כי הגדלת חסדך עלי

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שלום לכל חברי קהילת פרוג המעטירה!

רבים מאתכם ראו מן הסתם את המודעה שהתפרסמה בכותרת זו ב'יתד' של יום שלישי, בה מודיע הכותב הנרגש לידידיו על תרומת כליתו ליהודי יקר, ופונה אליהם להעתיר בתפילה עבור שניהם.

בהתרגשות רבה אני ממשיך: ברוך ה' אשר הפליא חסדו, והניתוח עבר בהצלחה רבה לשני הצדדים. הכליה פועלת כראוי, והכותב חזר היום אל ביתו ואל משפחתו.

ברוכים יהיו כל המתפללים!

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ב"ה רפו"ש

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י עימוד ספרים;2325759:
רפוא"ש.
נשמח לשמוע פירוט רחב יותר על התהליך, התחושות וכו'.
בתודה מראש!

אנסה זאת לפי הסדר, אולי קצת מיגע, אבל מה שחשוב עושים!!!

את האמת? הכל התחיל לפני המון שנים… לפחות שלוש שנים שזה במגירה…
אחרי פסח אשתקד, הגיעה העת לצאת ולפעול. פונים ל'מתנת חיים', מקבלים כמה בדיקות בסיסיות בקופ"ח, ו… יוצאים לדרך!

מפנים איזה בוקר אחד פנוי (תבדקו. זה לא כ"כ קשה…), והולכים "להידקר". שולחים בדיקות וממשיכים בסדר היום. (ילדי הגדולים שהיו שותפים כבר מהתחלה אמרו "היום היה לאבא פיגוע דקירה…")
את האמת, שאני כבר התחלתי להיות רציני בעניין, כך שלא הייתי צריך זרוז להמשיך הלאה.
משם הדרך היתה קלה וישירה לבדיקות נוספות.
ככול שהתקדמנו, התחושות הפכו להיות יותר ויותר…. שילוב של התרגשות, צפיה עם דבקות במטרה.

יום אחד אני מקבל הודעה שנמצא משהו…. יש משהו שצריך אותי……
אני לא יכול לתאר את ההתרגשות……..
פתאום הכל רציני…….
בשלב מסוים הטיפול עובר מ'מתנת חיים' ל'מתאמת ההשתלות' של בית החולים. היא מתקשרת אלי ומסבירה לי מה הולך עכשיו לקרות, ושולחת לי רשימת בדיקות נוספות.
נכללו בדיקות דם (כולל סוכר כולסטרול ועוד), א.ק.ג., אקו לב, בדיקת מאמץ, תפקודי כליות, אולטרה סאונד כליות, וכו' וכו'
חלק מהבדיקות הם כדי לוודא שיש לי כליה בריאה שאוכל לתת למישהו, וחלק לוודא שאין לי בעיות אחרות, כדי שלא יצרכו אח"כ לטפל בבנאדם עם בעייה X וגם עם כליה אחת...
ופה חייבים להזכיר ולהדגיש:
יש מישהו שסתם ככה מקבל הודעה אחרי הודעה על בריאותו התקינה? חסד ה'! ברוך ה' אשר הגדיל חסדיו עלינו!!!! בתוך הרווחים הגדולים שלי מכל התהליך הזה, יש לי רווח ענק! אני בריא!

ממשיכים להתקדם……
עכשיו מגיע שלב הועדות הרשמיות, יש אבחון מטעם "המרכז הלאומי להשתלות", שצריך לוודא שאני כשיר לקבל החלטות, לא נושא טראומות מהעבר ועוד כלמיני דברים כאלה.
אחרי זה יש ועדת מומחים, שיבדקו אם אין כאן חלילה דברים בלתי חוקיים ועוד כמה דברים מסוג זה.
הגיע הזמן לשתף את הילדים הקטנים. כינסנו את כולם לישיבה חשובה. התחלנו לדבר, וגילינו שהם שמעו בתקופה האחרונה הרבה מילים באוויר על הנושא. כך שהם קיבלו את זה בצורה מדהימה!!!!! בשלווה ואמון שלא יאמנו!!!

ומאז הכל פשוט רץ. נקבע תאריך. ואנחנו כבר אחרי.

ומה יש לי להגיד עכשיו:
ההבדל בין מי שאני לפני שבועיים לבין מי שאני עכשיו, הוא שעכשיו יש לי כליה אחת. זהו.
מה שעשיתי לפני שבועיים אמשיך בעז"ה לעשות גם הלאה, באותה צורה בדיוק (איך אמר לי חבר לליגה? "מי אמר בכלל שלקחו לי כליה? אני לא בטוח…").
ההבדל יהיה אצל מקבל הכליה: מה שהוא לא היה יכול לעשות לפני שבועיים - לחיות, הוא יוכל בעז"ה לעשות בעוד חודש ובעוד חודשיים!
אני - ככל חברי, איש רגיל. לא עשיתי כאן משהו הרואי, לא נכנסתי לבית בוער להוציא ילדה, לא רצתי באמצע מי יודע מה לבצע החייאה לאדם בעיצומו של התקף לב. מה בסך הכל עשיתי. החלטתי 'ללכת על זה'. בכל השאר הייתי פסיבי לגמרי.
ברוך ה' אפילו לא התייסרתי מכאבים (את זה אני לא יכול להבטיח למי שיבוא אחרי..), באותו ערב הסתובבתי במחלקה, ולמחרת בבוקר התפללתי שחרית בציבור בבית הכנסת שבבית החולים! פחות מ-48 שעות אחר סיום הניתוח כבר הייתי בבית!

חברים, הדבר הזה בידינו! אם נבין מה פירוש חולה כליות, מה פירוש מטופל בדיאליזה, נבין שזה חיים לא חיים, זה מוות אטי, כן! בעוד שבצד הנותן - זה לא מורגש בכלל.
תחשבו טוב על אמא לילד חולה כליות שמשווע לכוס מים נוספת, על אב למשפחה שמרותק למחלתו 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע. הם לא שווים כזו פעולה מצידנו?
החזון שלי: שיפסיקו להתרגש מהפעולה הזו, שיגידו 'יופי' וימשיכו הלאה. כמו שלא מתרגשים מזה ש'עזר מציון' מפרסמים על מבצע התרמת דם, ואנשים עוזבים את העיסוקים שלהם והולכים להקיז את דמם למען מישהו שלעולם הם לא ידעו מי הוא והוא לעולם לא יכיר להם טובה, כך לא יתרגשו מזה. מישהו היה צריך, מישהו נתן לו והחיים המשיכו לזרום.​

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
וואו אני עם דמעות בעיניים.נדהמת מעוצמת הפשטות שבה אתם מציגים את הדברים על משהו ענק שעשיתם-הצלת חיים פשוטו כמשמעו!אשריכם שזכיתם!!!

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
משהי מחוץ לפורום קראה ושלחה לי במייל

חייבת להודות.. לא השתכנעתי..

כל כך לא ברור ומובן מאליו..

עדיין נפעמת מאותם שמעניקים חיים לאדם זר,

משויטט

משתמש מקצוען
יתמיד ה' בריאותך בטוב ובנעימים, וישלם לך מאוצרו הטוב כפליים כמעשיך הנאצלים.

תרומת כליה, אפילו רק הנושא הזה, תמיד הרתיע אותי. כעת הזדמנות לשאול:
למה זה נשמע כמו דבר נורא כל כך? הרי לכאורה זאת הזדמנות הרואית וחד פעמית וגדולה מהחיים להציל חיים כפשוטו ממש, בלא להסתכן מעבר למידה. בתרומה הזו הלא מושיעים אדם שחייו הם מקשה אחת של סבל רצוף.
הכרתי בחור, חבר טוב, שסבל מאי ספיקת כליות. הייתי עד לסבל הבלתי נתפס שהוא עבר עד שנפטר ל"ע לפני כשנתיים. שלוש פעמים בשבוע, שעות על גבי שעות, היה יושב בין המכשירים המזעזעים, מחטים בעבי של עיפרון תחובים לו בוורידים, מחוללים בו שמות, והוא חוזר לאחר הטיפול הנורא חיוור, רועד וממותת למשך יממה ולעתים יותר. הוא היה כושל למיטה ולא מסוגל להוציא הגה, גם לא להניע אבר. זמן קצר לאחר מכן היה עליו להתחיל את התהליך שוב פעם וחוזר חלילה. זה הרי סבל מתמשך וכל כך נורא שאינני מאחל לשום יציר נברא.
ולחשוב שאדם פשוט, אני ואתה, עשויים להציל סובל שכזה מסבלו באמצעות מאמץ שהוא בעיקר מאמץ מנטלי (אדיר, אמנם).
אני בעצמי עדיין לא אזרתי עוז לעשות את הבדיקה. מה עוצר אותי?

אשריכם ישראל! ירבו כמותכם!

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מרגש ומיוחד
אתה נותן כח לכל אלו שאחריך.
כל המציל נפש אחת...
תודה ששיתפת.

rivkabrk

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חמי ז"ל היה חולה כליות.
זוכרת את הסבל את הכאב, את החיים שסובבים סביב ציר הדיאליזות.
זה היה נורא.
במשפחה ניסו לתרום אבל זה לא התאים.
ותורם אחר לא היה באופק.
חמי התדרדר ובסופו של דבר נפטר.
השאיר אחריו משפחה עם ילדים רכים (רק 2 נשואים מתוך... בלע"ר)

רגשת עם הסיפור.

יוני מקרוני

משתמש פעיל
וואו אני מאד רוצה גם
לא נעים לי להציע לסובבי
תמיד מקנן בי החשש שמא יום אחד מישהו מקרובי יצטרך תרומה
וכבר לא יהיה לי מה לתת לו\

סתם יצר הרע

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
גם אני מרגישה כך
ממילא אני עוד לא בת 40 אז לא יתנו לי לתרום
אבל גם כשאני מנסה לשכנע את בעלי שכדאי לו לתרום ל
אני חושבת שאולי מישהו קרוב יצטרך חלילה ולו כבר לא יהיה מה לתת

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י לאה ורחל;n5065433:
גם אני מרגישה כך
ממילא אני עוד לא בת 40 אז לא יתנו לי לתרום
אבל גם כשאני מנסה לשכנע את בעלי שכדאי לו לתרום ל
אני חושבת שאולי מישהו קרוב יצטרך חלילה ולו כבר לא יהיה מה לתת

א. אם את רוצה באמת - את יכולה לתרום לפני גיל 40
ב. בזכות המצוה בע"ה לא יצטרכו במשפחתכם, ואם יצטרכו - ימצאו תורם מהר ובקלות
(אגב לא בטוח שאתם תתאימו למשפחה)

תמיש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שלום.

זה שוב בעלה של תמיש (למי שזוכר מאשכול אחר על כליה), רק שמעתי שמדברים על כליה, באתי להגיב.

אני לקראת סוף התהליך, (השבוע אבחון פסיכולוגי בת"א, למי שמכיר את התהליך) מקווה שהכל יתקדם הלאה כשורה ובקרוב יתבצע הניתוח ואתרום.

לגבי החשש שתצטרכו לתרום לבן משפחה בהמשך, אז ככה, על פי חוק מי שתרם כליה, בן משפחתו אם וכאשר יצטרך, מקודם אוטומטית לקדמת התור של הממתינים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה