התייעצות לאיפה נשלחים הילדים שלכם?

@Simcha

משתמש מקצוען
המטרה מלכתחילה היתה להעסיק את בחורי הישיבות במשימות ראויות ביום הזה.
ולכן מצאו את הפתרון בדמות איסוף לת"ת.
ככה הם עסוקים בדברים חיוביים שמאתגרים אותם, ועל הדרך גם חתנים מיעוטי יכולת מרוויחים.
ביום הפורים במקום להשתכר ולהתהולל, הם ממוקדי מטרה.
בפועל המצב היום הפך לשישו ושמחו, ולא מזמן קיבלתי מייל מתחנן מבחור שכתב לי שהוא התחייב על 2000 שח לת"ת שלו, ואם אני יכולה לעזור לו בזה. (קרוב משפחה).
ולכן כדאי לפקח על זה כדי שההסדר של התעסוקה החיובית ימשיך,
או לחילופין, לערוך יריד פורים בתוך הישיבה או לא יודעת מה, שיעסיק גם,
אבל לא ישלח בחורים למקומות שאף אחד לא היה חולם שיגיעו לשם.
האיסוף בפורים עצמו לרוב נעשה בתוככי השכונות החרדיות, ובדרך כלל נעשה בגבולות הטעם הטוב והחוויתי.
הבעיה עליה נדונו פה הדברים הם איסופים בשעות ליל מאוחרות בימים הקודמים לחג הפורים ככיפורים.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לפני ששולחם בחורים לאיסוף, נא ואנא תרגלו איתם דפיקות מנומסות.
לפני דקות ספורות פתחתי את הדלת לזוג בחורים שהלמו עליה בעקשנות, ללא רחם (לא היה בכוונתי לפתוח, הם שמעו נוכחות ילדים בבית ולא הרפו). היו להם פנים עדינות והם נראו מכובדים. אני מסיקה שזה עניין של מודעות וחינוך. מחובת המשלחים לדאוג שהשליחים ינהגו כראוי.

שפריצרית

משתמש מקצוען
יהיו שנוררים טובים, ראשי כוללים, ראשי ישיבות, מנהלי תלמודי תורה...
עוד קטע שלא מובן לי.
עולם הישיבות כפי שאנחנו מכירים אותו כיום הוקם כדי לרומם את קרנם של בחורי הישיבות.
תהינה הסיבות שתהינה, ה'איסוף' הזה בהגדרתו המכובסת הוא חינוך פשוט לשנור.
בן אדם ממוצע אמור להתבייש כשהוא דופק בדלתות לבקש צדקה.
הנורמה הזו מעקרת את הבושה בקרב הבחורים, מה שמכשיר את הקרקע לשנור העתידי.
אולי בנושא הזה כדאי ללמוד מהנעשה בסמינרים?
ברב הסמינרים יש קרנות לכלות, שממומנות מכספים שהתלמידות עובדות עליהם, לא משנוררות אותם.
הן מתפעלות ירידים, מקימות מכירה סינית, ממחזרות בקבוקים שסוחבות מהבית כל הדרך לסמינר....
הן משיגות את הכסף ביושר ובכבוד - ומגיעות לאותם סכומים שמשיגים בישיבות ע"י שנור.

big smile

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ברב הסמינרים יש קרנות לכלות, שממומנות מכספים שהתלמידות עובדות עליהם, לא משנוררות אותם.
הן מתפעלות ירידים, מקימות מכירה סינית, ממחזרות בקבוקים שסוחבות מהבית כל הדרך לסמינר....
כיום לצערינו גם בנות במינר משנוררות כסף, אמנם למכירה סינית,
אבל כאשר יש יעד לכיתה להגיע לסכום מסוים זה גורם להן לשנורר כדי להיות אלה שהגיעו לסכום הגבוה ביותר.

ומה עם השכנים הנחמדים שלי כ- 4 ילדים(כל אחד קופה אחרת, ולפעמים ילד עם 2 קופות שונות!) דופקים אצלי בדלת בכל יום שישי אחרה"צ.
בצורה שיכולה להעיר מהשינה. ולא מפסיקים לדפוק...
קודם שההורים יחנכו.
אחר כך הישיבה.

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אצלינו יש גם מגבית לבחורי הישי"ק
ושם מותר לדפוק אך ורק אצל אנשים שמכירים
הם מדגישים את זה מאוד בכנסים לפני שיוצאים למגבית

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תהינה הסיבות שתהינה, ה'איסוף' הזה בהגדרתו המכובסת הוא חינוך פשוט לשנור.
בן אדם ממוצע אמור להתבייש כשהוא דופק בדלתות לבקש צדקה.
הנורמה הזו מעקרת את הבושה בקרב הבחורים, מה שמכשיר את הקרקע לשנור העתידי.
בקרב חלק גדול מהציבור החרדי, לקיחת הצדקה היא חלק בלתי נפרד מהתקציב החודשי של המשפחה, שלא לדבר על מלגות הכוללים שאף הן צדקה בעיקרן.

גמד

משתמש מקצוען
מניסיון שלי בתור בחור בישיבה גדולה
גם שנותנים לך כתובות מדויקות, בחור נסחף לדפוק גם על דלת השכן או על דלת של שכן ליד שקצת פתוחה
(לי פתח אדם ש... אני לא יכול לכתוב איך היה נראה.. והתחיל לקלל וכו')

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למעשה כפי שכבר הזכירו, הכניסו את עניין ההתרמות בעיקר כדי שיהיה לבחורים יום עמוס, ולא ירעו בשדות זרים.
ולכן, על אף כל התלונות, כל ראש ישיבה עושה את השיקול שלו, וכנראה שרב התועלת מן הנזק.

ששונית

משתמש מקצוען
למעשה כפי שכבר הזכירו, הכניסו את עניין ההתרמות בעיקר כדי שיהיה לבחורים יום עמוס, ולא ירעו בשדות זרים.
ולכן, על אף כל התלונות, כל ראש ישיבה עושה את השיקול שלו, וכנראה שרב התועלת מן הנזק.

מה שונה היום האחד של פורים משבועיים בין הזמנים?
בפרט שפורים הוא יום עמוס בכל מקרה

@Simcha

משתמש מקצוען
מה שונה היום האחד של פורים משבועיים בין הזמנים?
בשבועיים בין הזמנים הילד נמצא לרוב בחיק משפחתו, אמנם במסגרת קצת יותר מתירנית אך עדיין כפוף הוא לגבולות המקובלים.
יום הפורים הוא יום של התפרקות כללית, כמעט כל מעשה יתקבל בסלחנות, ובמידה ולא תמיד ניתן לשתות עוד כוסית והכל מסתדר, ממילא היום הזה מועד לפורענות רבה אצל צעירי צאן אשר טרם פילסו לעצמם את הדרך אל המסילה העולה בית אל.

mum

משתמש מקצוען
קראתי את כל הטיעוני בקפידה ואני לא יכולה להבין איך צוות חינוכי שולח ילדים.בחורים קטנים להתרמות.
זה כל כך לא חינוכי. נקודה.
תסבירו לי מה עם מה הילד יוצא בסופו של יום או מבצע כה. ואיך הרווח של הצדקה שווה את הנזק החינוכי.
ולילדים שלי אני לעולם לא ארשה לאסוף כסף לקופות צדקה ביום שישי מאותו טעם בדיוק.

Goldidea

משתמש מקצוען
אבל מה שעוברים בבנין ביום שישי עם קופה נראה לי שלא על זה מדובר

@Simcha

משתמש מקצוען
ולילדים שלי אני לעולם לא ארשה לאסוף כסף לקופות צדקה ביום שישי מאותו טעם בדיוק
יש גם מקום לחנך למצוות הצדקה ולערבות הדדית שבלעדיהם מזמן היינו חדלים להתקיים כעם.
ילד שעובר ואוסף כמה מצרכים ליד אליעזר בקרב שכני הבניין, אין דבר מבורך מזה.

נערך לאחרונה ב:

mum

משתמש מקצוען
יש גם מקום לחנך למצוות הצדקה ולערבות הדדית שבלעדיהם מזמן היינו חדלים להתקיים כעם.
ילד שעובר ואוסף כמה מצרכים ליד אליעזר בקרב שכני הבניין, אין דבר מבורך מזה.
צרות עין וביישנות במסווה של רוממות האדם.
יש הבדל גדולל בין איסוף מצרכים לבין איסוף כסף ואני דיברתי על כסף דווקא.
והילדים שלי תורמים קבועים של כסף, בקופות בבית או ברחוב או בכל הזדמנות אחרת אבל לא אוספים כסף.
אם באמת מעניין אותך להבין את זה הרב יעקובזון מסביר את זה באופן בהיר. החוויה של הילד בסופו של דבר זה יש לי הרבה מטבעות וזו חוויה לא בריאה ולא חינוכית שמחזקת את הרדיפה אחר הממון.
אני רוצה לחנך את הילדים שלי שכסף זה אמצעי ולא מטרה.

❤יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י 379581:
כיום עולם הישיבות...

היום עולם הישיבות הוא עולם שלם
בזכותו אנחנו קיימים. היום עולם הישיבות ללא תקציב
היום עולם הישיבות הוא עולם שפורח עולם בו הכל בו הוא רק תורה!!!!

אם אתם מכירים מצב כזה....שבו הבחורים בבייביסיטר אז באמת חבל!

ובקשר לכסף. לא חושבת שיש בעיה
הישיבות אכן זקוקות לכל שקל
וזה לא בא על חשבון זמן הלימוד אלא אחרי!
הבחורים גם נהנים (מתי יש להם זמן?) וגם אוספים כסף לאוכל. גמרות, ועוד
אני לא מסוגלת לראות בחור שטרח לבוא ולבקש (זה לא נעים!) ולא לתת
הצלחות~

@Simcha

משתמש מקצוען
אם באמת מעניין אותך להבין את זה הרב יעקובזון מסביר את זה באופן בהיר. החוויה של הילד בסופו של דבר זה יש לי הרבה מטבעות וזו חוויה לא בריאה ולא חינוכית שמחזקת את הרדיפה אחר הממון
הכל עניין של חינוך. ניתן לחנך ילד לגדולתו של הצדקה, כפי שילד יכול לתת כסף לצדקה בלי שהכסף יעוור את עיניו כך הוא גם יכול לעבור עם קופה של קופת הצדקה השכונתית ובאופן מבוקר ומוסבר הוא יכול להיות מן המעשים הגדולים מן העושים וללמוד להעריך את מה שיש להוריו ולהכיר בכך שישנם כאלו שאין להם ואיזו זכות זו לדאוג להם מדי שבוע.
ואצטט את הדברים בשם אומרם
אני רוצה לחנך את הילדים שלי שכסף זה אמצעי ולא מטרה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה