חו"ד כריכה לספר שאלות ותשובות

יונתן ליפשיץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
ג"א מצטרף.
היו שנים בעבר (בכ"פים ובלמ"דים, למשל) שראינו בהם עיצוב בסגנון תורני-מודרני. בעשרות השנים האחרונות התרחש מעבר קיצוני לעיטורים קלאסיים - עד שסגנון תורני הפך למילה נרדפת לסגנון מעוטר-כבד, כשהדברים כל הזמן הולכים ומכבידים (לעתים בחן וביצירתיות, כמו היצירה הזו למשל).

מעניין אם יקום בעתיד הקרוב מעצב גדול - שבאומץ ובשאר רוח, יוביל קו אחר וחדשני בתחום.
נהניתי מההגדרה.
לדעתי זה יתמתן עם הזמן.
זו תופעה שמוכרת גם מהשוק הכללי שהטעם מתעדן כאשר החידוש הטכנולוגי כבר פחות מלהיב.
זה יבוא בתחילה בשינוי הדרגתי מצד המעצבים שמצד אחד מבינים שעיצוב לא קונים בק"ג אך גם צריכים להוציא לקוחות מרוצים. ואז גם הקהל יתרגל וגם הוא ירצה סגנון כבד פחות וכן הלאה.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לגבי לעשות עיצוב יותר מודרני לספר קודש:
זה עניין גם של הלקוח.
הרבה פעמים יש לי כמעצב כל מיני רעיונות חדשניים מלאי דמיון לעיצוב ספר, שיהיה מיוחד ולא שגרתי.
על פי רוב הלקוח מהר מחזיר אותי למקום ודורש את המוכר והמקובל...

יש מעט מאד לקוחות שישחררו מעצב לעשות דברים יפים במיוחד בקטע לא שגרתי.
(אני דווקא חושב שזה לטובתם, זה יכול להסב את תשומת הלב לספר ולגרום לאנשים להתעניין יותר בתוכנו.)

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לדעתי השוק של העיצוב כריכות כן עבר שוני
מאז שהרב מושקין ז"ל הביא לעולם עיצוב שונה
זה ברור שאין כבר שערים ומדרגות לעלות לשער......
למעט גמרא וכדו' שמסמל משהו.
משתמשים עם פונטים חדשים
יש משחק אדיר עם הטקסטורות.

אך עיצוב נקי ממש
כמו שרואים בעולם הפרסומת
לדעתי לא יבוא מהר כל כך
כמו שהעימוד נשאר צמוד למקור
עם שינויים קלים ממש.
עיצוב ספר יש לו משהו
שהוא חייב תמיד להיות נאמן למקור
הוא לא כפוף לאופנה
ולכן הוא לא יכול כל כך להשתנות
אם הוא משתנה הוא בכיוון ההפוך שעושים היום הרבה ספרים
עם 4 הטבעות
עם פול מבריק
עם הטבעות הידרואלית
משחקים בהטבעות עם קרטונים וכו' כדי להבליט חלק אחד על פני האחר

יונתן ליפשיץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
אך עיצוב נקי ממש
כמו שרואים בעולם הפרסומת
לדעתי לא יבוא מהר כל כך
לא דובר על זה.
דובר דווקא על שאיבת השראה מצורת עיצוב אחרת שהייתה מקובלת בעולם הספרות התורנית. למשל פונט כמו הצבי היה נפוץ מאוד בשימוש. אנחנו לא מוצאים פונטים חדשים שממשיכים את זה בעיצוב של ספרי הקודש היום.
וכמובן שהדברים הם רק בשביל להתעניין כי הדברים שנעשים היום מקסימים ויש גם משהו בעושר הזה. אני רק התעניינתי אצל המומחים איך הם רואים את זה. זה מסקרן אותי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה