כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

בנבנ

משתמש חדש
ממש לא, זו הוראה של גדו"י מזמן קום המדינה כמעט. שבשום מצב מורים ומורות המחנכים את ילדי ישראל לתורה וירא"ש לא יכולים לשבות מעבודת הקודש בשום מצב.

(הערת אגב, מזמן שכחו את הדבר הבסיסי הזה במוסדות הכי חזקים, ששמים דגש גדול הרבה יותר על אנגלית וחשבון במקום תורה יהדות וכו'.
אבל כל מטרת החינוה"ע והסמינרים עוד לפני השואה היתה עבור מקצועות הקודש ולא החול.)
אני לא מבין אתך מדוע אתה עובד עם משכורת הרי זה עבודת הקודששש.
יש מצוה חשובה בתורה לא להלין שכר ולהיות אדם ישר ולא לגזול

ההוא סבא

משתמש צעיר
גדו"י דברו אכן על מציאות כזו, שעבדו כו"כ חודשים (אולי שנה+ אני לא זוכר כרגע את הסיפור) בלי שום משכורת, ולא רק בלי 20% בערך.
מסקרן אותי היכן כתובה אותה הוראה של גדולי ישראל.
ומי מוכן להורות כיום בריש גלי לציבור המורות לעבוד בלי כסף!

צוק איתן

משתמש פעיל
מסקרן אותי היכן כתובה אותה הוראה של גדולי ישראל.
ומי מוכן להורות כיום בריש גלי לציבור המורות לעבוד בלי כסף!
מקרה אמיתי שהיה באופקים בת"ת שהיה תקופה קצרה שהמלמדים לא קבלו שכר( חודשיים ) הלכו לשאול בעצתו של הרב טשזנר שלי"טא ואמר להם שעל פי ההלכה מותר להם לא לבוא ללמד

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
כדאי לעבור לממ"ד
אחרי בדיקה של מורות שעובדות שם 20 ומעלה שנות וותק מגיעים 12500 שח ויותר. נטו . כיתות מופרדות
אל תתלהבו בכלל
העבודה בממ"ד קשה לאין ערוך!!!
הרכב האוכלוסיה; הורים, תלמידים וחברי הצוות לא קל בכלל!!!
(הפירוט לפי דרגת המורכבות והאגרסיביות...)
וכמובן כמובן, מבחינה רוחנית דורש שאלת רב. רק מניחה את זה כאן.
נכון שלא ראוי להכליל... אוכל להרחיב בפרטי לפני שעושים את המעבר הזה.

תמשיכו לבכות לאיים הרי כולכם מפחדים מנקמת הרשתות, אז או שתרוקנו את הרשתות לממ”ד וממ”ח או להמשיך לסבול אין אופציה שלישית!
העובדים בממ"ד לא מרגישים שהשכר המשולם מפצה בכהוא זה על הדרישות והמורכבויות ואכמ"ל ולא כי הם מחפשים להתלונן (מה שמאפיין בד"כ מורים) פשוט הדרישות של החינוה"ע זה קיטנה לעומת דרישות הפיקוח בחינוך הכללי (ושוב מדגישה, כמובן שלא ניתן להכליל. לרוב זה המצב)

רן ארז וגב יפה בן דויד נשמח שתעבירו קורס מזורז מספר אנשים רדומים במערכת שלנו.......
לא מכירה את רן ארז
אבל יפה עשתה נזק בל יתואר למעמד המורה בציבור הכללי ולשכר המורים.
המון רוח וצלצולים.
נכון שבפועל השכר עלה וביחס לחנוה"ע עלה משמעותית
אבל חתמה על סעיפים שעשו לנו נזק גם ברמה הניהולית וגם למורה בתחתית המדרג.
השכר שעלה לא תואם את האינפלציה והשכר במשק בכלל.

את כל הנ"ל אני אומרת מתוך המערכת בתפקיד ניהולי.

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
ניתוק הרשתות ממערכות התקציב של המדינה, הפסקת התקצוב הישיר והוצאת החשב מהרשתות". הרשתות יקבלו את התקציבים כגוף פרטי ו"יישאו בלעדית באחריות להוצאותיהן הכספיות ולאיזון ההוצאה מול המשאבים". החל מ-1 ביולי.

צוק איתן

משתמש פעיל
ניתוק הרשתות ממערכות התקציב של המדינה, הפסקת התקצוב הישיר והוצאת החשב מהרשתות". הרשתות יקבלו את התקציבים כגוף פרטי ו"יישאו בלעדית באחריות להוצאותיהן הכספיות ולאיזון ההוצאה מול המשאבים". החל מ-1 ביולי.
לפי איזה קנה מידה יתקצבו?

ההוא סבא

משתמש צעיר
ישלמו את מה שהם חייבים, ויתוקצבו בהתאם.
אבל הניהול הכספי שכיום הוא בידי החשב הכללי (בעזרת חשב מלווה) יעבור לידי הרשתות.
זה צעד שמפחיד את הרשתות, לא יודע מדוע.

למדנצ'יק

משתמש רשום
ישלמו את מה שהם חייבים, ויתוקצבו בהתאם.
אבל הניהול הכספי שכיום הוא בידי החשב הכללי (בעזרת חשב מלווה) יעבור לידי הרשתות.
זה צעד שמפחיד את הרשתות, לא יודע מדוע.
כמדומה שזה מטיל עליהם אחריות למשמעויות הכלכליות. לדוג' הם לא יוכלו להפיל התחייבויות כספיות מכח תביעות על המדינה כמו שהם עושים היום

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
השאלה הגדולה,
עד כמה זה אכן נכון ויתרחש בפועל.
אם אכן הגיעה כזו הוראה ממשרד האוצר,
מה פשר השקט מצד החכ"ים החרדיים, מנהלי הרשתות והציבור?
אף אחד לא צייץ בעניין הבוקר.

ברור שאף אחד מגדולי ומאורי הדור לא יורה חלילה על השבתת מערכות החינוך לתשב''ר ולבי''ע
אך כל מורה -מחנך/כת מותר לו להחליט לעצמו אם הוא עד כמה הוא מוכן להתנדב
במערכות הללו
הרי חשמלאי לא מתקין מזגנים בהנחה למערכות הנ''ל
המורים/ות מי שיכול גם לעזור לבעל שיישב וילמד גם לגדל ילדים וגם לתרום כל חודש למערכות הנ''ל אשריו ואשרי חלקו. אני באמת מקנא בו ומעריך שיש לו [את היכולות או] את הרצון ותחושת השליחות לוותר כל חודש על אלפי ש''ח
מי שלא שיחפש עבודה אחרת [כמו שעשיתי...]
עם כל הכבוד המחוייבות לבית שלי .ולילדיי קודמת לחינוך ילדים אחרים וד''ל
כמו שדיין ברבנות.סופר סת''ם.דיין או להבדיל אדריכל או עו''ד, לא תורם אלפי שקלים בחודש למען חינוך ילדים
כך כל מורה יעשה את החישוב שלו

חיהחנה

משתמש פעיל
אף אחד לא מדבר על שביתה, אלה לדבר ברוח טובה ולברר את המצב.
אתם 'למעלה', לפחות תחזירו את המצב לקדמותו, קרי העולם הישן.
מדוע חוששים לתת הוראה כזו? דמנו כהפקר?
אם המורות כולן ילחצו את המנהלות הלחץ יעבור לדרגים הגבוהים ויעשה את העבודה אך אם נשב בחיבוק ידיים ונשתוק אז המצב ימשך כך עד לסוף שנה.

A052

משתמש סופר מקצוען
זה מה שכבר כתבו כאן אלף פעם, ברגע שהמערכות יודיעו על חזרה לעולם ישן, יתבטל מיידית כל המאבק, ולא יהיה אופק יותר בשנת הלימודים הזו בכלל.

כל המאבק מתבסס על כך שהתחילו וממשיכים כל הזמן לעבוד באופק ולא ייתכן שלא ישלמו לפי אופק (כל מה שאתם מתלוננים על הרשתות, הם מתלוננים למשה"ח).

חיהחנה

משתמש פעיל
אז מה הפתרון? להמשיך לעבוד יותר מעשר שעות בשבוע עם סיכויים שהולכים וקטנים שנקבל את השכר על כך?
האם אין נקודת מפנה הדורשת מחשבה מחודשת?
אולי אפילו סיכום דברים עם המנכל שלנו שיתחייבו לשלם לנו עד השקל האחרון במידה ולא יהיה אופק?
אולי כך התמונה תראה שונה בחדר מורות.

צוק איתן

משתמש פעיל
זה מה שכבר כתבו כאן אלף פעם, ברגע שהמערכות יודיעו על חזרה לעולם ישן, יתבטל מיידית כל המאבק, ולא יהיה אופק יותר בשנת הלימודים הזו בכלל.

כל המאבק מתבסס על כך שהתחילו וממשיכים כל הזמן לעבוד באופק ולא ייתכן שלא ישלמו לפי אופק (כל מה שאתם מתלוננים על הרשתות, הם מתלוננים למשה"ח).
לא נראה שמישו מתרגש מזה שם במש"הח שעובדים יותר שעות בלי לקבל תמורה

ברכה וישועה

משתמש פעיל
אל תתלהבו בכלל
העבודה בממ"ד קשה לאין ערוך!!!
הרכב האוכלוסיה; הורים, תלמידים וחברי הצוות לא קל בכלל!!!
(הפירוט לפי דרגת המורכבות והאגרסיביות...)
וכמובן כמובן, מבחינה רוחנית דורש שאלת רב. רק מניחה את זה כאן.
נכון שלא ראוי להכליל... אוכל להרחיב בפרטי לפני שעושים את המעבר הזה.

העובדים בממ"ד לא מרגישים שהשכר המשולם מפצה בכהוא זה על הדרישות והמורכבויות ואכמ"ל ולא כי הם מחפשים להתלונן (מה שמאפיין בד"כ מורים) פשוט הדרישות של החינוה"ע זה קיטנה לעומת דרישות הפיקוח בחינוך הכללי (ושוב מדגישה, כמובן שלא ניתן להכליל. לרוב זה המצב)

לא מכירה את רן ארז
אבל יפה עשתה נזק בל יתואר למעמד המורה בציבור הכללי ולשכר המורים.
המון רוח וצלצולים.
נכון שבפועל השכר עלה וביחס לחנוה"ע עלה משמעותית
אבל חתמה על סעיפים שעשו לנו נזק גם ברמה הניהולית וגם למורה בתחתית המדרג.
השכר שעלה לא תואם את האינפלציה והשכר במשק בכלל.

את כל הנ"ל אני אומרת מתוך המערכת בתפקיד ניהולי.
מאוד מעניין אותי מה קורה בממ"ד ובממ"ח האם יש טלפונים של הורים למורות אחה"צ ובערב [מעניין אותי פשוט מורים בחינה"ע ובעוז לתמורה שלא עושים שעות שהייה טוענים שבממ"ד אחרי שעות העבודה אף אחד לא מעיז להרים טלפון למורה וכל שעות ההכנה עושים בבית ספר האם זה נכון]

אבן שלמה

משתמש מקצוען
פיתרון הכי פשוט במקום לנחש פה ולדוש שוב ושוב...
להקים נציגות של כמה מורות/בעליהן, לדפוק בדלתו של ח"כ חרדי /מנכל רשת ולדרוש בעדינות כמובן אך בעקשנות מידע ברור וסדיר שיועבר באופן יומיומי על מצב היקף והשכר עבודה שלהם -מידע מינימלי ומחייב של כל מעסיק לעובדיו ולא להיות ניזונים פה מכל מיני "כל יודעים" שלא הוכחו עדיין כאכן כך.(מבלי לפגוע).
לא חושבת שיש ממה לפחד למי שמוכן ויש לו את הזמן והכח (לי לא.) לעשות את זה ויבוא על שכרו מן השמים.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מאוד מעניין אותי מה קורה בממ"ד ובממ"ח האם יש טלפונים של הורים למורות אחה"צ ובערב [מעניין אותי פשוט מורים בחינה"ע ובעוז לתמורה שלא עושים שעות שהייה טוענים שבממ"ד אחרי שעות העבודה אף אחד לא מעיז להרים טלפון למורה וכל שעות ההכנה עושים בבית ספר האם זה נכון]
וודאי שיש טלפונים בערב. הרי בזמן של שעות השהייה בבוקר ההורים עובדים...
שלא לדבר על הכנת שיעורים ובדיקת מבחנים, שתיאורטית אמורים לעשות על חשבון שעות השהייה, אבל בפועל בהרבה מקומות אין תנאים לזה. (נסו אתם לעבוד בחדר מורות רועש, עם מחשב אחד לכל הצוות).

זה נכון שזה חוסך חלק מהעבודה בבית, אבל לא את כולה.
(ישיבות צוות למשל, כל עוד הן לא כלליות של כל הצוות, עושים אצלינו על חשבון שעות שהייה. ממש דואגים לסדר במערכת שלכל המחנכות/המורות של אותו מקצוע תהיה שעת שהייה אחת משותפת כדי שיוכלו לשבת יחד)

ההוא סבא

משתמש צעיר
כמדומה שזה מטיל עליהם אחריות למשמעויות הכלכליות. לדוג' הם לא יוכלו להפיל התחייבויות כספיות מכח תביעות על המדינה כמו שהם עושים היום
אכן כך היה כתוב בעיתון.
השאלה הגדולה,
עד כמה זה אכן נכון ויתרחש בפועל.
אם אכן הגיעה כזו הוראה ממשרד האוצר,
מה פשר השקט מצד החכ"ים החרדיים, מנהלי הרשתות והציבור?
אף אחד לא צייץ בעניין הבוקר.
זו לא כזו גזירה שיש מה למחות עליה.
יתכבדו ההנהלות ויתנהלו בצורה מפוקחת ומסודרת יותר.
או בצורה כזו שלא תהיה נגדם עילות לתביעות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה