לכם צורך בתרומתם? אין דרך טובה יותר מאשר למרוח על חצי גליון מילה שאין להם מושג מה משמעותה.

שמע

משתמש רשום
התאכזבתי לגלות את הארגון המקסים הזה מצטרף בעליבות לשורת ארגוני הצדקה והוועדות המציפים אותנו.
הייתי גאה בהם תמיד על הכבוד העצמי, העדינות, העבודה האמיתית, בלי כל הבלגן המכוער הזה.
מסכימה עם ארבע, כבר בהודעות היח"צ אחרי הקיטנה היה ניתן לשים לב שהם לקראת שינוי.
והנה הגיע הקמפיין ממנו חששנו.
חבל עליכם, זה לזה.
ירדתם למטה. לא מתאים לכם.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני חייב להגיב בבוטות כי הירגזתם אותי.

גדולי ישראל נותנים ברוחב לב לקופות הצדקה לעשות בהם את השימוש ה"ציני" הזה, כי הם מרגישים באמת את הכאב והצער והסבל האמיתיים והלא מוגזמים כלל של אלה שקופת העיר דואגת להם.
אני מציע לכל מי שקופת העיר הירגיזה אותו, לקרוא את העמודים האחוריים של העלון. לא אלה שמדברים על עוצמת התפילות של גדולי ישראל במקומות הקדושים, אלא אלה שנותנים לטעום מעט מזעיר להבין למה קופת העיר זקוקה באמת לכל כך הרבה כסף.

ודרך אגב, אני לא זורק אף עלון לפח. גם לא עלון של מגבית למקרה אחד. אני מעלה אותו הביתה, וכשאני מתפנה אני קורא אותו. עד הסוף. ואם אני לא לא יכול לתרום לו, אני יכול להשתתף בצערו, ולשאת איזה תפילה קצרה עם פרק תהילים שהמגבית תצליח, שהמחלה תתרפא, או שהם יצליחו באמת להחזיר עד ועוד יהודים בתשובה.

אז נכון, הם משתמשים בכל מיני שיטות לפרסום. לפעמים זה לא נראה טוב.
אבל מה אתם רוצים שהם יעשו? הרי המצב בשטח הוא שכל הארגונים האלה ביחד לא יכולים עדיין להתקרב לכסות את כמות הנזקקים האדירה!

וחוץ מזה - לכל מי שלא אוהב את השיטה של הבטחת הישועות והתפילות, אז שתדעו שלא רק הגר"ח קנייבסקי חושב אחרת, אלא גם הקדוש ברוך הוא בעצמו לא בוחל בשיטות הללו (ואני מבצע קופי פייסט מההודעה של אברימי): "פתוח תפתח את ידך לאחיך לענייך ולאביונך בארצך... כי בגלל הדבר הזה יברכך ה' אלוקיך בכל מעשיך ובכל משלח ידיך"

הסתר_פנים

משתמש פעיל
מסחרת הישועות כבר היתה לזרא.
קחו בחשבון שאחוזים יותר מידי נכבדים מתרומתכם, הולכים למימון הקמפיינים המיותרים והשמאלצים האלה.
ולעוד כמה פינוקים מן הסתם.
רוצים לתת צדקה?
כמו פעם, בשיטות הישנות והטובות. מעטפה מתחת לדלת למשפחה נזקקת, למשל.
נכון במקרה הזה אתה מסתכן שלא יזכירו אותך 72 כובסות במעמד הפרשת חלה ,
בערב יום הכיפורים שחל במוצאי שבת, בקבר שבע הפרות הרזות ע"ה במצריים.
אבל מצד שני קיימת מצוות מתן בסתר כהלכתה לכל הדעות.
מי צריך יותר מזה?

איש קטן

משתמש צעיר
מישו כאן שרבב את שמי ללא בסיס.

[אוסיף עוד ואומר שלא ראיתי עד לרגע זה את הקמפיין המדובר, אך אם נכונים הדברים שקלMAN בפרונט, בטוחני שהקמפיין הזה מבודל מככככככל השאר, ולטובה].

sr

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
דוקא אלי דיבר תפילת האלמנות על התורמים ופחות התפילה ביום הכיפורים
לא מתוך זלזול אלא מתוך הערכה
תפילה של אלמנה לא שבה ריקם
האם אני היחידה ששמתי לב לתפילה הזאת?

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י הסתר_פנים;453948:
מסחרת הישועות כבר היתה לזרא.
קחו בחשבון שאחוזים יותר מידי נכבדים מתרומתכם, הולכים למימון הקמפיינים המיותרים והשמאלצים האלה.
ולעוד כמה פינוקים מן הסתם.
רוצים לתת צדקה?
נכון במקרה הזה אתה מסתכן שלא יזכירו אותך 72 כובסות במעמד הפרשת חלה ,
בערב יום הכיפורים שחל במוצאי שבת, בקבר שבע הפרות הרזות ע"ה במצריים.
אבל מצד שני קיימת מצוות מתן בסתר כהלכתה לכל הדעות.
מי צריך יותר מזה?

מסחרת הישועות לא תהיה לזרא ליהודים התמימים שמאמינים בה.
מה לעשות שהבטחתי ונושעתי? כן! המון פעמים! תרמתי ונושעתי. תרמתי ונושעתי. תרמתי ונושעתי. תרמתי ונושעתי. תרמתי ונושעתי. תרמתי ונושעתי. תרמתי ונושעתי ולא יעזור לך כלום.
ובשיטות הישנות והטובות עדין לא קיימת מתן בסתר בהידור כמו בנתינה לקופת צדקה.
כי בצורה הזאת הנותן ודאי יודע למי נתן, ויש סיכוי שגם המקבל ינחש ממי קיבל. מתן בסתר כהלכתה לכל הדעות זה לתת לגבאי צדקה. זה לא אני אומר, זה הגמרא.

ובקשר לכובסות והפרות: אני לא מזלזל בכח התפילה במקומות קדושים, בתפילת צדיקים, ובתפילת יתומים ואלמנות.

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י דוד מרדכי;453899:
ודרך אגב, אני לא זורק אף עלון לפח. גם לא עלון של מגבית למקרה אחד. אני מעלה אותו הביתה, וכשאני מתפנה אני קורא אותו. עד הסוף. ואם אני לא לא יכול לתרום לו, אני יכול להשתתף בצערו, ולשאת איזה תפילה קצרה עם פרק תהילים שהמגבית תצליח, שהמחלה תתרפא, או שהם יצליחו באמת להחזיר עד ועוד יהודים בתשובה.
בלי קשר להכל (ונאיביות מסלידה אותי, אבל), ליבך ראוי להערצה. ירבו לבבות שכאלו בישראל. :eek:
נכתב ע"י דוד מרדכי;453899:
אז נכון, הם משתמשים בשיטות נלוזות לפרסום. לפעמים זה לא נראה טוב.
אבל מה אתם רוצים שהם יעשו? הרי המצב בשטח הוא שכל הארגונים האלה ביחד לא יכולים עדיין להתקרב לכסות את כמות הנזקקים האדירה!
ומה לעשות, זה פשוט נכון. עצוב, אבל נכון. :(:cool:

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
דוד מרדכי, באותו בריף כתוב גם תמים תהיה עם ה' אלוקיך.
ובמסכת אבות מופיע והוי מתאבק בעפר רגליהם.
היום השתנו היוצרות גדולי ישראל מושלכים עפר תחת כפות רגללנו בחדרי מדרגותינו ובפחי אשפתנו.
אם זה מוצא חן בעיניך, תמשיך לדברר את קופי הצדקה למיניהם.

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י הסתר_פנים;453948:
רוצים לתת צדקה?

מי שנותן צדקה בדרך זו, קובר את המשפחה ועושה לה רע הרבה יותר ממה שהוא מטיב אתה.
משפחה שמקבלת כסף אנונימי מתחת לדלת או בתיבת דואר, לא מסוגלת אח"כ לצאת לרחוב וודאי לא ללכת לקניות או למכולת, כי כל אחד הנמצא לידם או מאחוריהם בתור הוא התורם הפוטנציאלי.

מתן בסתר האמיתי הוא שהעני לא יודע ממי קיבל והתורם לא יודע למי נתן, וזה אפשרי רק עם וועדות הצדקה למיניהם.

פוטושוק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
פניה לכל המגיבים

אני מסכימה אתכם בכל הקשור לפרסומים, אם זה שימוש ציני, או מסחרת, וכל שאר כינויי הגנאי שנכתבו כאן.

אבל - - -

תבדקו את הנתונים, לאיזה סכום הגיעו הוועדות עד שהגיע קופת העיר והרימה את הרף, היום כל!! הוועדות מגלגלות מליונים, וכמובן קופת העיר מעל כולם, (תוך כמה זמן הם גייסו 10000*100 לחודש) תעשו לבד את החשבון.

בתקוה שנזכה לאפס כי לא יהיה בך אביון

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הבעיה הכי גדולה בוועדות צדקה היא שרוב הכסף לא מגיע לנתרמים
היתה ועדת צדקה שאשתי עבדה בה שרק הטלפנית היתה מגיעה לכ30% מערך התרומה
בלי לדבר על יום שידורים שמגיע לך לסביבות ה 50.000 אלף שקל עוד לפני שהתחלת לעשות את השקל הראשון
ולפני הרכב של מי שאוסף את הכסף ועמלת כרטיס האשראי
והרבה לפני שכר הבכירים ושכר המקורבים לרבנים כדי לקבל את חתימותיהם של הרבנים
ועוד המון כסף שנשפך בדרך על שטויות במיץ עגבניות
וזה לא מקום עבודה שבאמת אם לא תעבדו טוב הבוס יפשוט את הרגל כך שאף אחד לא דואג שהמוסר עבודה יהיה מהטובים
במאמר מוסגר תמיד היו אוהבים לצחוק על ש"ס איך היא שמה תמונות של הרב עובדיה כל ערב בחירות
מעניין מה יענו אנשיו של הרב קנייבסקי על שאלה כזאתי כשהיום אין עיתון בלי שני סיפורים עליו ובלי התמונה שלו איזה 5 פעמים ואצלנו העיתון לא נמצא בשולחן שבת הוא נמצא ב....
אז פעם שמעתי עצה יותר קלה מאשר לחפש דלת ולהכניס מתחתיה שאצלי היא עובדת מצוין
הרי לכל אחד יש את האח שהוא אברך אמיתי, או את הקרוב משפחה שנכנס למצוקה כספית בגלל אלף ואחת סיבות. וכולנו יודעים ורואים את זה על הפנים שלו איך הוא זקוק לעזרה.
מתקשרים אליו ואומרים לו "אהלן, יש לי מעשרות ולא מצאתי למי להביא אותם. הייתי רוצה לתת אותם הפעם לך" תאמינו לי שהוא יודה לכם מליון פעם הרי הבן אדם לא מתבייש ממכם ואתם בעצם הקרובים שלו
ככה יצאת ידי חובת "עניי עירך קודמין"

הסתר_פנים

משתמש פעיל
הצדקה הראוותנית הזו מבחינתי היא ההיפך של מתן בסתר.
במקרים רבים יש התרמות נקודתיות ושמם של האומללים מודפס שחור על גבי כרומו ונרמס על ידי העגלות בפתחי הבניינים.
הבטחת הישועות הפכה לחוכא ואיטלולה.
אנשים מפתחים אטימות רגשית כלפי מצוקה אנושית. מרוב סיפורי זוועה אוטמים את הלב וגם כשעוזרים- זה רק בגלל צורך אגואיסטי להוושע במשהו.
לא חסר דרכים יצירתיות לעזור לאנשים. לעיתים גם הלוואה יכולה להיות מתן בסתר. המעטפה מתחת לדלת היא אפשרות סבירה. (דימוי שעלה בראשי מהסרט "אושפיזין")

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
מי שרוצה לקיים מצוות צדקה אמיתית, שילמד קודם קצת את ההלכות הקשורות למעשר כספים. (אהבת חסד מפרק טו)
הצדקה הגדולה ביותר - תמיכה בלומדי תורה עניי עירך. בימינו - כל אברך כולל עונה על ההגדרה הזו. מי שזוכה - זוכה לקיים את המצוה בהידור, ומי שנעבעך לא זוכה, מקיים אולי את המצווה בערבי הווי תרבות והתרמה לחולים, נכים, וכו'.
ואידך, זיל תרום.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ואני לא מדבר על כל מיני אביונים שכל האביונות שלהם מסתכמת בזה שהאבא קנה 10 דירות לילדים ונפטר ל"ע
ועכשיו כל עם ישראל צריכים לממן את הדירות שהוא קנה לילדים
אני לא יודע מה איתכם אבל אני לא קבלתי דירה
ואני לא רוצה שאף אחד יממן לי דירה ולא אצטרך לטובות של אחרים בשביל לממן לי דירה לילדים
ואני לא מדבר על קופות צדקה שאוספים כסף ושומרים אותו לדירות של הילדים שכרגע הם בני 3 ולאלמנה אין מה לאכול בבית (סיפור שהיה עם חבר של אבא שלי שנפטר ואבא שלי כל ערב חג היה מתקשר לאלמנה אם יש לה מה לאכול ומדובר באלמנה שלכל ילד יש פק"מ של שבעים אלף דולר לחתונה מתרומות)
לכן לדעתי הכי מהודר בעולם שאת הכסף שלך תתן לקרובי משפחתך שאתה מכיר

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
רק שתדעו שעדיין יש עדיין גבאי צדקה נאמנים שאכן גובים ונותנים בדיסקרטיות,
וכשעבדתי עם אחד מהם שנאלץ לחרוג ממנהגו ותלה מודעות בשטיבלאך של הקהילה בה הוא פועל, הוא נזהר בכל מילה שלא תהיה בעלת משמעות נרחבת יותר מהמציאות, (והיו שקראו לזה נאיביות)
כח השיכנוע היחיד שלו הוא תוצאות התרומות...

והבטחת הקב"ה לעמו בנתינת הצדקה למרות שאינו מנפנף בכך (ואולי אף אינו מודע) עובדת גם אצלו בפלאיות מדהימה.

לאיש אין מנופול על הצדקה ולא על כוחה,
שימוש בסופרלטיבים רק שוחק אותם,
ככל שתסחטו רגש, כך תקהו את הרגש והרגישות.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
עוד נקודה מאוד כואבת ישנה בפרסום וועדות הצדקה למינהן
הן מוכרות ישועות בכסף
וכאן נשאלת השאלה הכואבת-
מי לא צריך ישועה??

גם אנשים שאין להם כסף צריכים זיווג הגון לבניהן, הצלחה לילדים, למצוא אבידות, להחליף גלגלים באישון לילה, וגם למצוא פרנסה.
כל ישועה מהרשימה המוזכרת לעיל עולה כסף!!!
והם תורמים ומצפים לישועות---

(במיוחד שרב הפרסומים פונים לנשות העם...)

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י כוכב103;454385:
עוד נקודה מאוד כואבת ישנה בפרסום וועדות הצדקה למינהן
הן מוכרות ישועות בכסף
וכאן נשאלת השאלה הכואבת-
מי לא צריך ישועה??

גם אנשים שאין להם כסף צריכים זיווג הגון לבניהן, הצלחה לילדים, למצוא אבידות, להחליף גלגלים באישון לילה, וגם למצוא פרנסה.
כל ישועה מהרשימה המוזכרת לעיל עולה כסף!!!
והם תורמים ומצפים לישועות---

(במיוחד שרב הפרסומים פונים לנשות העם...)

מי שאין לו כסף יכול לתת את הסכום שהוא כן יכול(אפילו שקל או עשר אגורות) או להבטיח (הבטחתי ונושעתי) לתת כשיהיה, ולבקש את הישועה ישר מה'.
ברוך ה' זה עובד מצוין גם ככה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה