לא קופת העיר ולא ועד הרבנים - -

• פותח הנושא cmyk
  • פורסם בתאריך

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לא, לא, ולא, אין שום היתר לקלקל את סף הרגישות האנושי, ולפגוע בגסות במושאי התמיכה בכדי לקושש להם כסף. יש עוד דרכים לעשות זאת חוץ מתיאורים מזילי דמע החושפים קלון ואומללות.

מנחה מנחה

משתמש רשום
עיצוב גרפי
ויש חולקים עליך

ואלו הם: הרב וואזנר, הרב אלישיב, ר' חיים קנייבסקי וכו' וכו' שעוקבים אחר כל צעד של הקופות האלו ומעידים על כך.
ואם לדעתך יש דרכים אחרות לשנורר, אתה מוזמן למשרדי הקופות, אל תדאג תתוגמל טוב.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
הם כלל לא חולקים עלי, להיפך, הם עודדו את מגמת 'ערבים', בכדי להמעיט את שפיכות הדם עם פיזור חוברות התרומה הנושאות דיוקן המסכנים. היום החוברות נושאות סיפורים אנונימיים, בהוראתם.

לא נראה לי שמי שייחצן את 'זה לזה' טרח לגשת אליהם עם הכתבה המעליבה ההיא, וקבל את חתימת יד קודשם על הנוסח האמור, וכך גם בארגונים אחרים.

חיים משה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ארשו לי להתייחס במילים קצרות לנושא הכאוב הזה.
נדמה לי שאין פה שום ויכוח שקופת העיר פועלת גדולות ונצורות עבור נזקקים אמיתיים וכו', כמו"כ ברור שברכות צדיקים הוא דבר גדול מאוד וכו' וכו', אך לא זה הנושא, הדיון הוא עד כמה מותר לטמטם את מוחם של אנשים תמימים והאם לשם מצוות הצדקה הותר לשקר.
את הציטוט הבא אני בטוח שלא הצלחתם לפספס: מרן הגר"ח קנייבסקי: "את הצדקה יש להעביר לקופת העיר" ככה, פשוט, בלי פירושים ופלפולים מיותרים, הציטוט השקרי הזה מופיע ומרצד מול העינים בכל רחוב ועל כל תחנת אוטובוס, האם גם את זה בדק מרן הגר"ח קנייבסקי, הרי זה דוגמא אחת מיני רבות, מה בן אדם פשוט ותמים מבין ממשפט כזה, שמרן הגר"ח קנייבסקי פוסק שצריך לתרום אך ורק לקופת העיר, הרי זה שקר וכזב, האם זה לא בגדר מצוה הבא בעבירה, האם זה לא נכנס בגדר גניבת דעת, לקחת בן אדם תמים שרוצה לתרום לקרוב או לשכן שלו או למי שהוא לא רוצה, ולהכתיב לו ע"י ציטוטים שיקריים למי לתרום. התגובה שלי היא אמנם חריפה, אך הבעיה חמורה שבעתיים, ובפרט כשמדובר בתעשיה שלמה, במעשים שנעשים יום יום שעה שעה, האם את זה רוצה הקב"ה? אנו לא אפוטרופסים לא על הצדקה ולא על הנזקקים, מחובתינו לעשות השתדלות בצורות הראויות ולפי כל כללי ההלכה, ותו לא.
(בכונה לא נכנסתי לנושא של ההגזמות ושטיפות המוח, שזה כבר קשור לרדידות העצומה שקיימת בדורנו, התייחסתי נטו לנושא השקרים!!! )

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
עד כמה שזכור לי יש צילום של כתב ידו בו כתוב "וכן אני מורה לכל השואלים אותי שאת כספי הצדקה יש להעביר לקופת העיר" אני לא בטוח. חוץ מזה הם דברו על אנשים אמידים מחו"ל ששאלו לאן לתרום וזה התשובה שהם קבלו. בכל אופן לא ניתן להבין מזה שזה קודם לעניי עירך שבערים אחרות. אצלנו, גם בקרית ספר וגם בברכפלד הוא הורה שמתן בסתר וקרן החסד קודמות. אבל זה לא נקרא שקר והטעיה. הרי כל אחד יודע שעניי עירך קודמים, הקופות מתרימות על דעת זה שהן הבאות בתור. על דעת זה שבדרכי למקווה בערב יום כיפור אני אצא בעז"ה מהבית עם סכום כלשהו פרוט לכסף קטן, ואתן לכל הכופר נפש. וכמובן שבדוכן של הקופה השכונתית אשים הכי הרבה. ומגיע להן גם מצד עניי עירך, ועד הרבנים וקופת העיר מטפלים במקרים קשים גם אצלנו, כשמדובר בסכומים גדולים מאד.

מנחה מנחה

משתמש רשום
עיצוב גרפי
חיים משה צודק כמעט בכל מילה, אכן זוהי הטעיה ועניי עירך קודמין וכנ"ל

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נראה לי שכל צד די מיצה את עצמו ואת תגובותיו
ואשמח אם מפה ואלאה נשאיר את זה ככה אך ורק כדי שלא נפגע
נכון הוא שיש סיפורים כמו שספרתי שקשה לשמוע
וזה נכון שגם יש סיפורים הפוכים שאפשר להתפעל מאוד מהם
ולכן אני מעדיף לא להמשיך את הויכוח כי אז כבר אפשר להסחף
כל אחד יחליט איך הוא נותן את כספו בתרומה
ויזכה לעולם הבא ולנחת מכל הילדים
ושלא נראה צער

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ארגוני הצדקה עושים מעשים גדולים מאד, והיקף התרומות שלהם גדול בין השאר בזכות אותם קמפיינים שהדעות עליהם חלוקות,
אבל בכל מקרה - סיפור צדקה קטן - 'נטול' וועדות למיניהן:
חברה שלי עמדה להכנס בפתאומיות לניתוח חרום מסובך מאד וכרוך בכאבים,
ולפני שהרופאים נכנסו להתחיל היא הבטיחה לתרום כך וכך כסף לצדקה באם יבוטל הניתוח.
והניתוח בוטל!
החליטו לבדוק שוב, וכל הבעיה נעלמה כלא היתה.
זאת אומרת, מה שאני לא אוהבת זה - אם תתרום לנו, אז תוושע,
רק דרכינו אפשר לפנות לקב"ה.
זה לא נכון!
הענין הוא צדקה, ואנחנו יכולים לעזור לך בזה, אבל זה לא שלוועדות יש איזה כוח מיסטי מיוחד...
כוחה של צדקה וזהו זה.

ק

קופירייט

אורח
עברתי על כל האשכול, כפרסומאים וגרפיקאים רובנו מדברים על הגישה הפרסומית לציבור, אני דווקא רוצה לציין כמה נקודות שקשורות לפן של הצדקה עצמה:
1. אני באופן אישי ראיתי ישועות רבות בהבטחת צדקה לוועד הרבנים וקופת העיר.
2. יש לי מכרים קרובים מאד שנעזרו בצורה יוצאת מן הכלל ע"י הקופות הנ"ל.
3. יש לי חברים שמתפללים בכותל ובקברי הצדיקים על תורמי הקופות הנ"ל, ואני מוכרח לציין שמאד התפעלתי מהאחריות והסדר לקיום כל ההבטחות שיש בעלונים.
4. גם אם יש נפילות פה ושם עדיין בכח הרבים אנו זוכים לאימפריות של צדקה וחסד שלא היו כמותם מעולם.

גמר חתימה טובה לכולנו.

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
אני מוחה על כל "החוסר עדינות" ועל כל הסגנון של האשכול הזה!!
אין לאף אחד משהו אחר לעשות לפני יום כיפור?!
גם אם יש נקודות שיש עליהן ביקורת-זה לא מצדיק את הביטויים שנכתבים בנושא!
קצת עדינות בבחירת הביטויים[ללא זילזול!} לא יזיק
היכן מנהלי הפורום?
גמר חתימה טובה לכולם

בנים

משתמש צעיר
סא

עליך ועל שכמותך סומכים מנהלי הקופות בהופכם את היהדות התורה וגדולי הדור ללעג ולקלס.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נטיעות;455281:
סא

עליך ועל שכמותך סומכים מנהלי הקופות בהופכם את היהדות התורה וגדולי הדור ללעג ולקלס.
הגזמת, אבל לגמרי!!!

צמרת

משתמש פעיל
D I G I T A L
אנחנו ב"ה תורמים ונמשיך לתרום בעז"ה
אבל המצב נהפך ק ט ס ט ר ו פ ה!!
היום התקשרו אלי 3 הודעות קוליות שאחת התחילה ב: "אני יתום אל תנתק".. הרגשתי בפורים...
וסתם ככה כל העלונים שמפיצים בדואר, יש הרבה שממש גורמים לי לתרום, אבל למה לכתוב סיפורים בשפה מליצית? כשהיה סיפור על אבא לעשר ילדים שנפטר ל"ע מהמחלה, היה כתוב תאור של מלאך שאין כדוגמתו, תואר שם שבבית החולים האב יצא לקדש את הלבנה במסירות נפש, ו"כל מי שנכח במקום לא יכל שלא לבכות בכי של צער והתרגשות מגודל המעמד, גם הלבנה הרכינה ראשה והזילה דמעות על יהודי מורם זה ... וכו' וכו'- למה לנפח???? אותי זה מעצבן.
בדיוק קבלנו עלון של עזר מציון, אהבתי את השפה הישירה והכואבת שלהם, הם כתבו: עד היכן הגענו? האם כדי שאנשים יתרמו צריך לקרוע את הפרטיות של הנתמכים? כבר א"א לתרום בלי לראות תמונה של הנפטר+שם פרטי מס' ילדים וכו' וכו'? אני רק חושבת על היתומים המסכנים שרואים תמונה של אביהם בתיבות הדואר + פרוט על מצבם האומלל +ניפוח פיוטי מוגזם?
זה כואב לי, ואני חושבת שיש דרכים פחות עלובות כדי להתרים אנשים.
וכל העוסקים במלאכת הקודש אשרם ואשרי חלקם!

חסידה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י studio dv.d;454480:
וגם בלי לראות מקרוב, אתה מאמין שבתפילת נעילה של יום כיפור הרב קנייבסקי יתפלל על 1800 שמות מקופה פלונית+ 500 מקופה אלמונית וכו' וכו'...??? אני לא מאמינה.

באחת תמונות שר' חיים קניבסקי שליט"א צולם מתפלל, היה לו דף בידיים ועליו היה כתוב "שכל התורמים לקופת העיר יבורכו בשפע ברכה והצלחה" משהוא בערך. את זה ר' חיים יכול להספיק.
אבל, אני תמימה, גם כשהשם שלי לא מוזכר במפורש אני מאמינה שמשפט אחד של רב מחולל מה שלא יכולים לעורר אלף משפטים ופסוקים שלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה