כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

אינסוף

משתמש מקצוען
@צוק איתן
אתה גם יכול לדבר עם גפני ובקלות
הוא נציג ציבור נדיר בענין היחס לפניות מהציבור
בעבר פניתי ללשכה של דגל ולמחרת גפני חזר אלי
עשיתי זאת פעמיים.
וכמובן ללא שום קשרים מיוחדים

צוק איתן

משתמש פעיל
מבירור בחברת צעדים המפעילה את האופק בחינוך עצמאי נכון לחמש בצהריים אין שינוי ומחר אמורה להתקיים פגישה עם פרץ ממשרד החינוך להפעלת התוכנית.
היום סורוצקין ישב בפגישה משמעותית ולא היה נראה פשיטת רגל .
זה תלוי במשרד המשפטים. לא?

צוק איתן

משתמש פעיל
הבקר מדווח בערוצים שגפני מונע את ההצבעות של הסעיפים שנאמרו לעיל עד שמשרד האוצר יאשר את ה590 מליון שח לשכר המורים והם כמובן מסרבים לאשר עד שיוסדרו התנאים לקבלת התוספת שכר א. ב.ג. כך שעכשיו מחכים לכיפופי ידיים אז לא נראה שזה תלוי כ"כ במשרד החינוך כמו כפי שכתבו לעיל

חי 523

משתמש פעיל
1710163681988.png

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
תביעה שמינית!!
עכשיו זה על האיחור הקבוע בחודש למ"מ
רק הערה - הרשת לא חדלת פירעון, בסוף כל היצוגי ילך על המדינה, ובכל מקרה זה לא קשור לשכר המורות הקבועות שמקבלים כל חודש צפה בקובץ המצורף 1599099
רק אל תפתחו שוב את הנושא הכללי אם הרשת חדלת פירעון או לא... מיצינו

צוק איתן

משתמש פעיל
בשעה האחרונה מתפרסם בעיתון "דבר",שהדיונים בהעברת התקציב מתחילים הבוקר וימשכו 24 שעות והסעיפים שהאוצר מבקש להעביר וגפני מעכב לא ישולבו בתקציב ולפי זה גם תכנית אופק חדש תשאר מחוץ לתקציב 😟הרבה תפילות

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בשעה האחרונה מתפרסם בעיתון "דבר",שהדיונים בהעברת התקציב מתחילים הבוקר וימשכו 24 שעות והסעיפים שהאוצר מבקש להעביר וגפני מעכב לא ישולבו בתקציב ולפי זה גם תכנית אופק חדש תשאר מחוץ לתקציב 😟הרבה תפילות
כבר כתבתי לך מספר פעמים שהתקציב בכל מקרה יעבור השבוע בלי קשר לאופק, וגפני מחזיק סעיפים אחרים כבני ערובה לאופק

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
גפני הבוקר במליאת הכנסת בעת הצגת התקציב:
אני רוצה לדבר על דבר רגיש כי יש לי מחויבות כלפי המורה בשדרות שהיא אישה חרדית והיא רואה שהחברה שלה בחינוך ממלכתי מקבלת אופק חדש והמשכורת שלה גבוהה יותר, והיא שואלת אותי למה אני לא מקבלת ככה?"

"למה עושים על זה כתבות בעיתונים? אם זה היה מורה במקום אחר מישהו היה מעז לומר מילה? לא רוצים חינוך חרדי? תגידו! משרד החינוך, המשפטים והאוצר עוברים על החוק. למה לא משלמים? מה אענה למורה הזאת?

אני יו"ר ועדת הכספים שצריך להביא את התקציב לאישור וגם חבריי (לסיעה) שמתמרמרים על זה צריכים להצביע בעד. נעשה פה עוול שלא יסולח ואני ‏אמשיך להיאבק על זה שיקבלו משכורת שווה. לא יכול להיות אחרת. למה צריך להיות כאלה רשעים כלפי אותם מורים?".

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מחילה .אבל מדווח בכתבה הנל במפורש שאופק חדש נותר מחוץ לתקציב לעת עתה
אני מתכוון למה שכתבתי שהתקציב בכל מקרה הולך לעבור על עצם התקציב החרדים לא עושים שרירים אלא רק על הסעיפים השונים הנ"ל שלא הצביעו עליהם כ'עונש' עד שיאושר אופק חדש. וזה עונש גדול, אל תזלזלו בזה האוצר מאד בלחץ שלא אישרו אותם זה גורם לו לבור של 6 מיליארד שח

ואגב זה כן בתוך התקציב - בכספים קואליציונים. כבר הצביעו על זה בועדת הכספים ואושר.
הכוונה שזה עדין לא אושר על ידי הייעוץ המשפטי ואי אפשר להעביר אותו בפועל ועל זה גפני עושה שרירים
תכלס זה סתם חוזר על עצמו אין ענין כל הזמן לדוש בזה עוד ועוד אין שום חדש כרגע

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
גפני במליאת הכנסת על כל הכתבות בחודש האחרון על קריסת החינוך העצמאי ואי תשלום למורות וכו':
הכל כחלק מהמסע כנגד החינוך החרדי ונועד רק כדי להשפיע על האוצר שלא יכנסו לאופק חדש

נערך לאחרונה ב:

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
התקדמות משמעותית מאחורי הקלעים על אופק חדש
כבר הידיעה המלאה

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
התקדמות משמעותית מאחורי הקלעים על אופק חדש
כבר הידיעה המלאה
מאחורי הקלעים, וללא תשומת לב תקשורתית, הושגה הסכמה משמעותית בין משרד החינוך למפלגות החרדיות בנוגע לתוכנית "אופק חדש" וחובת לימודי הליבה בבתי הספר. בשבועות האחרונים התנהל מו"מ בין שר החינוך יואב קיש ואנשי משרדו לבין המפלגות החרדיות, בסיומו הוחלט לשנות את טיוטת התקנות שהופצה להערות הציבור ביחס לבתי הספר החרדיים, שמצטרפים לתוכנית. כך פורסם היום (שלישי) בכאן 11.
על פי מה שהוסכם, בתי הספר החרדיים שמצטרפים לתוכנית "אופק חדש" יהיו מחויבים בלימודי ליבה, בדיוק כמו בתי ספר אחרים שמתוקצבים על פי התוכנית. התקנות יכללו גם בקרה תקציבית ביחס לכל ההליך ויכללו פיקוח פדגוגי מטעם משרד החינוך, כדי לוודא שבתי הספר עומדים במשך שנת הלימודים בכל הדרישות. מטרת התוכנית, בין היתר, היא שיפור במעמד ובשכר עובדי ההוראה
במפלגות החרדיות לא תכננו בתחילה לקדם את ההסכמות האלו וזה קרה לבסוף רק לאחר שהובהר, שבלי זה לא ניתן להצטרף לתוכנית. כלפי חוץ, הח"כים החרדים יראו חוסר שביעות רצון מהעניין, אך מאחורי הקלעים הם נתנו את הסכמתם.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מאחורי הקלעים, וללא תשומת לב תקשורתית, הושגה הסכמה משמעותית בין משרד החינוך למפלגות החרדיות בנוגע לתוכנית "אופק חדש" וחובת לימודי הליבה בבתי הספר. בשבועות האחרונים התנהל מו"מ בין שר החינוך יואב קיש ואנשי משרדו לבין המפלגות החרדיות, בסיומו הוחלט לשנות את טיוטת התקנות שהופצה להערות הציבור ביחס לבתי הספר החרדיים, שמצטרפים לתוכנית. כך פורסם היום (שלישי) בכאן 11.
על פי מה שהוסכם, בתי הספר החרדיים שמצטרפים לתוכנית "אופק חדש" יהיו מחויבים בלימודי ליבה, בדיוק כמו בתי ספר אחרים שמתוקצבים על פי התוכנית. התקנות יכללו גם בקרה תקציבית ביחס לכל ההליך ויכללו פיקוח פדגוגי מטעם משרד החינוך, כדי לוודא שבתי הספר עומדים במשך שנת הלימודים בכל הדרישות. מטרת התוכנית, בין היתר, היא שיפור במעמד ובשכר עובדי ההוראה
במפלגות החרדיות לא תכננו בתחילה לקדם את ההסכמות האלו וזה קרה לבסוף רק לאחר שהובהר, שבלי זה לא ניתן להצטרף לתוכנית. כלפי חוץ, הח"כים החרדים יראו חוסר שביעות רצון מהעניין, אך מאחורי הקלעים הם נתנו את הסכמתם.
אני מנסה להבין איפה הפאנץ', ומה השתנה
על פניו זה נראה שעיקר השינוי הוא בהסכמה החרדית בפיקוח פדגוגי ובקרה תקציבית
נמשיך לעקוב אם זה אמיתי או עוד ספין, כבר אלף פעמים פורסם על התקדמות ועל שינוי בתקנות אבל תמיד זה נעצר בעוד פקיד ועוד ייעוץ משפטי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה