דרוש מידע כן! יש פתרון לבעיות של התחבורה הציבורית!

מצב
הנושא נעול.

z.k.

משתמש פעיל
אנחנו שאלנו את הרב קנר (דיין מפורסם במודיעין עילית) אם מותר לתבוע קופ"ח בבית משפט (פיצויים על רשלנות), והורה שמותר, (כיון שידוע מראש שלא יבואו לדין תורה).

asdf123

משתמש רשום
בסופו של דבר נציגי חברות התחבורה הציבורית יציעו למארגן התביעות משרה, והוא יקבור את כל המיזם ואדרבה עוד יסביר לנו באריכות למה אנחנו לא צודקים.
רעיון מעניין... על מה הוא מבוסס? אתה יודע איך מגיעים לפשרה בתביעה ייצוגית? אי אפשר לסגור את התיק אם אין מספיק פיצוי לציבור - יש בקרה של היועץ המשפטי לממשלה. קרא כאן:

כדי למנוע הסדרים הפוגעים באינטרס הציבורי, כגון סגירת תובענה בפיצוי גבוה לתובע, אך בפיצוי נמוך לכלל הניזוקים, החוק מחייב לעדכן את היועץ המשפטי לממשלה בפרטי ההליך כדי שיבדוק בקפידה כל ההסדר. ואמנם, על רקע זה היועץ המשפטי התנגד פעמים רבות להסדרים ומנע את אישורם. כך למשל התנגד להסדר בין חברת הוט לתובעים נגדה, התנגד להסדרים אליהם הגיעו חברות סלקום, פלאפון, בזק עם תובעים נגדן.

לייקית

משתמש מקצוען
לעניין אחר באותו נושא-
תושבי בית שמש בעיקר-
האם גם אתם מרגישים לפעמים שהמכונות בהן מסיעים את הציבור בתחבורה העירונית, פחות מתאימים לבני אדם, ויותר לבעלי חיים?
אני לא זוכרת מעולם קפיצות וחבטות כאלה בנסיעה. כל פס האטה, גורם להרגשה של שק חבטות- למעלה, ואז למטה.
שלא לדבר על הסיבובים בכיכרות, שאז האוטובוס נוטה על צידו, (מבחוץ ממש רואים את זה) וצריכים לתפוס כדי שלא ליפול
לפעמים הנסיעה ממש מרגישה כנסיעה בטיול ג'יפ אתגרי.
כמה פעמים קרה לכם שכמעט החלקתם מהכיסא?
הנהגים ממהרים, וזה נכון, (כי הבנתי שאין להם הפסקות מספיקות בין קו לקו) אבל עדיין למרות הכל, יש בעיה במכונות עצמן

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
אז אני אשאל פעם שלישית - ותנסה לענות ולא לברוח משאלה הזאת - האם אסור לי לקחת 400 ש"ח גם כאשר נציגי החברה סירבו להגיע לבית הדין כדי לקבל פסק שלו על פי ההלכה ובית הדין פסק שמותר ללכת לבית משפט לדיון?
לא ברחתי בכלל, ניסיתי לענות. לפי מה שהבנתי התשובה לשאלתך הוא- כן.
@מ.א.ק. הוא פוסק הלכתי?
צריך לשאול פוסק, לא ניק בפרוג.
גם אני מצטרף להנ"ל.

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
אשמח לדעת את השם של הרב המפורסם שסובר כך שהזכרת מקודם ולקבל קישור לשיעור ששמעת ממנו (אם אפשר).
בכוונה לא כתבתי את השם של הרב. השיעור היה בשבת וא"כ אין הקלטה. לא התכוונתי לפסוק או שיסמכו אחרים על מה שאני (שאף אחד בכל מקרה אינו יודע מי אני בכלל) זוכר משיעור ששמעתי. אלא כוונתי שכדאי לשאול שאלת רב.

asdf123

משתמש רשום
בכוונה לא כתבתי את השם של הרב. השיעור היה בשבת וא"כ אין הקלטה. לא התכוונתי לפסוק או שיסמכו אחרים על מה שאני (שאף אחד בכל מקרה אינו יודע מי אני בכלל) זוכר משיעור ששמעתי. אלא כוונתי שכדאי לשאול שאלת רב.
אז הזכירו למעלה את דעתו של הרב קנר (דיין במודיעין עילית) בגילוי שם.

פרידא

משתמש מקצוען
עלות פתיחת תיק- 50 שח
  • תביעה של עד 5,000 ₪, יש לשלם אגרה בסך 50 ₪.
  • בתביעה מ- 5001 ₪ ומעלה, יש לשלם אגרה בסך 1% מסכום התביעה
אדגיש כי את ההודעה על הזכות קיבלתי בדואר
לא היית צריכה להגיע לדיון? אני קיבלתי הודעה שקבעו לי דיון בבית משפט.

asdf123

משתמש רשום
  • תביעה של עד 5,000 ₪, יש לשלם אגרה בסך 50 ₪.
  • בתביעה מ- 5001 ₪ ומעלה, יש לשלם אגרה בסך 1% מסכום התביעה

לא היית צריכה להגיע לדיון? אני קיבלתי הודעה שקבעו לי דיון בבית משפט.
היא תבעה על סכום של 300 ש"ח. יתכן שבסכום כזה נמוך לא משתלם לחברה לשלוח עו"ד לדיון והם מקבלים לשלם את כל הסכום בלי דיון. דווקא רעיון מעניין...

אילת בריטמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
היא תבעה על סכום של 300 ש"ח. יתכן שבסכום כזה נמוך לא משתלם לחברה לשלוח עו"ד לדיון והם מקבלים לשלם את כל הסכום בלי דיון. דווקא רעיון מעניין...
לא תבעתי על 300 שח
תבעתי על 5,000 שח
זה מה שפסקו לי
ולא, לא קיבלתי זימון, רק הודעה מבית משפט (שנפל לי הלב כשראיתי אותה סגורה על מפתן ביתי) עם פסק הדין
ולמרות שאני ברוך ה' בן אדם די עסוק, בשביל כמה אלפי שקלים שווה לי להגיע באופן חד פעמי לבית משפט (זה מה שיהיה כנראה עם עשרות התביעות שהצטברו לי מהחודש האחרון)

פרידא

משתמש מקצוען
לא תבעתי על 300 שח
תבעתי על 5,000 שח
זה מה שפסקו לי
ולא, לא קיבלתי זימון, רק הודעה מבית משפט (שנפל לי הלב כשראיתי אותה סגורה על מפתן ביתי) עם פסק הדין
ולמרות שאני ברוך ה' בן אדם די עסוק, בשביל כמה אלפי שקלים שווה לי להגיע באופן חד פעמי לבית משפט (זה מה שיהיה כנראה עם עשרות התביעות שהצטברו לי מהחודש האחרון)
מוזר
תבעת ולא קיבלת זימון? אני ראיתי הודעה במערכת בתי המשפט. קיבלתי על זה התראה במייל.

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
אחרי הפוסט הראשון שלי
את דעתו של הרב קנר (דיין במודיעין עילית) בגילוי שם
ואכן טוב ששאלו וקבלו תשובה. אבל הפסק היה להם וכל אחד צריך לשאול לעצמו.
1689627474270.png

asdf123

משתמש רשום
אחרי הפוסט הראשון שלי

ואכן טוב ששאלו וקבלו תשובה. אבל הפסק היה להם וכל אחד צריך לשאול לעצמו.
מה שהבאת לא מדבר על מקרה כאשר החברה סירבה להגיע לבית דין וקיבלו היתר ללכת לבית משפט.

r36330

משתמש פעיל
הלוואי שהמיזם הזה יעזור!
מצב התחבורה פה בקרית ספר נוראי,
מלא מלא פעמים יוצא לי לחכות לאוטובוס בתחנה שניה, ולראות בבירור שהוא לא הגיע בכלל, ולא יצא בכלל.
וכן קרה לי שעבר על פני בלי לעצור (הוא היה ריק לחלוטין) וחשבתי שזה אוטובוס סתם ריק, אבל קווים אמרו שהרגע הוא עבר... וגם בזמן אמת אמרו ככה.
לפעמים נהגים סתם לא עוצרים.
זה רעיון מעולה במקום להיות מתוסכלים, לצוד אותם.
בהצלחה וכל הכבוד!

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
היום עשיתי טעות מעצבנת.
יצאתי מהבית בלי מצלמה. וחוק מרפי עבד ללא תקלות, פיספסתי את האוטובוס שמגיע לי לבית, ואז הגיע עוד אוטובוס שהיה אמור לקדם אותי, אני מנפנפת לנהג הוא מאט, אני מתקרבת לכיונו, והוא ממשיך בנסיעה.
והייתי בלי מצלמה!
זהו עכשיו הלכתי לחפש את המצלמה שלי, אבל באמת. התיק שלי יהיה יותר כבד מהיום.
(וסליחה שאני מוציאה פה קיטור, פשוט תדעו לא לעשות כאלו טעויות)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה