כללי כמה עולה רק משהו קטן?

evelin

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עשיתי עיצוב פלאייר ללקוח לפני כמה חודשים, היום הוא רוצה להדפיס אותו שוב עם 2 שינויים קטנים, האם אני צריכה לקחת לו על זה תשלום, על התיקון והסגירה מחדש?
כמה זה אמור לעלות אם כן?

(אומנם זה יכול לקחת כמה דקות אבל לפעמים אני מוצאת את עצמי מתעסקת לא מעט זמן עם הדברים הקטנים האלו, פה פקס וכאן רק לשלוח מייל, ופה רק משהו קטן וכד' ומצד שני אני מרגישה כאלו לא נעים שאני צריכה להגיד ללקוח זה יעלה לך.. משום מה רובם נוטים לחשוב (וגם אני כמעט) שזה מובן מאליו שאני צריכה לעשות להם את זה כי אני הרי עשיתי להם את העיצוב והם שילמו לי וכו'.. בבקשה, תעזרו לי לעשות סדר בדברים איך להתייחס לנושא הזה..) תודה רבה :confused:

ON וידיאו

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בס"ד
בכל מקרה כדי לעבוד לפי שעה אך אם זה ממש מעט אז את יכולה לקבוע מחיר מינמום (גם על שליחת מייל 10 שח) ואם זה לקוח קבוע לרשום לו חשבון (לעיתים זה אין ספור מיילים)
ועצם בקשת התשלום או אפילו לציין זה אמור לעלות לך כך וכך אך הפעם אני לא מחשיבה וכו'
בהרבה הצלחה וברכת ד'

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ללקוח קבוע - אני נהנית להגיד בלארג'יות, שזה על חשבון הבית.
הדברים האלו שווים יותר מכסף, תאמיני לי.

(במיוחד כשמראש מתמחרים כך שאפשר להתנהג בלארג'יות)

shira

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י naamah;728797:

גם אני נוהגת כך.
והלקוחות האלה חוזרים שוב ושוב ומביאים איתם עוד לקוחות...
זה אכן שווה יותר מכסף.

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מראש לקחת מחיר הוגן, כך שתוכלי לתת שרות.
לבקש כסף על כאלו דברים זה לתת שרות גרוע, לדעתי.

מעשה אבותי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אצלי זה מתחלק, אם זה שינוי במלל או שינוי עיצובי,
על מלל אני לא גובה,
על עיצוב כן. -גם אם זה שינוי קטן הוא לפעמים עלול לעשות הרבה בלאגן.

ק

קופירייט

אורח
נכתב ע"י naamah;728797:

נכון מאד, אבל רק במידה מסוימת.
כלומר: קודם כל בתחילת העבודה כדאי לסכם עם הלקוח שכל תיקון או שינוי אחרי שהחומר כבר ירד לדפוס יעלה לו סכום מסוים (80-150 ש"ח)
אחרי שהוא יתנהג יפה ולא יגרום לנו טרטורים וכאבי ראש נתנהג אתו בלארג'יות ונציע לו על חשבון הבית, כך הוא גם הוא יעריך את יותר את השטר שהוא הרוויח...

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני דוגלת בלארג'יות לכתחילה.
לא קרה לי שזה נוצל מעבר להגיוני.
מצד שני התמחורים ה(יחסית) גבוהים שלי מרתיעים מראש את החאפרים הנצלנים.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הייתי אומר בכל זאת לבקש.
קרה לי היום דוקא מקרה הפוך, של לקוח שהעבודה יצאה קשה משתכננתי.
בסופו של יום ומיוזמתו שלו הוא הוסיף לי סכום מסוים עבור "השגעונות" שלו כהגדרתו.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י naamah;728979:
אני דוגלת בלארג'יות לכתחילה.
לא קרה לי שזה נוצל מעבר להגיוני.
מצד שני התמחורים ה(יחסית) גבוהים שלי מרתיעים מראש את החאפרים הנצלנים.

כל אחד וסוג האנשים שהוא עובד איתם.
לי קרה לא פעם ולא פעמיים שהפכתי לדוור מיילים של לקוח שכל מה שעשה הוא להדפיס אצלי פלייר.
אם לא מעמידים במקום - סובלים אחר כך מעודף לארג'יות.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יום אחד, כשנגדל, יהיה לנו מזכירה בשביל כל המיילים. (והדיסקים שנאבדים ללקוחות.)
ועד אז...

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י rosmarin;729078:
יום אחד, כשנגדל, יהיה לנו מזכירה בשביל כל המיילים. (והדיסקים שנאבדים ללקוחות.)
ועד אז...

הדיסקים שנאבדים ללקוחות?!
יש עוד חיה כזאת??

evelin

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם לי אין בעיה להיות לארג'ית ואני לא מסתכלת על הדברים הקטנים האלה אם הם לא חורגים מדי כמובן,
אבל שוב, תלוי מי הלקוח ויש את אלה שמשלמים סכומים שלא בדיוק מתקרבים למחירון של פרוג בקטגוריה של ה'בינוני' או ה'מתחיל'.. ואז בדיעבד גם הדברים האלו יצטרכו להיות נקובים בערך כספי כלשהוא.. אחרי הכל..
העצות של כולכם בהחלט עזרו לי
תודה רבה לכולם

Deena

משתמש פעיל
אני לוקחת לפי שעה כך שמלכתחילה קל יותר, אבל כן, בהחלט, הלקוח משלם על שינויים ותיקונים. אם עשיתי וסיימתי וראיתי שלא יצא יותר מכמה דקות - אני 'לארג'ית' כפי שכתבו ואומרת (אבל אומרת!!! - כדי שידע שזה לא מובן מאליו ושאפשר לחזור שוב ושוב) שלא אקח על זה תשלום. (ומכלל לאו הלקוח לומד הן)

RMO

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני לא מתעסקת המון בגרפיקה, אבל יש לי את הבעיה בציורי קיר.
לפני שאני מסיימת אני מבקשת מהמזמינה שתבדוק שהכל לשביעות רצונה, אבל לפעמים אחרי חודשים!
אנשים רוצים פתאום תוספות- כיתוב, ציפור או משהו.
בתחילה עשיתי בחינם- לארג'ית ככה עד הסוף, אח"כ ראיתי שזה פשוט לא ראלי.
מאז אני אומרת- עד שבועיים אני מוכנה לבוא לתקן להוסיף וכו'. אח"כ- בתשלום.
חצי מהבקשות יורדות.

אייל אריאל

משתמש רשום
עיצוב גרפי
זה ממש תלוי מי את/אתה.
עקרונית, דברי נעמה שכתבה שהלארג'יות שווה את זה - זה כמובן בהתאם למחיר הראשוני שהיא לוקחת. אבל גרפיקאים מתחילים - שהמחירים שהם לוקחים, יחסית נמוכים מאלו של הוותיקים - מרגישים כאילו הלארג'יות שלהם לא שווה את זה. וכאן הדיון הוא שונה במקצת.

לכן, המלצתי היא, שבתחילת העבודה יש לציין את המחיר ואת מחיר השינויים שיהיו לאחר מכן. ואם הלקוח מרים את גבתו על תשלום השינויים - הרי שאפשר לעדכן אותו בכך שאת לוקחת מחיר סביר מאוד, ולכן אם יש שינויים, את לוקחת על זה תשלום.

בהצלחה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מצטרף לדברי הטעם של נעמה בשינוי גרסא קל
נכתב ע"י naamah;728797:
(במיוחד) רק כשמראש מתמחרים כך שאפשר להתנהג בלארג'יות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה