מדריך כל מה שרציתם לדעת או לשאול על הפנסיה שלכם

אקראי

משתמש מקצוען
1.קרן פנסיה מקיפה מוגבלת בתקרת הפקדה שנתית
למקיפה יתרונות ע"פ הכללית , בעיקר בכך שחלק מהתשואות שלה מובטחות ע"י המדינה
2. פיקוח הלכתי נותן מענה לבעיות ריבית בהשקעות
3. סוכנים לרב לא יצרפו לקרנות ברירות מחדל. יש תהליך פשוט של הצטרפות דיגיטלית באתרים
4. תלוי איזה ביטוח מנהלים... אם הוא חדש יחסית - כנראה שהתשובה חיובית . טעון בדיקה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
1. מה ההבדל בין פנסיה מקיפה לפנסיה כללית?
פנסיה מקיפה כוללת כיסוי ביטוחי מצוין, ובכללית אין כיסוי ביטוחי.
2. מה ההבדל בין מסלול כשר למסלול הלכה? יש לזה משמעויות כלכליות? משמעויות הלכתיות?
מבחינת כשרות אין שום הבדל.
מבחינת מדיניות ההשקעה, בדר"כ אלו שנקראים מסלול הלכה הם יותר סולידיים.
3. האם יש דבר כזה לעבוד מול סוכן, כשעושים פנסיית ברירת מחדל מהקרנות הנבחרות? או שזה מתבצע רק מול שירות הלקוחות של החברה?
יש דבר כזה. [בדר"כ בתשלום לסוכן]
אמנם לדעתי זה לא מומלץ.
4. יש לי סכום בביטוח מנהלים. אני עוברת כעת לקרן פנסיה רגילה. הדבר הנכון לעשות זה להעביר את הכסף שבביטוח המנהלים לקרן הפנסיה ולאחד הכל יחד?
כל מקרה זה עניין אחר.

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
@אקראי @מקצועי בלבד תודה רבה מאוד!

בנוגע להעברת ביטוח המנהלים לפנסיה - איך בודקים את העניין לגופו? במה זה תלוי, או עם איזה איש מקצוע עלי להתייעץ?
אציין כי זה ביטוח חדש, התחיל מלפני שנה בערך, ופעל במשך מס' חודשים בסך הכל.

Yoval

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מי יש לו נסיון בתביעה של קרן הפנסיה לנכות זמנית?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
האם למיטב דש יהיה השנה היזון אקטוארי גבוהה
בעקבות 5 שנים שמסתיימות שם עכשיו
(הסבר מעורפל שהבנתי דרך יועץ פנסיוני)
ברמה ששווה לעזוב אותם/לעבור לחברה אחרת?

A052

משתמש סופר מקצוען
האם למיטב דש יהיה השנה היזון אקטוארי גבוהה
בעקבות 5 שנים שמסתיימות שם עכשיו
(הסבר מעורפל שהבנתי דרך יועץ פנסיוני)
ברמה ששווה לעזוב אותם/לעבור לחברה אחרת?
לפי פנסיה נט
כרגע האיזון האקטוארי במיטב הוא חיובי, וכפול מאלטשולר לדוגמא.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
לפי פנסיה נט
ולעומת הראל
מי עדיפה?
הראל/מיטב דש?

אני לא מצליחה להבין לפי פנסיה נט

זה מבית שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
שאלה שאני לא יודע אם קשורה כ"כ לכאן, אתי עובדת במשק בית ולא מקבלת פנסיה, השאלה היא אם מחויבים להפריש לה, וגם אם כן אני קצת מפחד שאם אני אבקש אז יפטרו אותה

רפ

משתמש סופר מקצוען
לפי פנסיה נט
יועצת פנסיונית הסבירה לי, שבעוד חודשים ספורים עומדת להסתיים תקופה של 5 שנים מאז שמיטב דש הפכה לקרן ברירת מחדל.
זה אומר שהחל מסוף ה-5 שנים אנשים יכולים להתחיל לדרוש כספים. מכיוון שקרן הפנסיה היא ברירת מחדל בעלי הקרנות לא חייבים למלא הצהרות בריאות וכו', מה שמעלה את הסבירות שהאיזון האקטוארי החל מסוף ה-5 שנים יהיה שלילי ונמוך מקרנות אחרות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יועצת פנסיונית הסבירה לי, שבעוד חודשים ספורים עומדת להסתיים תקופה של 5 שנים מאז שמיטב דש הפכה לקרן ברירת מחדל.
זה אומר שהחל מסוף ה-5 שנים אנשים יכולים להתחיל לדרוש כספים. מכיוון שקרן הפנסיה היא ברירת מחדל בעלי הקרנות לא חייבים למלא הצהרות בריאות וכו', מה שמעלה את הסבירות שהאיזון האקטוארי החל מסוף ה-5 שנים יהיה שלילי ונמוך מקרנות אחרות.
זה ממש לא נכון.
וזה קשקושים של סוכנים פנסיונים לא ישרים!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שאלה שאני לא יודע אם קשורה כ"כ לכאן, אתי עובדת במשק בית ולא מקבלת פנסיה, השאלה היא אם מחויבים להפריש לה, וגם אם כן אני קצת מפחד שאם אני אבקש אז יפטרו אותה
מחויבים להפריש לה.

רפ

משתמש סופר מקצוען
מה יש להרחיב? אם היא היתה אומרת שמחר יום ראשון היה מה להרחיב?
זה סתם קשקוש בלי קשר למציאות.
1. האם זה לא נכון שמכיוון שזו קרן ברירת מחדל בעלי הקרנות לא מחויבים לחתום על הצהרת בריאות?
2. האם זה לא נכון שלאחר תקופת צינון של 5 שנים יהיו הרבה משיכות של כספים?
3. האם הרבה משיכות של כספים לא מקטינות את הסכום של האיזון האקטוארי?

מצטערת אם אני מדברת שטויות, פשוט אני לא מידי מבינה בזה, ואין לי את הכלים להבין בעצמי למה זה לא נכון.

A052

משתמש סופר מקצוען
1. זה נכון.
2. לא יודע, תקראו פה מנגנון איזון אקטוארי (pensuni.com)
3. תלוי, יש חברות שיש להם ביטוח חיצוני על האיזון האקטוארי.
4. הסוכן מרויח כסף על כך שתעשו דרכו פנסיה, ובדר"כ לקרנות ברירת מחדל אין סוכנים או שהעמלה נמוכה מאד.
5. בדקתי עכשיו, כל הקרנות השנה האיזון האקטוארי שלהם הוא חיובי!! חוץ ממגדל ומנורה (שהם לא ברירת מחדל) וגם זה פחות מ0.15%, בדר"כ דמי הניהול יהיו גבוהים יותר מזה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
1. האם זה לא נכון שמכיוון שזו קרן ברירת מחדל בעלי הקרנות לא מחויבים לחתום על הצהרת בריאות?
זה נכון.
אבל גם בקרנות האחרות יש הרבה מאד שהצטרפו ומצטרפים ללא הצהרת בריאות!!
וגם בקרנות ברירת המחדל יש הרבה מאד שהצטרפו לפני שזה נהפך לברירת מחדל ועם הצהרת בריאות.
2. האם זה לא נכון שלאחר תקופת צינון של 5 שנים יהיו הרבה משיכות של כספים?
3. האם הרבה משיכות של כספים לא מקטינות את הסכום של האיזון האקטוארי?
משיכות של כספים לא קשורות לאיזון האקטוארי.
אלא אם יש הרבה מקרי ביטוח.
ולא אמור להיות הרבה מקרים כאלו.
מהסיבה הפשוטה שבן אדם שהיה מועסק 5 שנים הוא כנראה לא ממש היה נכה או חולה לפני יותר מ5 שנים.
והבודדים שכן הצליחו לעבוד למרות מחלתם או נכותם לעבוד 5 שנים שלמות, הם כנראה ממש בודדים שלא ישפיעו על הקרן כלל.
כך שמדובר בקשקוש מוחלט של סוכנים פנסיונים לא ישרים, או שלא באמת בקיאים במקצוע שלהם.
יועץ פנסיוני בלתי תלוי לעולם לא יאמר את השטות הזאת.

רפ

משתמש סופר מקצוען
זה נכון.
אבל גם בקרנות האחרות יש הרבה מאד שהצטרפו ומצטרפים ללא הצהרת בריאות!!
וגם בקרנות ברירת המחדל יש הרבה מאד שהצטרפו לפני שזה נהפך לברירת מחדל ועם הצהרת בריאות.

משיכות של כספים לא קשורות לאיזון האקטוארי.
אלא אם יש הרבה מקרי ביטוח.
ולא אמור להיות הרבה מקרים כאלו.
מהסיבה הפשוטה שבן אדם שהיה מועסק 5 שנים הוא כנראה לא ממש היה נכה או חולה לפני יותר מ5 שנים.
והבודדים שכן הצליחו לעבוד למרות מחלתם או נכותם לעבוד 5 שנים שלמות, הם כנראה ממש בודדים שלא ישפיעו על הקרן כלל.
כך שמדובר בקשקוש מוחלט של סוכנים פנסיונים לא ישרים, או שלא באמת בקיאים במקצוע שלהם.
יועץ פנסיוני בלתי תלוי לעולם לא יאמר את השטות הזאת.
א. מדובר ביועצת פנסיונית בלתי תלויה ובעלת ניסיון רב. אולי זו בכל זאת לא כזו שטות?
ב. לא חייב להיות נכות או חולי ברמה שלא מאפשרת עבודה בשביל שהסיכון יהיה גבוה מידי, נכון? מספיק "רק" סוכרת או "רק" עישון שמגביר סיכון למוות או לחולי קשה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
א. מדובר ביועצת פנסיונית בלתי תלויה ובעלת ניסיון רב. אולי זו בכל זאת לא כזו שטות?
מניין לך שהיא בלתי תלויה?
את שילמת לה כסף על הייעוץ?
ב. לא חייב להיות נכות או חולי ברמה שלא מאפשרת עבודה בשביל שהסיכון יהיה גבוה מידי, נכון? מספיק "רק" סוכרת או "רק" עישון שמגביר סיכון למוות או לחולי קשה.
ההבדל בין קרן פנסיה ללא הצהרת בריאות לאחת שהיא כן עם הצהרת בריאות, זה רק לעניין עובד שהיה חולה עוד לפני שנכנס לקרן הפנסיה אבל עדיין הצליח לעבוד 5 שנים וכך לצבור את הוותק הביטוחי הנדרש.
ולכן אני שוב אומרת, למצוא מישהו שכבר היה חולה במצב כזה שבקרן פנסיה אחרת לא היו מקבלים אותו, ובכל אופן הוא הצליח לעבוד 5 שנים מלאות זה די קשה וממש לא נפוץ, ולא אמור להשפיע על הקרן, וודאי שלא בצורה משמעותית.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה