התייעצות לאיפה נשלחים הילדים שלכם?

מאן דאמר..

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לגבי בחורים ביש''ק אני גם יודע שישנם כאלו שאוספים בשביל לקנות ביגוד לפורים, זה כנראה לא חריג.
לגבי יש''ג, אני חושב שכל ה'הקש בדלת' באמת רעיון גרוע ביותר, יש תחרות מי אסף יותר וכו'.. הרבה
פעמים זה גובל בחציית קווים אדומים ובחילול ה', וגם כמו שכתבו לעיל, זה גורם להתרגל לשנרר, כל אחד
מבין כבר לבד מה הבעיה בזה.. אבל אם זה מסתכם בכתובות של ידידי הישיבה - ובצורה מכבדת [גם אותם
וגם את המועמד לתרום] אז זה בסדר.
לגבי איסוף בפורים, ברור לי שיש מלא משפחות שמחכים בכיליון עיניים לאותם בחורים, משפחות וזוגות
(שלפעמים ללא משפחה מורחבת) שמחים מכל קבוצה כזו, ואת זה אפשר לראות הרבה פעמים על בעה''ב.
אבל כמובן, אני ממש לא בעד זה שהם לוחצים וסוחטים, גם בפורים צריך שיהיה בצורה מכובדת ומכבדת.
בהצלחה לתתניקי''ם!!

פלטפורמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ובקשר לכסף. לא חושבת שיש בעיה
הישיבות אכן זקוקות לכל שקל
וזה לא בא על חשבון זמן הלימוד אלא אחרי!
הבחורים גם נהנים (מתי יש להם זמן?) וגם אוספים כסף לאוכל. גמרות, ועוד
אני לא מסוגלת לראות בחור שטרח לבוא ולבקש (זה לא נעים!) ולא לתת
תדעו לכם שזה כבוד התורה לתת להם!!!
אפילו משהו קטן
ועוד דבר, סתם יפה, אנחנו נותנים לכל בחור שמגיע שוקולד קטן, תמיד מציעים לשתות והם כל כך נהנים!!
תזכרו שהם בני אדם
בבקשה תכבדו אותם, מינימום!!

מאן דאמר..

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תדעו לכם שזה כבוד התורה לתת להם!!!
זה כבוד התורה שהם ככה מתבזים? (שוב, לא מדבר על פורים ועל כתובות לפני פורים)
ועוד דבר, סתם יפה, אנחנו נותנים לכל בחור שמגיע שוקולד קטן, תמיד מציעים לשתות והם כל כך נהנים!!
ברור, זו מצווה גדולה של הכנסת אורחים.
בבקשה תכבדו אותם, מינימום!!
גם ברור, אבל כדאי מאוד ללמד אותם גם לכבד את התורמים (או אלו שלא מעוניינים)

מאן דאמר..

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י post: 7380759:
סליחה, אנחנו חרדים!
איפה כבוד התורה?
זה מה שהילדים שלכם יפנימו כשהם יראו יחס מזלזל בבחורים היקרים שלנו,
לא פותחים להם, לא תורמים להם
אין במה שהוא כתב שום זילזול, זה דבר ידוע, העולם בחוץ פרוץ ומסוכן!
לא בכדי כל גדו''י הורו שגם מי שלא לומד טוב בישיבה לא יילך לצבא,
הישיבה היא משמשת כתיבת נח, ברור זה לא רק, אבל במידה רבה מאוד!

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הישיבה היא משמשת כתיבת נח, ברור זה לא רק, אבל במידה רבה מאוד!
בא נאמר שהישיבות אמורות לשמש כתיבת נח.
בפועל, חוששני שלא תמיד הן משמשות ככאלו.
לדעתי מבחינת ה'תיבת נח' היה עדיף שהבחורים יחזרו לביתם בלילה, כך יהיה עליהם פיקוח כלשהו.
אך אין זה מנושא האשכול.

לגוף הנידון, בתור בחור בישיבה קטנה אספתי בעיר החרדית שבה התגוררתי, ולא ראיתי שום דברים בעייתיים.
אלא שישנם ילדים בתלמוד תורה שגם אם אינם אוספים כסף, עדיין מתקבצים בחבורות בליל פורים, ושם בהחלט ישנה בעיה חמורה.

מאן דאמר..

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בתור בחור בישיבה קטנה אספתי בעיר החרדית שבה התגוררתי, ולא ראיתי שום דברים בעייתיים.
השאלה היא לצורך מה אוספים בישיבה קטנה, לא נראה לי שמי שתורם להם הוא יודע שהכסף הולך לשטויות..

פלטפורמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
השאלה היא לצורך מה אוספים בישיבה קטנה, לא נראה לי שמי שתורם להם הוא יודע שהכסף הולך לשטויות..
זה כל כך לא נכון
ותיזהרו כי זה מקרר אנשים
אני לא הייתי רוצה שבגללי יתרמו אפילו שקל פחות לדברים
תבררו למה זה באמת הולך
כי אני יודעת על ישיבות מקרוב שהכסף הולך לדברים כל כך חשובים.
אז רק הייתי מציעה לכם לשקול את דבריכם בכזה פורום

מאן דאמר..

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

-אפרת-

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אח שלי כשהיה בישיבה קטנה אמרו להם
שהבחור שיאסוף הכי הרבה כסף יזכה בפרס גדול
והוא אסף הרבה והיה חוזר מאוחר בלילה...
ובסוף הם לא נתנו לו כלום!!!!

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אצל הבן שלי ביש"ק אוספים רק ביום הפורים עצמו, מכתובות מסוימות, בקבוצות, עבור בנית בנין לישיבה.
המורל סביב זה, והשירים, וההתארגנות מקבילים לחלוטין להתארגנות למחנה אצל בנות סמינר. זה הווי חברתי ויעד ותחרות ופעילות. נראה לי שהחלק של הכסף בסוף הוא שולי.
עדיין לא אוהבת את זה, בכלל. יש לבחורים מתח לאסוף ולהשיג, יש יעד כללי שאם יגיעו אליו יהיה קעמפ וזה לא חינוכי בעיני. אבל מה יש לעשות? למנוע מהילד את ההווי החברתי במשך כמה שבועות?
מנסה להכניס לו לראש שידע שזה לחץ חברתי. תבואת שגעון.

קפוצון

משתמש מקצוען
כל אלה שכותבים למה זה הולך
ידוע הסיפור על ר' חיים מבריסק שהשליח קנה חמור ולכן התורמים לא רצו לתרום והוא ענה להם שזה תלוי בכוונה.
אם אתה מתכוון לתרום למען התורה זה יגיע לשם

@Simcha

משתמש מקצוען
ר' חיים מבריסק
ר' חיים מוולאז'ין
כנראה מספרים את הסיפור על שניהם.. כל אחד לפי השתייכותו התת מגזרית באוכלוסיה.
מטבעם של סיפורים, אדם מנסה להעביר איזה מסר, לא תמיד המסר נשמע כמסר אמין ונכון במיוחד אז הוא מספר אותו בשמו של "אדם גדול שכבר לא איתנו", ואט אט הסיפור מחלחל ומקבל קצת גוון ושמות.

P.R.

משתמש מקצוען
רק לידיעתכם, יש הבדל גדול באיסוף הכספים בין ישיבות של חסידויות מסויימות לבין ישיבות ליטאיות, המטרה שונה.
ואני אומרת זאת מידיעה, לאחר שבעלי פגש בחורים - ילדים, שעשו אתמול בר מצווה, וחיכו איתנו לאוטובוס לי - ם לאסוף כספים, הם ציינו, שבהתחלה עוברים מבית לבית, אבל ככל שגדלים קולטים איפה יותר טוב ומוצלח לאסוף ולהרוויח, הם הסבירו שיש יעד שצריך להגיע לסכום מסוים עד לחתונה, ובמידה ומגיעים ליעד, מקבלים לחתונה מכשירי חשמל וכדו', לעומת, הסיבה האחרת, איסוף כספים לת"ת הישיבה, שמסייעת לבחורים בחתונתם וכן ביומיום לקנות חליפות וכדו' במחיר מוזל או בחינם וזה בדר"כ רק בישיבות גדולות, לא מתחילים זאת מישיבות קטנות.

Goldidea

משתמש מקצוען
בעלי מספר שבהיותו בחור בישי''ג הם יצאו בזוגות בימים שלפני פורים וכבר בבנין הראשון הוא דפק בדלת אחת והחבר בדלת אחרת ואותו חבר ראה משהו שהוא לא הכיר כדוגמתו ופשוט לא היה מסוגל לדבר כלום רק ביקש לחזור לישיבה (נסיעה של כשעה) והיה נראה מאוד מהורהר. בעלי דיווח למישהו מהצוות. השאלה כמה המקרה הזה חריג?

צ'יק צ'אק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יש שבועטים בדלת אז אני פותחת ואמרת להם 'כמעט שברת לי את הדלת'/ אני נותנת להם לבעוט כמה דקות ואומרת להם 'חשבתי שזה משטרה אז פחדתי לפתוח את הדלת'

פלטפורמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש שבועטים בדלת אז אני פותחת ואמרת להם 'כמעט שברת לי את הדלת'/ אני נותנת להם לבעוט כמה דקות ואומרת להם 'חשבתי שזה משטרה אז פחדתי לפתוח את הדלת'
את מתבטאת כאילו הם היו אחרוני הפרחחים :mad:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בעלי מספר שבהיותו בחור בישי''ג הם יצאו בזוגות בימים שלפני פורים וכבר בבנין הראשון הוא דפק בדלת אחת והחבר בדלת אחרת ואותו חבר ראה משהו שהוא לא הכיר כדוגמתו ופשוט לא היה מסוגל לדבר כלום רק ביקש לחזור לישיבה (נסיעה של כשעה) והיה נראה מאוד מהורהר. בעלי דיווח למישהו מהצוות. השאלה כמה המקרה הזה חריג?
ממש מלחיץ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה