לא מצליח להירדם מהר!! יש פיתרון?

צפורן

משתמש מקצוען
יש הבדל גדול בין ריטלין למלטונין...
חבל שאנשים לא יודעים להבדיל בין מרכיבי כדור אחד לשני אבל האמת היא שגם לי לקח שנה להאמין ולהבין את זה...
לכל אחד יש את השיקולים שלו מחיר מול תמורה, ישנם אנשים שמתגברים על הקושי שברעיון של לקחת כדור וזה שווה להם שיהיה להם מספיק שעות שינה ע"מ לתפקד טוב למחרת, ויש אנשים שהעקרון שלא לקחת כדור חשוב להם.
מכבדים כל אחד!

חברות של תוספי תזונה מייצרות את זה, לא חושבת שנחשב תרופה.
(חומר שקיים בגוף)
במחילה אבל מלטונין הוא כדור שפה בארץ לא צריך אפילו מרשם
זה לא כדור שינה, ולא מתמכרים אליו- מברורים עמוקים שעשיתי אצל נוירולוגים, טבעוניים, מרפאים בעיסוק וכו'
כמו שכתבתי קודם, אני לא נגד תרופות כשצריך.
אני גם לוקחת יום יום כדור מרשם של חומר שחסר לי בגוף-eltroxin.

אני פשוט חושבת שכדאי קודם לנסות שיטות טבעיות, כלומר, להחשיך את הבית בשעה קבועה, לא לאכול כבד או לא להתעמל בשעות מאוחרות וכדו'.
אני גם חושבת שחשוב לאכול בריא, ולא רק לאכול ג'אנק ולקחת ויטמינים.
אני גם חושבת שחשוב לאכול במידה ולא לקחת אגוז פלא הודי או תרופה מאושרת להרזיה או "תוסף תזונה" להרזיה.

זה לא הקושי של "לקחת כדור".
זה הרעיון שלא כל דבר זה "כדור וגמרנו".

עם כל הכבוד לחברות התרופות שמצילות חיים ומשפרות איכות חיים, מדובר בחברות מסחריות שגם מחפשות למכור ו"דוחפות לנו" גם כשלא ממש מוכרחים.

Mark 1

משתמש מקצוען
אני גם לוקחת יום יום כדור מרשם של חומר שחסר
כנראה שאין מספיק הבנה מה זה מלטונין.
יש אנשים למשל עם בעיה במנגנון ייצור המלטונין בגוף, לוקחים כמות קטנטנה והעסק מסתדר (פעם הסבירו לי שהרעיון הוא להרגיל את הגוף לישון בשעה מסויימת ואז לא צריך לקחת את זה כבר).
יכול להיות באמת שאנשים צריכים קודם לשנות הרגלים, אבל ברגע שאדם סובל ממישהו ושינוי הרגלים לא עוזר לו או לא הולך לא, למה לסבול כאשר אין נזק בריאותי?

אני בעד צורת חיים הכי טבעית שאפשר אבל יחד עם זה בריאות הגוף והנפש.

רוטב שום

משתמש מקצוען
לפני שלוקחים אמצעי עזר לטיפול בקיי הרדמות צריך להבין ממה מגיעי הקושי
אם זה חד פעמי או קבוע, מתי התחיל הקושי, בעיות נוספות שקיימות וכו'
ולטפל לפי הצורך
נראה לי שרופא משפחה טוב ידע להנחות

בא בחשבון

משתמש מקצוען
אפשר לשתות כוס חלב - זה מאד מרדים,
או מישהו מבוגר: כוסית קטנה של יין אדום, זה ממש מרדים, אפילו כמות קטנה מאד עוזרת.

צפורן

משתמש מקצוען
כנראה שאין מספיק הבנה מה זה מלטונין.
יש אנשים למשל עם בעיה במנגנון ייצור המלטונין בגוף, לוקחים כמות קטנטנה והעסק מסתדר (פעם הסבירו לי שהרעיון הוא להרגיל את הגוף לישון בשעה מסויימת ואז לא צריך לקחת את זה כבר).
יכול להיות באמת שאנשים צריכים קודם לשנות הרגלים, אבל ברגע שאדם סובל ממישהו ושינוי הרגלים לא עוזר לו או לא הולך לא, למה לסבול כאשר אין נזק בריאותי?

אני בעד צורת חיים הכי טבעית שאפשר אבל יחד עם זה בריאות הגוף והנפש.
יש לי הבנה מצוינת בחומרים שהגוף אמור לייצר, ולא מייצר מספיק.
אלטרוקסין זה אותו סיפור בדיוק, וגם אינסולין וגם הורמון גדילה, וגם קורטיזון....
אז זהו, שלא כל חומר שהגוף "לא מייצר ממנו מספיק", אפשר וכדאי לקנות במכולת.

Mark 1

משתמש מקצוען
אז זהו, שלא כל חומר שהגוף "לא מייצר ממנו מספיק", אפשר וכדאי לקנות במכולת.
.
אלטרוקסין - כן, ומלטונין - לא...
אבל כמו שרופא אומר לאחד לקחת אלטרוקסין לשני אולי יגיד לקחת מלטונין.
בקשר להשואות הם בין מלטונין לריטלין או בין מלטונין לאינסולין - רק אני היחידה חושבת שיש הבדל?
אם אין פיתרון אחר והבן אדם סובל - כל אחד יעשה את השיקולים שלו ויתייעץ עם האנשי רפואה שלו.
(ולא יסמוך עלינו פה בפרוג..)

צפורן

משתמש מקצוען
.
אלטרוקסין - כן, ומלטונין - לא...
אבל כמו שרופא אומר לאחד לקחת אלטרוקסין לשני אולי יגיד לקחת מלטונין.
בקשר להשואות הם בין מלטונין לריטלין או בין מלטונין לאינסולין - רק אני היחידה חושבת שיש הבדל?
אם אין פיתרון אחר והבן אדם סובל - כל אחד יעשה את השיקולים שלו ויתייעץ עם האנשי רפואה שלו.
(ולא יסמוך עלינו פה בפרוג..)
אני לא משווה.
אני פשוט אלרגית לזה שאנשים ממליצים על כל מיני כדורים, טבעיים או לא, במקום פשוט לעשות מה שצריך, כמו ללכת לישון בזמן או לעשות דיאטה.
העניין הוא לא לסמוך על זה שזה "טבעי", אלא כמו שכתבת, להתייעץ עם רופא.

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
מחסור במגנזיום גם עשוי לגרום לנדודי שינה.
שתי כדורי מגנזיום עשויים לעזור פלאים!

אני פשוט אלרגית לזה שאנשים ממליצים על כל מיני כדורים, טבעיים או לא, במקום פשוט לעשות מה שצריך, כמו ללכת לישון בזמן או לעשות דיאטה.
אם הגוף לא יודע לייצר מלטונין, זה לא יעזור ללכת לישון בזמן...

גיטי ל.

משתמש מקצוען
נסחפתם!!!
יש דברים שבקלות יכולים לעזור
במקום לקבל את העזרה בשמחה אתם מסתבכים עם תאוריות:confused:
הכדור הזה בטוח לחלוטין ואפשר לברר אצל כל רופא וחנות טבע
העלות שלו גרושים ממש כך שחבל לא לנסות אם יש צורך
וחבל שכותבים על אנשים שמציעים הצעות במקום לעשות את מה שצריך, ובזה מורידים לכולם כאן את החשק לעשות באמת את מה שצריך. :p;):)

רוטב שום

משתמש מקצוען
אני התייעצתי עם רופא - נוירולוג והפתרון היה מלטונין

לא עולה גרושים 100 ש"ח 100 כדורים של חברת מקסי הלס

השאלה הבסיסית היא למה לא נרדמים?
כשיש תשובה מדויקת ניתן להגיע לפתרון

זהו זה!

משתמש רשום
המשתמש נחסם
אפשר לשתות דווקא קפה עם הרבה סוכר , ואז עולה רמת האנדרלין לכחצי שעה , וכשזה נופל
זה נופל בצורה חדה מאוד מה שגורם לעייפות (מחוץ לקופסא...)

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
נכון, אבל אם הוא כן מייצר, אבל לא מייצר "מספיק", להחשיך את הבית בשעה קבועה ומוקדמת בהחלט יכול לעזור.
הכוונה שלי ב"לא יודע לייצר" היתה "לא מייצר מספיק"...
תודה על הדיוק.
אגב, להחשיך את הבית בשעה קבועה ומוקדמת לא בהכרח עוזר לגוף ייצר מלטונין.
אם הסיבה לחוסר המלטונין היא הבלבול של הגוף מהאור - זה עוזר,
אבל אם הסיבה היא אחרת, זה לא.

בשם

משתמש סופר מקצוען
הוא בלחץ לא מודע(!)
שילך לטיפול רגשי נפשי -----
ולפעמים זה מעין "לופ" כזה שבגלל שהוא לא ישן הוא "כבר לא צורך שינה" באותה מידה--- ואז המעגל הוא אכזרי וכואב...
ואגב אין מה לחשוש מכדורים עדינים כאשר רופא המשפחה נותן לשלושה ארבעה ימים חצי כדור לפעם - לא מתמכרים פשוט מסדירים את השינה שנעלמה
בכנות מרחמת עליו...

כמו"כ יש סגולות שונות לומר פסוקים שונים ואז נרדמים - שמעתי שיש בזה חשש לקבלה מעשית אז צריך לברר ...

Cבלה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שיעשה בדיקות דם. לפעמים מחסור בויטמינים או בלוטת התריס שלא תקינה יכולים לשבש את מנגנון השינה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה