[לא] פשוט לוקמיה :)

יש לזה הסבר. ועוד איך
גם אני בעבר תהיתי כמוך את אותה התהיה הפשוטה, איך יכול להיות שרופא שזה המקצוע שלו לא מאבחן מחלה? ועוד חמורה ומסכנת חיים!!!
אחרי שלמדתי רפואה הבנתי ועוד איךך
ואני אסביר
יש המון מחלות, המווווןןןןן
גם אם תלמד 10 שנים ולא 7, עדיין לא תדע את כולן, כי זה פשוט בלתי אפשרי לאדם אנושי, אז מה עושים? לומדים ולומדים ומתמקדים במה שנפוץ יותר ומה שנדיר לפעמים עלול להתפספס. כן פשוט ככה.
זה חלק א של התשובה
חלק ב מדבר על איך בפועל אתה חושד במחלה?
לפי התסמינים, נכון?
ומה אם החולה מגיע עם כאבי בטן? אתה יודע כמה דברים יכולים להיות כאב בטן? זה ממש לא ספציפי!
זה יכול להיות ממערכת העיכול
ממערכת השתן
ממערכת גניטלית
ממערכת הלימפה
ממערכת אנדוקרינית
ממערכת הדם
זה יכול להיות זיהומי, כמה סוגי חיידקים עם זיהומים שונים יש? מליוניםםם טיפול באחד לא יעזור לאחר תמיד
זה יכול להיות מחלה אוטואימונית שהגוף תוקף את עצמו
זה יכול להיות סרטן
זה יכול להיות ממקור נפשי
זה יכול להיות ממכה שהאיש קיבל והא לא מספר לי
זה יכול להיות מתרופה שהאיש לקח והוא לא מגלה לי
זה יכול להיות משילוב של 2 תרופות שהאיש לוקח
זה יכול להיות ממיליאאררדדד אינספור דברים
איך אני כרופאה יכולה בזמן אמת כשיש לי רבע שעה להקדיש לפציינט להגיע בסבירות של מאה אחוז לאבחנה שלו? אין לי רנטגן בעיניים, אין לי סיטי בעיניים ואין לי נבואה!
אני לא יכולה לכל אחד שמגיע עם הקאות לעשות סיטי מוח, ולכל אחד שמגיע עם שלשולים לעשות קולונוסקופיה, נכון? זה לא סביר!
אז מה עושים?? לומדים ולומדים ולומדים, מטפלים באופציה הסבירה ביותר לפי הכללים וההנחיות הרפואיות הקיימות, ומתפללים! כן
ולפעמים, נו מה לעשות? מפספסים.
זה חלק מהמקצוע. כי אנחנו לא מלאכים למרבה הצער ולא מחשבים, וגוף האדם הוא לא תרגיל בחשבון עם דרך פיתרון אחת קלה וברורה.
אז מהיום צריך להכנס לחרדה מכל תסמין? ברור שלא. סיפורים נדירים תמיד היו ותמיד יהיו. תתפללו לרופא כל בשר ותעשו השתדלות סבירה ללכת לרופא שלכם, ואם הוא פספס תדעו שמה לעשות, גם זה מלמעלה, לא הכל תלוי בו....
למדתם רפואה?
יש דרך ליצור קשר לשאלה קטנה?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אמונה!!!!!!!!!!!
לכל דבר יש את הזמן המדויק שלו!!!.
ואם יש פה משהי שכותבת יפה אבל ממש !!! חוצב להבות !!! אשמח לספר לה את המקרה שלי ושתעלה אותו על הכתב כאן.
ותבינו שהשתדלות צריך לעשות מה שנהוג בעולם ואצלינו זה ללכת לרופא וגם קצת לחשוב איתו ולא לזרוק אליו את הכדור וללכת לישון.
ומאידך להאמין שגם אם לא גילו בזמן(כפי ראות עיננו)זה הזמן הכי מדויק בשבילינו!!!!
אז אני מחכה למתנדבת...
סיפור בענין הזה.

אני מכירה מישהו שלפני כמה שנים תרם כליה למישהו שלא הכיר.
סבל בלי קשר בשנה האחרונה מכאבי בטן ונשלח ע"י גסטרו לבדיקת CT לבדוק מה קורה בקיבה.

קצת לפני ה CT איכשהו פסקו כאבי הבטן והוא החליט לוותר על הבדיקה.
אבל- אח שלו התעקש בשבילו שיעשה את הבדיקה בכל זאת כי אם כבר אז למה לא. בסוף הוא לא יעשה ועוד חודש שוב תכאב הבטן, חבל, לא?
בקיצור, הלך וןעשה
לקיבה שלום
אבל- ב CT התגלה גידול על הכליה הנותרת. לאבחון סרטן הכליה לא צריך יותר מ CT, כלומר לא נדרש ביופסיה. ה CT הוא האבחון המספיק כדי לקבוע שיש RCC, סרן הכליה.

בגלל שהתגלה מוקדם, הבן אדם לא הרגיש שום דבר ושום תסמין של RCC ועשה CT נטו בשביל הקיבה, הגידול היה במקום קל ממש לטיפול ומאוד לא מורכב, בשלב די ראשוני למרות שהוא ממאיר.

אני בטוחה שזכות התרומה עמדה לו.
אבל ברור שיש כאן פקטור של אבחון מוקדם כי ברגע שהגידול כבר גדול יותר או פנימי יותר בכליה זה מורכב יותר ויש צורך הרבה פעמים בכריתית הכליה ופה יש לו רק כליה אחת כי אחת הוא תרם.
זה נדיר.
אבל קורה.
והקב"ה היה בעזרו שאבחן מוקדם.

נכון שהוא לא נשלח לאבחון של ה RCC אבל הסיפור הזה ממחיש את החשיבו באבחון מוקדם.

בסופו של דבר החולה הזה עבר טיפול של פיצוץ הגידול בתהליך CT וצריבה ו CT חוזר אחרי כמה חודשים הראה שהסיפור מאחוריו

חליל

משתמש רשום
ממש לא דומה
כי הרופא בעצמו יכול להזיק אם הטיפול אינו מותאם כמו שצריך
ואז אני (והרופא) עשיתי את כל הנזק לעצמי
במקום להתפלל ולקבל רפואה בטוח
אז בגלל שיש מקרים נדירים תמיד שעלולים להתפספס
ורופאים שלמרבה השוק לא מלאכים
אזז
לא נטפל בעצמינו בכלל?
נזניח דלקת ונצפה לנס למרות שטיפול אנטיביוטי פשוט יפתור את הבעיה?
נרגיש כאב בחזה ולא נלך לרופא כי הוא עלול לפספס, נקבל התקף לב ונאמר פרק תהילים שזה יעבור לבד?

123770

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אבל איך זה
שכמות גדולה של משתמשים פשוטים בפורום
סיפרו עוד לפני האבחנה, שאצלם זה היה בסוף...
אבל לרופא לקח שבועות לגלות את זה?
כנראה לא מדובר באופציה כ"כ רחוקה
על כל אחד שסיפר כאן שהתלונן ובסוף ל"ע גילו את המחלה, יש עשרות או מאות או אלפי פציינטים שהגיעו לרופא, והתלוננו, ועבר להם, וזהו.

חליל

משתמש רשום
מה שאני מנסה לומר פה זה שהחיים לא שחור לבן
רופאים עובדים קשהה מאודדד כדי להגיע לאן שהגיעו
רק בשביל ההבנה- בשביל להיות רופא בעל תואר מומחה יש ללמוד לכל הפחות 11 שנים!
זה אומר שהם מקצועיים ועוד איך ויודעים דבר או שניים מהחיים שלהם

ובכל זאת
המקצוע הזה מטבעו מורכב ולא תמיד ברור, גוף האדם יכול להתנהג באופן שונה מאחד לאחד, אנשים משתנים באופי שלהם וביכולת התקשורתית שלהם ומה הם מדווחים ומה לא, עד כמה הם בחרדה מהסימפטומים שלהם ומגדילים אותם או מקטינים אותם ואיך הם מגיבים לטיפול מסוים,
יש גם מגבלות של הגיון באבחנה כמו שאמרתי קודם לא תשלחו כל דלקת בדרכי השתן לסיטי כליות (לסיטי יש קרינה שעלולה בעצמה לגרום לסרטן, כן?) והמון מורכבות עדינה של נזק מול תועלת

אז תזכרו שרופא כל בשר ומפליא לעשות הוא בהחלט היחיד שיכול לדעת ולרפא הכל אבל הוא גם מנהל את העולם בדרך הטבע ונתן לרופא רשות לרפא וברוב המוחלט של המקרים רופא אכן מצליח לרפא,

אבל אי אפשר לבוא לרופא בטענות על כך שהוא בן אדם בסוף.

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
על כל אחד שסיפר כאן שהתלונן ובסוף ל"ע גילו את המחלה, יש עשרות או מאות או אלפי פציינטים שהגיעו לרופא, והתלוננו, ועבר להם, וזהו.
נדמה לי שלא הבנת.
ההודעה שעליה הדיון פה:
לא מבין, לא מבין,
נכתבה בעקבות אשול התייעצות של מישהו שלבת שלו היו חום במשך שבועיים ובלוטות לימפה נפוחות, והוא הסתובב בין רופאים ולא מצאו מה יש לה.
עוד לפני שבסופו של דבר איבחנו אצל ביתו את המחלה, משתמשים רבים סיפרו שאצלם זה היה סימן ללוקמיה/לימפומה.

123770

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נדמה לי שלא הבנת.
צודקת, לא הבנתי שזה ספציפי על זה.
כתבתי באופן כללי, על תלונות שיכולות להיות סתם ויכולות להיות משהו רציני ואמיתי.

חיולה

משתמש מקצוען
יש לזה הסבר. ועוד איך
גם אני בעבר תהיתי כמוך את אותה התהיה הפשוטה, איך יכול להיות שרופא שזה המקצוע שלו לא מאבחן מחלה? ועוד חמורה ומסכנת חיים!!!
אחרי שלמדתי רפואה הבנתי ועוד איךך
ואני אסביר
יש המון מחלות, המווווןןןןן
גם אם תלמד 10 שנים ולא 7, עדיין לא תדע את כולן, כי זה פשוט בלתי אפשרי לאדם אנושי, אז מה עושים? לומדים ולומדים ומתמקדים במה שנפוץ יותר ומה שנדיר לפעמים עלול להתפספס. כן פשוט ככה.
זה חלק א של התשובה
חלק ב מדבר על איך בפועל אתה חושד במחלה?
לפי התסמינים, נכון?
ומה אם החולה מגיע עם כאבי בטן? אתה יודע כמה דברים יכולים להיות כאב בטן? זה ממש לא ספציפי!
זה יכול להיות ממערכת העיכול
ממערכת השתן
ממערכת גניטלית
ממערכת הלימפה
ממערכת אנדוקרינית
ממערכת הדם
זה יכול להיות זיהומי, כמה סוגי חיידקים עם זיהומים שונים יש? מליוניםםם טיפול באחד לא יעזור לאחר תמיד
זה יכול להיות מחלה אוטואימונית שהגוף תוקף את עצמו
זה יכול להיות סרטן
זה יכול להיות ממקור נפשי
זה יכול להיות ממכה שהאיש קיבל והא לא מספר לי
זה יכול להיות מתרופה שהאיש לקח והוא לא מגלה לי
זה יכול להיות משילוב של 2 תרופות שהאיש לוקח
זה יכול להיות ממיליאאררדדד אינספור דברים
איך אני כרופאה יכולה בזמן אמת כשיש לי רבע שעה להקדיש לפציינט להגיע בסבירות של מאה אחוז לאבחנה שלו? אין לי רנטגן בעיניים, אין לי סיטי בעיניים ואין לי נבואה!
אני לא יכולה לכל אחד שמגיע עם הקאות לעשות סיטי מוח, ולכל אחד שמגיע עם שלשולים לעשות קולונוסקופיה, נכון? זה לא סביר!
אז מה עושים?? לומדים ולומדים ולומדים, מטפלים באופציה הסבירה ביותר לפי הכללים וההנחיות הרפואיות הקיימות, ומתפללים! כן
ולפעמים, נו מה לעשות? מפספסים.
זה חלק מהמקצוע. כי אנחנו לא מלאכים למרבה הצער ולא מחשבים, וגוף האדם הוא לא תרגיל בחשבון עם דרך פיתרון אחת קלה וברורה.
אז מהיום צריך להכנס לחרדה מכל תסמין? ברור שלא. סיפורים נדירים תמיד היו ותמיד יהיו. תתפללו לרופא כל בשר ותעשו השתדלות סבירה ללכת לרופא שלכם, ואם הוא פספס תדעו שמה לעשות, גם זה מלמעלה, לא הכל תלוי בו....
@חליל
לא קשור לנושא האשכול
אבל למדת רפואה בארץ?
אם כן כיצד ניתן ליצור קשר?

חיולה

משתמש מקצוען
כן למדתי בארץ
אין לי מושג איך לתת פרטי קשר בהנחה ואני לא רוצה לפרסם פרטים אישיים כמו מס טלפון ברבים?
תוכלי לפנות אלי במייל emona64940 בגימייל?
אני בתהליכי קבלה ומעניין אותי לדעת כמה דברים בקשר ללימודי רפואה בתור חרדית
תודה רבה

*היה טעות במייל
המייל הנכון emona64940

נערך לאחרונה ב:

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
99% ואולי יותר שהלכו לרופא יצאו מרוצים עם האבחנה ואולי אפילו פתר אותם בהכל בסדר

קורה פספוסים!

ולדעתי יש רופאים שלא בטוח יודעים ובגלל הספק הקל הם נותנים משהו לספק הגדול, ואם באמת יש כן משהו אז הפציינט יחזור, ואז הוא יקח את זה יותר רציני???

בכל אופן אולי צריך לומר מה הדברים שבכזה מצב אסור להעלים עין
כמו למשל תינוק שנפל מגובה, אם הוא מקיא או אפאטי חייבים בית חולים

חיולה

משתמש מקצוען
תוכלי לפנות אלי במייל emona64940 בגימייל?
אני בתהליכי קבלה ומעניין אותי לדעת כמה דברים בקשר ללימודי רפואה בתור חרדית
תודה רבה

*היה טעות במייל
המייל הנכון emona64940
@חליל
שכחתי ספרה במייל הקודם
אשמח אם תוכלי לכתוב לי למייל emona64940 בגימייל
תודה רבה!!

רמיזא

משתמש מקצוען
לא מבין את הטענות פה, מה רוצים פה אנשים שעל כל חשד קל שרופא יפנה לבדיקות, אתם מודעים לאיזה פחדים אנשים יכנסו ? מי לא נלחץ מבדיקות היום ? הרי רוב האנשים הולכים לרופא כדי לקבל טיפול ובעיקר כדי להירגע ולשמוע שהכל תקין, אוי ואבוי אם הרופא יפנה על כל חשד קל לבדיקות מקיפות, אף אחד לא ילך לרופא הזה יותר.
הרי הרבה מאוד מהאנשים שמאובחנים עם המחלה ימותו בסוף מזה, אז מה יעזור אם גילו את זה מוקדם, גם אם יגלו מוקדם ויצליחו לרפא זה הרבה פעמים חוזר.
כל בן אדם יעדיף רופא אופטימי ושמח יש על זה הרבה מאוד מחקרים,
למה סתם להכניס אנשים לחרדות איומות כאלו ?
כמובן שאני לא מתייחס למקרה הספיציפי שהיה כאן, שזה היה חריג מאוד מאוד שלא חשדו בכלום.

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
לא מבין את הטענות פה, מה רוצים פה אנשים שעל כל חשד קל שרופא יפנה לבדיקות,
ברור! מה לא עדיף שילחצו 1000 פעמים לחינם, ולא יפספסו פעם אחת קריטית?
הרי הרבה מאוד מהאנשים שמאובחנים עם המחלה ימותו בסוף מזה, אז מה יעזור אם גילו את זה מוקדם
גילוי מוקדם הוא לרוב קריטי.
הרבה פעמים איחור של כמה דקות/ שעות/ ימים זה ההבדל בין מוות לחיים.

HUBHCBH

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית

לא שייך להריץ בדיקה כל פעם,
מי שיהיה לו חשד סביר, יצטרך להמתין בתר 3 שנים לבדיקה.

עדיף לנהוג 10 %פחות, זה מפחית את סיכוי התאונה ב... אחוז,
אבל בכ"א אנשים לא נוהגים אחרת..

רמיזא

משתמש מקצוען

לדעתי להפחיד אנשים להלחיץ אנשים על סיכוי של 1 מול 1000, לא נכון,
שימו לב למה שאתם אומרים עדיף שבנאדם יעשה 1000 בדיקות עם כל הלחץ שנלווה לזה, העיקר שיהיה בטוח שאין לו את המחלה, שהסיכויים לצאת מהמחלה הם לא ברורים בכלל בהרבה פעמים.
הרי על כל כאב גרון אפשר לשלוח לבדיקות.

נערך לאחרונה ב:

חליל

משתמש רשום

תארי לך שניקח שאיבת מח עצם מכל מי שתתנפח לו בלוטת לימפה... זה הרי קורה להמוני ילדים ומבוגרים מידי יום ויום... ורובם סובלים ממחלות וויראליות פשוטות, ואפילו לא זקוקים לאקמול, לחלקם זה אפילו סתם מכינים

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
למה 1000 בדיקות? שיעשלח לבדיקות הרלוונטיות,
לא דווקא כשמדובר על חשש למחלה, אלא כל חשש אחר
שהסיכויים לצאת מהמחלה הם לא ברורים בכלל בהרבה פעמים.
הסיכויים הם ביחס ישיר לשלב בו מגלים

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
למה 1000 בדיקות? שיעשלח לבדיקות הרלוונטיות,
לא דווקא כשמדובר על חשש למחלה, אלא כל חשש אחר
שהסיכויים לצאת מהמחלה הם לא ברורים בכלל בהרבה פעמים.
הסיכויים הם ביחס ישיר לשלב בו מגלים

תוכניות לבת מצווה

משתמש פעיל
אם יש משהו חשוד והקופה מאשרת הכי טוב זה לבקש הפניה למיון ולא ללכת לרופא בקופה.
(לפעמים מספיק להתקשר למוקד אחיות בשעות שאין רופא ולתאר ילד שמקיא ומפחדים שיתייבש עד הבוקר בשביל שיאשרו הפניה למיון.....)
רופא בקופה יכול לשלוח לבדיקות דם ורק כשמגיעות תוצאות לשלוח לעוד בדיקה וכשמגיעות תוצאות לשלוח לעוד בדיקה.... מה שיכול להיסחב בלי סוף והקופה באמצע יכולה להחליט שלא בא לה לאשר בדיקה ועד שמפעילים עסקנים ועד ש.....
כשמגיעים למיון כל הבדיקות נעשות במקום ואם יש משהו חשוד מתייחסים מיד בלי סחבת מיותרת.
חוץ ממה שרופאים במיון בד"כ אלו רופאים שגם מסתובבים במחלקות ויודעים שיש הרבה דברים שנראים כלום אבל יכולים להצביע על בעיה חמורה בהרבה.....

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה