כל מה שיש לכם לומר על פינוי בינוי

טיל בליסטי

משתמש צעיר
לנו התחייבו 25 מ"ר
+30% מהתב"ע הקיימת לבניה לכל שכן
לדוגמא שכן שיש לו 60 מ"ר בגג לבניה יקבל עוד 20 מטר
כלומר סה"כ עוד 45מטר ,הגיוני ???

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לנו התחייבו 25 מ"ר
+30% מהתב"ע הקיימת לבניה לכל שכן
לדוגמא שכן שיש לו 60 מ"ר בגג לבניה יקבל עוד 20 מטר
כלומר סה"כ עוד 45מטר ,הגיוני ???

כן, בהחלט.

זה מה שמקובל לתת על תב"ע.

227

משתמש פעיל
על מי השאלה?
כתבת שהיזם וינגוט מוכר לך
אז שאלתי אם היזם הזה הינו בעל איתנות פיננסית, כי אם לא, הרי שלדיירים יש זכות חוקית לסרב לפינוי בינוי שלו גם כשהוא השיג רוב חתימות

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
אז שאלתי אם היזם הזה הינו בעל איתנות פיננסית, כי אם לא, הרי שלדיירים יש זכות חוקית לסרב לפינוי בינוי שלו גם כשהוא השיג רוב חתימות
נראה לי שלא כך,
דברתי על זה בעבר עם עו"ד המתמקצע בתחום, והוא אמר לי שכל עוד יש ערבויות ובטוחות בנקאיות מספקות - אין בטענה הזו כלום.

מפתחות - מאגר דירות.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
היי
כמה מקובל לקבל שכן שהביא את החברה של הפינוי בינוי - הוא בעצם הציע את הבניין לחברה, והחברה סגרה עם השכנים.
סוג של תיוך

RBF

משתמש צעיר
אשמח לעזרה,
מציעים אצלנו בבנין פינוי בינוי, תוספת של 12 מ"ר בלבד.
יש לי עכשיו אפשרות הרחבה בקלות של 24 מ"ר באישורים (לא החתמתי שכנים) + מרפסת 6 מ"ר כנראה בלי אישורים
זה שווה?
בנתיים זה נראה שיש לו כבר רוב 66% שנראה שיחתמו, הוא צריך אותי עדיין או שיש לי איך להתמקח על זה?

מפתחות - מאגר דירות.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מרדכי רצית להגיב?

מרדכי מילשטיין

משתמש צעיר
היי
כמה מקובל לקבל שכן שהביא את החברה של הפינוי בינוי - הוא בעצם הציע את הבניין לחברה, והחברה סגרה עם השכנים.
סוג של תיוך
אין בזה כללים ברורים
זה תלוי מה בדיוק השכן קידם והאם היה גם נציג דיירים ועבד לשכנע אותם וכו
בכללי כל הנושא של תשלום למערבבים (מחתימים, נציג דיירים, מתווכים וכו) זה שטח אפור
שתלוי למשא ומתן וכן לריווחיות הפרויקט
מה שידוע לי - מחתימים עצמאיים (שלא עובדים בחברה כשכירים) מקבלים 1.5% מהמכירות/ כ- 10% מרווח הפרויקט
נציג דיירים מקבל כמה עשרות אלפי שקלים
שכן שהביא חברה לבנין כמקרה ששאלתם - אם הוא קידם את ההחתמות בפועל מול הדיירים אפשר לדרוש סכום גדול - כמו מחתימים (סדר גודל) אם רק המליץ לחברה והיא עשתה את כל העבודה לדעתי אפשר לבקש סכום זעום.
כל הנאמר זה רק לפני מעשה, לאחר מעשה אם לא סיכמו דברים ברורים מראש אתה נתון לחסדי החברה
ויכול לדבר לפלפל

מרדכי מילשטיין

משתמש צעיר
יצא לי לפגוש אותו לאחרונה
עושה רושם של יזם מנוסה ואמין

• תודה
Reactions: 227

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אשמח לעזרה,
מציעים אצלנו בבנין פינוי בינוי, תוספת של 12 מ"ר בלבד.
יש לי עכשיו אפשרות הרחבה בקלות של 24 מ"ר באישורים (לא החתמתי שכנים) + מרפסת 6 מ"ר כנראה בלי אישורים
זה שווה?
בנתיים זה נראה שיש לו כבר רוב 66% שנראה שיחתמו, הוא צריך אותי עדיין או שיש לי איך להתמקח על זה?
אם יש כבר רוב חתומים זה בעיה (האחוז המדוייק משתנה)
אבל אם לא תנסה לבדוק פשוט כמה יזמים אחרים מסכימים לתת לכם ותתאגדו לדרוש מהיזם את המקסימום שמסוגלים לתת.

אגב, רוב השכנים שרוצים פינוי בינוי מן הסתם לאיחתמו לך על אישור הרחבה גם אם התוכנית לא תצא לפועל עכשיו בדיוק.

AAYALAA

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
אשמח לעזרה מהמומחים כאן,
קנינו דירה במקום שיש פרוייקט פינוי בינוי שאוחזים בשלב ההחתמות,
ואחד מסעיפי החוזה-שמי שיוציא היתר בניה עד תאריך מסויים, יקבל כנגדו תמורה של 50%
ובלבד שהתחיל את התהליך לפני חתימת הדייר הראשון,
האם יש לנו דרך להתמקח על הסעיף הזה, ולקבל את התמורה על אף שכבר החל תהליך ההחתמות?
או שלהתייאש מראש...
(עוד לא חתמנו...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה