דרוש מידע כשאתם מתארחים בשבת בדירה

• פותח הנושא רי
  • פורסם בתאריך

ערסל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני בעד לשאול:מה עדיף לכם? שנוריד את המצעים, או נשאיר כך?

וכנ"ל- משאירה את הדירה באותו מצב שנתנו לי.

יש לי חברה שמשאירה את הדירה במצב אחר- כלומר ממרקת את הדירה שהשאירו לה.
ומשאירה הרבה יותר נקי.
אני לא מסוגלת לזה..:(

סליחה אבל אותי זה היה מעצבן, אני אוהבת לנקות את הבית שלי לבד!

אני משתדלת להשאיר את הדירה נקיה מאוד, משאירה מצעים נקיים על המיטות בכוונה כדי שיתבקש שיחזירו אותם במוצאי שבת (כשסיכמנו שהם מביאים מצעים שלהם) כך שאני חוזרת במוצאי שבת המיטות מוצעות

לגבי המגן מזרן, יש לי שתיים לכל מיטה ואני אוהבת להחליף אותם לפני שאני נותנת את הדירה, למרות שהם בד"כ נקיים

כשאני מתארחת אני משאירה מתנה קטנה ופתק מפרגן על הדירה ומעלות שראיתי בה, כמו מטופחת, נקיה, מאווררת, מאורגנת, נעימה, יפה, מושקעת....

כמובן שאני משאירה אותה כאילו לא היינו בה ונזהרת עליה מאוד.

אם אני מתארחת אצל מישהי שמשאירה לי מצעים זה בד"כ אמא שלי או חמותי שאז אי גם מכינה את המיטות כך שברור שאני מורידה ומקפלת במוצאי שבת

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
אני משאירה את הדירה בד"כ לזוגות צעירים של השכנים כך שאני תמיד מורידה את המצעים שלי ומשאירה רק את המיטות+מגינים. והשכנים שמים את המצעים שלהם...(עבור הזוג שלהם.)
אם זה לשבתות שמחה בד"כ המארחים מדברים על זה קודם. אם להשאיר מצעים או לא.
וכן...חשוב ומשמח מאד להשאיר מכתב תודה (לפחות)
אחרי שעבדתי..וסידרתי...וניקיתי... אז בבקשה! משהו קטן:)

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
לגבי המגן מזרן, יש לי שתיים לכל מיטה ואני אוהבת להחליף אותם לפני שאני נותנת את הדירה, למרות שהם בד"כ נקיים
למה 2?
אצלי באמת אני לא יודעת אם אחד עוזר כי הנילון שמתחת כבר מחורר קצת על אף שקניתי סוג יקר. כמה זמן זה אמור להחזיק בד"כ?

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
סוטה מהנושא (מותר לי אני פתחתי את האשכול:) וכבר יש לי תשובה)
מה משאירים חוץ ממכתב? שוקולד או שכבר נמאס? אני הייתי שמחה עם מפיץ ריח אבל אולי זה יכול לפגוע כאילו הבית שלהם זקוק לזה, למרות שכמובן קניתי לפני שהגעתי לדירה...

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
סוטה מהנושא (מותר לי אני פתחתי את האשכול:) וכבר יש לי תשובה)
מה משאירים חוץ ממכתב? שוקולד או שכבר נמאס? אני הייתי שמחה עם מפיץ ריח אבל אולי זה יכול לפגוע כאילו הבית שלהם זקוק לזה, למרות שכמובן קניתי לפני שהגעתי לדירה...
אני גם בעד מפיץ ריח
זה לא פוגע זה דבר שכל אחת אוהבת וקצת פחות מפרגנת לעצמה
אני לאחרונה הבאתי למישהי כאות הוקרה מעטפות ריח לארון ושמחתה היתה עד לב השמים......

imac100

משתמש מקצוען
אתם לא משאירים גם סכום כסף למארחים?
השתמשתם בחשמל, במגן, תאורה, מקרר, מיחם, פלטה לפעמים,
אני אמנם לא מתארח הרבה, וגם לא מארח הרבה.. אבל לפחות את החשמל צריך לשלם, לא?

לא
אנחנו נותנים לשכנים ומקבלים מהם.
קוראים לזה בעברית חסד.

אגב לא מזמן השאירו לי מתנה ששוה לדעתי לפחות 200 שח
הרגשתי כל כך לא נעים. וזה היה ממש מיותר לדעתי.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
לא
קוראים לזה בעברית חסד.

כשזה הדדי יכול להיות,
אבל למשל התארחנו בירושלים בשמחת שבע ברכות של אחי, הוא תלה מודעות בכל הסביבה שלו... החימום עבד כל השבת.. וכו', השארנו מכתב, מתנה.. ו100 שקל על הוצאות חשמל.

שמרלינג

משתמש מקצוען
לא
קוראים לזה בעברית חסד.

גם כשעושים חסד תמיד כיף לקבל משהו קטן (לא להגזים) על עצם הנתינה וההשקעה.

שמרלינג

משתמש מקצוען
אני גם בעד מפיץ ריח
זה לא פוגע זה דבר שכל אחת אוהבת וקצת פחות מפרגנת לעצמה
אני לאחרונה הבאתי למישהי כאות הוקרה מעטפות ריח לארון ושמחתה היתה עד לב השמים......
זה דבר באמת שממש כיף לקבל אותו, אני לא רואה בזה שום בעיה
להפך הייתי שמחה לקבל מפיץ ריח.

ביתי

משתמש מקצוען
כשמשאירים 50-100 ש"ח זה סביר (במיוחד אם משתמשים במזגן או שיש גנרטור שאז זה לא כסף קטן כ"כ) יותר זה מוגזם וגורם אי נעימות לבעל הדירה שלא יודע מה לעשות עם הכסף,
פעם אחת הורי נתנו את הדירה (קורה אחת לאלף מבחינת משפחה גדולה בלע"ר) והשאירו ממתקים כמס' המיטות ודיסק סיפור- תכל'ס הממתק לא הספיק כי חלק מהילדים היו ישנים על מזרונים
אבל נהנו מאוד מהרעיון.
אפשר לראות אם זה בית של ילדים ואפשר גם להתענין אצל מי שמבקש. כי ילד שנותן לישון על מיטתו כל הכבוד לו ונכון שזה הוריו אבל ככה הוא מרגיש את החסד

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יפה להוריד!
אני אישית משאירה דירה לפעמים.
ובד"כ אני חוזרת במוצ"ש מפורקת ואם ני רואה שעוד יש מצעים שצריך להוריד-אני מתעיפת עוד יותר......
ואגב -מנסיון אין כמו לחזור הביתה ולראות פתק עם כמה מילים טובות!
בכל זאת אחרי שטרחת,ניקית,הצעת,והזעת מגיע לך כמה מילים טובות
אני אישית משתדלת בד"כ להשאיר איזה פתק עם חבילת סוכריות ,/קצת שוקולדים ואפילו איזה פינקס דפים יפה.......
כנ''ל , אם יוצא (ולא יוצא לי הרבה להתארח בדירה אחרת) משאירה אפילו 50 \100 שקל בשביל ההוצאות כמו מזגן וכו...

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא הבנתי למה לקפל את המצעים? כאילו שהם יחזירו אותם לארון בלי לכבס?
כדי שכך הם ייכנסו למכונה מסודרים ולא יצאו ומקומטים כמו מטלית רצפה שסחטו אותה..
וכך גם הקיפול לאחמ''כ כמעט בלי קמטוטים.

לילי 1

משתמש מקצוען
לא הבנתי למה לקפל את המצעים? כאילו שהם יחזירו אותם לארון בלי לכבס?
זה בדיוק מה שרציתי לשאול
למה ומדוע למען השם אנשים מקפלים מדויק מדויק מצעים משומשים?

אני מבקשת ממתארחים להוריד מצעים ומגבות ישר לתוך מכונת הכביסה. ואנשים אשכרה מכניסים למכונה מצעים מקופלים יפה...
לי נשאר רק להפעיל על תכנית קצרה

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה בדיוק מה שרציתי לשאול
למה ומדוע למען השם אנשים מקפלים מדויק מדויק מצעים משומשים?

אני מבקשת ממתארחים להוריד מצעים ומגבות ישר לתוך מכונת הכביסה. ואנשים אשכרה מכניסים למכונה מצעים מקופלים יפה...
לי נשאר רק להפעיל על תכנית קצרה
בואי לא נגזים .. מדויק לא ! אבל לפחות מקופלים בערך ,בכל זאת נכנס למכונה .
ואגב אני כך גם מכבסת מפות רק מקופלים!

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בתור אחד שמארח הרבה כמה נקודות:
1. לא מחטטים בארונות! אם אפשר אז לא פותחים בכלל.
2. מכוונים שעוני שבת למזגנים ולא מגזימים.
3. אם משתמשים במטבח- משאירים נקי, עדיף מבריק.
והכי חשוב- להשאיר שירותים נקי מבריק ומצוחצח.
ועוד אחד אחרון- לא פותחים אלבומים!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה