כל המשכנתא פריים

22222

משתמש רשום
עריכה תורנית
האם אפשר לקחת את כל המשכנתא במסלול פריים, וזה ע"י לקיחת הלוואה בסכום גבוה יותר בשליש ממה שנצרך (במקום 300.00 - 450.00) 2/3 פריים ו- 1/3 קבוע, כשמיד לאחר לקיחת ה450.000 אלף ש"ח אפרע את השליש הקבוע ואשאר רק עם ה300.00 ש"ח במסלול פריים.

רק הוא!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
יתנו לך לפרוע אבל יהיה לך עמלות היוון, ואז ישאר לך רק הפריים.
יש חובה לבנק ישראל לקחת 1/3 קבועה לאורך כל חיי ההלוואה, במידה ואתה מתכוון לפרוע יהיה לך עמלות היוון בהתאם לריבית במשק ועל הפריים לא יהיה עמלות.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אם פורעים באמת מיד, אז העמלות היוון מגוחכות, למי שיודע איך מחושבים עמלות היוון.
אבל צריך לדעת אם רוצים להצמיד 100% מהמשכנתא לפריים לשנים ארוכות, זה מסלול עם הרבה מאד סיכון, ואם לוקחים ממנו 2/3 זה כבר לא תמיד כל כך אטרקטיבי מבחינת ריבית.
בנוסף צריך לדעת שבכזה מקרה הבנק שומר טינה, וכל פיגור נראה אחרת, כל השירות הוא לא אותו דבר, גם הבנק לא אוהב שעוקצים אותו בגלוי.
בהצלחה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האם אפשר לקחת את כל המשכנתא במסלול פריים, וזה ע"י לקיחת הלוואה בסכום גבוה יותר בשליש ממה שנצרך (במקום 300.00 - 450.00) 2/3 פריים ו- 1/3 קבוע, כשמיד לאחר לקיחת ה450.000 אלף ש"ח אפרע את השליש הקבוע ואשאר רק עם ה300.00 ש"ח במסלול פריים.
עד העשירי לחודש העוקב של לקיחת המשכנתא לא יהיה עמלות פירעון כלום על המשכנתא. יהיה עמלת אי הודעה מוקדמת זניחה.
גם חודש אחרי הסיכוי לעמלה הוא רק עם הקבועות הלא צמודות יירדו דבר שפחות נראה כרגע וגם אם כן לא משהו רציני

אבל לא לשכוח גם פריים זה סוג הלוואה עם סיכון מסוים ולא קטן. נכון שלא כמו המצ ועדיין....

אבל אם כבר ? הייתי לפחות חצי לוקח במצ ואותו פורע הוא מטיב את הריביות המשכנתא הרבה יותר

22222

משתמש רשום
עריכה תורנית
אבל צריך לדעת אם רוצים להצמיד 100% מהמשכנתא לפריים לשנים ארוכות, זה מסלול עם הרבה מאד סיכון, ואם לוקחים ממנו 2/3 זה כבר לא תמיד כל כך אטרקטיבי מבחינת ריבית.
בנוסף צריך לדעת שבכזה מקרה הבנק שומר טינה, וכל פיגור נראה אחרת, כל השירות הוא לא אותו דבר, גם הבנק לא אוהב שעוקצים אותו בגלוי.
בהצלחה
א. נשאר לי עוד כ- 13 שנים-כך שזה לא כזה הרבה זמן.
ב. אודה להסבר, למה כשזה 2/3 שליש פריים הריביות אינם אטרקטיביות כ"כ (אינני מבין בזה כלל).
ג. למה הבנק רואה זאת כעקיצה, הרי ההגבלה של אי לקיחת כל המשכנתה פריים אינה מטעם הבנק אלא מטעם בנק ישראל?

22222

משתמש רשום
עריכה תורנית
עד העשירי לחודש העוקב של לקיחת המשכנתא לא יהיה עמלות פירעון כלום על המשכנתא. יהיה עמלת אי הודעה מוקדמת זניחה.
גם חודש אחרי הסיכוי לעמלה הוא רק עם הקבועות הלא צמודות יירדו דבר שפחות נראה כרגע וגם אם כן לא משהו רציני

אבל לא לשכוח גם פריים זה סוג הלוואה עם סיכון מסוים ולא קטן. נכון שלא כמו המצ ועדיין....

אבל אם כבר ? הייתי לפחות חצי לוקח במצ ואותו פורע הוא מטיב את הריביות המשכנתא הרבה יותר
א. למה חצי במצ, הרי שליש חייב להיות קבוע (כך שמצ אינו רלוונטי), והשאר אני רוצה בפריים?

112123

משתמש מקצוען
בהצלחה
צודק
אני עשיתי כך מלפני 8 שנים לקחתי יותר והחזרתי יומיים אח"כ ללא שום עמלות (לא ששמעתי ממשהו, פשוט ניסיתי...)
מאז הבקאית מחמיצה לי פנים:mad:
"צוחק כל הדרך אל הבנק" בבנק קצת פחות...

אבל שמעתי שהפריים אמור לעלות אין לי מקור סתם שמועה, שווה לברר

22222

משתמש רשום
עריכה תורנית
של מי הצפי, ועל סמך מה הוא נאמר?

SHILATI

משתמש מקצוען
אפשרי(אל תגיד ליועץ בבנק מראש)
ועשיתי כמה כאלה
ככל שהריבית הקבועה תיהיה גבוהה יותר הריבית יוון תיהיה קטנה יותר
וככל שהריבית הקבועה תיהיה גבוהה יותר הפריים יהיה זול יותר
החכם עיניו בראשו
בהצלחה

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אנסה להגיב לראשון ראשון....
התשובה ל2 שאלותיך @22222 היא שהבנק מחשב מרווח מתמהיל משכנתא שלם, ככל שמעלים את אחוז הפריים, הבנק מבקש לעצמו מרווח נוסף, דהיינו שאם על שליש פריים אפשר לקבל אפי' מינוס 0.8, ב2/3 פריים מדברים כבר במונחים של פריים פלוס, וכן לגבי הקל"צ, הבנק מאשר 2/3 פריים במרווח מסוים על בסיס מה שהוא יקבל בקל"צ, וכשפורעים לו את הקל"צ מיד, הוא מרגיש עשוק.
אני מדגיש שזה לא אומר שהכיוון לא נכון, ואף אני עושה בו שימוש כעבור מס' שנים, אבל לא מיד.
מה ש @ari1980 התכוון לומר (תקן אותי אם אני טועה) הוא שכדאי לקחת כזה סכום במ"צ, ולהרוויח קל"צ ופריים זולים, כי את כל המרווח של הבנק תשימו במ"צ, ותרוויחו משכנתא גם זולה, וגם יחסית יציבה.
עליית הפריים בצורה משמעותית זה תחזיות מומחי שוק ההון, ולמי שמונח בגורמי עליית ריבית זה די ברור, אלא אם כן יגיע איזה משבר בלתי צפוי (זה מה שקרה בראשית 2020, בנק ישראל התכוון להעלות ריבית, ואז באה הקורונה והכריחה אותו להוריד ריבית דווקא).
איני יודע על בסיס מה @SHILATI אומר את הדברים, אבל בדיוק ההיפך הוא הנכון, ככל שריבית הקל"צ גבוהה יותר, כך עמלות ההיוון גבוהות יותר, זה ברור לכל מי שמבין איך מחשבים עמלות היוון. (בימים הקרובים בלי נדר יעלה מאמר לאתר שלנו שיסביר על כל הנושא של עמלות פירעון מוקדם, כולל איך מחשבים אותם).
בהצלחה

SHILATI

משתמש מקצוען
בבקשה מחשבון שבו ניתן לחשב מראש כמה ריבית היוון תיהיה

וכמובן שעדיף לא לא לקחת קל"צ אם מחזירים מייד

קבצים מצורפים

• pribmash.xls
    KB 86 · צפיות: 26

22222

משתמש רשום
עריכה תורנית
אנסה להגיב לראשון ראשון....
התשובה ל2 שאלותיך @22222 היא שהבנק מחשב מרווח מתמהיל משכנתא שלם, ככל שמעלים את אחוז הפריים, הבנק מבקש לעצמו מרווח נוסף, דהיינו שאם על שליש פריים אפשר לקבל אפי' מינוס 0.8, ב2/3 פריים מדברים כבר במונחים של פריים פלוס, וכן לגבי הקל"צ, הבנק מאשר 2/3 פריים במרווח מסוים על בסיס מה שהוא יקבל בקל"צ, וכשפורעים לו את הקל"צ מיד, הוא מרגיש עשוק.
אני מדגיש שזה לא אומר שהכיוון לא נכון, ואף אני עושה בו שימוש כעבור מס' שנים, אבל לא מיד.
מה ש @ari1980 התכוון לומר (תקן אותי אם אני טועה) הוא שכדאי לקחת כזה סכום במ"צ, ולהרוויח קל"צ ופריים זולים, כי את כל המרווח של הבנק תשימו במ"צ, ותרוויחו משכנתא גם זולה, וגם יחסית יציבה.
עליית הפריים בצורה משמעותית זה תחזיות מומחי שוק ההון, ולמי שמונח בגורמי עליית ריבית זה די ברור, אלא אם כן יגיע איזה משבר בלתי צפוי (זה מה שקרה בראשית 2020, בנק ישראל התכוון להעלות ריבית, ואז באה הקורונה והכריחה אותו להוריד ריבית דווקא).
איני יודע על בסיס מה @SHILATI אומר את הדברים, אבל בדיוק ההיפך הוא הנכון, ככל שריבית הקל"צ גבוהה יותר, כך עמלות ההיוון גבוהות יותר, זה ברור לכל מי שמבין איך מחשבים עמלות היוון. (בימים הקרובים בלי נדר יעלה מאמר לאתר שלנו שיסביר על כל הנושא של עמלות פירעון מוקדם, כולל איך מחשבים אותם).
בהצלחה
תודה רבה. תשובה מפורטת ובהירה גם למי שאינו מונח בתחום (-כמוני למשל).

למעשה, לפי"ז האם כדאי בכלל למחזר משכנתא כדי להרוויח את ה2/3 פריים? [כיום יש לי 1/3 פריים ב -0.7- למשך כ15 שנה, ו- 2/3 קל"צ ב-2.5 (בערך) למשך כ-5 שנים].
אכפול תודה

SHILATI

משתמש מקצוען
.
בהצלחה
[/QUOTE]
צודק שצריך שהקלץ יהיה לא יותר מהריבית הממוצעת

22222

משתמש רשום
עריכה תורנית
אין כדאיות מחזור לטעמי
תודה.
בכל אופן, אפשר קצת פירוט למה לא כדאי למחזר עכ"פ באותו הבנק שהמשכנתא כעת? הרי 1/3 פריים כבר יש לי ב--0.7- ואת זה כלל אינני ממחזר, ו1/3 מהקל"צ אפרע ואשלמו מ1/3 הפריים הנוספים שאקח (שמסתמא הריבית ע"כ תהיה עדיין פחות מה2.5 שעכשיו יש לי על הקל"צ). [העמלת היוון על כל הקל"צ הינה כמדומה כ800 ש"ח].

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
במקרה הזה אין פשוט מזה.
תחשוב שבין השליש פריים לשליש קל"צ אתה משלם בממוצע 1.7% (0.9+2.5/2=1.7), אם תעביר ל2/3 פריים סביר להניח שתקבל ריבית כזו, או דומה לזו, ואם תוסיף את זה שהפריים בוודאות כמעט מוחלטת יעלה במהלך השנים, להבדיל מהקל"צ, נשארת עם הפסד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה