מדריך כל מה שרציתם לדעת או לשאול על הפנסיה שלכם

@מקצועי בלבד, יש לי קרן פנסיה במגדל, מסלול הלכה, עם דמי ניהול מופחתים - 1% מצבירה, 0.13% מחיסכון, בגלל התשואות הגרועות במגדל, אני שוקלת לעבור לאלטשולר, משתלם לי לדעתך? תודה!
פשוט מאד ניתן לבקש לעבור למסלול השקעה אחר בתוך חברת מגדל

יהלומי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
פשוט מאד ניתן לבקש לעבור למסלול השקעה אחר בתוך חברת מגדל
אני במסלול הלכתי, בכל מקרה, ידוע שהתשואות של מגדל אינן מהמובילות, ההתלבטות היחידה שלי הייתה בגלל דמי הניהול. וכבר ניידתי אגב.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אני רוצה לבשר פה בשורה בעניין הפנסיות לאנשים שיצאו לחל"ת.

באופן רגיל אם למישהו לא הופקד עבורו כספים לפנסיה בתקופה של חצי שנה, אז קרן הפנסיה הופכת להיות מקרן פנסיה פעילה, [שיש בה את הביטוחים הטובים] לקרן פנסיה לא פעילה, [שאין בה מרכיב ביטוחי] וכן אח"כ גם כשהיא תחזור להיות פעילה כשיחזרו להפקיד לה כספים, עדיין צריך בשביל הביטוח תקופת הכשרה חדשה [5 שנים]

עכשיו בעקבות הקורונה, שהרבה יצאו לחל"ת וכו', אז האוצר קבע תקנות זמניות, שכל עובד שהוצא לחל"ת בתקופה הזאת, גם אם לא הופקדו לו לתקופה של עד שנה שלמה, עדיין הקרן תישאר פעילה, עם כל הפלוסים של זה.

אבל את הדבר הזה לא מקבלים אוטומטי, אלא רק מי שהמעסיק שלו ביקש זאת מהקרן פנסיה של העובד.

אז שימו לב אם יצאתם לחל"ת ללכת מיד למעסיק ולבקש ממנו שיסדר את זה, לפני שיהיה מאוחר.
לידיעת הציבור מי שלא הופקד לו כספים בקרן הפנסיה במשך חצי שנה הקופה רשאית לעלות לו את הדמי ניהול למקסימום הקבוע בחוק כדאי לכם לעקוב ולהתמקח אם צריך

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לידיעת הציבור מי שלא הופקד לו כספים בקרן הפנסיה במשך חצי שנה הקופה רשאית לעלות לו את הדמי ניהול למקסימום הקבוע בחוק כדאי לכם לעקוב ולהתמקח אם צריך
נכון.
אבל בקרנות הנבחרות, הם לא יכולים לשנות באמצע התקופה של 10 שנים.

מאיר530

משתמש פעיל
@מקצועי בלבד יש לי ביטוח מנהלים עם מקדם גבוה מאד שזה לא טוב היועץ באלטשולר יעץ לי לסגור את ביטוח המנהלים ולהעביר הכל לפנסיה ומעל תקרת ההפרשה לפנסיה להשאיר בביטוח המנהלים האם זה כדאי אשמח לדעת בפרטי

חצי חצי

משתמש צעיר
צילום מקצועי
אני מעוניינת לעבור חברה של פנסיה אך כרגע בחל"ת.
יש אפשרות לעבור כשאין קרן פעילה?
וגם, האם מעסיק חדש חייב להפריש לפנסיה?
תודה

ראובן 23

משתמש מקצוען
אני מעוניינת לעבור חברה של פנסיה אך כרגע בחל"ת.
יש אפשרות לעבור כשאין קרן פעילה?
תודה
אפשר להעביר קופה לא פעילה לפנסיה נבחרת?

ראובן 23

משתמש מקצוען
לגבי מעסיק חדש יש חוק פנסיה נראה לי אחרי חצי שנה בעבודה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לעובד שכבר יש קרן פנסיה פעילה, המעסיק חייב להפריש גם על החודש הראשון בעבודה, אבל הוא יכול לחכות 3 חודשים כדי לראות שהוא ממשיך להעסיק אותו, אבל אז צריך להפריש רטרואקטיבי, החל מהיום הראשון בעבודה
ואיך גורמים לאיחוד של כל קרנות הפנסיה, כולן כרגע לא פעילות
פונים לחברה שאליה ברצונכם לאחד, ממלאים טפסים, והם כבר ידאגו לשאר.

חגיתי

משתמש מקצוען
עברתי ברפרוף על האשכול
לא יודעת אם כבר עלה כאן הנושא שאני רוצה לברר
המעסיק שלי לא מפריש כל חודש לקרן הפנסיה למרות שכבר דיברתי איתו בעבר על זה
כרגע עשיתי בירור מול חברת הביטוח שם הקופה של הפנסיה ואמרו שכבר מ8/2018 לא הפריש כספים
אני עובדת שם במשך 4 שנים וכעת ולקראת עזיבה של העבודה
איך אוכל לודא שבאמת יכניס את כל הסכום שצריך? ואיך אני יכולה לדעת בדיוק את הסכום שאמור להיות שם?
בתלוש המשכורת בסעיף תגמולים? או לבדוק לפי אחוז מדויק
אני הולכת לדבר איתו על זה בצורה רצינית
אבל עדין זה לא בידיים שלי כמובן אפשר לפנות לבית דין לעניני עבודה
ואם לא יהיה ברירה זה מה שאעשה

פרידא

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד
ממש תודה רבה!! בזכות כל החומר שהבאת התחלתי להפריש לבעלי לקופת גמל. רק רציתי לברר- אם אני רוצה להוציא משם את הכסף נאמר בעוד 20 שנה, יש לי מס על הכסף שאני מוציאה? (הבנתי שבקרן השתלמות אחרי מס' שנים אין מס).
לגבי הקרן פנסיה, התחלתי להפריש לאלטשולר שחם, הבנתי פה שיש הבדל בין 12.5% או 16%. אני מפרישה כ-10% וכשפתחתי הפקיד אמר לי שזה לא משנה ושאני אסמן 16%. הבנתי שזה יכול לפגוע בחישוב המשכורת הקובעת, התקשרתי לאלטשולר והפקידה בלבלה אותי, היא אמרה לי שזה לא בדיוק משנה וכן משנה ולא כ"כ הבנתי. להתעקש איתם לשנות את זה לאחוזים הנמוכים יותר? מספיק שאני אשנה ל-12.5% או לשנות לאחוזים המדויקים?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד
ממש תודה רבה!! בזכות כל החומר שהבאת התחלתי להפריש לבעלי לקופת גמל. רק רציתי לברר- אם אני רוצה להוציא משם את הכסף נאמר בעוד 20 שנה, יש לי מס על הכסף שאני מוציאה?
איזה קופת גמל?
רגילה? או קופת גמל להשקעה?
לגבי הקרן פנסיה, התחלתי להפריש לאלטשולר שחם, הבנתי פה שיש הבדל בין 12.5% או 16%. אני מפרישה כ-10% וכשפתחתי הפקיד אמר לי שזה לא משנה ושאני אסמן 16%. הבנתי שזה יכול לפגוע בחישוב המשכורת הקובעת, התקשרתי לאלטשולר והפקידה בלבלה אותי, היא אמרה לי שזה לא בדיוק משנה וכן משנה ולא כ"כ הבנתי. להתעקש איתם לשנות את זה לאחוזים הנמוכים יותר? מספיק שאני אשנה ל-12.5% או לשנות לאחוזים המדויקים?
זה משנה מאד,
השאלה מה את מעדיפה?
האם כיסוי ביטוחי יותר רחב, בזול מאד?
או שבעיקר חשוב לך הקצבה בגיל פנסיה?

פרידא

משתמש מקצוען
תודה רבה על התשובה המהירה!!
איזה קופת גמל?
רגילה? או קופת גמל להשקעה?
"אלטשולר שחם חיסכון פלוס"

זה משנה מאד,
השאלה מה את מעדיפה?
האם כיסוי ביטוחי יותר רחב, בזול מאד?
או שבעיקר חשוב לך הקצבה בגיל פנסיה?
זאת אומרת - אם אני בוחרת באחוזים הנמוכים אז הכיסי הביטוחי גבוה יותר. ואם האחוזים נשארים גבוהים אז הקצבה בפנסיה גבוהה יותר?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
"אלטשולר שחם חיסכון פלוס"
זה קופת גמל להשקעה, תוכלו למשוך בכל עת עם תשלום מס על הרווחים בלבד.
או כשיגיע לגיל 60 תוכלו למשוך כקצבה חודשית בפטור ממס.
זאת אומרת - אם אני בוחרת באחוזים הנמוכים אז הכיסי הביטוחי גבוה יותר. ואם האחוזים נשארים גבוהים אז הקצבה בפנסיה גבוהה יותר?
בדיוק.

פרידא

משתמש מקצוען
זה קופת גמל להשקעה, תוכלו למשוך בכל עת עם תשלום מס על הרווחים בלבד.
או כשיגיע לגיל 60 תוכלו למשוך כקצבה חודשית בפטור ממס.

בדיוק.
תודה על התשובה.
זו אכן קופת הגמל הממולצת להשקעה? היה עדיף לי לפתוח קרן השתלמות שבה אין מס במשיכה?

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה