מדריך כל מה שרציתם לדעת או לשאול על הפנסיה שלכם

מנדי אייזן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אז פשוט למלא טופס הצטרפות / מעבר מסלול דיגיטלי, ובמסלול השקעה לרשום את המסלול הזה.
המסלול מיועד רק ללקוחות הלמן אלדובי ולא ללקוחות מיטב, כך נאמר לי

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לפי ההודעה באתר הלמן אלדובי, הפנסיה שלהם הועברה לחברת הפניקס.
ואכן שם יש כשרות על המסלול הזה
תעודת כשרות תעודת כשרות (fnx.co.il)
הצטרפות דיגיטלית טופס הצטרפות לקרן פנסיה מקוצר (fnx.co.il)
בהלמן אלדובי הכל עבר להפניקס חוץ מהפנסיה שעברה למיטב דש.
כיום המסלול הזה בכשרות בד"ץ וגלאט הון. [מיטב דש לא עובדים עם תשואה כהלכה]
מתחילת החודש המסלול שהיה בעבר שייך להלמן אלדובי התאחד ביחד עם המסלול הזהה שיש כבר למיטב דש, וכיום יש רק מסלול אחד למיטב שמחקה את המדד הזה.

9762

משתמש רשום
לאחר שפתחתי קרן השתלמות וקרן פנסיה בהלמן אני לא מצליחה להעביר את כל המעסיקים שלי לקרן איך אני יכולה להעביר אותם בדרך הפשוטה והיעילה? (מדובר על כ7 מעסיקים)

אקראי

משתמש מקצוען
לאחר שפתחתי קרן השתלמות וקרן פנסיה בהלמן אני לא מצליחה להעביר את כל המעסיקים שלי לקרן איך אני יכולה להעביר אותם בדרך הפשוטה והיעילה? (מדובר על כ7 מעסיקים)

לפנות להלמן אלדובי ולבקש מהם שיבצעו את הניוד מהקופות.

A052

משתמש סופר מקצוען
מעסיקים פעילים?
צריך לשלוח לכל אחד אישור הצטרפות לקרן החדשה ושיתחילו להעביר לשם את הכספים.
מעסיקים לא פעילים?
ממלאים טופס העברה בחברה החדשה לכל קרן קיימת קודמת בנפרד, ואז החברה החדשה מטפלת בזה (יכול לקחת כמה שבועות).

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הבנתי שבתחילת נובמבר נכנס לתוקף המכרז החדשה קובע כי דמי הניהול מהפקדה לא יהיו גבוהים מ-1% והצבירה לא נמוכים מ-0.15%.

אני מטפלת כעת בעניין הפנסיה, ואני תוהה אם כדאי למהר להצטרף עכשיו בתנאים הנוכחיים (אלטשולר שחם/מיטב דש) או לחכות לחודש הבא למכרז החדש.

מה משתלם יותר?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא ממש ידעתי להחליט לפי הכתבה הזאת אם להמתין או להצטרף.
יש מישהו שיצא עם מסקנה ברורה?
לרוב מוחלט של האנשים התנאים של היום עדיפים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עוד שאלה:
מה נכון יותר, לבחור במסלול עם דמי ניהול גבוהים יותר אבל מניב יותר (S&P500, במיטב דש- 2.49% מההפקדה ו-0.05% מהצבירה, או בהפניקס -1.7% מהפקדה, ו-0.2% מהצבירה בהתחלה ויורד עם הזמן לפי גובה הצבירה עד שבסוף מגיע ל-0.05%)
או - להצטרף למסלול הלכה רגיל, נגיד באלטשולר שחם, עם כמי הניהול של ברירת המחדל, לכאורה פחות מניב מהמנייתי?

תודה רבה!

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
איך אני בודקת מה מניב יותר?
מתלבטת בין הראל למיטב דש

ואיך מתמקחים על דמי ניהול?
בשיחה עם נציג הוא לא הסכים לשנות כלום

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בהלמן אלדובי הכל עבר להפניקס חוץ מהפנסיה שעברה למיטב דש.
כיום המסלול הזה בכשרות בד"ץ וגלאט הון. [מיטב דש לא עובדים עם תשואה כהלכה]
מתחילת החודש המסלול שהיה בעבר שייך להלמן אלדובי התאחד ביחד עם המסלול הזהה שיש כבר למיטב דש, וכיום יש רק מסלול אחד למיטב שמחקה את המדד הזה.
יש למישהו קישור מעודכן?
איבדתי שם ידים ורגליים.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עוד שאלה:
מה נכון יותר, לבחור במסלול עם דמי ניהול גבוהים יותר אבל מניב יותר (S&P500, במיטב דש- 2.49% מההפקדה ו-0.05% מהצבירה, או בהפניקס -1.7% מהפקדה, ו-0.2% מהצבירה בהתחלה ויורד עם הזמן לפי גובה הצבירה עד שבסוף מגיע ל-0.05%)
או - להצטרף למסלול הלכה רגיל, נגיד באלטשולר שחם, עם כמי הניהול של ברירת המחדל, לכאורה פחות מניב מהמנייתי?

תודה רבה!
לדעתי מניב יותר, כי התשואה תמיד תהיה גבוהה יותר מדמי הניהול.
לא יועצת ולא ממליצה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עוד שאלה:

תודה רבה!
מיטב דש גם יותר זול מבחינת דמי ניהול.
הדמי ניהול המשמעותיים יותר, זה דמי הניהול מהצבירה.

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני נכנסת עכשיו למעסיק חדש, והחלטתי שזה זמן טוב לטפל בנושא קרן הפנסיה וההשתלמות שמוזנח אצלי...
על מי הייתם ממליצות (כמובן קרן כשרה)
כרגע אני בקרן פנסיה הפניקס דמי ניהול מהפקדה 3% ומחסכון 0.25%
וקרן השתלמות אילון-מיטב דש דמי ניהול מהפקדה 0 ומחסכון 1%

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה