מדריך כל מה שרציתם לדעת או לשאול על הפנסיה שלכם

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
שלום וברכה,
מישהו יודע אם יש אפשרות להחזיר לחברת ביטוח את התשואות שהניב בפנסיה מסלול לא הלכה ושאני לא רוצה להנות מכסף זה?
תודה מראש.
כסף שנצבר בקרן שאינה כשרה
שאלה שהובאה בפני הרב יעקב לנדו מ'גלאט הון':
כספים שהצטברו בקרנות לא כשרות (פנסיה, השתלמות וכדו'), האם מותר בדיעבד להשתמש בהן וליהנות מהם ולמה אין בזה דין חזרת ריבית?
תשובה: מותר ליהנות מהן. כי לאחר שכבר נרשמו על שמו, הרי שכבר הם שלו ואין דין להחזירם כי לא ידוע למי להחזיר.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לא קראתי את כל התגובות אחר כך... האם כבר יש מאמר מקיף? מתלבטת בין 2 המסלולים האלו במגדל.
בסוף פתחתי אשכול

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
האם יש פנסיה בכשרות גלאט הון/תשואה כהלכה, מחקה מדד נאסד"ק 100, ב100%, או בשילוב S&P500/מחקה מדד מניות עולמי?
@השקעות R הון אולי כדאי שבאתר שלך בלשונית הכשרות, תפרט מי הפנסיה שיש לה כשרות, ואיזה, שמחקה מדד נאסד"ק 100, כמו שמפורט על S&P500?
תודה רבה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם יש פנסיה בכשרות גלאט הון/תשואה כהלכה, מחקה מדד נאסד"ק 100, ב100%, או בשילוב S&P500/מחקה מדד מניות עולמי?
@השקעות R הון אולי כדאי שבאתר שלך בלשונית הכשרות, תפרט מי הפנסיה שיש לה כשרות, ואיזה, שמחקה מדד נאסד"ק 100, כמו שמפורט על S&P500?
תודה רבה!
יש בהכשר תשואה כהלכה במגדל ובאלטשולר שחם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תודה על ההפניה
ומה זה אומר פרקטית לקהל המשקיעים?
שאין יותר מדד שמורכב כולו מסנפ 500 למשל?
ומה קורה עם כספים מושקעים כבר?
מסלול מחקה מדד S&P 500 לא משתנה.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
מסלול מחקה מדד S&P 500 לא משתנה.
אינפיניטי גם הוציאה מייל ללקוחותיה על שינוי מסלול השתלמות מניות חול, ואני לא מבין מדוע היא לא יכולה לעקוב אחרי העולמי ע"י 60% 40%
1716196923009.jpg

נערך לאחרונה ב:

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

אורי אורי

משתמש חדש
2 שאלות 1.מה קרן פנסיה שווה לעבור ואיך עושים וכל הנלווה לזה 2. קופת גמל להשקעה מה איזה חברה שווה

A052

משתמש סופר מקצוען
1., אם זה היה כ"כ פשוט, כל שאר החברות כבר מזמן היו פושטות רגל... למה נראה לכם יש כבר 200 עמ' באשכול הזה?
לעבור זה פשוט ע"י מילוי טופס באתר של החברה המבוקשת.
2. כנ"ל, ויש על זה אשכול מקביל עם עשרות עמ' נוספים...

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
תודה על ההפניה
ומה זה אומר פרקטית לקהל המשקיעים?
שאין יותר מדד שמורכב כולו מסנפ 500 למשל?
ומה קורה עם כספים מושקעים כבר?
ניסיתי לפרט ככל יכולתי

הים הגדול

משתמש צעיר
ייתכן שאתה צודק.
אף פעם לא חשבתי בכלל על קרן פנסיה לאברך.
אבל בפנסיה יש גם כיסוי ביטוחי של קצבת שארים.
שזה ביטוח חיים מאד משתלם, ובמיוחד עם יש הרבה ילדים.
וגם א"א לזלזל בכיסוי הביטוחי לנכות, כי אני כן חושבת שיהיה אפשר להוציא מהפנסיה במידה וקורה משהו ח"ו.
מעוניין לפתוח לעצמי קרן פנסיה בתור אברך
בשיטוטי מצאתי את התגובה הזו
אשמח לדעת אם עדיף לי קופת גמל או פנסיה
(אני אזרח ארה"ב)

שמואל הגבר

משתמש רשום
יש לי קרן פנסיה רגילה במגדל ואני רוצה להעביר לs&p באתר האם ישארו לי העמלות הרגילות או שזה משתנה?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  30  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה